Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 26. 07:10

Nagyobb kamatemelés kell, különben elszáll a forint  

Ugrás a cikkhez
A Moody’s leminősítési lépése után már nagyobb mértékű kamatemelésre számítanak a Portfolio.hu által megkérdezett szakértők a jegybank jövő keddi kamatmeghatározó ülésén. Fél százalékpontos emelés mindegyikük szerint szükséges, míg a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=159033
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 21:45
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
OTP-nél Q3-ban 6% felett volt (most pontosan nem ugrik be mennyi, talán 6,28), nem kevés. Az FHB-nak 3 alatt volt (2,67% talán).
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 21:43
Előzmény: #140  szivacs
#142
ok, otp esetén kb 6% körüli pl a nettó kamatmarzs,és?
ebből kell fenntartani a céget:) ez már nem mindenkinek sikerült eddig idén..
a k&h-nál pl.a tőkearányos megtérülés a legutóbbi jelentés alapján 0,1%.a cib első féléves adózott eredménye -11mrd HUF.
sanyibán kívül mindenki szív..
ezen kívül a felügyelet azon gondolkodik, meg kellene emelni a tőkekövetelményeket..ez aztán az időzítés:)))új forrást meg honnan szerezzenek? az anyabankok majd hülyék lesznek újabb tőkét betolni, hogy ov elvegye újabb lázálma megvalósítása miatt, a zemberek örülnek, ha kenyeret tudnak venni, nemhogy bankbetétet:) akinek van pénze, az meg már rég kimentette, v menti innen. honnan lesz hát pénz: le kell építeni a hiteleket.ennek egyenes következménye az elbocsájtás, majd a még több elbocsájtás...
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 19:27
Előzmény: #140  szivacs
#141
"A teljes állomány súlyozott átlagát tekintve szvsz valahol 12-15% környékén lehet az átlaghitel kamat és 3-4% körül az átlag betéti kamat. Ezáltal a kettő között legalább egy 7-9%-os kamatmarzs van."

Ez a bruttó kamatmarzs. Ami kb. egyenértékű a bolti árréssel. Ebből aztán fizetheti a bank MINDEN költségét, bankadót, stb.
szivacs
szivacs 2011. 12. 14. 19:18
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#140
ÁTLAG - ugye tudod mit jelent?

A többit látom nem AKAROD megérteni, nem hinném, hogy tényleg nem érted...

A reális és teljes képről beszélek, azt kell megismerni és az alapján ítélni.

Éppúgy nem igaz, az a kijelentés, hogy a betétek kamata 8%, mint ahogyan az sem, hogy 0,1%. Van mindkettőre példa, de a realitás az, hogy a teljes betétállomány átlagos kamata valahol a kettő között félúton van. Ez ugye így van?

A Ft hiteleknél pedig ugyancsak van egy minimum és egy maximum kamatszint és a teljes hitelállomány átlagos kamatszintje pedig a kettő között van.
Tudtommal 10% alatt nemigen van hitelkamat, és vannak olyan hitelfajták, ahol pedig 40% fölött is lehet.

A teljes állomány súlyozott átlagát tekintve szvsz valahol 12-15% környékén lehet az átlaghitel kamat és 3-4% körül az átlag betéti kamat. Ezáltal a kettő között legalább egy 7-9%-os kamatmarzs van.

Lehet azonban, hogy nem jó a becslésem, ezért érdekelnének konkrét adatok. Ezekre tudsz pl. linket?

Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 19:00
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#139
Lazarus, pont erről beszéltem. Kiválóan bemutattad.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 18:53
Előzmény: #135  szivacs
#138
"ja, hanem ott marad látra, mert sokan elfelejtik, hogy lejárt :-) "- és ez a bank hibája?
"ÁTLAGOS VALÓS betéti kamat az messze van a reklámozott akciós kamatoktól."- én most kötöttem le 7,75-re, nekem elég valósnak tűnt:)-egyébként bárki átkötheti a 2-3%-os látra szóló betétjét, ha bármi okból nem teszi, az megint nem a bank hibája...
"a bankok a 8% betéti kamatért szerzett forrásaikat adják ki 10%-os hitelnek - jajderendik! " -tudom, az lenne a jó, ha 20% betéti kamatot adnának 0% infláció, mellett és a hitelek meg kerüljenek 2-3%-ba, és akkor jó lesz mindenkinek:)))
nem kell a bankokat szeretni, viszont látni kellene, hogy nélkülük nem megy..ha tovább püfölik őket mind Európában, mind itthon, annak a reálszféra issza meg a levét, mivel nem lesz hitel a gazdaságban- gazdaságilag irgalmatlanul alulképzett politikusaink elzárják a zoxigént- és akkor ezrével szűnnek meg munkahelyek, mennek tönkre vállalkozások. ha ez a cél, akkor hurrá, örüljünk. a bankokat-is- hagyni kellene, hogy végezzék a dolgukat, és az államnak is azt kellene tenni- Rába, Mol vásárlás, meg mindenféle idióta visszamenőleges törvénykezés, jogtiprás helyett...
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 18:24
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
Más: azért a bankok a hitelek kamatait rugalmasabban és gyorsabban kezelik, mint a betéti kamatokat. (Ezt azért tegyük hozzá.) Mondjuk lehet, hogy ezt sem ártana szabályozni.
De devizahitelnél a thm-et mindenképpen jobb szabályozás illetné, hisz teljes egészében árfolyam függő (olyan tételeknél is, amiken nincs árfolyam kockázat) és a banknak van lehetősége az áthárításra, éppúgy, ahogy adott esetben az ezzel járó haszon bezsebelésére is, amíg az ügyfél kiszolgáltatott helyzetben van.

Tehát megint ott tartunk, hogy szabályozás... a bankok "csak" megteszik azt, amit nekik lehet. Mondhatni lehetne azt is, hogy "az vesse rájuk az első követ..."
Ezzel szemben a mindenkori kormánynak nincs mentsége! Nekik hivatalosan semmi okuk nincsen arra, hogy e szabályozásokat ne tegyék meg! (Nem hivatalosan persze lehet: pl. érdekeltségük és megállapodások a bankokkal. De ez addig összeesküvés-elmélet, amíg nincs bizonyítva. Úgyhogy addig csak felelőtlen és sorozatos mulasztásokat követnek el... ennyi a tényállás.)
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 18:21
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#136
"végtörlesztés helyett a bankok szigorúbb szabályozásával kellett volna foglalkozni.(...) az MINDEN ügyfélnek pozitív és nem piacellenes. Semmi csodálkoznivaló nincs azon, hogy a bankok minden jogilag lehetséges lépést megtesznek, hogy a végtörlesztés bukóját kompenzálják valahogy."

Majd bolond lenne a bank bevállalni a bukót (véglegesen), ha nem muszáj. (Márpedig, nem.)

Amikor tapsikoltak a végtörlesztésre, akkor speciel én is leírtam, hogy ezt bizony a bankok át fogják hárítani a nem végtörlesztőkre, mivel a T/4144 kizárólag azt tiltja meg, hogy a végtörlesztőkre nem lehet áthárítani.

Tehát ezzel csak a kiválasztott réteg és az épp beleeső réteg járt jól, akik viszont leginkább tehetősek. Azaz "rászorulók" megsegítésének nem mondható (bár mondják).
És ebből következően nem csak piacellenes, hanem valamiféle "alapjogba" is ütközik, ugyanis pozitívan diszkriminálni rászorulókat, vagy kisebbségeket illik és nem tehetőseket. (Ezt eddig nem írtam, de érdemes elgondolkozni ezen is.)
No, meg erkölcsileg a bankok is nyertek, hisz hivatalosan (véglegesen) részt vettek a válság kezelésében.
szivacs
szivacs 2011. 12. 14. 16:21
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
ja, hanem ott marad látra, mert sokan elfelejtik, hogy lejárt :-)
Ezért (is) írtam korábban, hogy az ÁTLAGOS VALÓS betéti kamat az messze van a reklámozott akciós kamatoktól. Szívesen látnék konkrét adatot, de szerintem még a felét sem éri el az átlag a mindenkori akciós csúcskamatoknak.
Viszont a reklámok miatt az a kép alakul ki még az itt fórumozó valamelyest hozzáértőbbek egy részében is, hogy a bankok a 8% betéti kamatért szerzett forrásaikat adják ki 10%-os hitelnek - jajderendik!
kac-kac.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 14:27
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#134
"Malacpersely sokkal rugalmasabb ugyanott"- nekem nem jó pl a malacpersely, még ha rugalmas is, mivel nagy összegeket utalok, és a mostani számlámon nincs utalási díj.úgyhogy egyénfüggő..

"lejártakor valszeg automatikusan újrakötik 5-6%-ra"- lekötéskor megadhatod, hogy egyszeri lekötés legyen, így nem fogják újrakötni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 14:23
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#133
hallottál már a fedezett kamatparitásról? szerintem nem.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 14:17
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#132
nézel tévét? rtl klub híradó -mikor már nyíltan beismerik-, az infláció a csórók fogyasztási kosaránál nem 4-5% hanem sokkal több.

a csóró, magyarországon már -lassan- az átlag.

5%-os bevallott -de ugye jóval nagyobb- infláció mellett, olyan marhajó a 8% betéti kamat? / -16% azaz 8% nál -1,28% kamatadó / tehát 6,72% kamat, olyan jó?

van 1,72% "reálhozamod", aztán azt veszed észre, hogy a 100k megtakarításodból idén 200k kenyér, jövőre a felmarkolt kamattal együtt 180kg jön ki?

nagy dzsuva az egész.

7% ért vegyen a külföldi állampapírt.. :D

viperakapitány, te meg neszójjábe, nem értesz hozzá.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 13:56
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
Neked címeztem, mert a tiéd volt az utolsó hozzászólás (pláne ami ilyen témájú). Természetesen tudom, hogy te ne hőbörögtél. A szövegemet általánosan fogalmaztam meg, vegye magára, aki akarja.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 13:50
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#130
Nekem címezted, és én nem hőbörögtem a magas állampapír kamatok miatt. Egyébként a bankbetétek kamatai miatt sem hőbörgök, csak megjegyeztem, hogy a 8% csak extra feltételek megléte mellett elérhető. Jelenleg a normál betéti kamat 6 és 7% között van, van ahol alacsonyabb.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 13:48
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#129
A CIB-nél hülyeség ebbe belemenni, a Malacpersely sokkal rugalmasabb ugyanott, ez a 7,75% arra épül, hogy lejártakor valszeg automatikusan újrakötik 5-6%-ra, és az ügyfelek fele csak késve kap majd észhez.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 13:47
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#128
Vicces, hogy most a topicban mindenki méltatlankodik a 8%-os kamatra, hogy azt is milyen szigorú feltételekkel adják azok a mocskos bankok. Amikor arról van szó, hogy 7%-os az állampapír hozamszint, az ugyanezek a nickek itt fröcsögnek, hogy a szemét globál pénzügyi maffia kiszipolyozza az országot...

7%. Amikor nekem kell fizetni, hőbörgök, hogy milyen sok. Ha én kapom, hőbörgök, hogy milyen kevés. Jellemző mentalitás itt a topicban.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 13:44
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#127
8%-os kamat nem új forrásra, extra feltételek nélkül nincs. Hidd el, én alaposan körbenéztem, a legjobb olyan 7% körüli.

Ahol nem új forrás a követelmény, az alábbi extra követelmények fordulnak elő:
- legalább X db. tranzakció a folyószámláról havonta, ráadásul ezeknél több szintet különböztetnek meg, és a legmagasabb, ami 8% körüli kamatot ad, keveseknek érhető el
- abban a bankban vezetett folyószámlára menjen a fizetésed
- dupla betét, kapsz 3 hónapra 8-9% EBKM-et a befektetésed felére, ha a másik felét 2 évre lekötöd 6% EBKM-re
- ha nyitsz lakáskasszát, akkor ugyanennyire 1 évre 8% kamatot kapsz
- ha befektetsz az X (többnyire átbaszós zártvégű tőkevédett, vagy ingatlan) befektetési alapba, akkor 6 hónapra ugyanekkora összeget 9%-os EBKM-re köthetsz le
-stb., stb.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 13:43
Előzmény: #118  szivacs
#126
Szivacs, ahaha:
1. Tudjuk, hogy a bankok ilyenek.
2. "50bp=75-200bp - 1,5-4-szeres a kerbanki szorzó"
Az alapkamat valóban csak 50bp-al emelkedett. De a hozamok TÖBBEL, ahogy a kockázati felár is. Így a banki forrásköltségek sem csak 50bp-al emelkedtek.
3. Orbánéknak a durván piacellenes végtörlesztés helyett a bankok szigorúbb szabályozásával kellett volna foglalkozni. Ha ott szigorítanak, akkor az MINDEN ügyfélnek pozitív és nem piacellenes. Semmi csodálkoznivaló nincs azon, hogy a bankok minden jogilag lehetséges lépést megtesznek, hogy a végtörlesztés bukóját kompenzálják valahogy.
4. Mindezt ELŐRE LEHETETT TUDNI.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 13:11
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#125
kellene egy gvh vizsgálat, hogy miért ilyen összehangoltan kezdik (kvázi egyszerre) a betéti kamatok emelését a szemét bankok. ugye?
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 13:02
Előzmény: #123  szivacs
#124
link

de ha most belekötsz a 7,75-be..:)))
szivacs
szivacs 2011. 12. 14. 12:48
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#123
"csak új pénzre adják"- ez így nem igaz, van amelyik bank adja a meglévő betétre is
- 8%-ot? feltétel nélkül, már náluk lévő pénzre, melyik? link?

"rengeteg megszorító feltétellel "-pl?
- folyószámlanyitás és rendszeres havi utalás rá, csak első kamatperiódusra, majd alacsonyabb
pl.: link
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 12:41
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#122
"ha lenne esze/ereje a népnek, kiéheztetné ezeket a szutykokat / szla megszüntetés, betét kivonás /. "- ált. a "nép" a legjobb kontraindikátor:)a "nép"-nek általában pü-ileg nem sok esze van:)

Ok, kivonja, megszünteti a nép, és utána, mit tegyen? ássa el, tegye a párnacihába?:)))és hagyja elinflálódni? akkor már ezeknél a "szutykoknál" is jobb helye van.pénzügyekben nem okos dolog az érzelmekre hallgatni:)
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 12:37
Előzmény: #120  szivacs
#121
"csak új pénzre adják"- ez így nem igaz, van amelyik bank adja a meglévő betétre is
"rengeteg megszorító feltétellel "-pl?
"az első 2-6 hónapos kamatperiódusra"- nincs ezzel gond egy olyan időszakban, ahol várhatóan emelkedni fognak a kamatok, én pl amúgy sem vennék most 2-3 hónál hosszabb távra magyar eszközt
szivacs
szivacs 2011. 12. 14. 12:26
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#120
a 8% az legtöbbször átverés, csak új pénzre adják és rengeteg megszorító feltétellel az első 2-6 hónapos kamatperiódusra...
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 12:16
Előzmény: #118  szivacs
#119
miért ne lennének pofátlanok?

viszont, most 8% körüli kamatokkal próbálják a zsét beszippantani.

ha lenne esze/ereje a népnek, kiéheztetné ezeket a szutykokat / szla megszüntetés, betét kivonás /.

de a magasabb kamatokra úgy is száll a légy. most azokról beszélek, akiknek még akad dugipénz.
szivacs
szivacs 2011. 12. 14. 11:07
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#118
"Számos bank szigorított a hitelezés feltételein az MNB múlt hónap végi emelése után, amikor fél százalékponttal 6,5 százalékra nőtt a jegybanki alapkamatot."

"A Raiffeisen Bank december 2-ától az Újrakezdés hitel kivételével minden kölcsönénél 1 százalék hitelbírálati díjat vezetett be, emellett kamatot is emelt a legtöbb hitelénél, 0,75-0,85 százalék közötti mértékben. Az Ersténél december 7-én drágultak a hitelek, itt 1-2 százalékkal nőtt a kamat, a kölcsön típusától függően."

50bp=75-200bp - 1,5-4-szeres a kerbanki szorzó, legalábbis az emelésnél, a csökkentésnél is ennyi szokott lenni, csak akkor az osztó!
Milyen érdekes, hogy ebben is a papapapás osztrák bankok a legpofátlanabbak...
exmnbs1 2011. 12. 14. 10:36
Előzmény: #111  bereczarpad
#117
JESZENSZKI IGAZGATÓ ÍRT SZEMÉLYESEN

szvsz teljesen felesleges tolvajrv vezetőkkel levelezni, bluek vezetői pedig nem foglalkoznak kisbüfik pelenkázásával
exmnbs1 2011. 12. 14. 10:33
Előzmény: #111  bereczarpad
#116
"Soros is áradozott róla"
a neked írt emailjében?
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 10:32
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
nem csak mi vagyunk töketlenek, nézd végig az eu-csúcs kabarékat.

nem akar a ruppó 300 alatt maradni. nem jó ez így.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 10:15
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Mi ebben a hoppá. Megírtam szeptemberben: a buta végtörlesztősdinek Ft esés és kamatemelkedés lesz a vége, így aztán végül senki nem jár jól (kivéve az egyösszegben végtörlesztőket). Pont ez történik. Nincs ebben semmi meglepő.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 10:12
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#113
Hoppa
link
Törölt felhasználó 2011. 12. 04. 01:01
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#112
HorvathZ:)

Árpi még valószínűleg egy forrófejű fiatal és kezdő. Valóban keveri a fogalmakat. Attól még nem befektető valaki, hogy 1-2 évig ül reménykedve egy ultraspeki papírban "beragadva" reménykedve. A befektetőséget elsősorban nem az időtáv, hanem a cél, szándék, hozzáállás teszi (meg hát sajnos a méret is).
bereczarpad 2011. 12. 03. 20:32
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#111
Szia, amikor én megvettem a philt. A kategóriás volt, fél év sem telt el, amikor maga Soros is áradozott róla, cukorbetegség elleni gyógyszer, szuper nyúl csoda.......stb. mind dollár milliárdos jövőbeni siker sztori, nekem JESZENSZKI IGAZGATÓ ÍRT SZEMÉLYESEN, hogy háromszor többet ér, és ha jönnek az eredmények, hát amikor jöttek, minden sikerre csak esett, aztán jöttek az igazi eredmények, a mesék elfelejtődtek és én eladtam, azóta még volt egy certifikát bukásom, tanulságos, igaz mostanában száguldozok ide-oda, de azóta megdupláztam a korábban feleződött pénzem, és azért nagyon megnézem mit veszek miért.....
Törölt felhasználó 2011. 12. 03. 15:15
Előzmény: #74  bigyula
#110
Vélelmezhetően "elkésett", azonban a jelenlegi helyzetnek megfelelően a mértékét - bár erről lehet, hogy kicsit korai nyilatkozni - megtalálták annak, amit a piacok beáraztak. Tehát erre jó volt.
Most már az hiányzik, hogy hasznot is hozzon, de ezt önmagával a kamatemeléssel, amikor minden hétre jut egy-két hülyeség is...?
Törölt felhasználó 2011. 12. 03. 11:45
Előzmény: #106  bereczarpad
#109
Szia, én pl nem csak befektetőnek képzelem magam, hanem kb ilyen szemlélettel is fektetem be a pénzem. Ezért olvastam kissé ledöbbenve, amit írtál: befektetésként philaxiát ,nutexet meg ilyen sz@rokat venni..ez még ha 10 évre veszed, akkor is spekuláció:)
Befektetőként én mindig a fundával kezdek, kiválasztom azokat a cégeket, amibe érdemes FUNDAMENTÁLIS alapon pénzt tenni, majd ezután jön némi technika (eső trendben mégsem kéne venni- pl ahogy írtad, a leátlagolás meg elég meredek..)Ha minden feltételemnek megfelel a cég és a papír, akkor veszek.Ezek mellett diverzifikáció kockázatcsökkentés gyanánt. Na szerintem ez kb a befektetés, nem a philaxia:))
Törölt felhasználó 2011. 12. 03. 10:50
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
minimum 5% carry trade már sok befektető fantáziáját megmozgatja, ezt elfelejtettem hozzá írni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 03. 10:48
Előzmény: #106  bereczarpad
#107
A mosntani időszak kb, vagy bejön a világvége és akkor tökmindegy, vagy kereshetsz pénzt. Az eurot már shortolom forinttal szemben 310-től, véleményem szerint csak eurózóna bukásával szívhatjuk meg kőkeményen. Amíg Simor a jegybankelnökünk addig Orbán nem tudja jobban gyengíteni a forintot, szvsz.
bereczarpad 2011. 12. 02. 18:25
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#106
Köszi a válaszod, tudod itt vannak akik befektetőnek képzelik magukat, én is ezt tettem a philben 1 évig vettem csökkentve az átlagom, és bízva, hogy valamelyik mese igaz lesz, na ebből törtem ki a nutexbe, hála neked elég késő, és megúsztam mégeggy szívást, azóta, ha valamit érzek nem bírom ki és ugrok, a frank short08-ban ma nem is volt kereskedés, ma kellett volna eladnom az +12000ft-lett volna és tegnap vettem daxshortot18 3620-on 401-et, az ma 80000ft-tal lett volna olcsóbb, de még pluszban zárt, és egy picin múlt, hogy 17h-kor eladom, tegnap vettem fhb-t, de azt ma el is adtam, ha nem látok jobbat megyek a nutexbe, de ott mindig lent állok be, egyébként várom még a +jelentést, de szerintem a franks08 borzastó jó termék, és szinte csak én veszem, 252 felett az euró 310 felett jár, ott nagyon alulértékelt a ft, a frank már nem tud erősödni az euróval szemben és ott van, hogy tovább tólják1,3-ra ahatárt, a kiütés pedig 285-ft-nál van, addig van ideje lépni az MNB-nek, ezért, ha a ft-legyengül 255 alá, én azonnal megyek óda, most 4664-et vettem260ft-ért és 342-ön adtam el, még mindig én vagyok a záró
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 14:06
Előzmény: #98  csendben
#105
nem nehéz rájönni ő Gyurrika

tanulságos volt a legutóbbi negbeszélése
érdeklődve hallgata az okosságokat
most a fórumon gyűjti az információkat

azt pl már megértette mi a céltartalék

2020ra lehet hogy ő lesz a 15. a sorrendben
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 11:54
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Megint butaságokat írsz és csúzstatsz.

"Csak egy bank kozgazdasza igazi kozgazdasz"

Hol írtam ilyet? Nem, más közgazdász is közgazdsáz. De te semmilyen közgazdász nem vagy. Sőt, alap dolgokban sem értesz hozzá. Az a baj.
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 11:49
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
Ez a kozgaz lassan olyan lesz itt mint a papi stakma, papai aldas nelkul nincs pap. Csak egy bank kozgazdasza igazi kozgazdasz mindenki mas hulye es tudatlan.

Mar itt sem vagyok.
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 10:59
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#102
A te itteni vitád kb. azzal egyenértékű, mintha Sándor-József-Benedek népi megfigyelés lenne az érved a légköri jelengésekkel kapcsolatban egy meteorológus szaklapon sok amatőr vagy képzett meteorológus között.
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 10:50
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#101
Már csak az nem egészen világos számomra, hogy ha olyat se tudsz, hogy céltartalék, tehát ha fingod nincs a pénzügyekhez, gazdasághoz, akkor honnan tudod, hogy a portfólió hazudik...

Költői a kérdés, nem kell rá válaszolj. Azzal is csak magadat égetnéd:)
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 10:49
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#100
Tipikusan olyan ember vagy, akinek bár fingja sincs hozzá, de tudja a tutit, mert a bankok, gazdasági lapok hazudnak. Na ez a kocsma szint. Én ezzel nem nagyon tudok és nem is nagyon akarok mit kezdeni. Akkor tudjad a tutit. Javaslom, hogy kezdj el tőzsdézni is.
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 10:47
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#99
Ahaha, gondolom, a kuruc.info a másik forrás, ahonnan tájékozódsz és az nyilván hiteles, objektív, stb.
csendben 2011. 12. 02. 10:28
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
Ha nem tőzsdézel,nem értesz a bankokhoz,ráadásul a pf olyan szar,akkor minek vagy itt (és nem máshol!)?

Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 09:36
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
A lobbizas rendben van, de ebben az esetben egy kicsit eldurvult a helyzet, velemenyem szerint.
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 09:26
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#96
Ne haragudj, hogy ezt mondom de a portfolio nem tajekoztat a valos helyzetrol, egyoldalu - egy szuk erdekcsoport lobbijat kepviseli. Ehhez nem kell kozgazdasznak lenni, hogy lasd - eleg tobb forrasbol tajekozodni ahhoz hogy nyilvanvalo legyen a spekulaciok, hazugsagok, ferditesek sorozata.
tihamer
tihamer 2011. 12. 02. 05:11
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#95
Na amit a goldman sachs mond, annak az ellenkezője fog bekövetkezni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 23:11
Előzmény: #92  bereczarpad
#94
Árpi, te túlkereskeded magad szvsz. Nincs ezzel baj, valahogy meg kell tanulni a tőzsdét, de szerintem légy óvatosabb, megfontoltabb. Ja és ne vessz el a nagyon rövidtávú mozgásokban (ami lutri, meg félrevisz). Megjegyzem, hogy szerintem egy olyan kereskedésileg túlpörgő kezdő, mint te is, talán kisebb veszélynek van kitéve egy válságos időszakban. Mert az szinte biztos, hogy ilyen trading frequency mellett főleg a brokiknak termeled a pénzt, de legalább tudsz gyorsan zárni egy pozit, kevésbé ragaszkodsz hozzá.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 22:59
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#93
Ahaha, köszi a választ, ez őszintének tűnik. Most már csak az a kérdés, hogy ha se nem értesz (alapszinten sem) a gazdasághoz, se nem tőzsdézel, akkor hogy kerültél ide. Persze, nem baj, hogyha kezdő/érdeklődő vagy, sőt, aki ismer tudja, hogy szeretem a kezdőket, érdeklődőket. A bajom az, hogy saját magad is - most már végre beismert - kezdősége és hozzá nem értése ellenére gyakran fogalmazol meg sarkos, vehemens, sőt egyenesen másokat leszóló véleményt.

Viselkedj is úgy, ami vagy: kezdő, érdeklődő. És hidd el, sokkal szimpatikusabb leszel, meg sokkal inkább segítőkészen is állnak majd mások is hozzád.
bereczarpad 2011. 12. 01. 21:37
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
Szia eddig kicsiben bevált, hogy shortolom a daxot 6000felett, amikor az leesik, átmegyek frank shortba, ha az 252 felett jár, ma nem bírtam ki és eladtam a frankshortot a forgalom99%-át adva és csak az erstevel kereskedve, majd vettem dax18 shortot, amikor az 0-ban volt mind az erstetől, szerinted ez beválhat, mind a két terméknek távol van a kiütési szint, szerinted a dax korrekciózik, vagy szárnyal tovább.....
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 20:58
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
A tozsdehez kb annyira ertek mint a bankokhoz. :) Ezert nem tozsdezek.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 20:02
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
Tőzsdézel?
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 20:02
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Na és Magyarország még ezen belül is alulteljesít.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 18:52
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#88
A GS is kulon csoportkent tekint erre a 3 orszagra. Vajon miert?

A Goldman Sachs szerint a felzárkózó országcsoporton belül a három közép-európai EU-tagállam - Magyarország, Csehország és Lengyelország - van kitéve leginkább az esésnek.

link
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:49
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#87
Tőzsdézel?
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:49
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
A hiteleknek a kormány ártott a leginkább (meg a globál helyzet) a beeső Ft-al és a megemelkedő kamatszinttel. Ez nem a jegybank miatt nőtt, ezt fogd már fel.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:47
Előzmény: #82  p-b
#85
Nem vetted eszre az ironiat a megfogalmazasban. Ti vagytok a szakik, ha azt mondjatok hogy kamatot kell emelni - akkor azt kell tenni, ha ettol bedolnek a hitelek es inflacio lesz az meg a mienk.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:29
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#84
A céltartalékot illene tudnia egy nem közgazdásznak is, aki gazdasági fórumra írogat, ill. tőzsdézik.

Tőzsdézel?
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:28
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#83
Bazd+ ahaha, legalább a chartot, a tényeket ne akard már elhazudni. Így aztán tényleg semmi értelme a vitának.

1. Alap dolgokban is tájékozatlan vagy.
2. A nyilvánvaló tényeket se fogadod el.

Az összehasonlító chart alapján a Ft a zlotyhoz kb. 4%-al, a koronához képest kb. 7%-al, a lejhez képest kb. 8-10%-al esett többet az euróhoz képest.

Tényekről nem vagyok hajlandó vitatkozni többet. Amit állítottál NEM IGAZ.

"Ez abbol is latszik hogy a HUF gyengules szeptember elejen indult, a CHF arfolyamrogzites uran, a vegtorlesztes hire csak szeptember vegen jelent meg."

Ez sem igaz. A végtörlesztés terve szeptember közepén jelent meg.
p-b 2011. 12. 01. 16:23
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
No de, ha ezekkel az alapokkal sem vagy tisztába, akkor miért győzködöd a másikat az igazadról, a másiknak, aki esetleg időt fáradságot nem kímélve megpróbálja elmagyarázni a dolgokat, annak meg nem hiszel.
Ahhoz képest, hogy kb 3 hete itt vagy a fórumon semmit sem fejlődtél :)
Nehéz eset vagy , semmi pénzért nem oktatnálak, magyaráznák neked gazdasági összefüggésekről.
Használd bátran a googlit, az legalább nem fog lehülyézni:)))
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:13
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Ez reszemrol csak spekulacio, nem vagyok kozgazdasz, nem tudom mi a celtartalek es az fx swap - gyorsan hozzateszem meg mielott penznyelo lehulyezne. :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók