Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 15. 20:29
Előzmény: #706  Phylaxa
#721
Na, de a csődeljárót a csőd okozásáért, pláne kvázi emberölésért.
Az egyébként, persze tény, hogy a csőd után lesz olyan, aki bukik. És tv. szabályozza azt is, hogy milyen sorrendben kell kielégíteni a követeléseket (és nem a paraszt az első). Hogy jó-e, vagy nem, az nem tartozik ide... ide az tartozik, hogy törvény szerint jártak-e el.
Lásd még olyan helyen sem kapnak meg bármit (sőt lehet, hogy semmit) a károsultak, ahol közvetlen személyi felelősség is felmerülhet lásd. a vörösiszap katasztrófa. (Megint más kérdés, hogy ebből mi a bizonyítható. De a HB-nél nem maga a felszámolás okozta a csődöt - még elvben sem, még a lehetőseége sem merülhet fel.)
Törölt felhasználó 2013. 09. 15. 20:31
Előzmény: #707  ts3
#722
De ugye tudod, hogy ez nem kártérítés?!
Legfeljebb véletlen egybeesés. (Mármint a HB csőd szempontjából elvileg is. Más szempontból, persze lehet nem véletlen is.)
Törölt felhasználó 2013. 09. 15. 20:33
Előzmény: #708  Phylaxa
#723
Pontos szabályozás van egy csődeljárás során. (Más kérdés, hogy humánus-e, meg megint más, hogy annak kellene egyáltalán lennie.)
Ezt Bajnaiék kikezdhetetlenül be is tartották.
Törölt felhasználó 2013. 09. 15. 20:39
Előzmény: #711  Phylaxa
#724
"Egyébként a Viktort elég erős többséggel választották meg, míg a Gordont még senki. :) "

Viszont Bajnai pont azt csinálta, amit ígért, Orbán meg szinte teljesen az ellenkezőjét. (Bár van egy-két dolog, amit betartott, de annak a nagyrészét sem úgy, ahogy előre gondolni lehetett.)
Törölt felhasználó 2013. 09. 15. 20:41
Előzmény: #715  Törölt felhasználó
#725
De ott van a szemkilövők (mszp) vs. emberölők (baráti példakép nemzet).
wgl 2013. 09. 16. 06:28
Előzmény: #725  Törölt felhasználó
#726
1 szemsérülés volt, egy eltévedt gumilövedék okán, de a sérült felszólítás ellenére tilosban randarílozott.

Ez abszolút ne zavarjon!

Kiegészítve azzal, hogy a fideszes Nyitrai másnap azt mondta: éles lövedékkel kellett volna lőni!!
szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 11:12
Előzmény: #726  wgl
#727
hiszen téged sem zavarnak a tények link
"A zavargásoknak 167 sérültje (köztük 17 rendőr és 5 külföldi) volt, közülük 134 ambuláns, 33 kórházi kezelésben részesült. Gumilövedékek miatt fél szemére megvakult a tüntetések két résztvevője is.[29][46] Nyak-, fej-, szemsérülések száma 80 volt az összes sérülés között."
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 11:18
Előzmény: #727  szivacs
#728
na ja. az ironikus az egészben az, hogy a felelőse meg nemhogy szabadlábon van, de még miniszterelnök is. kézzel-lábbal ragaszkodott anno, hogy az astorián kolompolja össze a nyájat, hát faszán sikerült is
szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 11:28
Előzmény: #727  szivacs
#729
Azok a százak, akik nem mertek kórházba menni a sérüléseikkel természetesen nincsenek benne a 167-ben.

Még egy "érdekesség":
"A Magyar Katolikus Rádió egy nappal az események előtt, híradójában többször közölte azt az orvosi laboroktól származó hírt, hogy az egészségügyi minisztérium megkereste őket, hogy biztosítsanak vérplazmát számukra – a rádió hozzáfűzte, hogy a kért mennyiség több száz ember ellátásához elegendő. A Baleseti Kórházat felkérték, hogy külön ügyeleti részleget állítson föl, azzal az indoklással, hogy a külföldi vendégek ellátásához kell. A kórházak ezt nem tették meg, mivel a minisztérium nem szándékozott bizonyos külön térítéseket kifizetni.[80]" link
szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 11:33
Előzmény: #726  wgl
#730
"2007. július 5-én a TASZ azt állította, hogy hatásvizsgálat és rendszerbeállítási engedély nélkül, tehát a jogszabályi előírásokat megsértve vetette be a gumilövedéket a rendőrség. Az igazságügyi fegyverszakértői jelentés szerint az alkalmazott gumilövedékekkel csak olyan közelre lehet pontosan célozni, ahol azok már életveszélyes sérülést okoznak.[60]"
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 11:42
Előzmény: #729  szivacs
#731
érdemes a vitalapot is megnézni, úgy tudom, narancsimádó körökben a wiki amúgy se számít hiteles forrásnak, de itt még ilyesmik is vannak:

"Végigmentem rajta, megnéztem és elolvastam az összes forrásként megjelölt anyagot, és megdöbbentő tapasztalatra tettem szert. A szakasz szövegének jelentős része köszönőviszonyban sem volt a megjelölt forrásokkal, a források egy másik része egyszerűen eltűnt. Az egyik helyen egy összeesküvéselméletes propagandavideó volt, melyben a narrátor arról mesél, hogy azonosíthatatlanok voltak a rendőrök - miközben jól felismerhető rendőröket látunk plexi arcvédős sisakban. De ami a legszomorúbb, hogy több mint öt ével az események után, amikor már kiterjedt legendáriuma és szubkultúrája van az egésznek, még mindig túlnyomó részt az első hetek napicikkei szerepeltek - mint említettem, ráadásul úgy, hogy az állításokat nagyrészt nem is támasztják alá."
szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 12:02
Előzmény: #726  wgl
#732
"eltévedt" gumilövedékek:

"Október 23-án éjjel a Blaha Söröző vendégeit a rendőrség az utcára kergette, holott semmi nem utalt arra, hogy a tüntetésekhez közük lett volna. Az utcán rendőrök sorfala fogadta a menekülő embereket, ütlegelni, rugdosni kezdték őket, gumilövedékeket lőttek ki rájuk közvetlen közelről.[58] Az eset során legalább egy áldozat életre szóló sérüléseket szenvedett.[59]"

"Az október 23-i események kapcsán a rendőrséget komoly bírálat érte, a fejre és felsőtestre irányuló bakancsos lábbal végzett rúgásoktól kezdve, a rugós ólmosbottal (vipera) fejre leadott ütéseken át, a gumilövedékek és könnygázgránátok fejmagasságban való alkalmazásáig."

"fél hét körül a Károly körút és a Dob utca sarkán lőtték ki Nagy László fél szemét gumilövedékkel a tömegoszlató rendőrök. 15-20 méterről, fejre célzott lövést kapott egy lövésztől, azonnal elveszítette az eszméletét, mentők szállították kórházba. Szájüregén keresztül műtötték ki az építőipari szakmunkás arcüregéből a másfél centis gumilövedéket, amely az arccsontját is darabokra törte. Bal szemére véglegesen megvakult.
A helyszínen V. László rohamosztaga és más rendőri egységek oszlattak, köztük legalább öt gumilövedékes puskával rendelkező rendőr dolgozott. Hogy melyikük lőtte ki Nagy László szemét, a nyomozás nem tudta megállapítani, senkit nem vontak felelősségre."

"háromnegyed hét körül Kenéz Károly kávézótulajdonos hazafelé tartott a Síp utcában, amikor a Dohány utcából a Zsinagóga irányából körülbelül húsz-harminc egyenruhás, sisakos rendőr fordult be a Síp utcába, egymás mellé álltak, és elkezdtek könnygázgránátokat lőni az utcába. Kenéz ekkor nagyjából öt méterre volt a saroktól, a rendőröknek látniuk kellett őt.
Mögötte teljesen üres volt az utca, a sértett egy ház falához lapult, a zsebében lévő fehér konyharuhát a rendőrök felé fordulva fehér zászlóként lengette, és kiabált hogy ne lőjenek, szeretne elmenni onnan.
Ahogy ellépett a faltól, az egyik rendőr felé fordult, és felszólítás nélkül, fejmagasságban leadott rá egy lövést. A gumilövedék a bal szemét találta el, azonnal elkezdett dőlni a vér belőle. Egy másik rendőr ráordított hogy takarodjon onnan visszafelé, és a pajzsával ellökte. Kenéz Károly erre elkezdett visszafelé futni a Síp utcában, de még ekkor is lőttek rá, öt gumilövedék hátulról is eltalálta.
Kenéz saját maga hívott mentőt, a Honvéd Kórházba szállították. Több retinaműtétet kellett rajta végrehajtani, 75 százalékos látáskárosodást szenvedett. A tettesek utáni nyomozást megszüntető határozatban csak annyi szerepel, hogy a Rebisz több bevetési osztálya, köztük V. Lászlóé is a helyszínen volt, köztük legalább három gumilövedékes puskás is.
A Kenéz Károly meglövésének ügyében lezajlott nyomozásban napvilágra került igazságügyi fegyverszakértői jelentésre hivatkozva állította azt a Társaság a Szabadságjogokért jogvédő szervezet, hogy hatásvizsgálat és rendszerbeállítási engedély nélkül vetett be gumilövedéket a rendőrség 2006. október 23-án. A szakértő szerint az engedélyezettnél nagyobb energiájú és sebességű gumilövedékekkel csak olyan közelre lehet pontosan célozni, ahol már életveszélyes sérülést okoznak."

"Fél tíz körül a Rákóczi út és a Nyár utca sarkán szétnyílt a sorfal, egy lövész előlépett, és féltérdre ereszkedve fejre célzott lövést adott le Csorba Attilára nagyjából 15 méterről. Csorba azonnal kómába esett, egy napig lélegeztetőgépen tartották. A bal szemére teljesen megvakult, az arccsontja is összetört, az agya is megsérült. A későbbiekben a sérült szemgolyót ki kellett operálni, és koponyaműtéteket is végrehajtottak rajta.
Mivel a másik szemére eleve nem látott jól, látását az orvosi szakvélemény szerint teljesen elveszítette. Az ügyben lefolytatott nyomozás szerint itt sem lehetett megállapítani, hogy melyik lövész intézte el Csorbát, több puskás rendőr dolgozott a helyszínen."

"22.50-kor a rendőrség három irányban kezdte meg a tömeg kiszorítását a Blaha Lujza térről. V. László rohamosztaga a József körúton oszlatott tovább, a Baross utca irányába haladva. Az előlük menekülők egy része befutott a Blaha Sörözőbe, ahol elvegyültek a már ott tartózkodó vendégek között. A rendőrök utánuk mentek a kocsmába, ahonnan több tucat, egyes tanúvallomások szerint közel negyven vendéget egyesével tereltek ki az utcára.
Az embereket egy magas, parancsnokként viselkedő rendőr (V. László 190 centi) lökte ki az ajtón az utcán felállt kettős rendőrsorfal közé.
A szűk folyosón végigfuttatott sértetteket tonfával ütötték és bakanccsal rúgták a közhatalmat gyakorló símaszkosok, eközben Cs. Andrást közvetlen közelről, legfeljebb két méterről hátba lőtték gumilövedékkel, a 12 gumisörétet később három műtéttel távolították el a testéből.
A Cs. Andrásra közvetlen közelről leadott lövéssel V. László beosztottját, V. Csabát gyanúsította meg az ügyészség, a terrorelhárító kommandósként, mesterlövészként is dolgozó rendőr azonban tagadta hogy ő lőtt volna. A bíróságon azt mondta, hogy mások nevében szégyelli magát a történtekért, mert felesleges, egyoldalú bántalmazás történt a Blaha Sörözőnél a rendőrség részéről."
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 12:16
Előzmény: #732  szivacs
#733
amit én írtam, az felett meg átsiklasz, ez olyan jellemző. ha tudomásul vennéd, az hazavágná a munkásságod hitelét. szerencse, hogy mások is utána tudnak nézni, nem függ attól, hogy elismered-e
szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 12:23
Előzmény: #733  Bekre_Pal
#734
Mivel csak a beírásom elküldését követően olvastam - erre ugye nem gondoltál!?

Egyébként a mostaniak nem a wikin jelentek meg.

Arról amúgy mi a véleményed, ha egy vak cigányt kilöknek az utcára, megverik és majdnem halálra lövik?
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 12:56
Előzmény: #732  szivacs
#735
Már megint mindent elhiszel, amit olvasol.
És ami még rosszabb, a mögötte lévő sugallatot is magadévá teszed!!

Az indexen volt annak idején egy videó, ami pontosan tükrözte a helyzetet.
Kb ez volt rajta:
Az Emkénél volt valami kőkupac... és odament egy focidrukkerre hajazó békés állampolgár, természetesen elkendőzött arccal ... aztán új köveket kezébe gyűjtve belelihegte a kamerába: "baszki, ezek a g..ci rendőrök visszadobálják a követ!!!" :) :)
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 13:00
Előzmény: #726  wgl
#736
Szerintem eltévesztetted a célt!
Engem abszolút nem zavar, de mégis azt hallani, hogy micsoda szemkilövők kormánya volt itt, bezzeg, a halálos balesetekkel tarkított török események teljesen jogosak és mostani kormány által támogatandóak voltak.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 13:07
#737
Rezsicsökkentés: aláírásonként 100 forint jár az aktivistáknak
Szerző: hvg.hu
Aláírásonként 100 forintjában volt a Fidesznek a rezsicsökkentés támogatására indított aláírásgyűjtés, ennyit fizetnek az „önkéntesek”-nek a támogató szignók darabjáért – derül ki a hvg.hu birtokába került hangfelvételekből. Az a fideszes politikus, akiről felvétel is készült, beismerte, hogy "szerényen jutalmazta" az önkénteseket, de azt állítja, hogy a párt tudta nélkül, saját jövedelméből tette.

„A Fidesz továbbra is várja minden állampolgár csatlakozását, aki egyetért velünk abban, hogy meg kell védenünk és végre kell hajtanunk a magyar családok megélhetését könnyítő rezsicsökkentést” – olvasható a fidesz.hu-n. A kormánypárt azonban nem csak várja tétlenül a kisebb közműszámlák szimpatizánsait: a szerkesztőségünknek eljuttatott hangfelvételek tanúsága szerint minden egyes aláíró után 100 forintot fizetnek a petícióval házaló – ezek szerint pénzzel motivált – „önkénteseknek”.

A darabáras motiváció működik: a hvg.hu birtokába került hanganyagokon aláírásokat gyűjtögető fiatalok hallhatóak. Egyikük – aki saját bevallása szerint 18 éves – lelkesen meséli, hogy akár napi 8000 forintot is össze lehet gyűjteni a 100 Ft/aláírás teljesítménybérből. Az "akar-e kevesebbet fizetni" jellegű kérdésére ráadásul nem is tűnik nehéznek támogatókat toborozni. Heti 30 ezret össze lehet szedni, ami „nagyon király” – mondja.

Az önkénteseket hetente fizetik ki a leadott szignók alapján, a felvételen hallható fiú éppen 102 aláírásnál jár, ennyit gyűjtött mindössze két nap alatt. Egy másik hangfelvételen egy aláírásért megkörnyékezett asszony kérdésre meg is erősíti, hogy ő pénzért gyűjti a rezsicsökkentés szimpatizánsainak az aláírásait. Az is hallható, ahogy egy másik, idősebb női hang erre méltatlankodva elkezd beszélni arról, hogy „az ő villanyszámláját visszaemelték”, mire azt válaszolja: „ő nem tudja, csak az aláírást gyűjti”. Az egyik felvételről sem derül ki, hogy az aláírásokért kapott pénzt egészen pontosan milyen jogviszony keretében adták-kapták, így adózott tevékenységről van-e szó.
wgl 2013. 09. 16. 13:15
Előzmény: #727  szivacs
#738
Válaszolnál arra: a fidesznek miért volt az az álláspontja kb 2 hétig, hogy le kellett volna verni az egészet!
Nyitrai szerint éles fegyvet bevetni, aztán érdekes módon két hét múlva 180fokos pálfordulat és jöttek a fideszhazugságok, fröcsögések?

Navracsicsék beszorultak a TV-be és ők bizony nyilatkozatuk szerint reszkettek!

Persze a vakfideszhívőnek bármit mondhat az ember.

szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 13:32
Előzmény: #735  Törölt felhasználó
#739
Már megint mindent elhiszed, amit alaptalanul gondolsz!
Nem csupán újságcikkekből vannak információim, hanem közvetlen forrásokból is, ráadásul a gumilövedékek mindkét oldaláról: a zászlólengetőkéről és a zászlómegtaposókéról is.
Amennyiben te arra támaszkodsz csupán, amit itt írtál, akkor a tájékozottságod nem igazán alkalmas másokénak és a történteknek a megítélésére.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 13:36
Előzmény: #734  szivacs
#740
azért vártam egy bő fél órát, mielőtt szóvátettem, lett volna rá időd

a vak cigányos sztorit nem ismerem, úgyhogy lehet a dolog jogos meg jogtalan
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 13:44
Előzmény: #738  wgl
#741
most mondhatnád, hogy ez köpönyegforgatás volt a részükről, de valójában ilyen gyors ütemben fejlődik az ő erkölcsiségük
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 13:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#742
Jacsu, semmi képmutatás nem volt a hozzászólásomban. Csak a megfigyelhető tényt írtam le. 4 évvel ezelőtt te is népírtóztál itt, ha egy ember mondjuk kórházban meghalt, most kussolsz ebben az ügyben. Ennek megállapítása nem képmutatás az én részemről, hanem szélsőséges elfogultság a te részedről.
Alilou3 2013. 09. 16. 14:01
Előzmény: #742  Törölt felhasználó
#743
A Közgép Zrt. által képviselt Acél-Híd Konzorcium nyerte az M4-es autópálya Tisza-hídjának tervezésére és kivitelezésére kiírt nyílt közbeszerzési tendert - közölte a Közbeszerzési Értesítő hétfőn.

link
szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 14:09
Előzmény: #738  wgl
#744
Válaszolnék, ha tudnám, ezt a Nyitrait nem hallottam, linkeld már be.
Viszont én nem a fideszből indulok ki, hanem az ott történtekből, ami egyszerűen emberileg elfogadhatatlan állami terrorizmus.

Amúgy jónéhányszor leírtam már, hogy azok a szavazók, akik az elszámoltatás ígérete miatt voksoltak a fideszre -ezzel hozzájárulva a 2/3-hoz- és most úgy vélik, hogy ez nem történt meg kellően, jövőre elpártolhatnak a fidesztől. Ezzel pedig úszik a 2/3 de akár még a sima többség is rámehet.
Ők viszont biztosan nem az mszp és csatolmányai szavazói lesznek, ha egyáltalán elmennek szavazni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 14:20
Előzmény: #734  szivacs
#745
mi ez a vak cigányos sztori amúgy? eléggé le vagyok szakadva a bulvárról, utánanéznék, ha már megkérdeztél, merthogy én úgy vagyok vele, hogy ha kérdeznek, azt tiszteletben tartom és igyekszem válaszolni
_pampa 2013. 09. 16. 16:12
Előzmény: #744  szivacs
#746
Fölösleges minden leütésért 2006 őszével kapcsolatban.
Tökéletesen megmagyarázza az egészet Révész Máriusz FIDESZ-es képviselő esete.

50 kg lehet kb. elindul a rendőrsorfal felé maga elé tartja a képviselői igazolványát és mondja hogy kicsoda.Erre a beöltözött rendvédelmisek megfogják a sorfal mögé viszik és úgy megverik, hogy eltörik a lapockája is.
Miért?
Követ dobált? Úgy néz ki mint egy focihuligán?
A mai napig nem derült ki, hogy miért verték meg és az sem fog, hogy azokat akiket bemásoltál miért támadta meg a rendőrség.
Talán 50-70 év múlva.

szvsz
wgl 2013. 09. 16. 16:19
Előzmény: #744  szivacs
#747

a tévészékház 2006-os ostromának másnapján együttes ülésen tárgyalta a történteket az Országgyűlés rendészeti és nemzetbiztonsági bizottsága. Az ott elhangzottakat 80 évre titkosították, de ezt a minősítést a fidesz eltörölte. Mindenki számára megismerhetőek a dokumentumok a Parlament honlapján. Ezekből az anyagokból egyértelműen kiderül, hogy Nyitray András, a fidesz akkori országgyűlési képviselője szerint éles lőfegyvert kellett volna használni a tüntetők ellen.

link
38. oldal:

...."Elhangzott itt több soron - és itt jönnek a kérdések -, hogy a rendőri állománynak olyan utasítása volt, hogy nem használhat fegyvert. Szeretném megkérdezni, hogy ez egy külön extra utasítás volt-e az adott helyen, az adott napon. Mert egyébként ez egy képtelenség. A szolgálatban lévő rendőr az egyik olyan, aki egyébként, ha az ő életét és testi épségét fenyegető veszéllyel találja magát szemben, minden külön engedély nélkül használhatja a fegyverét, és akit mondjuk kockakövekkel hajigálnak - és higgyék el, hogy isteni szerencse, hogy ott nem halt meg egy-két rendőr, meg egy-két nem rendőr is, hozzáteszem, mert ott össze-vissza hajigálták a köveket. Ha ez nem elég jog arra, hogy valaki
használja a fegyverét, akkor itt nagy baj van. Azért mondom Petrétei miniszter úrnak külön, mert a bemutatkozásakor én már egyszer ezt nagyon hangsúlyosan felvetettem, hogy Magyarországon a polgárok - és a rendőr is polgár - önvédelmi joga sehol a világon nincsen tiszteletben tartva. Micsoda dolog az, hogy ilyen esetben kvázi külön megtiltják a rendőrnek - ha ez így történt, és erős a gyanúm, hogy így történt, mert ezt többször hangsúlyozták -, hogy önmaga testi épségét megóvja. És most teljesen függetlenül attól, hogy ott mi történt, akárhol történik ilyen, szerintem ez végtelenül lelkiismeretlen parancs, ha ilyen parancs volt. Tehát volt-e ilyen extra külön parancs erre a helyzetre?".....

link
wgl 2013. 09. 16. 16:22
Előzmény: #746  _pampa
#748
Úgy tört el a lapockája, hogy a pulóveréből ki tudott bújni.
Hát én ezt kétlem.
Akinek eltört annak le kell vágni a pulcsit.
Nem véletlenül hívta Kuncze Révész Mártírusznak,
Hazudott egyszerűen.
csendben 2013. 09. 16. 16:24
Előzmény: #746  _pampa
#749
Vannak helye,ahol révészt -és bárki mást is!- szemrebbenés nélkül lelőtték volna,ha ellenszegül az intézkedő rendőrnek...
Ott elő sem fordulhatott volna egy TV székházi "bevásárlás",meg békés autó gyújtogatás, utcakő dobálás...

_pampa 2013. 09. 16. 16:29
Előzmény: #748  wgl
#750
Egy két év és majd arról vitázunk ez ügy kapcsán,hogy egy,kettő vagy az összes rendőrt verte meg brutálisan....
Vicc ország.

szvsz
csendben 2013. 09. 16. 16:31
Előzmény: #750  _pampa
#751
legfeljebb Te rágódsz azon,hogy hányan verték meg.
Teljesen mindegy!
És tényleg vicc:intézkedő rendőrrel szembefordulni...
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 16:31
Előzmény: #737  Törölt felhasználó
#752
"Rezsicsökkentés: aláírásonként 100 forint jár az aktivistáknak"

Nem akarok elméleteket gyártani, de akkor az is elképzelhető, hogy ezért szerepelnek halott, meg esetleg fiktív stb. emberek a listában.
_pampa 2013. 09. 16. 16:32
Előzmény: #750  _pampa
#753
Bírósági anyag:
"Lényegében helybenhagyta a Révész Máriusz ügyével kapcsolatban felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt két rendőr büntetését a Legfelsőbb Bíróság (LB) csütörtökön kihirdetett jogerős határozatában, azon a másodrendű vádlott esetében annyiban változtatott, hogy ezt a rendőrt előzetes mentesítésben részesítette, azaz ő büntetlen előéletűnek számít, és így nem kell eltávolítani a rendőrségtől.

Révész Máriuszt 2006. október 23-án Budapest belvárosában máig ismeretlenül maradt rendőrök bántalmazták; az országgyűlési képviselő súlyos sérüléseket szenvedett a fején és eltört a lapockacsontja.

"Nekem nem esik jól ez az ítélet" - mondta az ítélethirdetés után újságíróknak a sértett, aki jelenleg is a Fidesz országgyűlési képviselője."
_pampa 2013. 09. 16. 16:33
Előzmény: #751  csendben
#754
Azt leírnád miért verték meg? Rátámadt a rendőrökre?
csendben 2013. 09. 16. 16:40
Előzmény: #754  _pampa
#755
Szembe fordult az intézkedő rendőrrel,egy olyan helyzetben,amikor kussolnia kellett volna!
Ennyi!
Még szerencsésen megúszta...

Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 09. 16. 16:44
Előzmény: #751  csendben
#756
Egy tüntetés nem keverendő össze egy bűnözővel szembeni intézkedéssel!
Azonkívül biztosan voltak túlkapások,külföldieket sem kímélték sok esetben,meg pl.a presszó vagy kávézóból rángatták ki az embereket!
Mindezekért a parancsnokok a felelősök,meg a felettük állók.
csendben 2013. 09. 16. 16:46
Előzmény: #754  _pampa
#757
Azért jó lenne egy hivatalos irat másolatán megtalálni ezt a lapockatörés dolgot...
Már csak ezért,mert a NET-en a következőket lehet találni "2006 révész máriusz eltört" keresésre:
orr,borda,láb, mindkét borda....

Akkor:hogy is van ez?!

Aki nem hiszi nézzen utána!

csendben 2013. 09. 16. 16:47
Előzmény: #756  Hegyesi2
#758
Ezt a dumát:egy bűnözővel!
Bessz.rás!
A tömeg egyes emberekből áll!(és mind ártatlan!) :-)
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 09. 16. 16:49
Előzmény: #758  csendben
#759
Egy tüntetést nem lehet bűnöző tömegnek nyilvánítani! Te nagyokos! :)
csendben 2013. 09. 16. 16:50
Előzmény: #756  Hegyesi2
#760
Annak a felelőségéről mondanál valamit,aki tudott a közeledő "békés tüntetőkről" és a közelgő rendőrökről,de nem csak hogy nem tett semmit a tömeg tájékoztatása érdekében,de páncélozott kocsin távozott,hátrahagyva a híveket?
csendben 2013. 09. 16. 16:51
Előzmény: #759  Hegyesi2
#761
Szállj le a minősítésemről!
Én sem minősítelek!

Ki minősítette a tömeget bűnözőnek? (rajtad kívül!)
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 09. 16. 16:55
Előzmény: #761  csendben
#762
Én biztos,hogy nem minősítettem bűnözőnek a tüntetőket de te arra utaltál. Különben ha normális hangnemben szólsz hozzám biztosan tőlem is megkapod a tiszteletet.
csendben 2013. 09. 16. 16:57
Előzmény: #762  Hegyesi2
#763
1, szó sem volt a tömeg bűnösségéről,csak a benne lévő egyénekéről!
2, "Különben ha normális hangnemben szólsz hozzám biztosan tőlem is megkapod a tiszteletet."
Ennyit a te tiszteletedről!
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 09. 16. 17:01
Előzmény: #763  csendben
#764
Az egyéneket legtöbb esetben válogatás nélkül csépelték vagy éppen rálőttek.
szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 17:02
Előzmény: #747  wgl
#765
"1 szemsérülés volt, egy eltévedt gumilövedék okán, de a sérült felszólítás ellenére tilosban randarílozott.

Ez abszolút ne zavarjon!

Kiegészítve azzal, hogy a fideszes Nyitrai másnap azt mondta: éles lövedékkel kellett volna lőni!!
wgl"

Bocs, a szöveged alapján azt hittem, hogy október 23.-ról beszélsz. Azt nem tudtam, hogy már a tv-székháznál is volt egy szemkilövés.

Az általad belinkelt jegyzőkönyvben egyébként az a szó, hogy "éles" nem szerepel, senkitől sem hangzik el - eszerint ezt te tetted hozzá. Fegyverhasználatra pedig sor került, szerencsére nem célzottan:
"A főszabály, amit ott a rendezvény biztosításáért felelős rendőri szerv elgondolt és kiadott, hogy mindenképpen kerülni kell az olyan jellegű rendőrattakot, ahol fegyverhasználat történik
. Fegyvert akkor használhatott a rendőr, ha az élete közvetlenül veszélyben forgott
. Ilyen esemény gyakorlatilag egy történt, amikor nem biztos, hogy veszélyben forgott az élete, de olyan szituáció volt, amikor a rendőr kolléga
- ennek a kivizsgálása folyamatban van
természetesen - úgy érezte, hogy ez bekövetkezik, és ekkor adott le mintegy tíz figyelmeztető lövést a levegőbe, és így tudott a szorult helyzetéből kimenekülni"

Egyébként a tv-székháznál történteknél sokmindenre nincs még magyarázat. Például arra, hogy pontosan ki kit utasított és mire.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 17:03
Előzmény: #759  Hegyesi2
#766
Dehogynem, az aljas bűnöző "Bajnai-gárda" pl. tört-zúzott a Fidesz székháznál, megfélemlítették a "házi" süteményt hozó képviselőnőt, ráadásul előre jelentették, hogy erőszakra számítanak.

Egyébként, ha nem R. Máriusznak, hanem, mondjuk Bajnainak nevezik a képviselőt, akkor lehet, hogy nem ússza meg ennyivel, ráadásul jogosan lőhetik pl. le is, mert az igaz nemzeti Magyarország ellen tüntet. (Lásd a török esetet, melyben több tüntető sérült meg és legalább 6-an meg is haltak... és amelyet nyilatkozataiban TÁMOGATTA a szemkilövőellenes kormány.)

Ahogy penznyelo mondja: kettős a kettős mércével van a gond.
csendben 2013. 09. 16. 17:03
#767
Az étlapon:
Orbán
Mesterházy
Bajnai
(Gyurcsány)

Lehet válogatni,de nem kötelező!
Lehet nem szavazni vagy érvénytelen szavazatot leadni is! (a kettő közt óriási a különbség!)

Kinek mi tetszik. :-)
csendben 2013. 09. 16. 17:05
Előzmény: #766  Törölt felhasználó
#768
A hős baltás kiadatása se volt piskóta...
csendben 2013. 09. 16. 17:07
Előzmény: #764  Hegyesi2
#769
"Annak a felelőségéről mondanál valamit,aki tudott a közeledő "békés tüntetőkről" és a közelgő rendőrökről,de nem csak hogy nem tett semmit a tömeg tájékoztatása érdekében,de páncélozott kocsin távozott,hátrahagyva a híveket?"

(gondolom,nem vetted észre lentebb...)
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 17:09
Előzmény: #764  Hegyesi2
#770
Miután a "válogatás" után pipogyának titulálták őket.
Sajnos nem találták meg a középutat... de látható is, hogy nincs felkészülve az ország az ilyen akciókra, mert nem nagyon fordult elő ekkora forrongó hangulat, még akkor sem, amikor az állampolgárok jogait nyírbálják.
csendben 2013. 09. 16. 17:11
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#771
Az ország egyik része azért nem megy ki,mert akkor sem ők voltak kint.
A másik azért nem,mert akkor ők voltak kint! :-)

Szívás! :-)
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 09. 16. 17:11
Előzmény: #769  csendben
#772
Persze jó lenne ezt a felelősséget is áthárítani.:)
csendben 2013. 09. 16. 17:13
Előzmény: #772  Hegyesi2
#773
Milyen felelősségre gondolsz?
Momentán:akkor vitya hívei voltak kint.
Vagy nem jól tudom?
Világosíts fel légyszíves!
csendben 2013. 09. 16. 17:14
Előzmény: #773  csendben
#774
Esetleg tudnál mondani arról,hogy vitya mikor és hogyan hagyta el a rendezvény színhelyét?
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 09. 16. 17:16
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#775
Nem a rendőröket hibáztatom,hanem akik az utasítást adták
/az azonosítók hiánya sem a kisrendőrök felelőssége/
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 09. 16. 17:17
Előzmény: #773  csendben
#776
Szerintem nézz utána a történteknek mert valamiben nagy tévedésben vagy.
csendben 2013. 09. 16. 17:20
Előzmény: #776  Hegyesi2
#777
Tényleg?
Akkor elég sokan vannak ebben a távedésben (már a NET-es portálok alapján!).

Éppen itt lenne az ideje,hogy megtudjuk az igazságot. (a te verziódban!).

Nosza!

Ki vele!
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 17:21
Előzmény: #775  Hegyesi2
#778
Én meg a huligánokat hibáztatom, meg akik őket kiküldték... Mert ugye onnan indult az egész, erről azért ne feledkezzünk meg.

Lehet azon vitatkozni (és indokolt esetben kell is), hogy egy rendőr egy bűnöző elfogásakor hogyan járt el, de azért az egész alapja mégis a bűnöző. A zavargások elkövetői, támogatói jogellenesen jártak el, ez a kiindulópont.

Egy fiktív párhuzam, gondolatkísérlet. Rendőrök mondjuk tolvaj cigányokat üldöznek és kapnak el és egyiküket megverik. Megsérül egy járókelő is. Kik lennének ebben a sztoriban a hunyók, a rendőrök vagy a tolvaj cigányok? A kérdés költői, pontosan tudom, hogy mi menne itt a topicokban is...
csendben 2013. 09. 16. 17:23
Előzmény: #767  csendben
#779
Mivel már sok mindenről szó van,kivéve a topik címét,kiszállok a buliból!

Jó szájtépést Mindenkinek! :-)
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 09. 16. 17:28
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#780
Csakhogy a huligánokat nem a Fidesz küldte ki,hanem a rendőrök terelték őket a békés fideszes nagygyűlésre,vagy nevezzétek ahogy akarjátok. Ezek után az összekeveredett tömegben lehetett bárkit ütni-verni! :(
szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 17:33
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#781
A sajnálatos tény, hogy fel voltak készülve, sőt készültek rá, felkészítették rá őket fizikailag és pszichikailag is.
Példátlan erőket koncentráltak Bp.-re. Állományon kívüliek is szerepet játszottak az eseményekben. Azonosít(hat)atlan feketeruhások vettek rész a "rendőri" erőkben akiknek egy része nem értette a magyarul elhangzott vezényszavakat sem.
Nem rendszeresített felszereléssel is ellátták a csapatokat - törvénytelenül (TASZ).
Honvédségi eszközöket csoportosítottak át törvénytelenül.
Heteken át rendszeresen gyakorlatoztak a rebiszesek vízágyúkkal.
Vérontásra készültek, nem ünneplésre, megemlékezésre.
szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 17:35
Előzmény: #775  Hegyesi2
#782
Az indokolatlan erőszak, a könyörtelen brutalitás viszont az egyes "rendőrök" személyes felelőssége is!
Nem is beszélve a gyűjtőtáborokban elkövetett kínzásokról, törvénytelenségekről.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 17:58
Előzmény: #780  Hegyesi2
#783
Legalábbis a fidesz-közeli média ezt állítja. Ennek azonban logikailag értelme nincs.

A rendőrök nem fogják szétoszlatni a tömeget, hogy aztán az utcákban betereljék egy közös helyre, ez baromság.
Ha valahova be akarják nyomni őket, akkor nem hagyják szétszóródni őket, hanem összeterelve nyomják őket egy helyre.

Más kérdés, hogy a rendőrségnek ez nem is feladata, hanem a tömeg-oszlatás, mert a birkanyáj kisebb számosságban kevésbé birka. Sajnálatos módon a "békés tüntetők" oda kartak menni.

Ez is a rendőrség felkészületlenségét mutatta.
Nem voltak arra sem felkészülni, hogy a "békés tüntetők" a hazakullogás helyett szervezetten fognak egy fideszmegemlékezésre átmenni.
Ha fel lettek volna készülve, akkor pont nem hagyják őket oszolni, hanem kitolják őket a környékről és ott oszlatják őket szét.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:00
Előzmény: #781  szivacs
#784
"Azonosít(hat)atlan feketeruhások vettek rész a "rendőri" erőkben akiknek egy része nem értette a magyarul elhangzott vezényszavakat sem. "

megértem a problémádat, szerintem is kínos hogy egy marék izraeli elkente a szátokat...
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:02
Előzmény: #781  szivacs
#785
Ja, persze, akkor a rendőrség arra készült tudatosan, hogy egyszer túl pipogyának, egyszer túl erőszakosnak mutassa magát, hogy a fidesznek legyen miről beszélnie... ne nevettess már. :DD

A rendőrség bizony nem volt felkészülve.
Nem is lehetett felkészülve, hisz addig nem voltak ilyen típusú "békés" tüntetők sem a székháznál, sem az utcán.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:11
Előzmény: #780  Hegyesi2
#786
"Csakhogy a huligánokat nem a Fidesz küldte ki,hanem a rendőrök terelték őket a békés fideszes nagygyűlésre"

1. A huligánokat is kiküldte valaki. Mert nagyon szervezetten jött össze az egész. (a TV székház ostrománál se spontán verődtek össze).
2. A rendőrség ELŐZETESEN többször is kérte a Fideszt a rendezvény helyszínének megváltoztatására. Tehát nem a rendőrség terelte a zavargókat a Fidesz nagygyűléshez, hanem a Fidesz küldte rá saját tömegét a várható zavargásos helyszínre előzetes rendőri és minisztériumi figyelmeztetés ELLENÉRE. Október 23-áról van szó, amikor már több, mint 1 hónapja megtörtént a TV székházas balhé és pontosan lehetett ELŐRE tudni, hogy a nemzeti ünnepen zavargás lesz, hiszen szélsőségesek ERRE KÉSZÜLTEK. Orbánék a figyelmeztetések ellenére az Astóriához szervezték a nagygyűlést (a helyszínválasztásnak nem volt semmilyen olyan oka, ami miatt ragaszkodniuk kellett hozzá - se nem kapcsolódik kihagyhatatlanul '56-hoz, se nem volt ott korábban rendszeres Fidesz nagygyűlés, ami indokolná a helyválasztást).

Ha kikapcsolnád Orbánimádatodat, képes lennél a gondolkodásra.
rockmaster 2013. 09. 16. 18:13
Előzmény: #780  Hegyesi2
#787
"Csakhogy a huligánokat nem a Fidesz küldte ki" --> ki bontott kordont? Ki bíztatta a huligánokat, h törvénytelenségeket csináljanak? Ki mondta h "a nép nem lehet ellenzékben"?
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:18
Előzmény: #746  _pampa
#788
Az a tanulság, hogy ne indulj a rendőrsorfal elé!!
Egy gőzmozdony elé sem állnál oda, hogy én képviselő vagyok, állj meg.

Ez a derék képviselő épp ellenállt a rendőri intézkedésnek, a rendőrök meg tették a dolgukat.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:26
Előzmény: #787  rockmaster
#789
Meg hát eleve ki kezdett el utcán politizálni...
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:28
Előzmény: #739  szivacs
#790
"Már megint mindent elhiszed, amit alaptalanul gondolsz! "
:D :D :D

Mást nehéz is lenne elhinnem, mnt amit gondolok... akár alappal, akár alaptalanul gondolom! :)
De... legalább gondolok valamit... ami lehet, hogy nem jó, de a saját gondolatom és nem a másoktól átvett gondolatot szajkózom.

Továbbá... egy olyan videó, ami az index-en volt, számomra meggyőzőbb, mint egy újságcikk, vagy egy zászló lengető/taposó élménybeszámolója.

Számomra elég egyetlen egy ilyen elkendőzött focidrukker részvétele, vagy akár egy nagymama, aki azon háborodik fel, hogy a rendőrök visszadobálják a köveket. :D :D :D

Ettől a pillanattól tudom, hogy a visszadobáláson felháborodók részéről csak műbalhé az egész.
Felháborító!! Nem hagyták őket dobálni!! :D :D :D
pampa 2013. 09. 16. 18:32
Előzmény: #788  Törölt felhasználó
#791
Mentelmi joga van. Vele szemben csak tv. által meghatározott esetben lehet intézkedni. Megnevezte magát és mutatta a képviselő igazolványát.
Mivel állt ellen? Ráadásul állt a sorfal és ő indult el feléjük.
Esetleg a derék rend őrei fenyegetésnek vették a személyét? Mert amelyik rendőr tőle fenyegetve érezte magát az kérje a leszerelését.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:35
Előzmény: #791  pampa
#792
elméleted szerint ha van egy útlezárás mert le szakadta híd a képviselő akkor is tovább mehet nem kell a rendőri kordonnál megállnia?
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:39
Előzmény: #764  Hegyesi2
#793
Tán valágatni kellett volna, hogy egy oszlatásnál kit csépelnek??
Ha oszlatás van... akkor oszolni kell, mert csépelni fognak.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:41
Előzmény: #791  pampa
#794
Viszont, ha épp tetten érik.... ez esetben ellenállt a tömegoszlatásnak, és a tömegnek ő is része volt.... akkor simán intézkedhetnek ellene.
(kivéve, ha épp a kordont bontják le az Országház körül)
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:45
Előzmény: #791  pampa
#795
Képviselőt elő lehet állítani?
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:48
Előzmény: #795  Törölt felhasználó
#796
Simán...pl. ha ittas vezetésen kapják, nyugodtan elvihetik vérvételre.

Vagy pl. egy hulla felett áll vértől csöpögő késsel a kezében.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:51
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#797
No, tehát akkor elég érdekes az, hogy pl. LMP-s képviselőket le lehet vinni, nyugodt körülmények között (nem állnak ellen, mert úgy járnak, mint R.M.), de egy felfokozott állapotban viszont főbenjáró bűn a mentelmi jog megsértése.

Ismét egy kettős mérce.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 18:58
Előzmény: #781  szivacs
#798
:D :D egyre viccesebb vagy :D

"Nem rendszeresített felszereléssel is ellátták a csapatokat - törvénytelenül (TASZ). "

Az a helyzet, hogy az árvizi védekezésnél néhány felelőtlen katasztrófavédelmis szabálytalan homokzsákokat is használt. Sőőőt, amikr szivárgott a gát, akkor szabálytalanul, szerelvényigazítés nélkül ült rá a szivárgásra. És sapka sem volt rajta.

"Vérontásra készültek, nem ünneplésre, megemlékezésre."

na látod... ebben félig igazad lehet. De szerintem nem is tudsz róla.
Ha vérontásra nem is, de tuti, hogy nem ünneplésre készült az, aki aztán köveket dobált.
Jaaa... hogy te ezt a rendőrökre mondod???
Nos, nekik nem is volt feladatuk az ünneplés.... az a dolguk, hogy rend legyen. Ezért hívják REND Őrségnek.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 19:05
Előzmény: #782  szivacs
#799
ne hagyjál már kétségek között, mi az a vakcigányos sztori, amit korábban kérdeztem?
pampa 2013. 09. 16. 19:10
Előzmény: #792  Törölt felhasználó
#800
Volt egy rendőrsorfal.Állt,nem mozgott. A képviselő elindult feléjük,mutatta az igazolványát és mondta a nevét.
Mivel sértett törvényt?
Mivel szegült ellen a rendőri intézkedésnek?
Végül megállt a kordonnál csak az "magába szippantotta" és odabent agyba, főbe verték.
A többi esetet simán ki lehet magyarázni, de ez az a példa ami rámutat az akkori rendőrség valós szándékára.

Nincsen fogás ebben a történetben.
Egyedül az lenne, ha némák és analfabéták voltak azok a rendőrök akik megverték a képviselőt. Valószínűsítem, hogy olyanokat nem vesznek fel rendőrnek. Vagy mégis?

szvsz

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek