Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 12. 31. 11:59
Előzmény: #11658  Törölt felhasználó
#11660
Szia DHL!

Hol lehetne Veled felvenni a kontaktot?
Kösz.
Törölt felhasználó 2015. 12. 31. 11:56
Előzmény: #11658  Törölt felhasználó
#11659
Valaki a sorstársak közül véletlen nem rendelkezik DAS biztosítással? Ők esetleg segíthetnek a képviselletben, nem tudja valaki, hogy kiterjedhet-e erre is a jogsegély -nyújtásuk?
Kösz előre a választ...
Törölt felhasználó 2015. 12. 31. 07:28
#11658
Én azt gondolom, nem lesz semmiféle magyarázkodás a PSFN részéről....úgy tesznek majd, mintha semmi nem történt volna!.. szerintük minden szabályosan és a legnagyobb körültekintéssel történt!!!..én úgy látom az eddigiek tükrében. Össze kellene szedni azokat az embereket, akikkel még így is elbántak...közös fellépéssel talán többre mehetnénk!Nem mindegy, hogy a pénzünk kb. 23%-a vagy 4 %-a van meg!
Törölt felhasználó 2015. 12. 31. 07:17
Előzmény: #11650  filter
#11657
Szia Filter! Szisztok!

Milyen nagyságrendben történt ez meg szerinted? Szerintem nagyon sokan észre sem vették mi történt a számlájukon... Nálad is ez a helyzet? Ha igen, Te mit tettél eddig?
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 23:27
#11656
Hadjátok már a törvényes jogi utakat! Mikor is oldott meg bármilyen jogi út Magyarországon!!!??? Bármit is! A nyakkendős sikkasztós és elnyomó szervezett bandával csak is golyó a fejbe,old itt meg problémákat!!! Ezt nem Én találtam ki,hanem sajnos a Történelem mutatja a megoldást! Megérett már a számonkérés!!!!!! Évtizedek szenvedéséért!!! Nem csak ezen ügyek miatt. Biszkut karóba kellet volna már régen húzni!! Aztán folyt köv!!
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 21:14
Előzmény: #11654  tchongee
#11655
Akkor marad a jogi út.
Naív voltam, de nem hülye azt hittem amikor államilag felügyelt pénzügyi szolgáltatóhoz, dematerizált értékpapírba, azaz részvénybe, abból is a biztonságosabb fajtába (Prompt) és nem határidőn raktam be a megtakarításunkat és nem wc- papírba, azaz (vállalati) kötvénybe, kamatra.. - no garanciára!

Erre tessék, akkor ki a hülye akit a szar,értéktelen, bóvli után 30 milkáig kártalanítanak visszamenőleges, diszkriminatív törvénykezéssel, vagy akit az előre megfontolt, biztosított, felügyelt tutiba, nem kamatra, de felvállalt ügyfélkockázatra 6 milláig, nagy kegyesen, szarva-húgyva, talán másfél év alatt....
Ez aztán az egyenlő elbírálás...
tchongee
tchongee 2015. 12. 30. 19:03
Előzmény: #11652  Törölt felhasználó
#11654
Olyan elszámolást te soha nem fogsz látni, saját hibájukat nem fogják szétkürtölni. Kapsz egy egyenleget, hogy mi az amit visszakérhetsz, és hogy miért pont annyit? Mert csak....
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 18:51
Előzmény: #11648  noworf
#11653
Üdv. Noworf!

Kösz, hogy rávilágítottál a dolgokra.Sajnos teljesen egyetértek Veled. Szerintem leszünk jó páran Veled és meletted...
Januárban térjünk vissza rá.
Kösz mindent.
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 18:36
Előzmény: #11651  tchongee
#11652
Szia.
Én is hallottam ugyanezt a "városi legendát".
Az a baj ezzel, hogy valószínű, hogy nem csak legenda.
A felszámoló hozzáértése a dolgok ilyetén alakulásához, nyílván nem szándékos, de ezzel ügyfélpénz égett el, ez pedig konzekvenciákat von maga után. Nem értem a MNB hozzáállását, ha már ilyen hiba becsúszhatott, akkor azt mért az ügyfelek torkán kell lenyomni. Személy szerint sem értem, hogy a különböző károsult csoportokat, hogy sikerült összemosni.
Akinek nem volt határidős ügylete az a saját kontójára miért kell hogy részt vegyen más ügyfelek határidős ügyleteinek lezárásakor kelettkezett veszteség kompenzálásában?
Amikor veszteség van, akkor jó a más számlapénze is?
Nem határidős ügyfeleknek miért is kell határidős és egyéb ügyletek kockázatközösségêt felvállalni, azt a saját számlapénzéből finanszírozni, ha a veszteség a felszámoló hibájából, persze - jóakaratából - történt ?
Akkor ilyen alapon mindent pénzzé kell konvertálni és úgy kell kifizetni, arányosan mindenkit.
Ez így, ahogy most van - az nem korrekt.
Korrekt elszámolást és veszteséglistát várhatunk-e, kapunk-e, hogy lássuk - hol és mikor keletkezett a hiány?
tchongee
tchongee 2015. 12. 30. 17:53
Előzmény: #11650  filter
#11651
Szvsz olyan városi legendákat hallani, hogy sok kárt okozotak, BC-nek is nekünk is. Miért kellett kétszer is felszámolót váltani. Állítólag BC-nek volt egy nyitott giga IBM határidős pozija, ha azt az első két hétben zárták óriási buktát realizáltak (175 -130 USAD között mozgott), elégetve a meglévő KP nagy részét, ha várnak pár hónapot óriási nyereséget is realizálhattak volna, ugyanez a helyzet az önkényesen tulajdonosok hozzájárulása nélkül zárt pozik miatt. Nem véletlenül nem hívták össze a hitelezői választmányt, véletlenül se láthasson bele senki a lapokba.
filter 2015. 12. 30. 17:30
Előzmény: #11649  tchongee
#11650
Nagyon sok per lesz a dkj jogtalan visszaváltása kapcsán is!
És még hátra van a psfn magyarázkodása, muszály mondania valamit erre!
Kiváncsian várjuk mivel állnak elő!
tchongee
tchongee 2015. 12. 30. 16:33
Előzmény: #11648  noworf
#11649
Háááát igen, mivel egy sötét diktatúrában élünk nem bízhatunk a bíróságokban (sem), lebegjen a szemetek előtt a dohányárús aki pert nyert Strasborgban. Én a telekom 1,4% mellett csak beva 6 millát kapok, 19 milla bukóval, ezért nincs más választásom mint:
1. AB panaszindítvány beadása
2. Polgári peres eljárást kezdeményezni (szerintem mivel elég sok időt adtak a BC vezetőknek, hogy eltüntessék amit csak lehet, Pintért csak októberben vették elő, BC trezor kinyitásához is hónapok kellettek, nem hiszem, hogy sok vagyonelem lenne a nevükön)
3. Magyar állam és pénzügyi felügyelet elleni per (amit írtál igaz, Mo.-nem jogállam, irányítják melyik ügy kihez kerülhet)
4. Strasbourg emberjogi bíróságon keresni igazunk

Ez sok-sok évig is eltarthat, de ezt én kerestem kétkezi munkával, leadóztam, nem trafik, földmutyi és EU-s pénzek lenyúlásával. Minden Ft-ért meg fogok küzdeni, ha nem nekem gyerekeimnek jó lesz...
noworf 2015. 12. 30. 12:34
Előzmény: #11633  Törölt felhasználó
#11648
Nem, isten őrizz!
Talán azért gondolod, mert túl vagyok egy nagyobb méretű gazdasági peren, melyben szükséges volt naprakészen észnél lenni a szar ügyvédi iroda ( az egyik legnagyobb hazai ) dilettantizmusának köszönhetően!
Szvsz csak és kizárólag külföldön lehet ezt az ügyet megnyerni, ma nem találsz olyan bírót aki tisztességesen végigvinné a pert a mnb ellen!!!
A peresítés pillanatában, a bíró kijelölésnél már vesztettünk.
Persze, meg kell lépni, a jogtalan, törvénysértő eljárás csak jól jön majd odakint!
Az ab beadványt követően találkozni kell!
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 11:09
Előzmény: #11646  Törölt felhasználó
#11647
Igen sokat segítettél nekem, mint mindig köszönöm ezt neked!!!:DDD Köszönöm,hogy vannak ilyen segítőkész emberek is...Sokat jelent..Ha pl-valaki nem ért hirtelen valamit,vagy nem úgy emlékszik már rá ahogy kellene...Nagyon szépen köszönöm,hogy segítettél nekem..Morfem..Áldjon meg érte a Jézuska..
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 11:03
Előzmény: #11644  Törölt felhasználó
#11646
Igen, két iktatót, egy BEVA és egy BC.
Ami nincs a hiánylistán a BC oldalán, azt megkapod teljes egészében.
Ami hiányos, azt a meglévő arányban kapod vissza, a hiányra meg ott lesz a BEVA (max 6.1M-ig).
Ha még így is hiányod van, arra való a hitelezői igénybejelentő (BC-s), amit majd módosítani kell a hiányod arányában, hogy majd egyszer a felszámolás végén valamit kapj belőle, ha marad pénz.
De ezt kb már 500-600 hozzászólásban megtárgyalták/megtárgyaltuk, olvass vissza.
Remélem segítettem.
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 10:48
Törölt hozzászólás
#11645
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 10:40
Előzmény: #11643  Törölt felhasználó
#11644
Értem,hogy mit szeretnél mondani,de akkor is mindeni 2-tő iktató számot kapott nem? Az egyikat a Bevátol,a másikat a Buda Cash-től nem? Viszont,hogy mit kap meg az ember azt még nem tudhatja így amije megvan azt még azon felől a követelést nem küldheti senki el még nem tudja,hogy ténylegesen mije is van meg...Jól gondolom kedves mofer?
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 10:05
Előzmény: #11642  Törölt felhasználó
#11643
Mind a BEVA-nak benyújtott iratodon, mind a hitelezőin is lehetett pénz, részvény, ... (minden, amid volt). Nem kellett kapni, mert nem volt kötelező beadni, de ha kapni akarsz valamit is vissza a meglévőn felül, akkor be kellett adni.
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 09:40
Előzmény: #11641  Törölt felhasználó
#11642
Nagyon szépen köszönöm,hogy segítettél nekem!! Akkor ezek szerint nem az számított,hogy hány fajta kár igény van,valakinek hanem,hogy egy kár igényben lehetett részvény,és pénz követelés is...Vagyis minden embernek aki károsult volt,mindenki 2-tő iktató számot kelet,hogy kapjon összesen!! jól gondolom Mofer?
Törölt felhasználó 2015. 12. 30. 09:14
Előzmény: #11640  Törölt felhasználó
#11641
Ha a BEVA-hoz beadtad, onnan egyet, és ha a felszámolónak is megküldted a hitelezőit (értsd a BC címére), akkor onnan is egyet.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek