Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 14:09
Előzmény: #13948  Törölt felhasználó
#13960
Én ott leszek, bárminél fontosabb ez most !!!
Köszönöm a szervezőknek a munkájukat !
thomasss
thomasss 2016. 04. 25. 13:45
Előzmény: #13948  Törölt felhasználó
#13959
Bc károsultak... tessék elmenni az ápr.28-i tüntetésre minél többen,,,, ne hagyjátok magatokat...facebookon is szerveződni ott hatékonyabb...
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 13:16
Előzmény: #13949  Törölt felhasználó
#13958
Nekem ma azt írták "hamarosan". Ezt az időhatározót háromszor is használták. Már csak azt kéne tudni, hogy mit jelent Náluk.
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 13:13
Előzmény: #13949  Törölt felhasználó
#13957
Most kaptam egy választ a fa-tól, azt írja hamarosan tájékoztatnak. Ezt már nem is kommentálom. Ellenben még azt is írja, ami meglepett,hogy sikeres pályáztatás esetén majd nyilatkoznunk kell, hogy kérjük-e az átruházást a nyerteshez,vagy sem. Ebből úgy tűnik,mintha még nem lenne nyertes, holott tudtommal az nhb nyert. Mi a fene folyik itt már???
detto71
detto71 2016. 04. 25. 13:09
Előzmény: #13955  Hmmz
#13956
BEVA a kártlalanítás felfüggesztése óta(márc.11.) semmilyen adatot nem kapott a FA-tól.
Hmmz
Hmmz 2016. 04. 25. 13:04
Előzmény: #13952  fudge
#13955
Nemmondod :D

Mégis milyen összegről van szó?
(Szerintem még 1ft sem elfogadható erre a célre)
Jólenne tudni, hogy fix összeg, vagy számlán lévő érték arányában volt e a levonás..

Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 13:02
Előzmény: #13949  Törölt felhasználó
#13954
Ezt ma kaptad? Ebből már biztosan pereskedés lesz.
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 13:00
Előzmény: #13952  fudge
#13953
Ezt most nagyon nem értem. Mi az, hogy beva hozzájárulás? Kérlek ezt fejtsd ki bővebben!
fudge
fudge 2016. 04. 25. 12:53
#13952
Namost az van, hogy ugye én még nem kaptam egy fillért se, de még egy levelet se, csak egy emailes visszaigazolást, hogy rögzítették az igényemet.

A Concorde pedig ma leterhelte a számlámat egy szabad szemmel jól látható összeggel "BEVA hozzájárulás" jogcímen!

MI VAN??? Saját magamat kártalanítom, úgy hogy fizettem azért, hogy kártalaníthasson a BEVA! Tehát nemhogy a pénzemet nem láttam még viszont, még pluszban fizettem is a BEVÁnak!!!

Eszem-f*szom megáll! És úgy tudom minden concorde-ost leterheltek, nézzétek meg a számlatörténetet! Még az is lehet, hogy mások is követik a Concorde példáját!
detto71
detto71 2016. 04. 25. 11:56
Előzmény: #13950  detto71
#13951
Én a beva beindulása után, azért azt hittem, hogy innen gyorsan lepereg a dolog.
Tévedtem! Nem tudok magyarázatot találni arra, hogy az ügyfélvagyont miért nem adják ki?
detto71
detto71 2016. 04. 25. 11:48
Előzmény: #13949  Törölt felhasználó
#13950
Hát gyerekek, ez azt jelenti, hogy menjünk a picsába.

Az nem új információ bassza meg, hogy visszaadja ami a mienk.
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 11:24
Előzmény: #13948  Törölt felhasználó
#13949
Tisztelt Ügyfelünk.

Amint új információt tud közölni a Buda-Cash Brókerház Zrt. „f.a.” azt azonnal közzéteszi a www.budacash.hu weboldalon közlemény formájában.

Weboldalunk: www.budacash.hu

Már nincs 2 hét-ezés.
Törölt felhasználó 2016. 04. 25. 09:03
Előzmény: #13944  tchongee
#13948
Tchongee - köszönöm a figyelemfelhívást és a kapcsolatfelvételt a Q szervezőkkel, természetesen ott a helyünk. Felhívok minden érintettet, hogy el kell mennünk és csatlakoznunk kell a Questor tüntetéshez.
28-án 18 órakor találkozunk a Legfőbb Ügyészség Markó utcai épülete előtt. Gyertek, legyünk minél többen a BC károsultak.
noworf 2016. 04. 24. 22:18
Előzmény: #13945  pierreboulle
#13947
Korrekt levezetés, teljes mértékben igaz!
Csak annyit tennék hozzá,högy a fa állítólagos egyeztetéseinek a saxo/pershing párossal a későbbiekben nagy jelentősége lesz.
A fa ellen indítandó büntető eljárás ill a letétkezelők elleni kinti , kártérítési perekben.
A jogalap, gyakorlatilag már most megvan mindkét esetben.
Törölt felhasználó 2016. 04. 24. 22:07
Előzmény: #13945  pierreboulle
#13946
De akkor mit lehet tenni?
pierreboulle 2016. 04. 24. 15:58
Előzmény: #13866  kissbuda
#13945
A Saxo és a Pershing által kezelt külföldi vállalati részvényeket nem lehet a forex és a CFD ügyletekkel homogén csoportba rendezni, ezt a szöveget csak Magyarországon lehet előadni. A vállalati részvények tulajdonosi jogát nagyon erős törvények védik, azok a kapitalizmus alappilléreihez tartoznak, és azokat a törvényeket világ nagyobb részében nem lehet naponta háromszor megváltoztatni egy-egy aktuális cél érdekében. A részvény megvásárlója szavazati joggal, gyakorlatilag résztulajdonossá válik a részvényt kibocsátó vállalatban és ezt a jogát törvények védik.
Tőzsdei kibocsátású részvényt (nem CFD vagy befektetési alap) kizárólag csak a megbízó nevére lehet megvásárolni. A vállalati részvények tekintetében a Saxo és a Pershing is csak ugyanolyan közvetítők voltak, mint a BudaCash, nem tulajdonosok, és nagyon jól tudják, ha ők elkövetik a tulajdonosi jogok megsértését azért pl. egy amerikai bíróságon súlyos dollármilliókban mért büntetésre számíthatnak. Ugyancsak büntetés járna részükre, ha megtévesztve a mi pénzünkön a saját nevükre vették volna meg azt a részvényt, amit mi a nevünkre szándékoztunk megvásárolni a BC illetve a Saxo vagy a Pershing közreműködésével.
Biztosak lehetünk abban, hogy a részvényeink megvannak, és nem lehet összemosni a forex vagy a CFD veszteségekkel, csak a Felszámoló próbál megtéveszteni bennünket. Másrészt, ha a tulajdonosi jogok megkárosítását a Saxo és a Pershing mégis megtenné, azt a mai internetes világban órákon belül megtudnák a jelenlegi ügyfeleik vagy pl. a Dán Bankfelügyelet és a többi illetékes hatóság is, csalárd működésük pánikot keltene a meglévő ügyfeleik között, ezért nem fognak belemenni a „homogén csoport” képzésbe.
Egyébként a bejelentett „nagy” forex veszteségeknél is csúsztatás lehet a Felszámoló részéről, mert nem gondolnám, hogy túl nagy téteket tettek a CHF gyengülésére. A CHF a kritikus időszakban kb. 25 %-ot erősödött és az erősödés néhány hónap alatt visszakorrigált kb. 10 %-ra. Egy 100 000 CHF méretű ügylet esetén annak, aki a gyengülést választotta annak 5-6 millió forint pillanatnyi virtuális veszteséget okozott az erősödés (megfelelő fedezet esetén!), aki viszont a CHF erősödését választotta az ugyanekkora nyereségre tett szert és lemerném fogadni, hogy ők voltak többségben. Persze az emlegetett CHF árfolyamváltozás más devizák keresztárfolyamára is kihatással volt, de sokkal kisebb mértékben.
A BudaCash esetében a hozamok levonását is törvénytelennek tartom, mert az elért valóságos hozam után mindenki kifizette a maga valóságos adóját és utána választhatott kiveszi, a leadózott nyereségét vagy újra befekteti, és ha befektette, akkor az a nettó hozam már új befektetésnek minősül. Különbséget kell tenni a BudaCash-nél vezetett valós pl.: Volkswagen részvény hozamai és a Qvesztor-nál a kreált fiktív részvények „fiktív hozamai” között, amit a piramis játékból képeztek.
Azért tart ilyen sokáig a felszámolás, mert a Felszámoló, vagy akik irányítják, vajon ki??? újabb, és újabb módszereket eszelnek ki, hogy a bejelentett meglévő BudaCash vagyont eltüntessék.
tchongee
tchongee 2016. 04. 24. 15:19
Előzmény: #13943  Törölt felhasználó
#13944
Kedves sorstársak, felvettem a kapcsolatot a szervezőkel. Mindenkit várnak szeretettel. Transzparensekkel, síppal, dobbal, nádi hegedűvel. Egy fő felszólalási lehetőséget kapna, arra gondoltam a petíciónkat egy kicsit dramatizálva fel lehetne olvasni. Várom az ötleteket.
link
Törölt felhasználó 2016. 04. 24. 13:33
Előzmény: #13942  kissbuda
#13943
Egész pontosan erre gondoltam, azaz írni fogok a fa-nak, és az új arányok alapján kiszámolom azt, amit ki kell adnia, mindezt tértivevénnyel elküldöm holnap. Az e-mailre egy hete nem válaszol, pedig naponta megismételtem. Minden levelezést elteszek. Jól fog még jönni.

Más: a polgári jogi igényemet ismételten benyújtom, ezt tanácsolom mindenkinek! Ugyancsak tértivevénnyel.
kissbuda
kissbuda 2016. 04. 24. 13:01
#13942
Szándékosan irtam azt, hogy mostmár nem kérni kell hanem visszakövetelni!

Ennek alapja azoknak már feltétlenül megvan, akikkel a BEVA már elszámolt!

Mivel joggal feltételezhető, hogy a BEVA a fa-tól kapott elszámolás alapján kártalanított, ezért a fa pontosan tudja kinek mi adható vissza! Ha pedig tudja, akkor már nem kérni kell hanem követelni.

Ne telefonáljatok, ne email-t írjatok! Ajánlottan (tértivevényesen), arra köteles válaszolni és megmarad a későbbiekben is!

Az első levélváltás már nálam megtörtént, alább leírtam a választ is ami számomra elfogadhatatlan!

Folyt köv!
Törölt felhasználó 2016. 04. 24. 11:38
#13941
Vesztes ország az, amelynek elitjét, hirtelen milliárdokat szerző senkik alkotják – véli a Concorde Értékpapír vezetője.

Jaksity György a nol.hu-nak adott interjújában azt mondta: Magyarországon elmaradt a pénzügyi szemléletváltás, ami a 2008-as világválság után szükséges lett volna, és ezt a tavalyi brókerbotrányok bizonyítják a legjobban.

Hozzátette: a politikai elitnek morális fejlődést egy olimpia sem hozna, mert szerinte „a megvalósítás és a pénzkilopás tekintetében nagyjából úgy zajlana a projekt, ahogy ma mennek a dolgok.”

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek