a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Ugyanolyan "jogon", ami alapján a nem liberálisok azt mondják, hogy ezek nem európai értékek. Egyik sem áll a másik felett. . Viszont, tőlünk nyugatabbra van egy értékrend/normarendszer, amit európai értékrendnek tartanak, és ami mentén szerveződött az EU a megalakulása óta. Akkor is, ha a jelenlegi magyar kúrmány ezt vitatja.
Ott, ahol az, hogy amit Orbán/a fityesz mond/képvisel (és csak az), az "nemzeti érték/érdek". :) . Tudtommal a nem "liberális megmondóbolondok" is elmondhatják/képviselhetik a véleményüket.
NEM! Azt írtam, hogy az alapításkor az alapítók határozták meg a szabályokat. Ezen a később csatlakozók a döntéshozatalai rendszeren keresztül tudtak/tudnak változtatni. Általában többségi döntések vannak, tárgyalni kell, szövetségeseket keresni/szövetségeket kötni. Ez az, ami nem igazán fekszik a fityesznek, mert nem szeretnek sem tárgyalni, sem szabályokhoz igazodni, ha azok nem a pillanatnyi érdeküknek megfelelőek. De lehetőség lenne a változtatásra, csak nem így.
""Kis különbség: a franciák és a németek alapító tagok. Ők határozták meg (a többi alapító taggal együtt) a játékszabályokat."" ezt írtad... tehát ők mondják meg, hogy európai érték pölö ez a mostanában liberalizmusnak hívott foxi-maxi erre szoktuk azt mondani, hogy ehhez az uniónak nincs joga
"hol a fenébe írja le az EU, hogy egyes tagoknak bizonyos témákban kuss a neve" . Vannak az EU döntéshozásnak szintjei, ahol ott vannak a mi képviselőink is. És ahogy írtad, van ahol vétójogunk is van. Senki sem mondta, hogy "kuss a nevünk". Ezt csak a kúrmány próbálja eladni itthon.
"Véleményezhettük, javaslatokat tehettük azóta is, de csak mi nem változtathatjuk meg. Ehhez konszenzus/többség kell." alapvetően a toleráns haladárok ha hatalmukban állt volna már rég lenyomták volna a torkunkon az összes marhaságukat leginkább azért nem tehetik, mert az egyes tagállamoknak vétójoguk van, bevédhetik egymást a hatalom túlkapásaival szemben a görögök olaszok spanyolok, hogy elkerüljék az államcsődjüket simán benyalnak a hitelezőiknek, egyébként meg zsarolnak, hogy beengedik a vadembereket hát ilyen unióra vágynak ezek...
"Kis különbség: a franciák és a németek alapító tagok. Ők határozták meg (a többi alapító taggal együtt) a játékszabályokat." idézd ide, hogy ezt hol a fenébe írja le az EU, hogy egyes tagoknak bizonyos témákban kuss a neve
Miért nem vagy képes felfogni, hogy a közműszolgálató nem jótékonysági szervezet, és nem fog attól éhen halni, hogy a monopolhelyzetéből adódó felfújt gigaprofitját mérséklik?!
Viszont politikai oldaltól és elmeállapottól függetlenül, a rezsicsökkentés, közműcégek állami monopolizálása, az árak szociálpolitikai manipulálása, azt fogja eredményezni hogy a felhalmozódó szemét, esetleg a visszafolyó sz@r téged is fog érinteni. :) További szép napot.
Kis különbség: a franciák és a németek alapító tagok. Ők határozták meg (a többi alapító taggal együtt) a játékszabályokat. . Tudod, amikor a focit feltalálták, és megalakult a nemzetközi szövetség, akkor még nem voltunk tagok benne. Amikor csatlakoztunk, elfogadtuk a foci szabályait. Véleményezhettük, javaslatokat tehettük azóta is, de csak mi nem változtathatjuk meg. Ehhez konszenzus/többség kell.
Akkor légyszi valami tényadatot is tegyél már ide EU viszonylatban 2010-től 2018-ig. Olyan, hogy "energia ár", olyan nincs. Van energiahordozó ár, meg áram ár, stb.
Erről kérdezd meg a franciákat a németekkel szemben mondjuk. Érdekes, hogy nekik van joguk a saját érdekeiket képviselni egymással szemben. Nekünk meg ilyen niedermüllerek meg újhülyék jutottak.
Az EU elődje valóban csak gazdasági közösség volt (az 50-es, 60-as évektől), de az EU már kimondottan gazdasági-politikai közösségként jött létre. Mi már ehhez csatlakoztunk.
Mi lesz veled Magyarország?