Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 06. 16. 08:59

Mi lesz veled kárpótlási jegy? - Még mindig nincs megoldás július 15. után  

Ugrás a cikkhez
Az SBB Solution Szolgáltató Rt. a Budapesti Értéktőzsde Rt.-vel (BÉT) kötött vonatkozó megbízási szerződése 2004. július 15-i hatállyal megszűnik, így ezen időpontot követően nem fogad kárpótlásijegy-beszá llítást, és nem hajt végre kárpótlásijegy-kiszá llítást - áll az SBB mai közleményében.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=42271
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 19:21
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Elsőre nagyon optimistává tett a bejelentés: "olyan, a soronkívüli tájékoztatás körébe eső bejelentést készül tenni, amelyekkel összefüggésben a nyilvánosságra hozatalt megelőzően esetleg napvilágot látó információk befolyásolhatják a kárpótlási jegy árfolyamát".
.
Mi lehet ez? Logikusan az árfolyamát csak az befolyásolhatja, hogy ha kiszívják a piacról, és bármilyen módon a KKI visszavásárolja a jegyeket. Nem? Mert olyan infot nem tudok elképzelni, ami a KKI szerint esetleg negatív irányba vinné az árfolyamot. Állami szerv nem adhat olyan hivatalos tájékoztatást, ami alapján az államilag elfogadott értékétől (1742 Ft) távolodhatna a papír árfolyama. A KKI csak olyat mondhat, hogy teljesíti ezt meg ezt a kötelezettségét, olyat aligha, hogy inkább nem tartja be a törvényt.
Az pedig nem árfolyam befolyásoló dolog, ha esetleg másik letétkezelő lesz. Akkor a bét határozat arról szólna, hogy "az elszámolás nem biztosított, engedélyre várnak, ezért 3 napig felfüggesztjük".
.
Utána megnéztem az MTI-t is, ahol PM közleménnyel is ki volt egészítve. A lényege: "A Pénzügyminisztérium az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében tájékoztat arról, hogy a kibocsátó hamarosan közzé teszi, hogy miként biztosítja a kárpótlási jegyek tőzsdei kereskedelmének folyamatosságát.
Ezzel kapcsolatban a szerződéskötési és engedélyezési folyamat hamarosan lezárul, eredményeiről a Pénzügyminisztérium kedden, még a tőzsdei kereskedési idő alatt részletes tájékoztatást közöl - ismerteti a szaktárca közleménye. "
.
Ez alapján több eset lehetséges.
1. A KKI és a bét közleménye részben hülyeség (árfolyamot befolyásolható információ). Ennek ellentmond, hogy a bét azért már nem először hoz ilyen határozatot.
2. A PM közleménye részben hülyeség. Erre azért van esély a korábbi tapasztalatok alapján.
3. Mind a két közlemény igaz. Ez azt jelentené, hogy egyrészt varázsolnak, és megoldják a tőzsdei forgalmazást (PM közlemény), másrészt a KKI ki is szívja a papírokat a piacról (árfolyamot befolyásoló KKI, bét közlemény).
.
A szövegkörnyezet és az eddigi események alapján a 3. pontnak van a legnagyobb esélye.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 18:51
Előzmény: #97  oszlopos
#99
ezügyben már folyik per, elég ha ahhoz csatlakozol, csak nem tudom kik perelnek
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 18:38
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#98
hát a pm becenevének ezek után nem fogom a thundert javasolni...
a bét bejelentett a pm-ét nem lelem...
oszlopos 2004. 07. 12. 17:52
Előzmény: #96  oszlopos
#97
nagggyon érdekes...a kibocsájtó ezek szerint a KKI, számonkérni, perelni őket kell?! biztos van honlapjuk is.
oszlopos 2004. 07. 12. 17:50
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
na? menjünk tüntetni?:-)))
nem értem, miért nem lehet valamit szépen folyamatában átvenni.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 17:27
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
qqqq tanácsára felhívtam én is a tőzsdét, akik közölték, hogy nem ők fognak, hanem a PM. Felhívtam a PM-et is, ahol közölték, hogy türelem. Lesz valószínűleg ma egy közlemény, de később. Mi a franc tart eddig? Mi olyan bonyolult? Úgy csinálnak, mintha ma értesültek volna a problémáról, nem hat hónappal ezelőtt.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 17:21
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
17:22 van és sehol semmi. Portfolió?
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:26
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#93
Én valami semmitmondó bejelentésre számítok: átmenetileg felfüggesztjük, de dolgozunk gőzerővel az új letétkezelőn.
Ha lenne letétkezelő, akkor már előbb bejelentették volna. Más tipp?
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:24
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
1700kor lesz bejelentés:(
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:22
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
erre nagyon kiváncsi vagyok én is...
oszlopos 2004. 07. 12. 16:21
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#90
vazzz, hát persze, mert a T+3 miatt a maiakat 15-én számolják el. De ki számolja el a holnapi kötéseket????
szumma : ez az uccsó nap!
holap lesz a csoda...
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:19
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Annyiban azonos a véleményünk, hogy a PM-nek kellene tennie valamit, csak eddig semmit nem tett. Szerinted mi lesz?
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:16
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
egyedül a Pm tesz vmit, hiszen az ápv-t már vitatott módon törölték mint kibocsátót. ráadásul ilyen ügyben az ápv nem is hozhat döntést, csak végrehajtó, akár a bét...
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:13
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Ez érdekes, rövid sakkozás. A PM rossz hírt nem szokott bejelenteni, azaz azt nem fogja mondani, hogy bocs, de felfüggesztjük a jegyet. Ezért valószínűbb inkább az, hogy bemondják az új letétkezelőt. Viszont akkor nem csak a bét és a PM tenné a bejelentést, hanem a hvb is, hiszen ingyen reklám. Hacsak meg nem oldja egy személyben a Szalay a dolgot, úgy mint hvb-s és úgy is, mint bét-es.
Tovább azt sem értem, hogy a PM miért mutatkozik az ügyben, amikor eddig semmit sem tett. Ki érti ezt?
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:04
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86
azt tettem amit ha sok kisbefektető tenne akkor néha nyomás-gyakorló hatása is lenne!!!:Felhívtam a bét és a PM sajtó osztályát!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 16:02
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#85
mikor kezdődik a szárnyalás??
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:59
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Igaz, ma van az utolsó ker nap. Akkor ezért élénkebb a forgalom, ma lehet utoljára venni. Lesz záróár beállítás is?
Ez a bét és PM bejelentés biztos, vagy csak a jó ízlés alapján gondolod, hogy mondanak majd valamit?
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:52
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
1 tévedés:nem két nappal az esemény előtt: a BÉT már 1 hónpaja bejelentette h, 13-tól!!!!!felfügges zti a jegyet ha nincs elszámoló.ezért lesz ma du bejelentés.
ki:PM és tőzsde
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:47
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
Az elmúlt hetek legélénkebb kereskedése van a piacon. Nem árt összefoglalni, hogy mit tudunk, és mit nem.
Tudjuk:
Van 2 nap a letétkezelő váltásig. Azt megerősítették, hogy tárgyalnak a hvb-vel, de azt még mindig nem jelentették be, hogy meg is állapodtak volna. Jogszerűen nem lehet a kp jegy kezelését végezni, most sem jogszerű. Ahhoz, hogy a hvb átvegye, valami nagy varázslat kell...
Innen elágazik a döntési fa.
A) Van varázslat 2 nap alatt
B) Nincs varázslat
.
Varázsla t esetén
A1. Kereskedés folytatódik, jön az ápv, hogy mit lép az ág privatizáció megváltoztatására.
A 2. Utána szintén ápv jön, hogy 10% alatt van a jegy aránya és el kell fogadni minden privatizációnál. Mondjuk AH, vagy FHB stb.
A3. Demat év végén.
Továbbá szinte biztosan újabb perek indulnak, mert a varázslatok nem mindig szoktak jogszerűen történni.
.
Mi van, ha nincs varázslat?
B1. A bét 2 hétre, utána a felügyelet 30+30 napra felfüggeszti a jegy kereskedését. Többre nem, mert ez a törvényi maximum.
B2. A 30+30 nap alatt nagy sírás az ápv-hez, hogy csináljon valamit, és kisebb pánik.
B3. A 2 hónap alatt a bíróság előzetes intézkedésként valószínűleg felfüggeszti a bét szabályzat módosítását, így nem lehet csak úgy törölni a jegyet a tőzsdéről. A bíróság ilyen esetekben a perbeadástól számított 30 napon belül jár el, mint az E.On kiszorításnál.
B4. Ha az ápv nem csinált semmit, és nem vonják ki a jegyet a piacról, letellik a felfüggesztés, törölni viszont nem lehet. Na akkor mi van???
B5. Minden bizonnyal újabb perek a bét és a felügyelet ellen. A bét nem biztosítja a kereskedést, és a likviditás hiánya már kimutatható kárt okoz a befektetőknek. Elég ha valaki tőzsdén kívül olcsóbban adja el valakinek a papírjait, mint amennyiért a tőzsdén vette. A kár oka egyértelmű. A bét fb és it tagok felelőssége szintén egyértelmű.
.
Szerintem eddig már nem fogunk eljutni. Ha mégis, akkor itt visszakapcsolódunk a döntési fán az A2-höz. És ha jegy nélküli privatizációt indítana az ápv, akkor újabb perek. És már ott is van személyi felelősség, mert az fb-nek küldött felszólítás után tudatában vannak a helyzetnek.
.
Ennyit tudunk. És mi az amit nem tudunk?
1. Miért van marha nagy csönd 2 nappal a határidő előtt?
2. Se bét, se ápv nem mond semmit.
3. Még az ügyvédi iroda nevét sem mondja meg senki.
Törölt felhasználó 2004. 07. 12. 15:36
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Ki fog tájékoztatni?

Topik gazda

lele
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek