Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 18. 10:11
Előzmény: #17219  pampa
#17220
szeintem nem kerülne igazából plusz pénzbe. csak át kéne alakítani a rendszert ez csak akarat, és némi fejtörés kérdése...
A kiskapukat becsukni nem kerül szerintem többe, mint azokat nyitva hagyni...
pampa 2009. 08. 18. 09:05
Előzmény: #17218  Törölt felhasználó
#17219
penznyelo

Úgy látom te a magyar Gárda megalakulása mint probléma forrás köré próbálod építeni a mondandódat. Szerintem pedig előbb keletkezett. Még akkor amikor Kuncze volt a Miniszter. Az ő kijelentése miszerint létezik megélhetési bűnözés az volt az elvetett"mag".
Gondolod,hogy Mari néni vagy Pista bácsi azért ideges mert egy autópálya szakasz megépítése érdekében fehérgalléros emberek zsebébe rengeteg pénz gyömöszölnek? Vagy bármi más módon milliárdokat síbolnak el?
Nem, nekik az a gondjuk hogy eleinte egy két almát loptak csak el a fájukró de manapság már a fát is kivágják tüzelni...
Ebbe a résbe nyomult be a Magyar Gárda.Csak kihasználták a lehetőséget amit a hibás politika teremtett.

És ezt lesz nehéz visszacsinálni. Annyira rossz a közbiztonság vidéken,hogy elképzelhetetlenül nagy összeggel lehetne némi javulást elérni.

Lesz erre pénz?

Ráadásul felnőt egy generáció aki azt látta odahaza a szüleitől,hogy munkanélkül is meglehet élni.

Náluk mi lesz a motiváció,hogy elhelyezkedjenek a munka világában?
Törölt felhasználó 2009. 08. 18. 08:30
Előzmény: #17217  pampa
#17218
Bocsánat, te beszélsz el mellettem. A végeredményt ugyanúgy írjuk le. Egy veszélyes folyamatról van szó, amit a politika mozgat/befolyásol és ami eddig kizárólag a szerencsének köszönhetően tragédia nélkül zajlott. Mindketten ugyanezt írtuk, írjuk. A különbség abban van, hogy egyrészt én ezt 2-3 éve írom és én leírtam ennek a folyamatnak a véleményem szerinti lépcsőfokait és okait. Te pedig ezt a részét a témának sokadszori kérdés és kérés ellenére is kerülöd, ahogy most se tettél mást, mint leírtad, amit már én is, miközben úgy teszel, mintha én nem ezt mondanám.

"A próbléma pedig nőni fog. A fiatalok már "rányomultak" meddig mehet el tragédia nélkül?"
pampa 2009. 08. 18. 07:52
Előzmény: #17216  Törölt felhasználó
#17217
penznyelo

Semmi értelme a vitának hiszen elbeszélünk egymás mellett.

A próbléma pedig nőni fog. A fiatalok már "rányomultak" meddig mehet el tragédia nélkül?

"A sötét színű terepjáróról szóló információt egyelőre nem lehet biztosra venni, ahhoz viszont éppen elég, hogy magukat viccesnek gondoló fiatalok erre alapozva ijesszenek rá romákra. Információink szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében rendszeressé vált, hogy ittas férfiak éjszaka, sötét színű terepjáróval romák által lakott területre hajtanak, és ott petárdát robbantanak, aztán az ijedt és bepánikoló romák elől gyorsan elszelelnek. Úgy tudjuk, a rendőrség már elkapott egy ilyen társaságot, és eljárást indítottak ellenük."
link
Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 21:56
Előzmény: #17214  pampa
#17216
Ugyan az még nem a Gárda volt, de mintha szélsőjobbosok egy egész Erzsébet hidat feltartóztattak volna, nemcsak egy autót...
Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 21:28
Előzmény: #17214  pampa
#17215
De embereket tartóztatott pl. fel, hiszen be is idéztem egy ilyen cikket, ahol nem róluk, hanem ők maguk állítják ezt... De te is tudod, hiszen olvastad.
Ja és nem mellesleg a Gárda mint jelenség nagymértékben hozzájárulhatott ehhez. Hiszen ha egy csoport mondhatja magáról, és tehet úgy évekig, hogy "majd mi rendet teszünk", miért ne mondhatná és tehetné ezt más is. Precedenst teremtett. Én meg erről beszéltem már akkor is. A veszélyről, a folyamatról, a feszültségfokozásról. De ezt a részét megint kikerülted a témának...
pampa 2009. 08. 17. 20:39
Előzmény: #17213  Törölt felhasználó
#17214
A Gárda nem állított meg autókat. Azok inkább demonstráltak.Jelenlétükkel próbáltak nyomást gyakorolni.
Két különböző esetről beszélünk. A jelenlegi sokkal kockázatosabb.

Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 19:27
Előzmény: #17211  pampa
#17213
Azt viszont továbbra is nagyon nagyon egyoldalúnak és kettős mércével mérésnek találom, hogy míg a roma járőrözésnél már az első eset után szigort vársz el a rendőröktől, a Gárda 2-3 éves masírozgatása teljesen helyénvaló volt szerinted, sőt te védted őket itt pl., amikor én ennek veszélyeiről írtam.

Lám a veszély - és így az én korábbi szövegeim - kezd igazolódni, de valahogy erről az oldaláról hallgatsz a dolognak...

A romák esetében a rendőröktől nemcsak hogy jogi szigort, hanem egyenesen keménykedést vársz el ("keményen belemagyaráz minden létező törvényi tényállást"). Míg a Gárdával kapcsolatban a jogot nem a rendőri oldalról nézted keményen, hanem az ő oldalukról (pl. hogy a gárda nem náci, se a ruhájuk, se semmijük, mert az max. csak véletlenül hasonlít rá, stb.). Hát ez klasszikus kettős mérce, elfogultság, stb. Persze esetedben nem meglepő módon és nem először.
Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 17:43
Előzmény: #17211  pampa
#17212
"Kiengedték a szellemet a palackból nehéz lesz visszatuszkolni."
Ezzel egyetértek, ezt írtam én is. Ahogy ezzel is:
"Beleszólt a politika és ez lett belőle."
pampa 2009. 08. 17. 17:30
Előzmény: #17210  Törölt felhasználó
#17211
Túlnőtt a rendőrségen a probléma. Beleszólt a politika és ez lett belőle.
Lehet,hogy az olaszliszkai lincselés következménye a mostani sorozatgyilkosság. Nem lehet tudni,de ha az akkor ez azért következett be mert nem volt elég kemény és határozott a rendőrség ill. ügyészség és bíróság válasza.
Pedik megmutatta a rendőrség,hogy képes kemény lenni,csak éppen nem azokkal akikkel kellene.

A 100 milla felajánlása után szinte kódolva volt,hogy ez lesz belőle. És előbb vagy utóbb valaki félelmében lőni fog.
Az első eset után a rendőrség nem próbálja "maszatolni" közlekedés veszélyeztetése...címen hanem keményen belemagyaráz minden létező törvényi tényállást akkor talán nem ismétlődhatne meg az "önkéntes rendőrködés".

Kiengedték a szellemet a palackból nehéz lesz visszatuszkolni.
Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 16:38
Előzmény: #17208  Törölt felhasználó
#17210
Érvelni persze megint elfelejtettél, a minősítgetések pedig ezúttal sem maradtak el. Személyeskedés nélkül nem megy?

Egyébként hol látsz te itt idegességet a részemről? Idegességnek nyoma sincs, megnyugtatlak:) A válaszadást ezzel azonban nem tudod megkerülni, várom továbbra is. Feltéve, ha megy kultúrált módon.
Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 16:32
Előzmény: #17208  Törölt felhasználó
#17209
Ha a gárdában, az ultrákban (?), meg a kurucinfóban látod a démonaid, hát lelked rajta...
Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 16:30
Előzmény: #17207  Törölt felhasználó
#17208
Nehéz napod volt, ideges vagy, kedves Pénznyelő? Előző írásod elolvasva nincs miről beszélnünk, és nincs is mit mondanom neked. Az általad korábban leírt sorok alapján gondolkodásod erről a témáról oly szinten elfogult, egysíkú és rögeszmés, hogy nem fogok rá reagálni egy árva sorban sem. Nem vagy vitakész állapotban, ez elég egyértelműen kiderül abból, amit a billentyűzetbe pötyögtél.
Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 16:24
Előzmény: #17206  Törölt felhasználó
#17207
"Hála Istennek, hogy nem ugyanúgy látjuk a dolgokat."

Leírnád, hogy hogyan? Mert érvek és a saját véleményed ismertetése helyett inkább kimerült a hozzászólásod a személyemmel való foglalkozással, indoklás nélkül persze.

Várom, hogy:
1. te mit gondolsz a kérdésről;
2. miért nem értesz egyet az én álláspontommal (némi indoklást az is elbírna, hogy mitől is "szélsőséges és végletes")

A minősítgetéseket meg hagyjuk...
Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 16:18
Előzmény: #17205  Törölt felhasználó
#17206
Hála Istennek, hogy nem ugyanúgy látjuk a dolgokat. Gyökeresen más okokat vélek felfedezni a történések mögött, de nem kívánlak a magam igazáról bármi áron meggyőzni. Az idő rövidesen igazol majd valamelyikőnket. Látásmódod erősen szélsőséges és végletes. Ha akarnék sem tudnék azonosulni vele(d). De tiszteletben tartom...
Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 16:12
Előzmény: #17204  Törölt felhasználó
#17205
Ez csúcs. A jobboldal először elkezdi az utcai politizálást, aztán ez az elindított folyamat kicsúszik a kezükből. A szélsőjobb és néhány 100-1000 csak a balhét kereső garázda ezt zavargásokká fokozza. Az ultrák emellett Kurucinfó és társaival, "cigánybűnözéssel", Gárdával elkezdik fűteni - a sajnos amúgy is jelen lévő - társadalmi feszültséget a romák és magyarok között. Aztán előre megjósolható módon persze ez a folyamat is eszkalálódik. És most ugyanezek azt mondják: na ezt az egészet biztos direkt a libsik / komcsik / akárkik csinálták.
Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 15:58
Előzmény: #17203  Törölt felhasználó
#17204
Csak ismételni tudom önmagam: meggyőződésem, hogy valakinek illetve valakiknek érdekében áll a cigány-magyar konfliktus kiszélesítése, elmérgesítése. Nekem egyértelműen az jön le a közelmúlt eseményeiből, hogy a polgárháborús kártya előhúzása zajlik. Szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 08. 17. 15:22
#17203
"Gereblyékkel fenyegették a terepjárósokat Nyírlugoson

2009. augusztus 17., hétfő 12:43

"Önkéntes szolgálat" keretében tartóztatott fel tucatnyi helybéli egy terepjárót vasárnap hajnalban Nyírlugoson. A jármű utasait baltákkal és gereblyékkel fenyegették, de végül felismerték a sofőrt és elengedték. Az önkéntes útonállók ellen eljárás indult."

link

Hát íme, amiről beszélek 2-3 éve. Egyesek feljogosítva érezték magukat arra, hogy a rendőrség helyett "rendet tegyenek", létrehozták a Gárdát. A társadalmi veszélye ennek a feszültség, a roma-magyar ellentét fokozásán túl éppen az, hogy innentől más is, pl. a romák is feljogosítva érzik magukat "önkéntes járőrözésre", rendőrösdi játszására. Pláne egy olyan - a nyomozás jelen állása szerint vélelmezett - bűncselekménysorozat után, ahol ők az áldozatok.

Még szerencse, hogy eddig sem a gárdista masírozások, sem a roma járőrözgetések alatt nem történt komoly balhé. De hangsúlyozom: "eddig" és "szerencsére".

Megjegyzés: természetesen abszolút elítélem minden egyén vagy csoport olyan jellegű magánakcióját, amivel egy erre feljogosított szerv helyett, mellett akarja saját maga megoldani, vagy megelőzni az adott problémát.
Törölt felhasználó 2009. 08. 12. 11:39
Előzmény: #17201  Törölt felhasználó
#17202
ma politikára a bort iszik vizet prédikál alapelv a jellemző, oldaltól függetlenül.

a magukat jobb oldalra besorolók a balos eszmékkel kampányolnak.
a balosok, pedig pont fordítva. hogy van ez?

van aza vicc:

megy az országúton egy kormányzati autó. Benne ül OV és GYF. Karambol történik kirepülnek a szántóföldre. Kijön a sajtó... Kérdezik a szemtanút, a földművest:
- Aztán máris eltemette őket? nem volt ez még kicsit korai?
- Hát igaz, azt nyöszörögték, hogy még nem haltak meg, de én ezeknek már nem hiszek el semmit...

:DDD
Törölt felhasználó 2009. 08. 11. 14:07
Előzmény: #17200  Törölt felhasználó
#17201
Értem, de az én értékrendemben nincs jobb vagy baloldal. Valaha léteztek ezek a politikai vonulatok, ma már nem. Nem felelnek meg azoknak a kritériumoknak, amelyeket egyszer, régen még képviselni voltak hivatottak. Szerintem.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek