Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 16:12
Előzmény: #6379  Törölt felhasználó
#6380
bocs a dolgozó munkáltató felé felel-
ép azt nem mondja téged meg átlépnek-
hiszen evvel sértenének- gyakorlat
bizony azt bizonyítja-
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 16:09
Előzmény: #6378  Törölt felhasználó
#6379
Dolgozó a Cégben lévő követelmények előírásait akkor nézd át- hol van ott Te érted egy bróker Felelősséget vállal!
az az dolgozó a munkáltató felel
ügyfél meg le van ejtve-
Messze van innen a MNB Felügyelet
felesleges arra ráhúzni-

-magyarul úgy használják ki ahogy nem
szégyellik// Alantas dolgok ezek
végén meg szívok és szívok,mint a torkos borz-
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 16:01
Előzmény: #6377  Törölt felhasználó
#6378
Igazabol a beva letjogosultsagat sem ertem. Miert kell befektetesvedelmi alap ha a felugyeleti szerveknek az a dolga h ellenorizzen, szabalyozzon a visszaelesek ellerulese miatt.Barmilyen bef szolgaltatonal is igy mukodik a belso ellenorzes.Ellenoriznek, keret rendszert adnak, hogy a dolgozo veletlen se tudjon visszaelest elkovetni. Ha megis sikerul akkor a ceg benyeli a vesztesseget es valtoztat, es a felelosokkel szemben megteszi a szukseges lepeseket. Nincs olyan hogy a dolgozok fizetnek eves dijat hogy ha valaki majd visszaelest kovet el, akkor o alapjukbol kifizeti a ceg...
pedig itt mákép üz a lovon-
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 16:00
Előzmény: #6376  Törölt felhasználó
#6377
Látom a szakkifejezésekbe otthon vagy-
-D! -:) Sajnos kevés-
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 15:58
Előzmény: #6373  Törölt felhasználó
#6376
Sok volt a kábszi vagy a kannásbor haver...;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 15:56
Előzmény: #6374  Törölt felhasználó
#6375
csepp a tengerbe-
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 15:55
Előzmény: #6367  Törölt felhasználó
#6374
Tenyleg nem szeretnek okoskodni,de ez nem teljesen jo pelada. Arra jo pelda legalabbis h a jogalamisagok kozotti kulonbseget lassuk. Amig itthon az nni siman ratette az ugyfelvagyonra a kezet, addig a saxo nem. KB sacc 5 yard volt kint a saxonal gyujtoszamlan,( de sztem biztos nem tobb mint a svajcin keletkezett buko), ennek ellenere ugyanugy tudtak tovabb kotni a svajciban nem erintett ugyfelek. a saxo nem emelte le a gyujtoszamlarol a minuszt. Az mas kerdes hogy a saxo kovetelese jogis e egyaltalan. Mint Wl partner a bc tartozik e feleloseggel azert mert a saxo platformjan atment minuszba az ugyfel, hogy a garantalt stopok hogy kothettek lejebb, ill. szabalyos e a teljesulesi arat 17 ora mulva megvaltoztatni...
Nem hiszem h ez a svajci story a bc-t erintette volna, hosszu jogi procedura lett volna az biztos. Ahogy hallottam a bcnek esze agaban sem lett volna kifizetni, hisz szamtalan pelda volt arra hogy a szolgaltatoka minuszt elengedtek, kiveve a saxot..
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 15:53
Előzmény: #6372  Törölt felhasználó
#6373
én se akartalak megbántani- na evvel még kisebb se lettél-
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 15:52
Előzmény: #6371  Törölt felhasználó
#6372
jó van kerülgessük csak a forró kását-
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 15:44
Előzmény: #6370  Törölt felhasználó
#6371
nem szeretnelek megbantani sem szemelyeskedni, de sztem a blikk forumai testhezalobbak szamodra!
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 15:41
Előzmény: #6369  Törölt felhasználó
#6370
Mi történt ugyan mi? kézenfekvő csalásra
használták fel a dolgozókat mert ha nem
teszed repülsz- Fusiztam már én a főnökömnek tudom én mi az időbe belefér-
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 15:28
Előzmény: #6368  Törölt felhasználó
#6369
már önmagába az is laza megmondta a bróker nekem én alája tartoztam-
De kimutatva SEHOL-
Ő még a lelkiismeretesebbje közé tartozott meg mondta nem akar ülni senkiért
Ő a szót is LELKIISMERETTEL KEZELTE-
De meglátom tényleg úgy lesz-e?
Bár igaza lenne....
-NA ILLŐ MÁR ELGONDOLKODNI- KIHEZ KÖTIK
A FELELŐSSÉGET Világolhatunk mi estétől reggelig oszt mindég a BEVÁ-nál kötünk ki-
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 15:12
Előzmény: #6366  Törölt felhasználó
#6368
Továbbiakban is tartom,ha a csalást nem a cégekhez RENDELJÜK IGEN NAGY ÁRAT FOGUNK
ÉRTE FIZETNI- Mind a három Broki cég egy
nagy lenyúlást BŐVEN AZ AZ SZÁMOLATLAN MILLIÁRDOKAT
TUDHAT MAGÁÉNAK- oszt mi történt kis hangyák
nekik dolgoztak!!
Ezt mikor tudod meg? -elmondott szavakért mikor már nem esik bűnbe az illető!!!

Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 15:08
Előzmény: #6365  Törölt felhasználó
#6367
Nincs teljesen igazad! Egy piaci borulás esetén, ami történt a Chf-nél, hiába voltak bent a stop megbízások, egyszerűen átugrotta azokat az ár! És olyan veszteségek keletkeztek ügyfeleknél, amit azok nem tudnak vagy nem akarnak rendezni! Mivel a kereskedési helyen nem csak Chf-es ügyfelek vannak, ahhoz, hogy azok kereskedhessenek tovább, a fedezeteket fel kell tölteni, akkor is, ha a Chf-es bukós ügyfél nem tolt be pénzt!
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 14:55
Előzmény: #6365  Törölt felhasználó
#6366
A felugyelet jol vegzi a munkajat,nincs szukseg biztositasra. Ha a felugyelet hibazik es lehetoseget ad visszaelesre, akkor fizese ki a "tulajdonosa"

-itt az volt a legnagyobb baj sok éven keresztül tolták
maguk előtt a veszteséget RÁADÁSUL TAKARTÁK/ELHALLGATTÁK!

-Tulajdonosok úgy voltak vele minket senki nem kér számon-
hiszen a csalást Auditált könyveléssel Tessék lássék
módra kifelé jónak TÜNTETTÉK Fel!
MNB Felügyelettől megkaptuk az engedélyt újbóli Kötvény
forgalmazáshoz.
Ha én csalok,hát kérem ez benne van a megélhetési
bűnözésbe?! Feleljen értem a Kormány minek engedte!
-TÚL EGYSZERŰ MÁSRA FOGNI! Ne tudja kivonni magát
a csalás alól senki- CSALÁSNAK VAN EGY ELEGÁNS FORMÁJA!

Mindenben igazad van- De MNB SZÁMON KÉRNI A CSALÁST????
KÉREM CSALJON AKKOR,DE AKKOR NE LEGYEN GYÁVA KIMONDANI
AKKOR CSALTAM- Na azért tartunk itt-
Ma hazánkba még mindég csalókat jobban védik!!
-mért is zárnák ki?! Tulajdonképen a CSALÓKNÁL
van a nagy pénz- Ez a a pénz mágia hatalma!
Ráadásul ők írják/osztják a lapot
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 13:02
Előzmény: #6364  Törölt felhasználó
#6365
Az Oba es a beva alapvetoen teljesen mas.
Egy bank ugy is csodbe tud menni, hogy alapvetoen prudensen jart el. Egy bef szolgaltato h csak bizomanyosi tevekenyseget vegez,akkor nem tud csodbemenni, ha csak nem nyul az ugyfelpenzekhez..
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 12:58
Előzmény: #6363  watson
#6364
En ezt tokeletesen tudom.Azt nem ertem h miert kell a felugyelet helytelen munkavegzeset a piaci szereploknek "bebiztositan". Ha egy uzletkoto hibazik, es rosszul parameterekkel teljesit, a foglalkoztato ceg helyt all helyette, es nem mas szolgaltato fizeti ki..
A felugyelet jol vegzi a munkajat,nincs szukseg biztositasra. Ha a felugyelet hibazik es lehetoseget ad visszaelesre, akkor fizese ki a "tulajdonosa"
watson
watson 2015. 05. 09. 12:00
Előzmény: #6362  Törölt felhasználó
#6363
A BEVA az egy biztosító társaság tulajdonképpen, ahogy az OBA is.
A tagok biztosítást fizetnek arra az eseményre ha megborulnának (és meglopnák saját ügyfeleiket). ;)

Szükség is van ilyen bizalom erősítésre, mert különben nem tartaná náluk senki az értékpapírjait, és még lázadás is lenne hogy miért demat és miért nem kiadhatóak a papírok ... stb.

Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 11:36
Előzmény: #6359  Törölt felhasználó
#6362
De az egesznek a kozponti problemaja nem itt kezdodik szerintem.
Az idealis eset az lett volna,hogy ha mar karpotolnak a pu-i visszaelesek miatt, akkor fizessen ki mindent az mnb.A bakoknal az oban keresztul megoldottak par het alatt. Ki kellett volna fizetni minden befektetonek a febr 24. szamlaegyenleg alapjan, es az mnb pedig ratette volna a kezet arra ami marad. minde mehetett volna tovabb..
Igazabol a beva letjogosultsagat sem ertem. Miert kell befektetesvedelmi alap ha a felugyeleti szerveknek az a dolga h ellenorizzen, szabalyozzon a visszaelesek ellerulese miatt.Barmilyen bef szolgaltatonal is igy mukodik a belso ellenorzes.Ellenoriznek, keret rendszert adnak, hogy a dolgozo veletlen se tudjon visszaelest elkovetni. Ha megis sikerul akkor a ceg benyeli a vesztesseget es valtoztat, es a felelosokkel szemben megteszi a szukseges lepeseket. Nincs olyan hogy a dolgozok fizetnek eves dijat hogy ha valaki majd visszaelest kovet el, akkor o alapjukbol kifizeti a ceg...
mocsokbuvar 2015. 05. 09. 11:30
Előzmény: #6360  Törölt felhasználó
#6361
Hétvégi békétlen gondolatok
A tőzsdézők 9/10-e bukik, mi ennél is jobban teljesitünk. 10 mezei magyar tőzsdézőből 10 rosszul jár. Vagy ellopják, vagy elvonják, de ma már együtt is működik a kettő.
De szép is volt az egyházi 1/10. Hosszú út vezetett az 1/10-es elvonástól a 10/10-es sikertörténetig, de bejártuk, megjártuk. Agyafúrtjaink azonban itt nem álltak meg, lendületben maradtak. Rájöttek, hogy az ellopott pénzt is meg lehet adóztatni. A magyar csavar ebben az, hogy nem a tolvajon vagy a lopásban falazó társtetteseken csattan az ostor, hanem a meglopottakból felelőtlen tőzsdézővé cimkézett befektetők hátán. Adózás terén is új Hungarikum született a veszteség adóval. Mivel ilyen nincs, az ellopott pénz és üres pénztárcánk csak fantom érzés lehet. Ha adóztatnak, valahol nyernünk kellett. De a tapasztalatot máshol nem adóztatják meg.
Csak az új adó elnevezése van hátra, melynek tovább kell erősitenie a kulák tőzsdézők elleni nemzeti ellenszenvet. Ez is emeli majd az egyébként is jól teljesitő magyar kárörvendési indexet és jelentéktelen epizóddá teszi az ellopott százmilliárdok ügyét.
Bár a káron való gazdagodást tiltja a Ptk., a megkárositottak másodlagos és harmadlagos kifosztására igy létrehozható az egységfront.
De statisztikailag a 9/10-es átlagot fent kell tartani, mert a tőzsdei birkák befektető kedvét a még hátralevő nyirások miatt óvni kell. Ezért a politikusok stróman befektetőinek VIP mentőővet dobnak, amibe belekapaszkodhat néhány fulladásra itélt is. Igy statisztikailag ismét jól állunk.

Féltem nagykorúvá serdült „ gyerekemet”. Több bába is féltő gondossággal ügyel rá, saját tulajdonuknak tekintik, az aggódásuk olyan mértékű, hogy engem már a közelébe sem akarnak engedni. Harcolni kell a láthatásért is.
Hol voltak ezek a bábák a mag elvetésénél ? Akkor még nem működtek a bábáskodási ösztönök. Akkor még a bábának volt terhes a segitség, bizonytalan, kockázatos volt a jövő, a vetélési arány 9/10 volt.
A konc illata mindig vonzotta a dögevőket, de itt szó sincs uratlan jószágként elpusztult dögről. Primitiv közösségek szövevényes paragrafusok nélkül is értelmezni tudják azt az alaptételt, hogy a tulajdonnal a tulajdonos rendelkezhet. Nálunk a lopott zsákmányt a tolvaj off shore cége mögé rejtheti, majd becsületesen teljesiti a visszaosztási játékszabályokat. Évtizedek óta.
A lopás nem ismer határokat és dimenziókat. Tőlem még a hazaszeretetemet is ellopták. Szeretnélek, Magyarország, engedjétek, politikusaink ! Adjátok vissza a hitünket ! A távolból könnyebb szeretni, ez lehet az egyetlen alternativa?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek