Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2016. 10. 05. 15:26
Előzmény: #5352  _pampa
#5360
Nyilván szabályt szegett, méghozzá UNIO-st, de mivel tudtuk, hogy az UNIO szarik bele mindenbe és nem szerettük volna, hogy ez ránk boruljon, ezért szavazta meg az országgyűlés szeptemberben a törvényeket, melyek szerint például, ha nem várja ki, hogy mi az elbírálás eredménye, akkor kiutasítás és nem kérhet többé semmit.

No tehát ők, akiket mások szeretnének visszatoloncolni hozzánk, tavayl szeptember óta kitoloncoltak, tehát nem léphetnek be hozzánk. Na erre varjanak gombot. :)

Hogy mi legyen? A Genfi Egyezmény világosan kimondja. Visszatoloncolható az anyaországába. Ja, hogy az anyaországokat nem érdekli a Genfi egyezmény? Ehhez nekünk mi közünk? :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 05. 15:26
Előzmény: #5358  szivacs
#5359
Van még ilyen előregyártott brossúrád?
Én itt saját kútfőből írogatok egy fia direktíva nélkül, de meg ideköpöd a szájbarágnivalót.

Szólj a gazdáidnak, hogy fésülgessék még egy kicsit a szöveget!

Csak egy példa:

"Akkor éppen időben van a magyar népszavazás."

Magyarán: idejében.
Van olyan szó is, hogy időben. Például: a népszavazást esős időben tartották.

A gazdáid figyelmét hívd föl arra is, hogy a hozzászólás pársoros műfaj! Amit ideokádtál, azt nem sokan fogják végigolvasni rajtam kívül.
szivacs
szivacs 2016. 10. 05. 15:17
Előzmény: #5353  Dehogynincs
#5358
Néhány adalék azokhoz a kérdésekhez, aminek tisztázatlansága okoz félreértéseket a véleményekben.

Érvényességi küszöb
"– Érdemes talán ismét rögzíteni: mik az érvényesség feltételei?

– Ennek kritériumai folyton változtak az elmúlt évtizedekben, általában politikai szempontok mentén. Például a Horn-kormány idején a NATO-tagságunkról szóló népszavazásnál félő volt, hogy ha akkor a jelenlegi szabályt, vagyis a szavazópolgárok ötven százalékának érvényes voksát határozzák meg feltételként, érvénytelen lesz a referendum. Ezért módosították a törvényt, a jogosultak több mint egynegyedének azonos szavazatát kritériumként meghatározva sikerült csak biztosítani az érvényességet. A 2010 utáni rendelkezések pusztán visszatértek a korábbi szabályokhoz."

Bojkottfelhívás
"hogyan lehet értelmezni a népszavazásról való távolmaradást, mégsem bojkottot hirdető felhívást?

– A demokrácia szempontjából groteszk és abszurd ez a hozzáállás, miközben formáljogilag persze megtehetik. Ugyanakkor az Európai Bizottság elnökétől, Jean-Claude Junckertől kezdve a spanyol és a luxemburgi külügyminiszteren át a hazai „demokratikus” ellenzékig az elmúlt időszakban többen azt harsogták, az unió szempontjából veszélyes tendencia, hogy egyre több a népszavazás. Jellemzően azok teszik ezt, akik előszeretettel lóbálják a demokrácia lángpallosát hazánk, illetve legújabban Lengyelország felett. Most mégis hirtelen kitalálták, hogy a demokrácia legnemesebb eszköze, a nép közvetlen megkérdezése nem is olyan jó dolog. Szerintük tehát a politika inkább hatalmi játék – ami természetesen így van, csak akkor ne hivatkozzanak folyton a szakmaiság meg az emberi jogok fennkölt elveire. Persze aggódnak, hogy ahogy a Brexit vagy éppen Ukrajna társulási szerződésének holland elutasítása, úgy a kvótareferendum is egyfajta dominóhatást indíthat el."

eu-s vagy tagállami hatáskör?
"– A magyar ellenzék balos része eközben mégis inkább azzal torpedózza a kormányt, hogy értelmetlen a kérdés, amúgy is csupán néhány ezer embert kellene befogadnunk, következménye pedig nem lesz a népszavazásnak. Tévednek?

– Alapvető kérdés, hogy egyáltalán tagállami hatáskörről van-e szó. Erre az a válasz, hogy igen, hiszen csak a menekültpolitika esetében érvényes az uniós jog primátusa, sőt, ott is kivételt képeznek a rendészeti, határvédelmi vonatkozások. A bevándorláspolitika azonban nemzetállami kompetencia. Egyelőre. A tavalyi tanácsi kvótahatározat az előbbihez sorolható, de a kvótareferendum már a jövőbeli uniós elképzelésekről szól. Brüsszel ugyanis központosítaná a bevándorláspolitikát is. Az egyik hivatalos európai bizottsági tervezetben olvasható is, hogy a demográfiai és a munkaerő-piaci gondok megoldását várják a migrációtól, tehát szó sincs már humanitárius szempontokról, menekültekről, kizárólag bevándorláspolitikáról – ami viszont tagállami hatáskör."

Jogi hatások
"– Akkor éppen időben van a magyar népszavazás.

– Teljes mértékben. Szintén hamis a vád, hogy jogilag nem értelmezhető a referendum. Az igaz, és ezt senki nem is tagadja, hogy uniós szinten nem lehetséges konkrét jogi hatást elérni, de az következhet az érvényes népszavazásból, illetve az ebből fakadó jogalkotásból, hogy az adott uniós jogi aktus belső, magyar jog szerinti végrehajtását meggátolja hazánk. Erre a legjobb eszköz az lenne, ha a kényszerbetelepítés tilalmát az alaptörvényben rögzítené a parlament. Egy korábbi alkotmánybírósági határozathoz fűzött párhuzamos indoklás szerint egyébként ez már most is így van, ez ugyanis kimondja: „Magyarországot akarata ellenére tömeges bevándorlás eltűrésére kényszerítő egyetlen szabály vagy eseti döntés sem egyeztethető össze az Alaptörvénnyel.” Ezt lenne szükséges rögzíteni formálisan is az alkotmányban."

Remélem segít a helyes értelmezésben.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 05. 15:09
Előzmény: #5355  SREd
#5357
Az emberekkel nem is törődsz? Itt zokog a vállamon 3.3 millió törvénytisztelő állampolgár az érvénytelenség miatt. Alkotmánymódosítással akarod kiszúrni a szemüket harmincadszor is? Szegény alaptörvényből már alig marad valami a sok fércelés után.
_pampa 2016. 10. 05. 15:06
Előzmény: #5355  SREd
#5356
az osztrák bíróságtól nekünk is van már ilyen papírunk! :)

SREd 2016. 10. 05. 15:01
Előzmény: #5353  Dehogynincs
#5355
Semmi gond nincs, a kormányt + országgyűlést egyáltalán nem akadályozza a szavazás érvénytelensége alkotmánymódosító jogának gyakorlásában, legfeljebb tépik majd a szájukat a ballibek világszerte, de megszoktuk már, hogy teljesen alaptalanul és hiábavaló módon is ezt teszik, hazugságoktól és csúsztatásoktól sem tartózkodva. Igazából még mulattató is :)

Ha az igenek lettek volna többségben, akkor nem nagyon lett volna illő alkotmányt módosítani, de a 98% "nem"-győzelem bőven elég.

A ballib szájtépésétől régebben azért tartottak sokan, mert rontotta az ország megítélését + gazdasági lehetőségeit, de mivel ebben a migránsügyben az EU-polgárok nagy része szerint igazunk van, ezt ezúttal nem tudja a háttérhatalom érvényesíteni. Igazából már nem is érdeke, mert ha gyengének állítják be a gazdaságunkat, akkor alkalmatlanok leszünk migránsokat befogadni, akárcsak a görögök :)
Szóval nem egyszerű az élet nekik sem :)
SREd 2016. 10. 05. 14:51
Előzmény: #5346  _pampa
#5354
"Arról már több bírósági ítélet született, hogy Görögországba nem lehet visszaküldeni menedékkérőket, mert a görög menekültügyi rendszerben embertelen és megalázó körülmények uralkodnak."

Amilyen hátramaradt és hanyatló gazdasági környezetben élünk, nem kell sok hozzá, hogy nálunk is ilyen körülmények alakuljanak ki. Probléma megoldva, hivatalosan, bírósági úton is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 05. 14:49
#5353
Nem tudom, ki hozta ezeket a népszavazási törvényeket, de baromira rosszak, ha egy fényes győzelem után ezek a törvények arra kényszerítenek minket, hogy érvénytelennek tekintsük azt a népszavazást, amely új egységbe kovácsolt minket.
Ennyire azért nem kellene áttolni a törvénytisztelő állampolgárokat a nihilizmus hímes mezejére.
_pampa 2016. 10. 05. 14:19
Előzmény: #5351  Phylaxa
#5352
esetleg azt is "feszegethetjük"....büntethető e egy tagállam azért mert betartja azt a szabályt amit egy másik tagállam nem tart be?

a másik pedig az, hogy nálunk regisztrál kérte a menekültstátuszt, és kivárta a kérvénye elbírálást? hogyan hagyta el Magyarországot? ezzel szegett e szabályt,törvényt?

ha igen,azokkal mi legyen?
Phylaxa 2016. 10. 05. 14:07
Előzmény: #5346  _pampa
#5351
Mondjuk azért szerintem először is a görög maradjon csendben.

A dublini egyezmény eme pontja ütközik a Genfi Egyezménnyel, melyet nagyon régen aláírtunk. Sajnálom, ha az északiak úgy érzékelik, hogy Magyarország tehet arról, hogy ők a nyakukba kaptak egy rakat migránst. Korábban kellett volna a kerítés és akkor nem lennének ezek a gondjaik. Az a kerítés, ami ellen felháborodtak. Nem Magyarország fogja megoldani a világ gondjait. Gondolom ezt nem is képzelik.

Három dolgot kell figyelembevenniük. 1.Magyarország egy Eu törvényt tartott be, amikor regisztrálta őket.
2.Magyarország nem határos Szíriával, sőt, 4 ország van közöttük, amin nem gyalogosan jöttek végig, hanem szállították őket.
3.Egy Budapesti repülőjegyet kérünk felmutatni, olyan járatét,mely Szíriából indult és az első megálló Budapest volt.
csendben 2016. 10. 05. 14:07
Előzmény: #5348  _pampa
#5350
Csíbésszzz!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 14:00
Előzmény: #5346  _pampa
#5349
Mindenki tudja, hogy a svéd nem ismeri az UNIO törvényeit, de alkalmazni azt tudná!
_pampa 2016. 10. 05. 14:00
Előzmény: #5347  Törölt felhasználó
#5348
normális választ már régen nem várok tőlük.

arra nem kaptak engedélyt a gazdáiktól! :)

Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 13:55
Előzmény: #5343  _pampa
#5347
Pampa, ezek nem politikusok, hanem bértollnokok szintjén rekedtek! Miért vársz tőlük legalább egy gyenge politikusi választ?
_pampa 2016. 10. 05. 13:55
Előzmény: #5344  Phylaxa
#5346
emlékszel még?

nem itt akarnak élni!
csak átszeretnének utazni!
nem küldik vissza őket!

stb....

"
Svédország bírósághoz fordul, ha Magyarország nem tartja be a dublini előírásokat, és nem fogadja vissza azokat a menedékkérőket, akiket a magyar hatóságok regisztráltak elsőként az Európai Unióban
Öt észak-európai ország - Dánia, Finnország, Izland, Norvégia és Svédország - nemrégiben levelet küldött az Európai Bizottságnak, arra kérve az uniós intézményt, tegyen lépéseket annak érdekében, hogy Magyarország betartsa a dublini szerződésben foglaltakat.
Morgan Johansson svéd igazságügyi miniszter ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a héten levelet kaptak Dimitrisz Avramopulosz migrációs ügyekért felelős uniós biztostól, aki leszögezte, Magyarországnak be kell tartania a dublini szabályokat, amelyek értelmében a magyar hatóságoknak kell elbírálniuk azoknak a menedékkérelmét, akiket először Magyarországon regisztráltak, de utána továbbutaztak más tagállamokba - írta az uniós ügyekkel foglalkozó hírportál. Stockholm pedig kész eljárást indítani Magyarország ellen az Európai Unió Bíróságán - mondta el Johansson.
A svéd bevándorlási hivatal adatai szerint mintegy ezer olyan menedékkérő tartózkodik jelenleg Svédországban, akit Magyarországon regisztráltak menedékkérőként. A magyar álláspont szerint viszont nyilvánvaló, hogy ezek az emberek nem Magyarországon, hanem Görögországban léptek először az Európai Unió területére. Arról már több bírósági ítélet született, hogy Görögországba nem lehet visszaküldeni menedékkérőket, mert a görög menekültügyi rendszerben embertelen és megalázó körülmények uralkodnak."
Phylaxa 2016. 10. 05. 13:53
Előzmény: #5343  _pampa
#5345
Én úgy kéthetente biztos leírom, amikor felmerül a kvóta ügy, hogy a minősített többség megszavazta és nem csinál semmit, csak minket fenyeget. :)

Szerintem nem akar senki semmit, csakhogy jöjjenek, aztán majd lesz valami. :)
Phylaxa 2016. 10. 05. 13:51
Előzmény: #5342  _pampa
#5344
Na ezért is van határellenőrzés északon. Ugyanis több országban jelentkeznek le többféle útlevéllel, vagy anélkül és veszik fel a segélyeket.
_pampa 2016. 10. 05. 13:51
Előzmény: #5339  Phylaxa
#5343
nem tudom megfigyelted e, miután előhoztam a kvóta kérdésnél,hogy van sok tagállam aki elfogadta mind a kötelezőt mind az önkéntest,akkor miért nem csinálják?

dobva lett a kérdés....:))))

jött helyette másik téma! :)
_pampa 2016. 10. 05. 13:48
Előzmény: #5336  bigyula
#5342
ennyire nem érted a menekültkérelem rendszerét?

az nem "turista" út!

ahol kéri ott kell kivárni azt az időt még hazatérhet. még az országot sem hagyhatja el!nem kap arra jogosító okmányt.
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 13:44
Előzmény: #5336  bigyula
#5341
Nem unod még a hülyeséged?

Mióta kell itt beadnia, ha már beadta máshol Európában?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek