Balin2020 mi a véleményed, nem lehet, hogy mivel a nagyker ár sapka is lekerült, abból vonják el a további profitot, viszont a kiskeren meg nőhet neki? Így akkor a többi kisker szereplőt nem érinti az adóemelés
Nem baj ha nem érted. A gyakori olvasás és az értelmezés gyakorlása sokat tud segíteni. Az sem ártana, ha a MOL rv. foglalkoztat, hogy utánanézel esetleg a MOL működésének. Milyen tevékenységeket folytat, milyen piacokon, és azokat milyen nyereséggel működteti. Ha ezen túljutottál, szívesen társalgok veled, segítek összerakni a részekből az egészet.
Szevasztok! Viktorunknál ebéd után feljött egy extra büfi! DE! azért látni kell, hogy a juhakolon belül nagyon haragszanak a MOL-ra - lásd Boros interjú - nem lehetett a céget büntetlenül hagyni, valamit mondani kellett. Arról csak elképzelésünk van, mit is fog ez jelenteni pontosan. Szerintem nem lesz annyira rossz, ahogy hangzik. Csak most már látnánk tisztán, piaci árak mellett ennyi és ennyi különadó, eddig és eddig, és egy bejelentés, hogy akkor EZEN FELÜL TÖBB ADÓ MÁR NEM LESZ. Ez lenne a minimum, amit tulajdonosokként elvárhatunk: egy icipicit kiszámíthatóbb működési környezetet.
https://m.hvg.hu/gazdasag/20211020_benzinar_dragulas_benzin_gazolaj Ez egy régebbi cikk, kb 4% haszonkulcsot feltételez. Mit adóztat akkor meg? Huti felvetésével értek egyet, hogy nincs is új adó, csak a régivel járhat jobban, illetve abból nem mert az a marzskülönbségről szól. Akkor az áfában lesz többlet....meg a forgalomban kevesebb. Nyilatkozhatna (mosdathatna) már valaki..
mielőtt nagyon belelovalnád magad, extra profit elvonásról van szó, egyelőre nem látszik a pontos mérték ill. az ársapka negatív hatása és az extra profit ráeső értéke között. Élek a gyanú perrel, hogy még így is jobban járt a Mol csak a bejelentés nem megfelelő információkat tartalmaz, az első pánik után emelkedés lehet.
Orbán azt is hozzátette: a benzináron keletkező extraprofitot a rezsivédelmi alapba irányítják. Ebben váratlan fordulat nincsen, már a különadók tavaszi meghirdetésekor ez volt a szabály. A különadót a Brent és az orosz olaj árának különbözete alapján számolják ki, a kulcsa előbb 25 százalékos volt, majd augusztustól 40 százalékosra felemelték. Az energiaszektorból nagyjából 300 milliárd forint többletbevételre számítanak, ennek a döntő részét a Mol fizeti. Mivel az orosz olajat sokan már nem akarják venni, az Ural ára jóval a Brenté alatt van, a Mol finomítói marzsa pedig még tovább nőhet most, hogy el lehet adni a piaci áron is. Azaz amikor a miniszterelnök azzal áll elő, hogy az extraprofitból majd be kell fizetni a költségvetésbe, akkor újdonságot nem árul el, de legalább megpróbál az EU mellett a Molra is áttolni valamennyit a felelősségből, és megmutatni, hogy a kormány, amely tönkreverte az energiaszektort, most milyen kedvesen megmenti a népet.
a magam részéről a politikai oldaltól eltekintve, csak az rv-t nézve, újabb short, ezúttal 200darab.a TA képet, megerősítette fundásan egy unkapitalista piacellenes döntés, ez hosszú távra behatárolja a fölhajtó erőt.A negatív dolgok pedig még mindig velünk vannak.A csárton veszélyes irányok vannak, 3dik érintéses lefordulás, magasról forduló RSI https://invst.ly/zrmg9
MOL tulajok normálisan