Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 26. 07:10

Nagyobb kamatemelés kell, különben elszáll a forint  

Ugrás a cikkhez
A Moody’s leminősítési lépése után már nagyobb mértékű kamatemelésre számítanak a Portfolio.hu által megkérdezett szakértők a jegybank jövő keddi kamatmeghatározó ülésén. Fél százalékpontos emelés mindegyikük szerint szükséges, míg a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=159033
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 10:49
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#100
Tipikusan olyan ember vagy, akinek bár fingja sincs hozzá, de tudja a tutit, mert a bankok, gazdasági lapok hazudnak. Na ez a kocsma szint. Én ezzel nem nagyon tudok és nem is nagyon akarok mit kezdeni. Akkor tudjad a tutit. Javaslom, hogy kezdj el tőzsdézni is.
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 10:47
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#99
Ahaha, gondolom, a kuruc.info a másik forrás, ahonnan tájékozódsz és az nyilván hiteles, objektív, stb.
csendben 2011. 12. 02. 10:28
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
Ha nem tőzsdézel,nem értesz a bankokhoz,ráadásul a pf olyan szar,akkor minek vagy itt (és nem máshol!)?

Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 09:36
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
A lobbizas rendben van, de ebben az esetben egy kicsit eldurvult a helyzet, velemenyem szerint.
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 09:26
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#96
Ne haragudj, hogy ezt mondom de a portfolio nem tajekoztat a valos helyzetrol, egyoldalu - egy szuk erdekcsoport lobbijat kepviseli. Ehhez nem kell kozgazdasznak lenni, hogy lasd - eleg tobb forrasbol tajekozodni ahhoz hogy nyilvanvalo legyen a spekulaciok, hazugsagok, ferditesek sorozata.
tihamer
tihamer 2011. 12. 02. 05:11
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#95
Na amit a goldman sachs mond, annak az ellenkezője fog bekövetkezni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 23:11
Előzmény: #92  bereczarpad
#94
Árpi, te túlkereskeded magad szvsz. Nincs ezzel baj, valahogy meg kell tanulni a tőzsdét, de szerintem légy óvatosabb, megfontoltabb. Ja és ne vessz el a nagyon rövidtávú mozgásokban (ami lutri, meg félrevisz). Megjegyzem, hogy szerintem egy olyan kereskedésileg túlpörgő kezdő, mint te is, talán kisebb veszélynek van kitéve egy válságos időszakban. Mert az szinte biztos, hogy ilyen trading frequency mellett főleg a brokiknak termeled a pénzt, de legalább tudsz gyorsan zárni egy pozit, kevésbé ragaszkodsz hozzá.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 22:59
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#93
Ahaha, köszi a választ, ez őszintének tűnik. Most már csak az a kérdés, hogy ha se nem értesz (alapszinten sem) a gazdasághoz, se nem tőzsdézel, akkor hogy kerültél ide. Persze, nem baj, hogyha kezdő/érdeklődő vagy, sőt, aki ismer tudja, hogy szeretem a kezdőket, érdeklődőket. A bajom az, hogy saját magad is - most már végre beismert - kezdősége és hozzá nem értése ellenére gyakran fogalmazol meg sarkos, vehemens, sőt egyenesen másokat leszóló véleményt.

Viselkedj is úgy, ami vagy: kezdő, érdeklődő. És hidd el, sokkal szimpatikusabb leszel, meg sokkal inkább segítőkészen is állnak majd mások is hozzád.
bereczarpad 2011. 12. 01. 21:37
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
Szia eddig kicsiben bevált, hogy shortolom a daxot 6000felett, amikor az leesik, átmegyek frank shortba, ha az 252 felett jár, ma nem bírtam ki és eladtam a frankshortot a forgalom99%-át adva és csak az erstevel kereskedve, majd vettem dax18 shortot, amikor az 0-ban volt mind az erstetől, szerinted ez beválhat, mind a két terméknek távol van a kiütési szint, szerinted a dax korrekciózik, vagy szárnyal tovább.....
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 20:58
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
A tozsdehez kb annyira ertek mint a bankokhoz. :) Ezert nem tozsdezek.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 20:02
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
Tőzsdézel?
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 20:02
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Na és Magyarország még ezen belül is alulteljesít.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 18:52
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#88
A GS is kulon csoportkent tekint erre a 3 orszagra. Vajon miert?

A Goldman Sachs szerint a felzárkózó országcsoporton belül a három közép-európai EU-tagállam - Magyarország, Csehország és Lengyelország - van kitéve leginkább az esésnek.

link
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:49
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#87
Tőzsdézel?
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:49
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
A hiteleknek a kormány ártott a leginkább (meg a globál helyzet) a beeső Ft-al és a megemelkedő kamatszinttel. Ez nem a jegybank miatt nőtt, ezt fogd már fel.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:47
Előzmény: #82  p-b
#85
Nem vetted eszre az ironiat a megfogalmazasban. Ti vagytok a szakik, ha azt mondjatok hogy kamatot kell emelni - akkor azt kell tenni, ha ettol bedolnek a hitelek es inflacio lesz az meg a mienk.
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:29
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#84
A céltartalékot illene tudnia egy nem közgazdásznak is, aki gazdasági fórumra írogat, ill. tőzsdézik.

Tőzsdézel?
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:28
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#83
Bazd+ ahaha, legalább a chartot, a tényeket ne akard már elhazudni. Így aztán tényleg semmi értelme a vitának.

1. Alap dolgokban is tájékozatlan vagy.
2. A nyilvánvaló tényeket se fogadod el.

Az összehasonlító chart alapján a Ft a zlotyhoz kb. 4%-al, a koronához képest kb. 7%-al, a lejhez képest kb. 8-10%-al esett többet az euróhoz képest.

Tényekről nem vagyok hajlandó vitatkozni többet. Amit állítottál NEM IGAZ.

"Ez abbol is latszik hogy a HUF gyengules szeptember elejen indult, a CHF arfolyamrogzites uran, a vegtorlesztes hire csak szeptember vegen jelent meg."

Ez sem igaz. A végtörlesztés terve szeptember közepén jelent meg.
p-b 2011. 12. 01. 16:23
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
No de, ha ezekkel az alapokkal sem vagy tisztába, akkor miért győzködöd a másikat az igazadról, a másiknak, aki esetleg időt fáradságot nem kímélve megpróbálja elmagyarázni a dolgokat, annak meg nem hiszel.
Ahhoz képest, hogy kb 3 hete itt vagy a fórumon semmit sem fejlődtél :)
Nehéz eset vagy , semmi pénzért nem oktatnálak, magyaráznák neked gazdasági összefüggésekről.
Használd bátran a googlit, az legalább nem fog lehülyézni:)))
Törölt felhasználó 2011. 12. 01. 16:13
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Ez reszemrol csak spekulacio, nem vagyok kozgazdasz, nem tudom mi a celtartalek es az fx swap - gyorsan hozzateszem meg mielott penznyelo lehulyezne. :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek