Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2016. 02. 09. 12:46
Előzmény: #2859  _pampa_
#2860
"Erdogan megzsarolta az Európai Uniót

BRÜSSZEL, 12:18
Kiszivárgott, hivatalos dokumentumok alapján tisztán kivehető, hogy a török államfő nyíltan megzsarolta az uniót azzal, hogy migránsokkal tömött buszokat küld majd Európa felé.

A görög média birtokába jutott brüsszeli dokumentumok alapján kiderült, Erdogan komoly zsarolási hadjáratot indított Európa ellen. Az unió három milliárd euróról egyezett meg Törökországgal arról, hogy cserébe megfelelően kezelni fogja az országban kialakult menekültügyi helyzetet.

Azonban a levelezések alapján a török államfő kevésnek találta a juttatás összegét, így első ízben még hat milliárd eurót kért, majd az évenkénti három milliárdos összeget javasolta. Teljesen érthető módon Erdogan az uniót egy aranybányaként látja, hiszen komoly fegyver van a kezébe: a migránsok.

Ráadásul még csak jogtalannak sem tűnnek az államfő igényei, hiszen Görögország négyszáz milliárdos gazdasági segélycsomagot kapott Brüsszeltől, így érthető, hogy Erdogan sem szeretne kimaradni a pénzosztásból.

Azonban az Európai Uniónak sürgősen el kellene gondolkodnia azon, hogy egy ilyen kulturális különbséggel és öncélú gondolkodással megáldott országra valóban szükség van-e annak ellenére, hogy a török gazdaság valóban kedvezően hatna az uniós piacokra."
_pampa_ 2016. 02. 08. 13:36
Előzmény: #2858  _pampa_
#2859
Schengen vége Európa végét jelentené.
A belső EU-határellenőrzést megszüntető schengeni rendszer összeomlása rendkívüli károkat okozna az Európai Uniónak"
– mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a The Daily Telegraph című tekintélyes brit konzervatív napilapnak.

A schengeni övezet lebontása vagy megsemmisülése olyan súlyos gazdasági kárral járna, hogy nem is tudom, Európa hogyan tudná ezt kezelni"
– idézik a hétfőn megjelent interjúban Szijjártó Pétert. A külgazdasági és külügyminiszter a lapnak kifejtette:

Schengen két elemre épül. Az egyik az, hogy a nincs belső ellenőrzés, a másik pedig a külső védelem. Ha a második konszenzust nem tartják be, az nagyon könnyen az első lebomlásához is vezethet."
Szijjártó Péter bírálta Görögországot, mivel szavai szerint az Európai Unió déli határa védtelen a migránsok beáramlásával szemben.

Ha Görögország nem tesz eleget a schengeni előírásoknak, akkor másik védelemre van szükségünk"
– fogalmazott a külgazdasági és külügyminiszter, aki szerint Brüsszelnek mindenáron meg kell őriznie a schengeni zónát, annak érdekében, hogy elejét lehessen venni Európa "végzetes gazdasági hanyatlásának" a többi erőközponttal folytatott globális versenyben.

Az Egyesült Államok nagyon erős, Kína extenzív gazdaságpolitikát folytat, az arab államok erősödnek, mi európaiak pedig mélyen belesüppedtünk saját problémáinkba"
– mondta Szijjártó Péter a The Daily Telegraph-nak, amely az interjúhoz kapcsolódóan adatokat közöl a schengeni zóna esetleges megszűnésének gazdasági hatásairól. Idézi a francia kormány által finanszírozott, Stratégie nevű kutatóintézet becslését, amely szerint Schengen felszámolásának gazdasági költsége egy évtized alatt elérheti a 110 milliárd eurót.

A nemzetközi közúti szállítási szövetség International Road Transport Union, adatai szerint az európai közúti fuvarozó cégek 3 milliárd euró bevételkieséssel számolhatnának Schengen megszűnése esetén."

(MTI)
_pampa_ 2016. 02. 06. 08:15
Előzmény: #2857  _pampa_
#2858
Az utolsó pontban van a lényeg.

" most is ebben bíznak"

"Nem tud bukni?
A Bild öt pontban foglalta össze, szerintük miért nem bukik meg a kritikák ellenére Angela Merkel.
1. Nem a CDU stílusa a trónfosztás
A kereszténydemokraták egyfajta „állampártként” tekintenek magukra, és ezért jóval lojálisabbak a kancellárjukhoz a szociáldemokratáknál.
2. Nincs alkalmas utód
Hiába bírálja keményen a kancellárt Edmund Stoiber, a CSU vezetője nem lenne alkalmas a helyére lépni. Wolfgang Schäuble CDU-s pénzügyminiszter még elképzelhető utód lenne, de ő ugyanazt képviseli, mint Merkel.
3. A nagykoalíció fél az előrehozott választásoktól
Ha a szociáldemokraták kilépnének a nagykoalícióból, Merkel elveszítené biztos többségét, de az előrehozott választással csak a bevándorlásellenes Alternatíva Németország (AfD) járna biztosan jól.
4. Részleges visszavonulás sem várható
A CDU elvileg rákényszeríthetné Merkelt, hogy mondjon le a pártvezetésről, de ebben az esetben valószínűleg a kancellári tisztségéről is lemondana, így jönne az előrehozott választás.
5. Merkeltől várják a változást
Merkel korábban sokszor képes volt politikája korrekciójára, most is ebben bíznak hívei."
Hetek / Morvay Péter
_pampa_ 2016. 02. 05. 08:50
Előzmény: #2856  _pampa_
#2857
Az elemző elmondta, jelenleg Németországban - amellett, hogy óriási az elégedetlenség - mégsem látnak olyan politikust vagy pártszervezetet, amely "normálisan" meg tudná oldani ezt a helyzetet. Szerinte a német társadalom számára is egyre világosabb, hogy ilyen nagy bevándorló tömeget nem lehet integrálni. Németországnak ugyan vannak tapasztalatai ezen a téren, viszont most nem homogén csoportról, hanem kulturális és vallási értelemben is teljesen eltérő hátterű emberekről van szó - tette hozzá.

Németországban négy és fél éves mélypontra süllyedt Angela Merkel kancellár támogatottsága, és a lakosság 81 százaléka szerint kormánya elveszítette az ellenőrzést a menekültügyi helyzet felett - mutatta ki egy csütörtökön ismertetett felmérés. A Die Welt című lap és az ARD országos közszolgálati televízió megrendelésére készült közvélemény-kutatás szerint a lakosság mindössze 18 százaléka gondolja, hogy a kormány uralja a menekülthelyzetet.

Még az Angela Merkel vezette jobboldali CDU/CSU pártszövetség szavazótáborában is csupán 33 százalék gondolja úgy, hogy a kormány ellenőrzése alatt tartja a helyzetet. Az Angela Merkel munkájával elégedettek aránya 46 százalék, ami 12 százalékpontos csökkenés az egy hónappal korábbihoz képest, és a legalacsonyabb érték 2011 augusztusa óta"
_pampa_ 2016. 02. 04. 09:38
Előzmény: #2855  Törölt felhasználó
#2856
link

"Brüsszel radikális tervei szerint a tagállamoknak energiaválság idején akár saját ipari fogyasztóik rovására is ki kellene segíteniük regionális partnereik háztartásait és más védett fogyasztóit. A Bizottság a jövő héten napvilágot látó energiabiztonsági csomagban a kormányközi megállapodások aláírás előtti kontrollját javasolja majd, de nem tenné jogilag kötelezővé észrevételeinek elfogadását. Negyven százalékos piaci részesedés fölött az energiacégeknek be kell majd avatniuk Brüsszelt és a tagállami regulátorokat minden olyan kereskedelmi szerződésbe, ami az energiabiztonság szempontjából közvetlen jelentőséggel bír. Előreláthatóan a Mol-t is érinteni fogja ez a klauzula. "

"Az új szabályok értelmében ezért a Bizottságnak és a tagállami hatóságoknak (alapvetően a független szabályozó hatóságok) közvetlen hozzáférésük lenne olyan speciális kereskedelmi szerződésekhez, amelyeknek közvetlen relevanciájuk van egy egész ország vagy régió biztonságos ellátása szempontjából. A jövő héten véglegesülő javaslat jelenlegi verziója szerint nagyfokú piaci koncentráció esetén ilyen helyzet állna elő.

Ennek megfelelően az energiacégeknek 40 százalékos piaci részesedés esetén a fenti feltételnek megfelelő kereskedelmi szerződés(ek) teljes szövegét hozzáférhetővé kellene tenniük a Bizottság és a független tagállami regulátorok számára. Ugyanez lenne a kötelezettség, ha az eladó (például a Gazprom) piaci részesedése eléri egy adott országon vagy régión belül a 40 százalékot.

A 40 százalékos küszöbérték alapján jelenleg Magyarország, Finnország, Lengyelország, Szlovákia és Lettország nagy valószínűséggel ebbe a kategóriába esne, ami hazánk esetében elsősorban a MOL-ra vonatkozhat. De, például Németországot, Olaszországot vagy Csehországot, illetve cégeik szerződéseit nem érintené."
Törölt felhasználó 2016. 02. 02. 14:39
Előzmény: #2854  _pampa_
#2855
Ez a brit vezér egy beépített europér!
Bolondít bennünket, hogy mennyire aggódik az Unióért! Annyira, hogy még ki is lépne ha engednék! Tusk már meggyőzte!
A játék része az a reformcsomag! Lesz látszat megegyezés, ami már le van játszva!
A végén jól meglapogatják egymás hátát!
_pampa_ 2016. 02. 02. 14:26
Előzmény: #2853  _pampa_
#2854
"Egyenlőbbek az egyenlők között"!

"Speciális státuszt kaphatna Nagy-Britannia az Európai Unión belül, emellett több más területen is kész engedni Brüsszel a londoni nyomásnak - ez derül ki abból a javaslatcsomagból, amit Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke tett közzé kedden. A britek már korábban bejelentették, hogy 2017 végéig döntenének az uniós tagságukról, ennek kapcsán dolgozta ki a reformcsomagot Tusk, amitől azt reméli, hogy sikerül meggyőzni őket a maradásról. "

_pampa_ 2016. 02. 02. 09:38
Előzmény: #2852  _pampa_
#2853
"Frontex-szóvivő: megnövelt költségvetéssel védik az uniós határokat"

VÉDIK?????

"A Frontex emberei jelen vannak a görög szigeteken és a görög-macedón határ görög oldalán is. A szóvivő szerint jelenleg megvan a kapacitásuk, hogy mindenkit regisztráljanak. A többséget nyilvántartásba is veszik, de így is megvan az esélye, hogy egy-egy ember kikerüli az ellenőrzést.

A tengeri határellenőrzési feladatról elmondta: az uniós alapelv szerint mindenki jogosult arra, hogy nemzetközi védelmet kérjen. Senkit sem fordíthatnak vissza, mindenkit oda kell kísérniük, ahol benyújthatja kérelmét. Ha viszont ezt nem teszi, vagy elutasítják a menedékkérelmét, akkor az illetőnek vissza kell térnie hazájába – fejtette ki a Frontex szóvivője."

Amennyiben a dublin3 (még érvényes) kimondja,hogy abban az országban kell lefolytatni a menekültügyi eljárást ahol a kérelmet beadták,hogyan lehet menekült pl. Ausztriában,Németországban?

Értem én,hogy a szabályokra hivatkoznak, de akkor MINDEGYIKET tartsák be!
_pampa_ 2016. 02. 01. 15:50
Előzmény: #2851  _pampa
#2852
Osztrák külügyér: „téves út” volt a menekültek meghívása

Az osztrák külügyminiszter egy hétfői lapinterjúban téves útnak nevezte a menekültek meghívásának politikáját és azt az elképzelést is, hogy be lehet fogadni minden migránst. A miniszter közvetve Angela Merkel német kancellár politikájára utalt."

link
_pampa 2016. 01. 31. 10:13
Előzmény: #2850  _pampa
#2851
Leszögezte, hogy az Európai Unióban meg kell szüntetni a kétféle mércét, az államok kétféle megítélését, s a valós problémákra kell fordítani a figyelmet.
„Tanúi voltunk annak, ahogy az Európai Parlament +grillezte+ Lengyelországot néhány lengyel törvény megváltoztatása miatt, ugyanakkor láttuk azt is, hogy milyen hosszú ideig tűrték meg azt, hogy a görögök nem oldották meg azokat a problémákat, amelyeket meg kellett volna oldaniuk. Mindenkit egyforma mércével kellene mérnünk” – mondta Milan Chovanec. Az Európai Bizottság legutóbbi jelentése azonban azt jelzi, hogy a helyzet változóban van – jegyezte meg a miniszter."

link
_pampa 2016. 01. 30. 13:07
Előzmény: #2849  _pampa_
#2850
"A németek afrikai országoknak fizetnek, hogy odavihessék a migránsaikat

Sipiczki Barna


Ha Németország nem tudja oda visszaküldeni migránsait, ahonnan azok jöttek, akkor némi fizetség ellenébe más országokba deportálja őket.

A Pro Asyl nevű menekültek jogaival foglalkozó csoport szerint több bevándorlót, akiknek elutasították menedékkérelét a német hatóságok repülőre ültetik, és visszaküldik őket Afrikába. Csakhogy nem abba az országba, ahonnan eredetileg jöttek, hanem egy olyanba, amin átutaztak, hogy Európába juthassanak.

A németek korábban Algériával és Marokkóval is egyezkedett, hogy vegyék vissza azokat az állampolgárait, akik nem rendelkeznek tartózkodási engedéllyel, főleg miután meredeken emelkedett a két országból érkező menedékkérők száma. Azonban se Marokkó se Algéria nem hajlandó őket a származásukat igazaló paírok nélkül visszafogadni.
A menekültekkel foglalkozó csoport szerint erre egy visszaengedési megegyezés alapján kerül sor, amit Németország különböző afrikai államokkal kötött.

Az egyezmény szerint az országok visszafogadják azokat a migránsokat, akiknek elutasították a menedékkérelmüket, de azt is engedélyezni, hogy olyanokat is befogadjanak akik nem is az ő országukból indult – árulta le Max Pichl a The Localnak.

Ez egyébként nem sajátságos dolog, hasonló megállapodás van érvényben Spanyolországban is.
A dolog pikantériáját az adja, hogy ha Németország nem tud valakit amiatt kiutasítani, mert nem bizonyítható az adott menekült származása, akkor fizet egy harmadik országnak, hogy elismerje, hogy az illető onnan származik.

Más országok is hazareptetik a hozzájuk érkező migránsokat.

Pichl szerint nagyon nehéz megmondani, hogy hány embert is érint az ügy, mivel sok adat nem publikus, ahogy az se, hogy mely államokkal áll szerződésben a német állam. De az biztos, hogy nagyon sok országgal van ilyen megállapodása Németországnak – tette hozzá.

A német szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatal (BAMF) nem szolgáltat arról adatot, hogy hány embert utasítottak ki harmadik országnak.
A Pro Asyl azt is kifejtette, hogy a 2015-ben 50 olyan gyűlésről tudnak ahol 18 különböző afrikai ország küldöttei vettek részt, hogy arról tárgyaljon velük a német kormány, hova is tudná visszaküldeni azokat, akiknek a származása vitatott, és nem kaptak menekült státuszt.

A menekültvédők még arról is szereztek információt, hogy a különböző országok mennyit kapnak minden pozitívan elbírált befogadásért. Például Benin minden migránsért 300 eurót kap, de Nigéri már csak 250-et."

(TheLocal)
_pampa_ 2016. 01. 29. 15:19
Előzmény: #2848  _pampa
#2849
Emiatt meg kell erősíteni az Európai Unió külső határait - jelentette ki Jose Manuel Barroso, az Európai Bizottság volt elnöke.
Az uniós végrehajtó szerv elnöki tisztségét 2004 és 2014 között betöltő Barroso díszdoktori címet vett át pénteken a Temesvári Nyugati Tudományegyetemen. Az ünnepségen jelen volt Dacian Ciolos román miniszterelnök, aki 2010 és 2014 között az Európai Bizottság mezőgazdasági és vidékfejlesztési biztosa volt.

Barroso beszédében kitért a menekültválságra. A Mediafax hírügynökség szerint elmondta: gyakran kérdezik, hogy EB-elnökként hogyan kezelte volta a menekültválságot. Úgy vélte, Európa számára gondot okoz a migránsok magas száma. Rámutatott: az igazi válság azonban Szíriában, Líbiában és Irakban van.

Realistáknak kell lennünk, Európa nem tud befogadni valamennyi menekültet, ezért meg kell erősíteni a külső határokat"
- idézte a román hírügynökség Barrosót.

(MTI)
_pampa 2016. 01. 29. 12:15
Előzmény: #2847  _pampa_
#2848
"ANGELA MERKEL AZ ÚJ NÉMET MIGRÁNSÜGYI CSOMAG GYORS BEVEZETÉSÉT ÍGÉRI
MTI
A német kormány rövidesen elfogadja és a törvényhozás elé terjeszti a migránsügyi rendszer újabb reformjáról szóló csomagot, az intézkedések így gyorsan életbe léphetnek – mondta Angela Merkel német kancellár péntek hajnalban Berlinben.

A kancellár a koalíciós pártok vezetőivel, majd a tartományok miniszterelnökeivel folytatott tárgyalása után tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy a kormány a bűncselekményért elítélt külföldiek kiutasítására vonatkozó szabályok szigorítását tartalmazó törvénymódosító javaslatával és az újabb – fél éven belül a második – menekültügyi reformcsomagjával jelentős lépést tette előre.
A kormány nagyon sok ügyet mozdított előre, és az állam az új intézkedésekkel megmutatja, hogy cselekvőképes, és mindent meg is tesz a gondok megoldásáért – emelte ki Angela Merkel.
„A leveleket megválaszolják, és nem vitáznak róluk nyilvánosan” – mondta kérdésre válaszolva azzal a levéllel kapcsolatban, amelyet az általa vezetett Kereszténydemokrata Unió (CDU) bajor testvérpártja, a Keresztényszociális Unió (CSU) egypárti bajor tartományi kormánya küldött Bajorország nevében a szövetségi kormánynak, követelve a menedékkérők visszafordítását a határon és a befogadható menedékkérők számának maximálását évi 200 ezer főben."
_pampa_ 2016. 01. 29. 09:07
Előzmény: #2846  Törölt felhasználó
#2847
Tolmács?

megy már az "ILLEGÁLIS" :))))))
Törölt felhasználó 2016. 01. 29. 08:55
Előzmény: #2845  _pampa_
#2846
igen esel szét ))
kerítés?
_pampa_ 2016. 01. 29. 08:52
Előzmény: #2843  kimpaa
#2845
Te nem érzed hogy hátrányt szenvedünk el a tagsággal hosszabb távon?

Már nagyon magas EU szinten is a szétesésről beszélnek.

Valószínűleg nem tudunk kilépni....mert nem lesz miből.....
_pampa_ 2016. 01. 29. 08:49
Előzmény: #2842  bigyula
#2844
próbáltuk...már van rá EU példa!

mi nem kaptunk meg egy lehetőséget...amit egy másik EU tag megkapott....

Ezért rossz az a rendszer, ahol eberek dönthetnek kivételekről....

kicsit olyan mint egyes szerződések végén az apró betűs rész....benne az "egyéb" és ugye az egyébbe minden belefér....
kimpaa
kimpaa 2016. 01. 29. 08:46
Előzmény: #2836  _pampa_
#2843
Még mindig az EU-ból való kilépésnél tartasz?
Ki vagy kik állnak mögötted hogy ezt ennyire kell nyomatnod?
bigyula 2016. 01. 29. 08:41
Előzmény: #2838  _pampa_
#2842
Próbáltuk, vagy Te "mögmondtad"?
_pampa_ 2016. 01. 29. 08:31
Előzmény: #2839  Törölt felhasználó
#2841
maci

te nem vagy itt? :))))))

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek