Topikgazda: Kvazir 2005. 11. 20. 20:32

MOL topik  

vagy nem :) ebben semmilyen pozit nem vettem fel, de egisszel együtt jól megshortolom, ha a piac megindulna lefelé... ők esnének a legtöbbet sztem egy nagy zuttyban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
farkasfu
farkasfu 2024. 09. 02. 13:35
Előzmény: #3319  Fibonacchi
#3320
Láttál már szelídített denevért? :)))
Fibonacchi
Fibonacchi 2024. 09. 02. 13:24
Előzmény: #3317  farkasfu
#3319
Én még néha megvígasztalom őket, hogy érezzék a törődést!
Nem neheztelek senkire csak lassan felejtek!! :))))))
Kvazir 2024. 09. 02. 12:51
Előzmény: #3317  farkasfu
#3318
Te is tudod /de még mennyire/, hogy aki poziban van és azt olvassa, hogy bizony ebből bukó is lehet, az simán mínuszol vagy hülyézi az elemzőt/chartot rajzolót.
Kevesen tudják belátni, hogy nem hoztak jó döntést az adott befektetéssel és a veszteséget minimalizálni. 
farkasfu
farkasfu 2024. 09. 02. 12:17
Előzmény: #3316  Kvazir
#3317

Amúgy az erste elemzései nem kamu! Nem járatja le magát a nagybüfik előtt, mert belőlük is él és ha ferdítene, elpártolnak tőlük! 
Nyilván valamilyen formában érdekelt a certik és hasonló bevételekből, még a kisbüfik részéről is!! 
Szidjuk őket, de csak azért, mert nekünk más az elképzelésünk, érdekünk! 
A másik topikban anno, minden elemző hülye volt, ez ment állandóan. Végül az elemzőknek igaza lett, a hülyézőknek meg annyi és eltűntek a színpadról! 
Azóta mi változott, nem tudom, mert elvétve pislantok be oda! 
A MOL pedig az első felpattanó célár pingi 120%-t elérte! 
közben le is fordult róla... hmm
Kvazir 2024. 09. 02. 11:48
Előzmény: #3314  farkasfu
#3316
Szerintem sem a személyednek szóltak a mínuszok, hanem az ERSTE véleményének. 
Valiz
Valiz 2024. 09. 02. 11:34
Előzmény: #3314  farkasfu
#3315
A sok minusz szerintem nem neked szólt, hanem az Erste elemzésének, ami szerintem is hülyeség. Holoda már elmagyarázta többször, ezek meg nem szakértők.
farkasfu
farkasfu 2024. 09. 02. 11:24
Előzmény: #3313  farkasfu
#3314
Inkább mégsem teszem fel a felső célarat, szarja össze magát a MOL és a sok minuszoló! 🤣🤣🤣
Sok sikert! 👍
farkasfu
farkasfu 2024. 09. 02. 11:16
Előzmény: #3312  Nedden
#3313
Tudom, akinek van MOL részvénye az máshogy ítéli meg, mint akinek nincs! 
A kevéske pozitív funda, most semmit nem ér! A gond, az év végi "Barátságos leállás" most!! Van egy szerződés ami 2029 van és van egy szankció, amit 2025-ig felfüggesztettek! 
Tehát, semmi féle rémhírt nem látok, csak a pánik miatt meghátráltak egy kicsit! A veszély ettől még nem múlt el és ez itt lebeg...! Lehet rosszul látom, tévedhetek is!
 Nekem akkor is az a meglátásom, hogy ide nagybűfi befektető, nem jön egy darabig.
 Az már nagy eredmény lenne, ha nem is megy el egy sem! 
Ennyi..! 
Lehet ragozni, de mitől lenne jobb a  helyzet? 
Azért a MOL megérdemli nálam azt, hogy feltegyek egy felfelé célár lehetőséget is a ta alapján! 
Mindjárt összedobom...
Nedden
Nedden 2024. 09. 02. 10:47
Előzmény: #3311  farkasfu
#3312
A helyesbítés így helyes. De a rv. Leértékelés se most esedékes és nem is a mostani árhoz képest. Ha meg a MOL továbbra is nyereséges és még a megnövekedett beszerzési árat át is hárítja akkor ott vagyunk ahol eddig. Egy diszkontáras nyereséges cégnél, aminek értékét nagyban rontja a jelenlegi leginkább hazai kormányzati szándék. 
Viszont pozitív lépéseket tesz a vállalat a működése szempontjából kulcsfontosságú diverzifikáció felé. 
A kb. két héttel ezelőtti pakisztáni és a vecsési nagyon sikeres feltárások miért nem szerepeltek sehol az árakban, de hírekben is eldugták! (Anno Reuters Hungay- ból tudtam meg.) 
farkasfu
farkasfu 2024. 09. 02. 10:26
#3311
Erste: 
Véleményünk: A MOL már évek óta készül arra, hogy megszűnik az olajszállítás a Barátság kőolajvezetéken. A cég nemrégiben elmondta, hogy ha ez az esemény most következne be, akkor a két belső finomítójának kapacitáskihasználtságát 80%-ra kellene csökkenteni, és az ellátást az Adria kőolajvezetékről tudná biztosítani. A cég jelenleg 11 millió tonna orosz kőolajat vásárol, az Adria felől évi 8 millió tonnát lehet jelenleg beszállítani. 
A MOL 2026-re teljesen elkészül azokkal a projektekkel, amelyek biztosítják, hogy 100%-ban ellátható legyen az Adria felől. A MOL 2024-re állapodott meg a horvát Janaf-fal az Adria kőolajvezeték használatáról, összesen 2,2 millió tonna beszállításáról szól az alku, amit jövőre 8 millió tonnára kellene bővíteni. Ennél többet is tud az Adria szállítani, de ehhez a Janaf részéről is beruházásokra van szükség. 
Úgy gondoljuk, hogy az orosz olajról való leválás a MOL csoport jelenlegi 3 milliárd dollár feletti éves EBITDA-ját 2-2,4 milliárd dollárra csökkentené, mivel az orosz olaj 5-10 dollárral olcsóbb hordónként, mint a tengeri kőolaj, és a szállítási költség is valamivel drágább lehet az Adria esetében, mint a Barátság kőolajvezetéken. 
Az orosz olajellátás leállása becslésünk szerint 20-25%-kal csökkentené a MOL értékelését, ami részvényenként 500-750 forintot jelent. 


Ellátásbiztonsági problémákat nem látunk idehaza, mivel a MOL finomítói továbbra is mennének, a termékimport pedig növelhető lenne a külpiacokról. A magyar kiskereskedelmi árak azonban valószínűleg 5-10% körüli mértékben nőnének a nagyobb és drágább termékimport miatt.
Colombo
Colombo 2024. 09. 01. 13:12
Előzmény: #3309  farkasfu
#3310
Köszönöm a részletes magyarázatot.Bocs, hogy az engedélyed nélkül reklámot csináltam neked az OTP-s topikban,de úgy éreztem ezt közzé kell tennem. Kicsit pletykás vagyok.
Mégegyszer köszönöm.
A csészét én is látom remélem kiteljesedik.
farkasfu
farkasfu 2024. 08. 31. 19:49
Előzmény: #3306  Colombo
#3309
Hetes idősíkon nézem, de nem rossz a helyzet! 
Annyi van, hogy jövő héten kellene elérni a piros madarat, de ez már kizárt! szvsz 
Ez nem gond, csak egy időbeli kalkuláció volt. A 18600-os madár megfogta az emelkedést, de ezen ne csodálkozzunk. Már 17K-nál belassult, de reménykedtem, h fel fog szúrni a sárga sávba! Talán még meglesz, egy kis késéssel! 
Ha jól megnézed a tetőzést, akkor látsz egy leszúrásos korrekciót. Itt hetesen, a dupla támasz megfogta, napos idősíkon pedig a célmadárig ment! Ez teljesen jó volt és elkezdett emelkedni ismét! 
Ami most a lényeges és van egy kis csavar benne, hogy felejtsük el a leszúrás kanócát! Akkor mi a helyzet? A trend tetején egy fülescsésze vár kitörésre!!!?? hmm Még nem teljes, de érdemes lehet figyelni rá! Persze a kanóc ott van és a kereskedés része! 
Azt megtanultam, hogy nem szabad minden nagy kanóchoz ragaszkodni, de melyik a kivétel??? hmm 😃❓ Tudom, mindenhol rezeg a léc, de USA választás éve van, és ilyenkor az a gyakorlat, hogy "minden komoly esést megvesznek"! Nyerni akarnak!! Utána már mindegy, h ki nyert, jöhet a zakó!! 
Szóval nem dőlt el még semmi. 
A havi kalapácsos gyertyára, kell egy megerősítés, vagy kettő is. Nem szabad félvállról venni azt sem! 
Persze a certiknél, nincs akkora mozgástér, mint a részvénynél! Ez ilyen sajnos, az Erstének is meg kell élni...:))
 OTP/W 
https://ibb.co/QmCbMVL
Colombo
Colombo 2024. 08. 31. 17:35
Előzmény: #3307  farkasfu
#3308
Köszi a választ. 
farkasfu
farkasfu 2024. 08. 31. 17:31
Előzmény: #3306  Colombo
#3307
Erste egy havi charton, egy havi gyertyára utal! Mire ott láthatóan eldől az irány, több gyertya, hónap is lehet! 
Egy fecske, még nem csinál nyarat! :)) Teljesen más jöhet ki, egy órás, vagy napos idősíkon! "Egy hónap alatt, még egy korrekció is lezárulhat!" Nemrég tettem be az ezüstbe OTP-t, talán még aktuális!
Colombo
Colombo 2024. 08. 31. 16:55
Előzmény: #3304  farkasfu
#3306
Ha van időd és kedved ránéznél az OTP chartra, Erste elemzése szerint fordulós jelet adó gyertya alakzattal zárt. Kiváncsi lennék a véleményedre,de szerintem mások is.
Colombo
Colombo 2024. 08. 31. 11:18
Előzmény: #3304  farkasfu
#3305
Maximálisan egyetértek veled.
Nekem is csak certim van rövid távra terveztem 2700 fölött vettem kicsivel  voltam is pluszban vele de túlgondoltam.Most az esés után 2600 fölótt kicsivel újból vettem,hogy kompenzáljam a bukót.A jelenlegi szinten még jól állok,de minél hamarabb húzok innen.
farkasfu
farkasfu 2024. 08. 31. 08:54
Előzmény: #3302  Nedden
#3304
A MOL egy fos és erről nem nyitok vitát! 🤣 
Lényegtelen, hogy ki, vagy mi miatt nem tud teljesíteni a tőzsdén, de itt ez a lényeg! 
Oszteléka nagyjából jó, de le is dobja magáról az árfolyam esésen keresztűl és nem csak átmenetileg! 
Sem a tavalyit, sem az idei árfolyamot nem tudta elérni, a szelvényvágás előtti szintjét! Lehet akármilyen jó fundáról beszélni, ha a befektetők folyamatosan elhagyják a hajót! 
Akkor mi a jó benne?? 
A tőzsdén az a lényeg, h lehet e profitálni.
 Itt egy régi chart, amit követek, 2 éve indult, az OTP aljról!
MOL és a Többiek!
https://ibb.co/TPJXX51
Nedden
Nedden 2024. 08. 30. 22:29
Előzmény: #3300  Colombo
#3303
Pánik és FA ellen nem véd a TA!
Maximum láthatod meddig eshet, mert egy bizonyos szintnél bekapcsolnak más vevő tényezők pl. robotok.
De a hazai piacon a robot még nem elterjedt. 
Nedden
Nedden 2024. 08. 30. 22:26
Előzmény: #3299  farkasfu
#3302
Igaz! Más topikban mondtam nem a MOL a rossz, sőt jó, hogy ebből a helyzetből ki tudott ennyit hozni.
A környezeti feltételek nem jók! Nem az Ukránokra gondolok!
Bizony nehéz lesz ezt elfelejteni a befektetőknek!
Sőt!
Nem tudom mennyire voltál pár éve a MOL pályán de 2021 vagy 22- ben volt egy olyan probléma, hogy a finomítót felújítják. Akkor is hasonló pánik tört ki. Teljesen elfajult a dolog a MOL vezetőségét meg is vádolták miért nem közölték  részvényesekkel. Egyébként azóta sem tér magához a társaság.
Bizalmat veszített! 
.
MOL jó, de mindig kipattan egy bizalmat romboló esemény. Furcsa!
OTP szintén jó, de látjuk mindig történik valami rejtélyes közjáték vagy válság ami meggátolja  19 ezer elérését.
.
Telekom, nem NER érdelkeltségű  de úgy csorog le, hogy ez lesz a következő ami összeomlik a magyar piacon.
.
BUX na ez már kimeríti a vicc kategóriát. Nagyot ment előző évben, de ez csak egy pozitív korrekció volt. Nézzük már meg a nagy beteg környező országok tőzsdéit! -Afrikai szinten mozog a BÉT!
Valami itt nálunk nagyon félrement!
farkasfu
farkasfu 2024. 08. 30. 22:18
Előzmény: #3300  Colombo
#3301
Nekem az a véleményem, hogy a korrekciónak is van korrekciója, amit mondtam is már ma! 
Vagyis a vissza emelkedésnek lesz egy lefelé korrekciója, de csak korrekció egyelőre! 
Talán 2650-2630 között megáll,  ez a kedvezőbb variáció! De még lehet, hogy feljebbről indul!
 Ilyen pánikos hangulatban, nem lehet megmondani! Kell egy kis idő.
Van aki, csak hétfőre ébred rá, mi is történt és menekül majd...

Topik gazda

Kvazir
4 1 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek