A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Sajnos MOL-om van, és ráadásul a BC üzletkötő a lehető legrosszabbkor beszélt rá a vételre, még kb. 25 %-ot esett innen és persze akkor kezdett emelkedni, amikor már nincs meg, vagy legalábbis nem áltatom magam azzal, hogy visszakapom.
"A Buda-Cash-sel szembeni befektetői követelések mértékét a felszámoló levélben egyezteti minden ügyféllel. Ezen egyeztető levek kiküldése megkezdődött. A fennálló ügyfélkövetelést csökkenti az az értékpapír és pénzállomány, ami a Buda-Cash számláin és az általa igénybe vett külső letétkezelők számláin fellelhető, és amit az ügyfeleknek a felszámoló fog kiadni. A Beva kártalanításának alapja a kiadott letétekkel csökkentett ügyfélkövetelés."
A Beva az érdemi elbírálást akkor tudja megkezdeni, ha a BUDA-CASH Brókerház Zrt. „fa.” felszámolójától megkapja a kártalanítás megállapításához szükséges adatokat. A felszámoló az ügyfélköveteléseket egyezteti az ügyfelekkel, és felméri a meglévő és kiadható ügyfélvagyont. Amikor a felszámoló már nyilatkozni tud arról, hogy az egyes ügyfelek részére mit ad ki a BUDA-CASH Zrt., és mi az a hiány, ami után kártalanítani kell az ügyfelet, a Beva haladéktalanul megkezdi és legkésőbb kilencven napon belül elbírálja a benyújtott kártalanítási kérelmeket.
Aktívabb ügyfél-magatartás szükséges az értékpapír számlák esetében, mint korábban a betéti számláknál - mondta a Buda-Cash-ügy kapcsán az InfoRádiónak a Magyar Nemzeti Bank felügyeleti szóvivője. Binder István hangsúlyozta: a károsultnak be kell jelentkeznie a Befektető-védelmi Alaphoz, valamint a felszámolási eljárásba is.
"Jó hírem van a Buda-Cash ügyfelek számára: a Befektető-védelmi Alap általános tájékoztatót jelentetett meg saját honlapján" - mondta el az InfoRádiónak a Magyar Nemzeti Bank felügyeleti szóvivője.
Binder István beszámolt arról, hogy miután március 5-én megindult a brókercég felszámolása, a Befektető-védelmi Alapnak a jogszabályok értelmében harminc napon belül részletes tájékoztatót kell közzétennie az ügyfelek teendőiről.
"A befektetők ebből pontosan látni fogják, hogy - ellentétben a betétgarancia rendszerével - itt nekik aktívabb lépéseket kell tenniük. Egyrészt be kell jelentkezniük a Befektető-védelmi Alap kártalanításába, vagyis jelezniük kell, hogy a Buda-Cashnél kezelt értékpapír-számlán, pénzszámlán követeléseik vannak. Erre hosszabb idő áll a rendelkezésükre. Ugyanakkor van egy másik teendőjük is: a felszámolás elrendelését követően negyven napon belül a felszámolásba is be kell jelentkezniük. Hiszen ha mondjuk egy ügyfél esetében a Beva értékgaranciájánál - ami 20 ezer euró, körülbelül 6 millió forint - magasabb összegű a követelés, akkor a felszámolási eljárás során is lehet az ügyfélnek követelése. Célszerű tehát figyelni a Befektető-védelmi Alap honlapját" - hangsúlyozta a szóvivő.
Ugyanakkor jelezte: az Országos Betétbiztosítási Alappal ellentétben itt egyedi, kipostázott értesítést nem várhatnak az ügyfelek, mert ezek a pénzügyi tárgyú törvények aktívabb ügyfélmagatartást írnak elő.
Hozzátette azt is, hogy a felszámolást a Beva mellett egy másik szereplő végzi: a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft., amely szintén tájékoztatót fog megjelentetni a honlapján a teendőkről.
A jegybank felügyeleti szóvivője felhívta a figyelmet arra: a Beva esetében nem arról van szó, hogy az adott - tegyük fel tényleg meglévő - értékpapírjait kapja vissza az ügyfél, hanem készpénzben kártalanítják majd őt.
"Függetlenül attól, hogy milyen bűncselekmény történt vagy nem történt a gyanú szerint, az ügyfél azért jogosult a Beva garanciájára, mert a Befektető-védelmi Alap a Buda-Cash esetében a vélelmezetten ott volt értékpapír-számla, illetve pénzszámla erejéig minden követelésre fizet. Abban az esetben is, ha abból ténylegesen vettek értékpapírt és abban az esetben is, ha a gyanú szerint visszaélések történtek vele, akkor is, ha ez csak készpénzként volt egy számlaként. Az értékpapír cégnél lévő követelések esetében jár a Beva garanciája" - húzta alá Binder István.
"Szívás ez mindenkinek.A részvényeseknek is, mert megy a BUX, a részvényeimet meg majd valamikor megkapom a korábbi 180 napos átlagáron, ami a padló közelében volt."
Ha HunMiningod volt, amit elloptak, akkor kurva jól jársz:)
"Szívás ez mindenkinek.A részvényeseknek is, mert megy a BUX, a részvényeimet meg majd valamikor megkapom a korábbi 180 napos átlagáron, ami a padló közelében volt."
Ha HunMiningod volt, amit elloptak, akkor kurva jól jársz:)
Szívás ez mindenkinek.A részvényeseknek is, mert megy a BUX, a részvényeimet meg majd valamikor megkapom a korábbi 180 napos átlagáron, ami a padló közelében volt.
Nagy szarban vannak az okos MNB -s srácok, mi egyen, fogalmuk sincs?!?! A nagy pénz éppen a bc nél volt ( drb pakk ) amikor beszálltak a buliba! Hiába nincs meg a sok rv, állampapír, a kassza teli, ki kell fizetni az ügyfeleket valahogy! Ahogy most kinéz a dolog , mi bc ügyfelek , megússzuk, drb ügyfelek szívnak egy nagyot, Q ügyfeleknek meg végük, vityáék elvitték előlük még a maradékot is!!!
Törölt felhasználó2015. 03. 27. 13:52
#3905
Senkinek sem gyanús, hogy eddig arról volt szó, hogy mindent elloptak, most meg hirtelen a hiányzó 60 milliárdból 68-at megtaláltak???
2 hét alatt sikerült 68 milliárdnyi vagyont lefoglalni?? Ennyire hülye lett volna a management, hogy olyan helyre pakolják, amit rögtön le tudnak foglalni??
Nem gyanús, hogy eddig is megvolt? /csak valamiért valakinek az most az érdeke, hogy mégis meglegyen?/
MINDENKINEK FELHÍVNÁM A FIGYELMÉT, HOGY A "HITELEZŐI IGÉNYBEJELENTŐ" LAPOT TÖLTSE KI ÉS KÜLDJE BE. A BC OLDALÁN LETÖLTHETŐ, E NÉLKÜL UGYANIS A FELSZÁMOLÁS SORÁN NEM ADJA KI A FELLELT VAGYONT A FELSZÁMOLÁSBAN.
A Bszt. 136. § alapján az ügyfelek Buda-Cash-nél lévő pénzügyi eszközei és pénzeszközei nem képezik a felszámolási vagyon részét. Az előbbiek kiadása érdekében a Buda-Cash-nek a felszámolási eljárástól függetlenül, soron kívül intézkednie kell(ene), ha az ügyfelekkel történő elszámolást akadályozó körülmény nem merül fel.
A gyanú szerint a Buda-Cash nyilvántartásai, számlakivonatai hamis adatokat tartalmaznak, és ez jelen esetben az ügyfelekkel történő elszámolást akadályozó körülmény.
Az akadályozó körülmény miatt az ügyfél vagyona nem adható ki, ezért a felszámolás során lesz kielégítve, ennek hiányában a BEVA által 20.000,- EUR összegig kártalanítva. A fentiek alapján mind a hitelezői igénybejelentést (március 5-től 60 napon belül), mind a BEVA igénybejelentést (március 27-től 1 éven belül) minden ügyfélnek meg kell tennie!!!
Senkinek nem gyanús, hogy erre senki nem hívja fel a befektetők figyelmét??? csak a BEVA-hoz terelik a nyájat ... :)
Tudja valaki, hogy a felszámoló mikor végez? Van-e erre határidő? Hetek, hónapok, esetleg évek? Ha mégis bevonják a Bevát, az még a felszámoló végelszámolása után 90 nap is lehet.
Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha egy alapba (felszámoló által kezelt) bezsákolnák az összes vagyonelemet. A meglévő kiadható vagyonból és hitelből (MNB) mindenkit kártalanítanak teljes mértékben (zsé + rv) majd a felszámoló az alapból visszanyerné egy rövidebb hosszabb időszak alatt a kifizetett részt.
1, A részvények megvannak.
2, Beva egyelőre nem lesz, hanem a fellelt vagyon értékesítéséből akarja a felszámoló kiegyenlíteni a követeléseket.
3, A lefoglalt üzletrészekre már meg van a vevő.
Gondolom.
Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546