Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 21:51
Előzmény: #4596  farkasj41
#4600
Nem rövid a határidő !
Ők is mindent rövidre szabnak.
Az a baj hogy vannak olyan tételek amik még vissza sem értek a BC hez.
A ba..m felszámoló nem tudja hogyan hozza haza....
Lassan 2 HÓNAP telik el a befagyasztás óta !!!!
ÉBRESZŐŐŐ !!!!
NEM TUDJÁK ÉS NEM IS AKARJÁK közölni a valóságot.
Ennyi idő alatt nem lett pontossan megmondva mennyi és miből hiányzik a BC-s ügyfelek számláiról !
Nevetséges dilettáns banda....
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 21:49
Előzmény: #4592  farkasj41
#4599
Még annyit kiegészítésképpen, hogy a két nyomtatványt két külön szervezethez adjuk be, az egyikkel a felszámolónál bejelentkezünk hitelezőként, hogy vegyen bennünket nyilvántartásba. A másik nyomtatvány viszont arra szolgál, hogy azt a pénzünket, amit a felszámoló nem tud kiadni, térítse meg a BEVA. Így már világos? Nyugodtan írd be mindkettőbe a teljes összeget, amivel szerinted a BC neked tartozik. Mivel a felszámoló értesíti a BEVA-t arról, hogy neked mennyit tudott kiadni, így a BEVA a maradékot fizeti, pontosabban 6 millió forintig, jelen állás szerint.
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 21:43
Előzmény: #4592  farkasj41
#4598
BC honlapján a letölthető dokumentumok között az utolsó a hitelezői igénybejelentés. Ez megy április 14-ig a PSFN Kft-nek eredetiben, postán, tértivevénnyel.
BC honlapján jobb felső kocka, Befektetővédelmi Alap-rámész, ott feljön BUDA-CASH kártalanítás. Rákattintasz és ott feljön egy tájékoztató, azt olvasd el. Kb. a 3. sorban említi az igénybejelentő lapot, ha arra rákattintasz, megjelenik a nyomtatvány. Azt kell értelemszerűen kitölteni. Fontos: kártalanítás csak igénybejelentés alapján történik, tehát aki nem adja be, az nem kap kártalanítást.
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 21:36
Előzmény: #4593  Luklaca
#4597
A BEVA-hoz a teljes kárt jelentsd be, ezt írják is valahol, hogy addig, amíg nincs információnk a felszámoló által kiadandó vagyonról, jelentsük be a teljes összeget. Nyugodj meg, nem fogod duplán megkapni. JELENTSD BE!
farkasj41 2015. 04. 09. 21:27
Előzmény: #4594  filter
#4596
Nagy a káosz, túlzottan rövidek a határidők.......
filter 2015. 04. 09. 21:19
Előzmény: #4578  tchongee
#4595
Hidd el nem tudják még azt sem hogy a questornak mennyi a kára!
Csak hitegetik a johiszemű allampolgárokat, és osztogatja Robin Hood az elopott pénzt..
filter 2015. 04. 09. 21:12
Előzmény: #4590  Törölt felhasználó
#4594
Azt irjak meg telefonon is tájékoztatták az ügyfeleket!
Kik??????????
Ezek tenyleg nem ismernek lehetetlent a hazudozásban.
Luklaca 2015. 04. 09. 20:56
Előzmény: #4590  Törölt felhasználó
#4593
a Nonprofithoz beküldtem, de a Bevához addig milyen kártérítést kérjek ,mivel azt sem tudom hogy van e károm, vagy nincs.Ha nincs hiány akkor minek a Beva, mivel a felszámoló kiadja az értékpapírt az ügyfélnek.
farkasj41 2015. 04. 09. 20:18
Előzmény: #4590  Törölt felhasználó
#4592
Az írásodban a két nyomtatványról írsz , a két nyomtatvány ugyanolyan tartalmú vagy különböző,mert nekem az Igénybejelentő lap kártalanítás iránt című nyomtatvány van
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 20:07
Előzmény: #4582  noworf
#4591
Remek kérdések! Kíváncsian várom a választ. De kitől is...?
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 20:05
Előzmény: #4583  Luklaca
#4590
Luklaca,
haladéktalanul add be a BEVA-hoz a kárigényedet, a nyomtatvány a BC honlapján van, csatold hozzá amit kell,a nyomtaványt írd alá, szkenneld be és emailen küdd be a nyomtatványon lévő címre. Kapsz majd egy automatikus visszaigazolást.
Ugyancsak a BC honlapjáról töltsd le a hitelezői igénybejelentés c.nyomtatványt, töltsd ki, csatold hozzá az egyenlegközlőket, a számlakivonatot, esetleg szerződéseket, amid van. Írd alá a nyomtatványt, mindent tegyél be borítékba és TÉRTIVEVÉNNYEL add fel a nyomtatványon szereplő névre, címre. Ezeket feltétlenül tedd meg, méghozzá sürgősen, mert a hitelezői igénybejelentés határideje április 14.
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 19:55
Előzmény: #4558  Yami
#4589
Teljesen egyetértek veled. Ez egyébként országosan jellemző, ülünk és bármi megtörténhet velünk, mint ahogy meg is történik.
BC: írtam egy levelet az MNB-nek én is. Választ kértem:hol tart a BC felszámolása, mikor tudjuk meg, hogy mit tud kiadni a felszámoló, mikor fordul a bírósághoz a zár alá vétel felszabadítása ügyében, mikor indulhat a BEVA kártalanítás, miért kellene nekünk polgári jogi igényt bejelenteni a büntetőügyben és a BEVA kártalanítás limitemelése ugye mindenkire vonatkozik. Kb. ezekre várok választ.
Összefogás: holnap elutazom, de április 19-én országszerte tüntetések lesznek, igaz, ez politikai megmozdulás, de alkalom arra, hogy itt is hallassuk a hangunkat. Egyébként meg mi nem politika ma már?
szivacs
szivacs 2015. 04. 09. 19:49
Előzmény: #4587  szivacs
#4588
a felszámoló honlapja: link
BC tájékoztatója: link
szivacs
szivacs 2015. 04. 09. 19:47
#4587
"Brókerbotrány: megszólalt a felszámoló két ügyben is
2015. április 9. 19:28


A Buda-Cash Brókerház Zrt. felszámolása során a hitelezői igények benyújtására rendelkezésre álló 40 napos határidő 2015. április 14-én telik le, az eddig a napig postára adott hitelezői igények határidőn belüli igényként kerülnek nyilvántartásba - közölte a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit (PSFN) Kft.

A brókercég felszámolását törvényi előírás alapján a PSFN felszámoló biztosa végzi. A PSFN közleménye szerint a hitelezői igények bejelentésére használható nyomtatványminta megtalálható a Buda-Cash Zrt. honlapján, ennek használata azonban nem kötelező.
A cég emlékeztet arra, hogy a Buda-Cash felszámolását elrendelő végzést a bíróság tette közzé, ebben pedig felhívta a hitelezők figyelmét a hitelezői igénybejelentésre, és annak a vonatkozó törvény szerinti 40 napos határidejére. A felszámoló ugyanakkor fontosnak tartotta az ügyfelek korrekt tájékoztatását, ezért mind az adós cég honlapján, mind az egyenleg egyeztető levél mellékleteként, mind pedig a telefonos kommunikációja során felhívta az ügyfelek figyelmét a pontos határidőre, azaz 2015. április 14-ére - olvasható a közleményben.

A PSFN Kft. felhívja az ügyfelek figyelmét, hogy az április 14-ei határidő a hitelezői-igénybejelentés jogszabály szerinti határideje, az április 24-ei határidő pedig az ügyfélkövetelések március 4-i egyenlegének egyeztetésére nyitva álló határidő. Tehát április 14-ig csak a követelés tényét és ennek igazolását kell bejelenteni, de az adatok később pontosíthatók - hangsúlyozza a cég.

Kitérnek arra is, hogy bár a cég a 1071 Budapest, Damjanich u. 11-15. címről áthelyezte székhelyét a 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78. címre, és az új székhelyet a Fővárosi Törvényszék Cégbírósága 2015. április 1-jén jegyezte be. Az iratok ettől az időponttól kézbesíthetők szabályszerűen erre a címre, ugyanakkor a korábbi székhelyre érkező iratok postai utánküldése a Magyar Postával kötött szerződés alapján biztosított: valamennyi, korábbi székhelyre címzett levelet megkap a PSFN Kft. - emelik ki.

Az átirányítást a PSFN Kft. mindaddig fenntartani szándékozik, amíg okkal feltételezhető, hogy küldemények érkeznek vagy érkezhetnek a korábbi székhelycímre. Ezek alapján a postai küldemények feladhatók a régi (1071 Budapest, Damjanich utca 11-15.), és az új címre (1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78. I. emelet), valamint a Buda-Cash Brókerház Zrt. és a Quaestor Értékpapír-kereskedelmi és Befektetési Zrt. címére is."
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 19:41
Előzmény: #4583  Luklaca
#4586
jelen tudásunk alapján mást nem nagyon tehetsz.
Elindíthatod a polgári perest ha gondolod-(van rá pénzed).
Mivel minden nap változik a helyzet, a fene se tudja hányadán állunk. :(
noworf 2015. 04. 09. 19:34
Előzmény: #4583  Luklaca
#4585
Na látod, pont ezért mocskos szemét az összes, ingyenélő köcsög hivatalnok és politikus!
Még egyetlen paraszt nem vállalt semmiféle felelősséget, nem adott korrekt, számonkérhető információt nekünk!
MNB PSZÁF BM NAV mindenki jól dolgozott!!!
Itt sokan próbálunk logikusan gondolkozni, ami jelenleg elég nehéz mert minden érdemi, hivatalos adatot titkolnak!
tchongee
tchongee 2015. 04. 09. 19:30
Előzmény: #4583  Luklaca
#4584
A tuti az ha beküldöd mindkét helyre és még polgári pert is kezdeményezel, az egyenleg semmit nem jelent.
Luklaca 2015. 04. 09. 19:23
Előzmény: #4581  tchongee
#4583
Ma megkaptam a 03.04-es számlakivonatot.Az ott szereplő részvény db szám megegyezik a követelésemmel.Csak azt nem értem ebben a nagy káoszban , hogy ha megegyezik akkor nem kell jelezni. Felhívtam Nonprofitot ott azt mondták ha megvan akkor is be kell küldeni hitelezői igényemet(beküldtem a mai nap),ráadásul a Bevához is. A Bevánál azt mondták ha nincs hiányom akkor nincs mit kártalanítani. Könyörgöm,valaki írja már + hogy most mi a tuti. köszönöm
noworf 2015. 04. 09. 19:18
Előzmény: #4545  Törölt felhasználó
#4582
A belügyes pintérnek...
Miért, milyen jogalapon zárolta 13 ezer bc ügyfél vagyonát?
Gyanúsított e a 13 ezer ügyfél?
Folyik e nyomozás a 13 ezer ügyfelet illetően?
A zárolás okán keletkező kárt a BM vállalja?
tchongee
tchongee 2015. 04. 09. 18:36
Előzmény: #4558  Yami
#4581
Teljesen egyetértek, amíg nem tudom mennyi a károm addig nem tudok igazán dühös lenni.

Meg kellene keresnünk a questorosokat, az oldal üzemeltetőjét, hogy vegyen fel egy BC-s aloldalt is.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek