Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2014. 11. 22. 08:50
Előzmény: #46337  Törölt felhasználó
#46340
Látod ez az a szint amiben profi vagy!
Nincsen érdemi válasz...jön a személyeskedés.
pampa 2014. 11. 22. 08:48
Előzmény: #46301  pampa
#46339
Ezt találtam.

"Ha a kormány tényleg a szakképzést akarja erősíteni, akkor igenycsak bele kell húznia, ugyanis egy tendenciát kell megfordítania. A 2012/2013-as tanévről szóló oktatás statisztikai évkönyv adatai alapján
az előző évhez képest arányaiban a szakiskolák, speciális szakiskolák tanulólétszáma csökkent a legnagyobb arányban, 9 százalékkal. A szakközépiskolai létszám 3,8, míg a gimnáziumi 2,9 százalékkal csökkent.
míg a rendszerváltáskor a diákok 44 százaléka szakiskolába (szakmunkásképzőbe) járt, ez az arány a 2012/13-as tanévre 23 százalékra csökkent.
a 2009/10-es tanévben a legtöbben, több mint 47 ezren szakközépiskolában tanultak tovább nyolcadik után. A gimnáziumi elsősök száma nagyjából ezerrel volt kevesebb, szakiskolát - speciálissal együtt - kevesebb mint 40 ezren választottak.
A 2013/14-as tanévben viszont fordult a sorrend és kiegyenlítettebbé vált a mezőny: gimnáziumban 36 ezren kezdtek, szakközépiskolát 30 ezren, a szakiskolát 24 ezren választották."

Azért abban egyetérthetünk a gimibe ne lehessen bekerülni 3,5 átlaggal.

Régen sem lehetett. Volt sorrend amit a tanulmányi eredmény határozott meg.
Gimnázium
Szakközépiskola
Szakmunkásképző
Oszo 2014. 11. 22. 05:32
Előzmény: #46337  Törölt felhasználó
#46338
Jaj Nyelő! Hagyd már szerencsétlent! Látod, hogy teljesen vitaképtelen! Nála nincs kétség, nincs, bizonytalanság, őt tud! A büdös kis cigók úgy születnek, hogy nem akarnak tanulni, a szép okosz szittya Pampa ivadékok meg úgy születnek, hogy nagyon akarnak. De Pampa (és a többi fajmagyar szerint ez nem gond, mert mehetnek 16 évesen dolgozni azt öröm, bódogság mert jól megkapta a büdös kis cigó há há há! Majd mehet dolgozni a tsz-be meg az állami gazdaságba! Ja, tsz meg áll. gazd. nincs! Na mindegy! Akkor is menjen dógozni, ne a szegény Pampa féléket buzerálja azzal, hogy nincs munkahely! Mer ha nem, akkor majd jól megvonulgatja a Gárda, azt nézhet!
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 21:42
Előzmény: #46334  pampa
#46337
Szerintem te is abbahagytad (egy szó amúgy) a sulit 16 évesen. Vagy legalábbis ilyen szinten írkálsz ide...
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 11. 21. 20:25
Előzmény: #46335  Csakisazigazat
#46336
Na meg persze a kis Vittoriót felkaroló akkori politikusok (Horn,Pozsgay stb.)sem tudták ,mire számíthatnak cigány politikusok színre léptetésénél ,az akkortájt még kommunista kisebbség elnyomáshoz szokott magyar néptől.Mert hogy ugye Vittorión látszott akkortájt is ,no meg persze a környékbeliek ismerték a fajtáját,nem úgy mint mondjuk egy kelet-magyarországi térség,itt csak mende mondák mentek a viszonylag nagy Orbán vagyonról:bányák ,földek stb.
Az integráció nagyon komoly feledat egy olyan országban ahol lassan túlszaporodja a kisebbség a "benszülötteket".Én is a tanulásukban látom a jövőjüket,csak ne itt,ne ebben az országban,mert közben a magyar gyerekeket olyan intenzíven éri atrocitás ,hogy túl sem élik a nyolc osztályt!!!
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 11. 21. 20:16
Előzmény: #46334  pampa
#46335
Nem tudom pampa te hány éves vagy,de én még emlékszek ,amikor színre lépett a Vittore Corleone kb. 1990-ben ,elindult egy cigány felkarolási hadművelet,aminek az lett a vége,hogy most kb. az ország negyede cigány.Arra is emlékszem,hogy ilyen műsorok hangoztak el a rádiókban (Bartók,Kossuth),hogy milyen komoly kultúra áll a romák történelmében nem szabad őket kirekeszteni stb.Nem tudom ezt máshoz kötni,minthogy akkoriban még valószínű volt egy kis önérzete a Vittoriónak,legalább a saját fajtájával szemben.
pampa 2014. 11. 21. 19:43
Előzmény: #46333  Törölt felhasználó
#46334
Szerintem pedig az a jobb megoldás. Amennyiben abba hagyja 16 évesen a sulit már nem jár a CSP-ék.
Pont az az érdeke a szülőnek, hogy suliba járjon!
A gyermek pedig kénytelen tanulni mert ha nem tud kibuktatják.

"Mert ahogy nem kötelező neki a suli, egyből befogják lopni, koldulni, lomizni/fémezni a faterral, stb. "

Ezek a tevékenységek nem suliidőhöz kötöttek.
Lehet párhuzamosan "mívelni" mindkettőt. :(

Nem az iskolába járásra kell kényszeríteni a gyermekeket hanem a tanulásra!

Arra pedig alig van lehetőség.
szvsz
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 19:13
Előzmény: #46331  pampa
#46333
"Egy HHH szülő sem fogja kényszeríteni a gyermekét, hogy hagyja abba az iskolát."

1. Egyrészt még ez sem igaz. Mert ahogy nem kötelező neki a suli, egyből befogják lopni, koldulni, lomizni/fémezni a faterral, stb.

2. Fordítva ülsz a lovon. A probléma nem az, hogy a HHH réteg gyerekei suli abbahagyásra kényszerítik a gyereket. Most se kényszerítik a szar körülményekre, meg a nem tanulásra. Hanem egyszeráen az a gyerek NEM ABBAN SZOCIALIZÁLÓDOTT, HOGY EZ FONTOS. Mivel nem tudja, így nem is akarja. Ezért kell bizony rákényszeríteni.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 19:10
Előzmény: #46331  pampa
#46332
"Szerintem lényegtelen, hogy 16 vagy 18 év a határ."

Nem mindegy. 18 alatt még éretlen kamasz mindenki.

"Aki AKAR tanulni annak mindegy."

Ezt pont saját magad cáfoltad a felelőtlen, akár a gyerek érdekei ellen cselekvő szülőkkel.

Pont ezért KELL, hogy KÖTELEZŐ LEGYEN.

pampa 2014. 11. 21. 18:33
Előzmény: #46330  Törölt felhasználó
#46331
Szerintem lényegtelen, hogy 16 vagy 18 év a határ. Aki AKAR tanulni annak mindegy.

Egy HHH szülő sem fogja kényszeríteni a gyermekét, hogy hagyja abba az iskolát.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 18:23
Előzmény: #46322  pampa
#46330
"Szerinted normális dolog az, hogy egy gyermek éhezik és az apja pl. cigizik,iszik, telefont használ?"

Nem, nem normális dolog. De erről nem a gyerek tehet. És PONTOSAN EZÉRT kell a kötelező iskola, hogy a már megváltoztathatatlan szülő se szúrhasson ki vele ezzel újratermelve saját életvitelét.

Jó a fenti szöveged. Csak nem tűnik fel, hogy ezzel pont azt igazolod, amiről én beszélek.

pampa 2014. 11. 21. 18:18
Előzmény: #46325  ts3
#46329
Sajnos ez a lényeg.
A gyermek semmiről sem tehet. Adhatsz te a szülőknek havi 250-500K segélyt akkor sem tudod kényszeríteni, hogy a gyermekek élelmezésére,iskoláztatására, ruházatára költsék.

Volt már, hogy élelmiszerben kapják, csekken, kártyán, de talán elbukott minden próbálkozás a jogvédők miatt.

Nem tudom,nem tudhatom, hogy miként van. Egyedül azt tudjuk, hogy a gyermeke éheznek.
Az szintén köztudott, hogy a HHH családok több címen is jogosultak segélyre.
Amit pedig látok, hogy a házakon ott a "tányér" a kézben a cigi, a nyakban pedig az "okos telefon". Ezeknek költsége van. Ezt fizetni kell valamiből.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 18:15
Előzmény: #46325  ts3
#46328
Égyikk sé a tizénkettűbül....
Csak éz émelyik unaamába szórakozik oszt máá megin gömbölyödik az asszonka hasinkója...
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 18:12
Előzmény: #46321  ts3
#46327
Te kis Édes!
Még azok gyerekei is tudnak éhezni, akik dolgoznak...
Vidéken 70-80 nettót fizetnek demokratikusék a dolgozóknak 2014-ben...
Pedig nagyon korszerű cégeknek dolgoznak.
Akkor azokat, akik még dolgozni sem akarnak, hogyan, és miből szeretnéd támogatni, úgy, hogy a kv hiány se lépje túl a 3%-ot és a multikáid se fizessenek, hanem okosba offsorba nyomják a zsét?
Biztosan van vmi pár száz milliárdos ötleted!
De úgy gondolkodj, hogy a haveroknak is maradjon egy kis jatt, hogy kineveld a téged támogató középosztályt!
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 18:12
Törölt hozzászólás
#46326
ts3 2014. 11. 21. 18:06
Előzmény: #46322  pampa
#46325
"Szerinted normális dolog az, hogy egy gyermek éhezik és az apja pl. cigizik,iszik, telefont használ? A házban pedig kábel vagy egyéb tv. szolgáltatás van bekötve? "

Ha ez így is lenne(de miért is lenne ez a példád általános), arról nem tehet a gyerek.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 18:04
Előzmény: #46323  Törölt felhasználó
#46324
Néha azért gyere ki Viktor fenekéből.
Törölt felhasználó 2014. 11. 21. 18:01
#46323
Kedves Demokratikusok!

Ha mégegyszer hívnak mindenkinek el kell menni!!!!!
Meg kell dönteni a kissebbség, a választáson győztes(antidemokratikus választás volt!!!!! - az ment el szavazni, aki a fityeszre szavazott, aki meg nem arra akart, az meg nem ment - ez nemjárja) illiberalista, nacionalista, korruptista, fasiszta kormányt!!!!
Had jöjjön a megtisztulás!!!!
A szakértői kormány!!!!!
Ahol már nics korrupció, csak vállalati lobbitevékenység, ahol észreveszik az IMF által kínált baráti balt, ahol látják, hogy az országnak megszorításokra van szüksége, ahol végre ismét a szabad verseny irányíthat, és Béla bácsi vegyesboltja szabadon konkurálhat a Tacskóval...
Előre emberek!!!
Ki a térre, fogadjátok el testvérünk és önzetlen támogatók az Egybesült Államok segítségét, hogy azt lássátok, amit Ő megvilágít nektek!
Tagadjátok meg ezt az ördögfajzat Vikit, és tettestársát Putykó elvtársat!
Nem kell az orosz atom! Lenne helyette szép demokratikus Ámerikai! Az kell nekünk!
Nem kell a koszos Déli Áramlat!!!!
Vegyünk csak másodkézből nyersanyagokat, mert úgy sokkal drágább! Nem Úr aki nem költ!
Érdemes kimenni a térre!
Követeljétek a minimálbér csökkentését, hogy a hazánkban nagynehezen beruházók nehogy tönkremenjenek!
Eddig is a nyereségük terhére segítettek szegény magyarságunknak jóllakni, lakást szerezni!
Mind a tönk szélén nyűglődik, szegények még adót sem tudnak fizetni, ez a mocskos kormány meg különféle adókkal sarcolja szegényeket!
Látom már szegény Aldinak is Kínáig kell szaladnia, hogy nyereségre tegyen szert!
Legyetek engedelmes rabszolgák!
Zavarjátok el a Viktorékat!
Hálából ingyen dolgozhattok, és majd lesz meleg moslék a vályúba!
S GYuri bácsi gondoskodni fog rólatok is!
Előre a végső győzelemre!
pampa 2014. 11. 21. 18:00
Előzmény: #46321  ts3
#46322
Én ezt nem írtam. Én azt írtam, hogy a szülők kapnak az államtól pénzt arra,hogy élelmiszert vásároljanak.
Az már az ő felelősségük, hogy azt mire költik.

Szerinted normális dolog az, hogy egy gyermek éhezik és az apja pl. cigizik,iszik, telefont használ? A házban pedig kábel vagy egyéb tv. szolgáltatás van bekötve?

Erre kapja a pénzt?
ts3 2014. 11. 21. 17:52
Előzmény: #46313  pampa
#46321
Meggyőztél, nincsenek éhező gyerekek tömegei Magyarországon.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek