Topiknyitó: Vazsmegyei 2018. 06. 24. 22:31

MI HAZÁNK MOZGALOM -zászlóbontás- Minden magyar felelős minden magyarért!  

A következő hónapokban elkészítik a Mi Hazánk Mozgalom programját. Társadalmi vitára bocsátják a szervezet alapító nyilatkozatát, melyet a tervek szerint az államalapítás ünnepére, augusztus 20-ra véglegesítenek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2018. 06. 27. 13:26
Előzmény: #314  salve
#320
"signal2 ezeket nem akrja szándékosn felfogni és úgy próbálja, -ják beállítani, mintha a sokmillió menekült azért zúdult volna Európára, mert "csak úgy magától ott polgárháborúk keletkeztek" - ami netto aljas hazugság,"
.
Konkrétan a te rólam tett állításod a nettó aljas hazugság. Akkor érdemes tovább olvasnom egyáltalán?
Én azt sem vitattam, hogy az iraki háborút az USA robbantotta, a jemeni polgárháborút pedig Szaúd-Arábia. Igaz, elsősorban Szíriáról volt szó, ahol a elsősorban a gazdasági visszaesés élezte ki az amúgy is létező vallási ellentéteket. A megjegyzésemet a'szem Vazsmegyeinek írtam, aki viszont teljesen figyelmen kívül hagyta, hogy ezekben az országokban polgárháború van, és az embereknek van okuk menekülni, akárki miatt is van. Az is tény, hogy először a szomszédos országokba menekültek (és ahol most is a legnagyobb számban vannak): Jordánia, Törökország. 
.
Ha elfogadom Vazsmegyei érvelését, hogy ez egy szervezett migráció, akkor logikailag az jön ki, hogy az USA és Szaúd-Arábia szervezi. De akkor hol van Soros?
Törölt felhasználó 2018. 06. 27. 12:07
Előzmény: #316  Peterbond
#319
A németeknek világmárkáik, világcégeik vannak, szóval nem csak Kelet-Európáról van szó. Amit írtam, az a marxista olvasata a globalizációnak, ők mindenütt kizsákmányoltakat és kizsákmányolókat látnak.
(Egyébként az NSZK a szocializmusunk idején az egyik legfontosabb kereskedelmi partnerünk volt, és nyilván a nyugati áru csereértéke nyilván jóval magasabb volt, tehát a marxisták értelmezése szerint akkor is kizsákmányoltak minket, még véletlenül sem a mi termékeink voltak rosszabbak...)
Törölt felhasználó 2018. 06. 27. 12:03
Törölt hozzászólás
#318
Törölt felhasználó 2018. 06. 27. 12:02
Előzmény: #314  salve
#317
Nagyon nehéz eldönteni, hogy zseniális troll vagy, esetleg mindezt komolyan gondolod.
Peterbond 2018. 06. 27. 12:00
Előzmény: #313  Törölt felhasználó
#316
Ja a magyar piac. Meg a V4 piaca ami Európa motorja :).
Németország piacához képest mekkora is a magyar? GDP arányosan a TELJES magyar gazdaság 3,8%-a a németnek. A szlovák 2,7%, a cseh 6%-a, a román 5,8%, a lengyel 14,6%. A V4 plusz Románia és Bulgária gazdaság összesen a harmadát ( 32,8% ) adja Németország piacának. És ez CSAK Németország nem A NYUGAT.
Tehát Németországban ha a gazdaság évi 1,9%-al nő mint most is akkor 2 év alatt nő annyit mint a TELJES magyar gazdaság értéke. És ezen a piacon kell a szabad versenyel osztoznia az összes nyugati és a helyi magyar cégekkel. De biztos ezért olyan sikeresek a német cégek. Csak tudnám hogy élték túl a hidegháborút amikor nem rabolhatták le Kelet európát....
Peterbond 2018. 06. 27. 11:40
Előzmény: #314  salve
#315
Keversz kavarsz itt mindent de nem arra válaszolsz amit én írok.
Hol kritizáltam hogy a vörösiszapkárosultakat állami pénzből mentették? Nagyon helyesen tette. ( Bár jelzem több volt abban a köz adakozás mint a közpénz és az állam több mint 1 évig ült a pénzen de mindegy )
Én csak irónikusan jegyeztem meg hogy TE azt állítottad Orbán példamutatóan SZÍR városok újjáépítésére adott pénzt. Úgy írtad mintha ő maga tette volna pedig csak a közpénzt osztogatta, miközben Sorostól azt várod hogy a SAJÁT pénzét osztogassa.  Erre írtam hogy Ő pont megtette ( te hoztad fel a témát én csak megírtam hogy volt ilyen ).
Nem mellesleg a kormányközeli emberek bőségesen el lettek látva közpénzzel ami már "elvesztette közpénz jellegét" így magán vagyonná alakkult. Ők mégse akarnak ilyen mézsmadzagokat elhúzni a mostmár magán vagyonukból. Amúgy se értem ezt a hülyeséget. Kéred hogy adakozzon de ha adakozik az csak a tudatlanok megtévesztése. Orbán és társai persze nem adakoznak ( magyar célre se ) de ők szentek.
A többi összeesküvés elméleted legyen a te bajod. Ha Soros akkora nagy összeesküvő gazember ez miért nem tűnt fel se Orbánnak se neked egészen 2016-ig? Szegény ember kurva jól álcázta 80 éves koráig. De látod ettől megyek a falra. Bármiről van szó ( korrupció vagy bármi más kritika az Orbán kormány felé ) a vége mindig az hogy kihozzátok hogy migráció és Soros. Ezeket a témákat semmi kedvem újra játszani.
salve 2018. 06. 27. 11:05
Előzmény: #307  Peterbond
#314
pedig érthetnéd, ha akarnád de akkor menjünk sorban
az volt a kiindulópont, hogy az álszent Soros-propagandista signal2 azt írta: "szír, jemeni polgárháború...Kobozd el a helyiek vagyonát, és add nekik! "
világosan ki lett fejtve itt is többször: ezen polgárháborúkért a szírért az Usa (Irak hazugságon alapuló megtámadásával és tönkretételével amely életre hívta a káoszban az IS-t, amit sokáig stikában támogatott is az Usa is meg a törökök is); a jemeniért pedig Szaúd-A a felelős, az Usa hallgatólagos jóváhagyásával hiszen ott látens vallásháború folyik Irán ellen).
signal2 ezeket nem akrja szándékosn felfogni és úgy próbálja, -ják beállítani, mintha a sokmillió menekült azért zúdult volna Európára, mert "csak úgy magától ott polgárháborúk keletkeztek" - ami netto aljas hazugság, hiszen mesterségesen idézték őket elő, hiszen a szír rendszert az Usa is nagyon szertte volna megdöntve látni, csak eddig nem jött össze neki.
itt jön képbe G Soros, aki elégedetten látja hogy rázúdult a tömeg Európára amire ő az NGO-in keresztül nagyon is rásegített, humanitárius segítségnek álcázva azt, ami valójában egy mesterterv Európa megszállására (lásd a líbiai parttól 100-200 km-re  a neki is dolgozó Ngo-s hajók nem vissza a közelebbi Lybiaába, hanem Európába viszik akimentett embereket = nem humannitárius céljuk van, hanem az csak egy álca). nos ugyanezen humanitárius blabla okból adott G Soros a vörösiszaposoknak is pénzt - hogy a hozzád hasonló tudatlanok előtt elhúzza a mézesmadzagot így hitetve el veeld is, hogy ő az "emberiség jótevője". eközben Orbán folymatosan azt a bélyeget kapta a nemzetközi sajtóban meg signal2-től is, hogy "a magyar kormány  embertelen és nem segít senkin" -no ez sem igaz mert a vörösiszaposok házait a mygar kormány építette teljesen újjá, igen, közpénzből ahogy a tiédet is abból építették volna újjá ha tiédet is elvitte volna az iszap és túlélted volna, ok?! másrészt a maygar kormány azt vallja kezdettől, hogy nem beengedni atömeget Európába, hanem helyben segíteni - no ezt valósította meg pl. Erbilben ahol nem pénzt adott amit ellophatnának hanem inkább újjáépített iskolát és kollégiumot, most figyelj, névleg a keresztényeknek, DE kihangsúlyozták hogy olyan iskola lesz, ahová épp azért járhatnak majd msuzlim gyerekek is, hogy ezzel is elősegítsék a felekezetek közti békés egymásmellettélést, ok?
Törölt felhasználó 2018. 06. 27. 09:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#313
Nem védeni akarom őket, de a marxista olvasata ennek az, hogy a gyarmatosítást neokolonizáció követte, amelynek a nyugati világban a legnagyobb nyertesei azok az országok voltak, amelyek nem rendelkeztek korábban gyarmatokkal. Neokolonizáció alatt pedig azt értik a marxisták, hogy a szabad kereskedelemre hivatkozva ezek a fejlett nyugati országok, lásd USA, Németország megszerzik az elmaradottabb országok piacait, és megtelepednek a multinacionális vállalataikkal, amelyekkel kizsákmányolják a helyieket, és elviszik a nyereséget. Ugyanehhez a szabad kereskedelem előtti korszakban fegyverrel kellett gyarmatosítani ezeket az országokat.
A hazai "jobboldaliak" meg a legnagyobb marxisták, szóval nyilván pampa is valami ilyesmire gondolhatott.
elemes 2018. 06. 27. 08:16
Törölt hozzászólás
#312
sanka 2018. 06. 26. 20:42
Törölt hozzászólás
#311
Oszo 2018. 06. 26. 20:24
Törölt hozzászólás
#310
Peterbond 2018. 06. 26. 17:04
Előzmény: #303  pampa
#309
Az idénymunka lényege pont hogy idényenként nem pedig egész évben jelentkezik. És igen a mezőgazdasági idénymunkák nagy része kb 3 hónapra korlátozódik. És már ez is többféle munkát jelent. Dinnyét szedni pl nem 3 hónapig szednek ahogy epret se vagy paradicsomot. De áprilisban vagy októberben elégé leszűkül a mezőgazdasáhgi idénymunka. Ettől még persze vannak munkák csak éppen azt lefedi a "rendes" munkaerő. Idénymunkás csak oda kell ahol rövid időre ugrik meg a munkaigény.
Peterbond 2018. 06. 26. 16:59
Előzmény: #301  pampa
#308
"gen, az a nyugat aki gyarmattartó volt és más zsírján megerősödött most az EU bővítés után szintén visszaél az erőfölényével csak most nem a katonai hanem a pénzügyi erejével!"
Az a nyugat amely 100 éve nem rendelkezik gyarmatokkal ( Norvégia, Svájc, Svédország, Németország, Belgium alig rendelkezett gyarmattal valaha ). Amúgy ezen kiinduló pontból a legfejlettebb államoknak Portugáliának, Spanyolországnak és Franciaországnak kéne lennie. Nem Benelux állammok, Németország, Skandinávia. Az egyedüli akire illik is az állítás az Anglia. Fejlett is és volt bazi nagy gyarmata. A többi nagy gyarmattartó nagyon le van maradva sok nem gyarmattartóval szemben.
Amúgy meg miből is élt olyan kurva jól a nagy Nyugat amikor már nem voltak gyarmatai (2. vh után ) de minket még védett tőlük a vasfüggöny? Valahogy mégis akkor is Mercedeseket gyártottak mi meg Wartburgokat.
Peterbond 2018. 06. 26. 16:53
Előzmény: #247  salve
#307
"és vagy adjon adományt  a szír városok újjáépítésére (ahogy ezt Orbán példamutatóan megtette már Erbilben pl.), hogy hazatérhessenek a szírek, hiszen az ország egy jelentős része már is felszabadult és kezd éledezni - ok?!"
Ezt nem értem. Orbán bevallása szerint nincs 1 millió forint megtakartítása. Akkor milyen várost építettek abból? Ja hogy a MI pénzünkből adakozott példamutatóan. Úgy nekem is megy. Megszavazom bármikor hogy a Te pénzedből épüljön Szír város, még neked is tetszene az ötlet látom. Csak a fizud felét utald el ide:
https://www.muslimaid.org/campaigns/syria-emergency-appeal/
Nem kell megköszönnöd. Csak példamutató akartam lenni :).
Amúgy csak jelzem hogy annó 2010-ben amikor egyeztetett Orbánnal ( Ja hogy akkor még nem volt nemzetellenes az akkor már 70 éves üzletember ) a CEU-ról és más dolgokról, Ő a SAJÁT pénzéből adott 1 millió EUR-t a vörösiszap károsultaknak. Érdekes Se Mészáros se Vajna se egyik nagy Fideszes se jeleskedett saját vagyonával beszálni.
Törölt felhasználó 2018. 06. 26. 16:50
Előzmény: #296  Csakisazigazat
#306
Azért annak az 5 milliónak és 2,5 milliónak elég nagy metszete van...
Törölt felhasználó 2018. 06. 26. 16:47
Előzmény: #297  pampa
#305
Az kb. 8 órás munkára vetítve (mert mezőgazdasági szezonmunkában kétlem, hogy 8 óra után "leteszik a kaszát") havi 100 ezernek felel meg, és télen is meg kell élniük valahol. Nem véletlenül nincsen idénymunkás éhbérért, ha egy országgal nyugatabbra többszörösét kapják, holott a termékeket ott sem tudják drágábban eladni.
-pny 2018. 06. 26. 16:45
Törölt hozzászólás
#304
pampa 2018. 06. 26. 16:44
Előzmény: #300  Csakisazigazat
#303
Amennyiben azt hiszed, hogy csak 3 hónapig van mezőgazdasági munka.....
hagyjuk...értelmeteln ebbe belefolyni!
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 26. 16:42
Előzmény: #300  Csakisazigazat
#302
off - mókás a profilképed, de orbánt min. másfélszer ilyen vastagra kellene photoshopolni, régen volt ekkora :)
pampa 2018. 06. 26. 16:42
Előzmény: #299  elemes
#301
Igen, az a nyugat aki gyarmattartó volt és más zsírján megerősödött most az EU bővítés után szintén visszaél az erőfölényével csak most nem a katonai hanem a pénzügyi erejével!
.
Kihasználja a keleti térséget!
Először a magasan képzetteket csalta el azután a szakmunkásokat most pedig már mindenki mehet aki tud dolgozni!

Topik gazda

Vazsmegyei
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek