Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2018. 09. 16. 18:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#10780
Kizárják az újságírók? Azért ehhez szociáldemokrata, liberális és egyéb szavazatok is kellenek nem? Nem csak a konzervatívaké. Mennyien is konzervatívok a néppártban?  :)
Phylaxa 2018. 09. 16. 18:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#10779
A mese, amit írtam? Az hogy ne lehetne biztos.Benne van a nevében: mese. 448-an már bizonyosan hisznek benne, hiszen maguktól, értelmesen és a szívükre is hallgatva megszavazták.  :)
ts3 2018. 09. 16. 17:58
Törölt hozzászólás
#10778
ts3 2018. 09. 16. 17:40
Törölt hozzászólás
#10777
Peterbond 2018. 09. 16. 17:37
Előzmény: #10774  Peterbond
#10776
" ( pl valasztasi igergetes 2006ban. 14. Havi nyugdij stb...)"
Mivel felreertheto ezert kiemelnem hogy ezek azokra voltak peldak amik mar akkor nem tetszettek.
Phylaxa 2018. 09. 16. 17:37
Előzmény: #10767  peter_s
#10775
Nehogy már elhidd, hogy az EP politikusok az egzisztenciájukkal játszanak, ha önállóan szavaznak. Ez csak mese. Mindenki önállóan, értelmesen, a saját szívére hallgatva szavaz. Még rá is kérdeznek pééldául arra a vádra, hogy Magyarországon valóban fosztogatják és üldözik a kisebbségeket? Még választ is kapnak rá, hogy bizony igen. Nagyon súlyos a helyzet Hazánkban. Tudod, mint  mesében! :)
Peterbond 2018. 09. 16. 17:36
Előzmény: #10771  Törölt felhasználó
#10774
"Van egy kialakult,megrögzött ballib politikai nézeted amiből nem engedsz,történjen bármi ami esetleg megcáfolja"
1998-2002 Fidesz plakatragasztas szorolapozas ingyen ( nincs meg szavazati jogom )
2002 onkori valasztas ota szavazhatok. Nalunk fuggetlen de inkabb Fidesz szimpatizans polgarmester nyert. Ra szavaztam
2006-2010 Fideszre szavaztam. Meg az ominozus vizitdijas nepszavazason is. Ettol fuggetlenul azt nem teljes mertekben vetnem el de az a megvalositasi mod nem tetszett.
2006-08 ota fokozatosan csalodtam a Fideszben illetve nem ertettem egyet bizonyos dontesekkel kijelenteseivel de osszesegeben meg mindig helyesnek tartottam a part fo iranyat. ( pl valasztasi igergetes 2006ban. 14. Havi nyugdij stb...)
2011 ben a magannyugdij eseteben fordult at a merleg es azota nem tekintem magam Fidesz szimpatizansnak mert osszesegeben mar tul sokat valtozott a part ahoz kepest amit kepviselt illetve szamomra kiderult hogy az olyan ertekek amiket en valottam es elvileg a fidesz is sok esetben csak a szavazok reszerol volt valos a politikusok reszerol csak maz ( legjobban a hazafisag hangsulyozasa illetve a polgari ertekek ).
Bal oldali partra nem szavaztam azota se es nem is tervezek.
Az egyeduli ilyennek tekintheto szavazatom az LMP volt de ott is vegyes erzesekkel de leginkabb schiffer karaktere miatt es amit probalt kepviselni.
Sok mindennel vadolhatsz de baloldali sose voltam de vak Fideszes hivo par evig biztos hogy igen amit igy utolag banok
peter_s 2018. 09. 16. 17:29
Előzmény: #10768  Törölt felhasználó
#10773
Ha a fideszesek közül bárki megszavazta volna az EP-ben a jelentést, akkor biztosan retorzióval járt volna, erre gondolotam. A fidesznek az EP-ben ennyi hatalma van. Abban is biztos lehetsz, hogy ameddig OV lesz a miniszterelnök, addig az ellenzéki EP képviselőknek nem kell azon gondolkozni, hogy melyik állami hivatalban dolgozzanak a mandátum lejárta után.
ts3 2018. 09. 16. 17:23
Törölt hozzászólás
#10772
Törölt felhasználó 2018. 09. 16. 17:22
Előzmény: #10769  Peterbond
#10771
Pontosan erről beszéltem az előbb amikor válaszoltam rád.Nem érdekelnek a jobboldali (jelen esetben a Szájer interjúban elhangzott részletek,miért szavazhatták meg a Szar-dzsentini jelentést) vélemények,tények.Van egy kialakult,megrögzött ballib politikai nézeted amiből nem engedsz,történjen bármi ami esetleg megcáfolja.Értelmetlen veled a vita emiatt.Léptem.
Peterbond 2018. 09. 16. 17:21
Előzmény: #10768  Törölt felhasználó
#10770
Ember arra celoz hogy a FIDESZESEKEN BELUL van ez. Nem az egesz EP ben de az EPn belul a fideszesek csak egy iranyba szavazhatnak. Az hogy az MSZP is igy tesz az az o szegyenuk de semmivel se lesz kissebb a Fidesze ettol.
Peterbond 2018. 09. 16. 17:18
Előzmény: #10766  Törölt felhasználó
#10769
"Azt is mondta Szájer ebben az interjúban,hogy a szavazás után beszélt olyan EP képviselővel,aki megszavazta a jelentést pedig nem értett vele egyet,de nem volt más választása,mert az egzisztenciájával játszott. (Neki estek volna a Soros álcivil szervezetek,ballib média,pártcsaládja,ellehetetlenítették volna a politikai karrierjét)"
Almodik a nyomor. Az hogy ez igy megy itthon rendben. Lasd Fideszen belul nincs ellenszavazat. Az 1/3 nem szavazat mutatja viszont hogy kint nem teljesen igy van. Vagy az az egyharmad a Neppartban az igaz hivo?
Kurtz is ilyen volt alig 3 honapja szamotokra. Mivel a migracioban egyetert Orbannal igy kezenfekvo a dolog hogy a jelentes amit megszavazott nem errol szol es hogy az abban foglaltak mogott van valosagtartalom.
De hihetsz mibdent ugy ahogy te akarsz. Eddig is mindig a valosagot probaltad masitani az elkepzelesedhez nem a valosagbol felepiteni a sajat elkepzelesed.
Törölt felhasználó 2018. 09. 16. 17:15
Előzmény: #10767  peter_s
#10768
"És ez a Fidesz számára újdonság? Tök ugyezt csinálják ők is az OGY-ben, EP-ben, önkormányzati testületekben és mindenhol. Nevetséges hiszti ez Szájertől; bagoly mondja verébnek..."
.
Igazán? Akkor miért szavazták meg a Szar-dzsentini jelentést,ha ilyen nagy hatalma van a fidesznek szerinted az EP-ben is? Vagy a hazai ellenzék mikor szavazott meg bármilyen fidesz számára fontos törvényt? Gondold át szerintem amit előbb írtál.
peter_s 2018. 09. 16. 17:11
Előzmény: #10766  Törölt felhasználó
#10767
"Azt is mondta Szájer ebben az interjúban,hogy a szavazás után beszélt olyan EP képviselővel,aki megszavazta a jelentést pedig nem értett vele egyet,de nem volt más választása,mert az egzisztenciájával játszott."
.
És ez a Fidesz számára újdonság? Tök ugyezt csinálják ők is az OGY-ben, EP-ben, önkormányzati testületekben és mindenhol. Nevetséges hiszti ez Szájertől; bagoly mondja verébnek...
Törölt felhasználó 2018. 09. 16. 17:02
Előzmény: #10765  Peterbond
#10766
Kurzot válaszút elé állították Berlinből.Merkel vagy Orbán? Merkelt választotta a jelentés megszavazásakor,valljuk meg teljesen logikusan,de ettől még egyetért Orbán migrációs ellenes politikájával.Szájer beszélt nem rég a Hír tv Péntek 9 műsorában arról,hogy a szavazás előtt 1 héttel egy bécsi "kerti partin" egy migrációt támogató politikus neki esett,támadta Orbánt,mire Kurz közbelépett és azt mondta ennek a politikusnak: "hagyjátok békén a magyarokat".Azt is mondta Szájer ebben az interjúban,hogy a szavazás után beszélt olyan EP képviselővel,aki megszavazta a jelentést pedig nem értett vele egyet,de nem volt más választása,mert az egzisztenciájával játszott. (Neki estek volna a Soros álcivil szervezetek,ballib média,pártcsaládja,ellehetetlenítették volna a politikai karrierjét).Na ezek azok a dolgok amit egy magad féle átlag állampolgár nem tud/nem akar tudni róla,mert például csak a ballib propagandából hajlandó tájékozódni,ezért nem lát a dolgok mögé,és von le olyan hibás következtetéseket amit te is le vontál Kurz-al kapcsolatban...
És az ilyen esetek mutatják meg azt is mennyire máshogy zajlanak a dolgok a színfalak mögött,mint amit a szemünkkel látunk.... 2019 májusa után szerintem ezek felszínre is fognak törni...
Peterbond 2018. 09. 16. 16:44
Előzmény: #10763  pampa
#10765
Nem ugy tunik az idezet alapjan hogy tisztaban vagy.
Mellesleg erdekelne hogy szerinted ezek szeribt akkor Soros Gyorgy ugynoke az ellenunk szavazo kepviselok mindegyike beleertve a neppart 2/3at es az altalatok alig 2-3 honapja meg bezzeg embernek tartott osztrak kancellar Kurz is? Tudod akivel peldaloztatok hogy mar fordul az EUban a vilag es a ballibsik sorra vesztik a szavazasokat es a migraciot ellenzok tornek elore.
Akkor most Kurz volt hazug es migransparti vagy megis van oka a jelentesnek amit meg egy migraciot ellenzo is megszavaz Orbannal szemben es megse a migracioellenessege miatt szavaztak Orban ellen?
elemes
elemes 2018. 09. 16. 16:40
Előzmény: #10762  Peterbond
#10764
ugye? orbán viktor számára  a valóság csak mellékkörülmény, amitől el lehet tekinteni.
.
az egész pályafutását áthatja, hogy ő különleges, átlátja a dolgokat, ezért rá nem vonatkoznak a szabályok, neki többet szabad, mint másoknak. 
.
valóban sok mindent átlát -- de nem lát át mindent. ezért például azt már nem érti, hogy miért fontosak a demokratikus jogok és a szabadságjogok, az egyenlőség, a méltóság, a szabálykövetés, miért kell törődni az elesettekkel és a legszegényebb rétegekkel stb. nem látja az összefüggést hogy mindez nem csak ájtatos jótékonykodás, hanem a GAZDASÁG hosszú távú versenyképességének alapvető feltétele.
.
az európai vezetők meg azt nem tudják elképzelni, hogy egy olyan ember miniszterelnökké avanzsálhat egy EU tagállamban, aki nem ismeri ezeknek az imént felsorolt tényezőknek és a GAZDASÁG versenyképességének feltételeit.
pampa 2018. 09. 16. 16:33
Előzmény: #10761  Peterbond
#10763
Nem az a szégyen hanem az, hogy hazugságra épülő jelentésről egyáltalán szavazott az EP!
Tisztában vagyok a menetrenddel!
Itt nem a VÉGEREDMÉNY volt a fontos......hanem  az, hogy ez az EP elé kerüljön!
Annyira kilóg a lóláb, hogy az egy POLITIKAI támadás Magyarország ellen!
Peterbond 2018. 09. 16. 16:23
Előzmény: #10758  elemes
#10762
A kotelezo kvota javaslatat is o hozta fel meg 2015ben. Aztan persze meg harcolt ellene. Nincs ebben semmi nagy extra. Van meg par ilyen mint a 2 millio feletti VEGKIELEGITES ( tobb havi juttatas altalaban egyszer ) az 98 szazalekos adot igenyelt most meg 5millios havi fizetes se sok.
De ugyanigy Paks titkolozas hazaarulas volt 2008ban. Most mar nem fontos a nyilvanossag. Es meg sorolhatnank
Peterbond 2018. 09. 16. 16:18
Előzmény: #10755  pampa
#10761
"Az is nevetséges, hogy az EU-ban ez a legszigorúbb szankció amivel lehet élni egy tagállammal szemben és ennek az elfogadásához a "leglájtosabb"  2/3 szavazási módot alkalmazzák!
Felháborító!"
Megint fogalmad sincs milyen feltetelek vannak meg hogy ervenybe lepjen a szankcio. Ez meg csak felterjesztes hogy foglalkozzon vele a kovetkezo szint. Egy 11 lepeses folyamat 2. Lepesenel tartunk vagy pontosabban vagyunk tul. Meg van 4/5s kovetelmeny is az allamok eus miniszterei reszerol es a vegen is egy allamfok altal egysegesen elfogadando itelet kell.
Egy ilyet vegigvinni kb lehetetlen annyira szigoru. A legkissebb akadaly egy ilyen 2/3os szavazas. Ettol meg szegyen hogy idaig jutottunk hogy nem volt 1/3 tamogatonk se ugy hogy az osszes szelsojobbos es EU kivalast akaro part csak azert is mellettunk szavazott hogy odaszurjon az EU nak.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók