Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egy_kezdo 2014. 04. 09. 19:13
Előzmény: #2779  Kontraindikator
#2780
Igazad van, csak melyikben ;)

Mivel 950 forint up után nehéz beszorulni, csak a jellemhiba maradhat, elnézést..
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 04. 09. 19:03
Előzmény: #2776  egy_kezdo
#2779
Hát már megint a nagyképűség, amit már is kifogásolt a hozzászólásaidban...

Vagy baromire be lehetsz szorulva longba... :D
berlini
berlini 2014. 04. 09. 18:59
Előzmény: #2775  pomperj
#2778
kösz, holnap valószinűleg nyitom a shortot.
berlini
berlini 2014. 04. 09. 18:57
Előzmény: #2774  egy_kezdo
#2777
kösz!
egy_kezdo 2014. 04. 09. 17:19
Előzmény: #2775  pomperj
#2776
Tényleg, továbbra is shortolni fogsz, maradt még rávaló az elmúlt hetek után?

Elnézést, rossz vicc.

Amúgy van egy találat abban amit leírtál, csak a tőkebeáramlás kezdete, a kiváltó fundamentális okai, a forrása és a mérete pontatlanok, de már közelítesz a lényeghez (kezded magadévá tenni az OTP árfolyammozgásának fundamentális alapjait, ez minden olvasódnak előnyös lehet, de főleg a shortjaidnak) ;)
pomperj
pomperj 2014. 04. 09. 16:01
Előzmény: #2772  berlini
#2775
Az OTP-t az EEM index penze (Emerging markets) emelte az utolso 2 hetben.

1)EEM Marc.15 es 22-en csinalt egy shortterm double bottom-ot, azota EEM 38.5-tol 42.0-ig emelkedett, talan minuett szintu (3) hullamban kb. 10%-ot.
Most, ha ranezel EEM-re, azt latod, hogy a (5) subwave vege nincs messze, talan +(1-2)1% korul lehet a varhato max. EEM emelkedes; ott mar eros ellenallas van a 42.5 koruli szintektol.

Szerintem ott mar nem tor at, raadasul
ma mar a brazil index is minuszban nyitott. SPY-t meg ma mar fade-elik, a taxday behorpadas megy tovabb.

2)OTP ezzel parallel ment fel, csak eppen 11.5-rol 14-re (EUR), ami OTP szokasos 2 koruli betajaval aranyos is az emelkedese EEM-el.

Raadasul az is segitette OTP-t, hogy kozben nem nagyon volt mas alapokban sem eladas, pl. EUFN es RNE is kb. 4-5%-ot emelkedett marc. kozepe ota, tehat nem volt semmi ellenallas (eladas) OTP emelkedese elott eddig.

Csak eppen azok a Fund-ok is kb. vegeztek az emelkedessel, mindketto 4 napja oldalaz-esik, bar eddig talan csak 1%-ot.

3)OTP meg nem eutotte at a felso paralalel csatornaja vonalat, meg picivel alatta van.

$)Szoval:
Szerintem nincs tul nagy kozkazatod, ha shortolni akarsz. A stoploss az OTP csucs felett 2%-al egeszen helyenvalo lehet.
Talan holnaptol mar fel pozicioval en is megprobalnam...ha OTP short erdekelne.

Good luck.
egy_kezdo 2014. 04. 09. 15:28
Előzmény: #2773  berlini
#2774
Amennyiben van millió darabos megbízás, akkor végkép nem mondható róla semmi, így erre a kérdésre nem lehet válaszolni.

Ami a short-nyitásokat illeti: szinteket kevésbé, inkább tőkemozgást érdemes figyelni, ma eddig egész nap vétel volt, a nagy eladók mellett is.

Amíg longos stratégiákat lehet látni a napi kereskedésben: megveszik az esést, kulcsszintek alatt zár majd másnap kitakarítja az ellenállást, délután emelkedik vagy megtart stb stb, addig kockázatos a short.

Amennyiben azt látni, hogy nap vége felé esik, nem veszik vissza másnap sem, tehát kimerülés jelei látszanak, akkor lenne kisebb kockázata...

Nem a szint a lényeg, nem a tetejét kell elkapni nyitáskor, mivel az aktuális trend ellen kevésbé kifizetődő pozíciót felvenni.
berlini
berlini 2014. 04. 09. 14:24
Előzmény: #2772  berlini
#2773
Megmondom őszintén én már gondolkodom egy short nyitáson. Kérdés csak a nyitási árfolyamszint.
Te hol nyitnád?
(Kérdést úgy értettem, hogy ahol már jelentősen nagyobbnak tűnik neked a forduló és egy legalább 100-200Ft-os esés.)
berlini
berlini 2014. 04. 09. 14:22
Előzmény: #2769  egy_kezdo
#2772
Szóval nincsen egy vagy kettő nagybefektető, akinél ki van adva 1-2 millió db részvény vásárlása és ameddig az nincsen felvásárolva, addig megy ez a lassú, de egyenletes fel?
berlini
berlini 2014. 04. 09. 14:22
Előzmény: #2769  egy_kezdo
#2771
Szóval nincsen egy vagy kettő nagybefektető, akinél ki van adva 1-2 millió db részvény vásárlása és ameddig az nincsen felvásárolva, addig megy ez a lassú, de egyenletes fel?
Törölt felhasználó 2014. 04. 09. 09:47
#2770
Lassan itt az idő pomperjnek, hogy teljesen átrajzolja az eddig negatív otp előrejelzését...
egy_kezdo 2014. 04. 08. 23:40
Előzmény: #2766  berlini
#2769
Valóban több probléma is eszkalálódni látszik: keleti kérdés, ECB moderálja a QE híreket, valószínű 2/3 Mo-n.

Amit mondhatunk: januárban a vételi roham az EM piacok hisztije miatt szűnt meg (FED tapír és török sztori). Pont aznap vitték fel a csökkenő csatorna tetejére is (4630).

A FED tapírt megszokta a piac, a törököket meg elkezdték visszavenni. Az EM letörés utáni lokális csúcs 4388 volt, ma nem véletlenül e fölött zárt.
Amennyiben teljesen visszaveszik az EM sztorit (török piac, líra, ez a forintra és az OTP-re is több-kevesebb hatással szokott lenni).

link

E közben, a nem véletlenül shortban ülő magyar cégek, adják is meg lefelé viszik a célárat, szóval harc az most van és lesz. A kimenetelét pedig majd szolgáltatják a piaci erőviszonyok.

Minden jót.
Törölt felhasználó 2014. 04. 08. 22:26
#2768
Én is az esésben vagyok érdekelt
Törölt felhasználó 2014. 04. 08. 22:26
#2767
Én is az esésben vagyok érdekelt
berlini
berlini 2014. 04. 08. 21:38
Előzmény: #2747  egy_kezdo
#2766
Ma egyfolytában eladtam. (4300 és 4390 között 4346 ft-os átlagárfolyamon.) Nehéz szivvel tettem, mert rövid távon látok esélyt 4500-ig, de az ukrán események eszkalálódnak...
De valahogy az az érzésem, hogy ma is minden esést megvettek. Vajon ki és meddig teszi ezt?
Az MKB sztori mozgatja, vagy egyéb ismeretlen tényezők?
Véleményed?
Attlee 2014. 04. 08. 20:33
Előzmény: #2764  Törölt felhasználó
#2765
Csökkenő trendcsati tetején van, ebből esnie kéne. De 3 hete csak emelkedik ész nélkül, valami lehet a háttérben, emiatt még holnap is mehet fel. a forint is elérte naposon a 100-as mozgót, pattannia kéne. Én esésben vagyok érdekelt, szóval remélem holnap mind2 fordul. :)
Jöhet a mínuszáradat.
Törölt felhasználó 2014. 04. 08. 20:22
#2764
Picit pontositva,ha lehet
Attlee 2014. 04. 08. 20:18
Előzmény: #2762  Törölt felhasználó
#2763
Fel vagy le, esetleg oldalazás. :)
Törölt felhasználó 2014. 04. 08. 19:45
#2762
Merre várható az OTP iránya a következő napokban???
egy_kezdo 2014. 04. 08. 18:21
Előzmény: #2759  pomperj
#2761
Milyen másolás János, Te küldted nekünk a vételi megbízásokat és ráírtad, hogy miért adtad???

Nem is tudtuk, hogy ügyfelünk vagy ;)

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók