A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
A te beírásaid a hitelesség a tv. értelmezés szempontjából jók, szemben a sok találgatós,feltételezős,és hozzánemértést is tükröző sok,sok fórumos beírással
hogyan állapítják meg, hogy ki a tulajdonosa az értékpapírnak, ha a közös számláról történt a lopás, és az nincs nyilvántartva, hogy konkrétan melyik ügyfél értékpapírját lopták el?
na, végre valaki, aki válaszolni fog (a törvény linkjét dobd ide, szívesen elolvasom):
nekem azt mondja meg valaki, hogy amikor a BC lopott, akkor kitől lopott! konkrétan melyik ügyfél részvényeit lopta el.
a BC-nek egy ügyfél-keler számlája van, ott vannak az összes ügyfél részvényei. amikor onnan lenyúltak 200e db otp részvényt, akkor azt kitől, konkrétan melyik ügyféltől lopták el, aki így nem kapja vissza a részvényeit? milyen elv szerint loptak? FIFO? LOFO? azok nem fognak kapni részvényt, akik legkorábban vettek, vagy akik legkésőbb?
A Buda-Cash Brókerház Zrt. 1997. április 14-től a Beva tagja, a vele szerződött befektetők értékpapírszámláján nyilvántartott értékpapírok, illetve az ügyfélszámlán nyilvántartott pénz a Beva biztosítása alá tartozik. A meglévő eszközöket a tulajdonosok részére a Társaság ki fogja adni, a Beva általi kártalanításra az ügyfelet megillető, de ténylegesen hiányzó, ezért a Társaság részéről ki nem adható pénz, illetve értékpapír tekintetében fog sor kerülni.
"A MEGLÉVŐ (és egyértelműen beazonosítható) vagyonelemek nem képezik a felszámolási vagyon részét"
Ez világos és egyértelmű.
Az már kevésbé, hogy nem tudjuk, mi történt. Az én értelmezésem szerint az ügyfelek által vásárolt értékpapírokat és pénzbeli befizetéseiket közös kalapba öntötték és sajátjukként kezelték. Vagy további tranzakciókra használták föl szabadon, vagy egyszerűen kivették a kalapból és hazavitték. Elvileg az is lehet, hogy ezeken a tranzakciókon többet nyertek, mint amennyit buktak. A kalapból utólag képtelenség kiszedni az érintett befektetők valós tulajdonát.
1. Felügyeleti biztos kinevezése, ellenőrzés, engedély szüneteltetés, visszavonás. (itt tartunk most)
2. Felszámolás elrendelése.
3. Ebben a pillanatban életbe lép a kártalanítási kötelezettsége a BEVA-nak. Tehát indul a kártalanítás.
4. A felszámoló a ténylgesen meglévő vagyonelemeket kiadja a tulajdonosuknak (részvények és pénz, amelyik számlán, ami megvan).
5. A nem meglévők után a BEVA kártalanít az ismert értékhatárok szerint.
6. Felszámolás (a BEVA által sem kártalanított követelések a felszámolás részei lesznek és a felszámolások kielégítési sorrendjében kerülnek végül rendezésre - azaz marad vagy nem).
továbbra is ez a kérdés (a BC nem tartotta nyilván, hogy kitől lopott, ők a közösből loptak):
nekem azt mondja meg valaki, hogy amikor a BC lopott, akkor kitől lopott! konkrétan melyik ügyfél részvényeit lopta el.
a BC-nek egy ügyfél-keler számlája van, ott vannak az összes ügyfél részvényei. amikor onnan lenyúltak 200e db otp részvényt, akkor azt kitől, konkrétan melyik ügyféltől lopták el, aki így nem kapja vissza a részvényeit? milyen lev szerint loptak? FIFO? LOFO? azok nem fognak kapni részvényt, akik legkorábban vettek, vagy akik legkésőbb?
ezek szép gondolatok, de a BEVA-ról szóló törvényben nincs rendelkezés arról, hogy vissza kellene osztani a részvényeket. pont ellenkezőleg: az van benne, hogy mit kell kezdeni a BEVA-nak a hozzá kerülő részvényekkel, egyéb értékpapírokkal!!!
"136. § (1)352 A befektetési vállalkozás felszámolása során
a) az ügyfél által a befektetési vállalkozásnál letétbe helyezett pénzügyi eszköz, illetve nyilvántartott pénzeszköz,
b) az ügyfél tulajdonában lévő vagy őt megillető pénzügyi eszköz és pénzeszköz, valamint
c) az árutőzsdei szolgáltatás tárgyát képező eszköz a befektetési vállalkozás, illetve az árutőzsdei szolgáltató bármely, az ügyfél javára vezetett számláján
nem képezi a felszámolási vagyon részét. Az eszközök kiadása iránt a befektetési vállalkozás - a felszámoló hozzájárulása mellett - a felszámolási eljárástól függetlenül, soron kívül intézkedik, ha az általa vezetett nyilvántartás és a befektetői követelések egyezősége alapján az ügyfelekkel történő elszámolást akadályozó körülmény nem merül fel." link
A MEGLÉVŐ (és egyértelműen beazonosítható) vagyonelemek nem képezik a felszámolási vagyon részét!
és ezt a BEVA-sok mondták neked, vagy neked ez a logikus?
miért nem sorban elégítik ki a követeléseket (aki legkorábban vett otp-t, az mind megkapja)? vagy miért nem kártyaleosztás szerint (mindenki kap egyet, aztán még egyet, stb. így a kicsit mindent megkapnak, a nagyok meg szívnak)?
melyik elv a törvényes? hol van erről törvény? melyik törvényben lehet erről olvasni?
ha a BC ügyfeleinek volt összesen mondjuk 100 db otp részvénye és most jelen pillanatban csak 50 db otp részvény van a kalapban akkor ügyfelek megkapják az 50% otp részvényüket a másik 50% otp részvényt pedig kifizetik forintban.
mint írtam, ez nagyban ment.... milliárdos nagyságrendben. a BEVA meg csak 20e euróig kártalanít.
szóval egyáltalán nem mindegy, hogy 3000 db otp részvényt kapsz meg, vagy 20e eurót...
mi a faxomat nem érted???!!!
ha példádat nézem akkor az otp és richter részvény helyett a tulajdonosok megkapják a részvények értékét a cig-es meg megkapja a cig részvényeket.
ennyi.
nekem azt mondja meg valaki, hogy amikor a BC lopott, akkor kitől lopott! konkrétan melyik ügyfél részvényeit lopta el.
a BC-nek egy ügyfél-keler számlája van, ott vannak az összes ügyfél részvényei. amikor onnan lenyúltak 200e db otp részvényt, akkor azt kitől, konkrétan melyik ügyféltől lopták el, aki így nem kapja vissza a részvényeit? milyen lev szerint loptak? FIFO? LOFO? azok nem fognak kapni részvényt, akik legkorábban vettek, vagy akik legkésőbb?
Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546