Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 07. 14. 01:21

megélek a tőzsdéből  

Korábban elhangzott, hogy valaki vissza nem menne már munkahelyére "gürizni", mikor lazán megél tőzsdézésből.



Ez a "mottó" nekem úgy hangzik, mintha egy pókeroldal fórumának alapgondolata lenne...



30% hozam már szép haszonnak mondható egy nem spekulánstól. Ez mondjuk jelentsen 25% többlethozamot a banki betéthez képest. Ennyiért adjuk kockázatra a fejünket. Mondjuk egy 120e ft-ot nettóban manapság már meg lehet keresni. Évente ez legyen 1,5M ft. Tehát 6 M ft-tal kell 30% haszon mellet tőzsdéznünk, hogy pótoljuk a kieső munkabért. És ezt minden évben, minden körülmény között produkálnunk kell! Nyugdíjunk nem lesz, egészségbiztosításunk pedig szintén nincs így. Nem vagyunk egy lakásvásárlásnál hitelképesek. És akkor még több is lehet a fizetés.



Valószínű 18-24 évesen valaki kiesik az iskolapadból és 6 misije van tőzsdézni, na meg persze a 30% stabil hozamhoz több éves tőzsdei tapasztalatal rendelkezik!!



NEM a spekulatív befektetésekről beszélek, ott nyilván lehet a duplázás és a "semmizés".
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 20:12
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#80
Sziasztok,
egy éve kezdtem tőzsdézni, úgyhogy jótanácsokkal senkit sem tudok ellátni.
Szerencsére van annyi tőkém, hogy meg tudnék élni csak ebből is, de számomra nagyon unalmas lenne nem dolgozni és egész nap csak a tőzsdével foglalkozni. A tavaly nyári ok nélküli nagy mélypont után kezdtem tőzsdézni, szinte biztos volt, hogy onnan már nicsen lejjebb. Nem is volt, úgyhogy egy pillanatra sem voltam soha negatívban. Most kb. 40% az éves hozam, amivel abszolut elégedett vagyok.
Egy dolgot megtanultam meg az elmúlt évben: nem szabad adni-venni a részvényeket. Jó papír(oka)t keresni, venni, tartani. Persze nehéz megállni a kereskedést.

bpmcwap
bpmcwap 2007. 07. 15. 20:02
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#79
"Néhány adat: a világ 3. leggazdagabb embere Warren Buffet éves 30-35%os átlagos hozamot ért el hosszú távon, Soros György dettó."
Ezekben az adatokban nem a 30-35% a tudás hanem a tőke méretéhez viszonyitott 35%!!! Annyi pénzt bakker befektetni, mozgatni nem gyenge... A tőke mérete és a kiválasztott piac a mérvadó szvsz... Az éves 20% tényleg hujeség szvsz is, de a 35 is... Ha nulla tőkeáttételle tőzsdézel akkor is elkaphatsz havonta 5-10%ot csak a bluechippekkel.... ehez 3millió is elég, igy is ki tudsz venni 150-300kát havonta... az meg jóval több mint az átlagemberek fizetése...
ha ugy tőzsdézel ahogy dolgozol akkor ugy is keresel vele... a tőzsde is munka, kő kemény munka, ha komolyan veszed... van akinek könnyebben megy van akinek nehezebben... de ezzel a segédmunkások sincsennek másképp az épitkezésen... van aki két zsák cementel is szaladgál van akinek meg egy is nehéz... a fenti példából kiindulva(havi 5-10%) tőkeáttétellel, határidővel a hozam meg ötszöröződik... azaz havi 25-50% elérhető és még mindig csak a bluechipekről beszélünk... nehezebb időkben némi buxshort és az extra hozamok kompenzálják a kiesést... kőkemény stratégia, kő kemény önismeret és kő kemény meló... napi szinten monitor előtt ülés ahogy a munkahelyen is napi szinten ülsz 8órát... és nem csak bambán kell bámulni... terveket kell késziteni, kivitelezhető terveket, amit meg is tudsz csinálni, ki kell számold a stopot, managelni kell a befektetést, lekell fedezni, terpeszbe állni, tornázni ha kell, stbstbstb... mondom ugyan ugy mint egy munkahelyen, csak itt nincs főnök hogy most ezt kell csinálnio, utánna meg azt hanem magadnak kell rájönnöd hogy mikor mit és hogyan kell csinálni... és szvsz nem kell nagy pénz... plusz szvsz a pénz se számit... a pénzt a saját stratégia függvényében kell meghatározni...
A % már annál többet jelent... én nem irok %ot de annyit irok hogy az utobbi 4-5évben igen is lehetett csodákat művelni a piacon.... és még most is lehet... mig régen bull volt-igaz most is az van csak lassabb- addig ma a lehetőségeidet kell ismerni és kihasználni... lejöttünk az atupályáról a föld útra... ez is vezet valahova, de a ferrarinkat cseréljük le egy jó kis jeepre, mert azzal terepen gyorsabban és biztonságosabban tudunk haladni....
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 20:00
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#78
most egyenlöre nem játszok semmivel :) majd ha adodik jo lehetöség.. akkor játszok..
vennék én otp is... de nem ilyen magasan..
max 10 ezret adnék érte....
most usd\ jen pár is esik lefele érdekes.. ha ez hosszu távon folytatodik korrekcio indulhat el.. ;-) link
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:59
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
azért ezek a több száz százalékos hozamok egyszeriek és megismételhetetlenek, mielõtt még valaki kezdõnek átrendezné az értékítéletét

(mellesleg nekem is csak pár hó gyakorlati tapasztalatom van, de szerintem jobb megtanulni a piacok viselkedését, mint álmodozni. Matykóval kezdtem, hetekig lesve a jó beszállót, no meg majd két évig magát a BÉT-et)
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:55
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
izzo: teljesen jól teszed, de én most lesegetnék lengyel piac felé. Illetve dollárbeszálláshoz nem szeretném közvetlenül dollárban tartani a lóvét, tapasztalatom meg a tőkém költséghatékonyan nem elég egy dollár kitettségű portfólió felépítéséhez. Ilyenkor pont jó egy alapkezelői termék.

kezdőként full szerencsejátékos lettél az eco,phyl,geni spekikombóval? :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:39
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#75
Kedves topkaiser+

Na ez a szép benne, hogy 97-ben még nem buxoztam. Tőkeáttét 40-70% körül, egyszer felment vagy két napra - ha jól emléxem - 900%-ra. Ráadásul nem is jött be, épphogy ki tudtam szállni nullán...
Egyébként amit itt leírtál, arra kb két hete jöttem rá, mindeddig azt hittem, hogy egész tűrhetően, korrektül csinálom a dolgaimat - de semmi több. Úgyhogy összeszedtem az összes igazolható ügyletemet, lefénymásoltam és elküldtem a Fidelitynek. De félek ki fognak röhögni...
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:33
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
igen igen 2-4 % kötvény alapjuk is van.. ugy emlékszem.. ez ugye arra kell ha kell valakinek hirtelen zsozso.. ( hirtelent ugy értsd 2 nap mulva kivenné)
Korrekcioba meg növelték ezt a részt.. kb 10 % ra.. ugye sok ember pánikolt vette ki a zsozsot akkor..
mindenesetre én megprobálom a dolgokat a saját kezembe venni és ugy inkább :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:30
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
bizti :)

én az egyhetes szabim alatt annyi munkát hagyok magamnak, hogy végignézem Pioneer alapokat, meg a benchmarkok összetételét.

Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:28
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
lehet.....
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:23
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
de ez az adott alapkezelőt minősíti, nem a terméket...

ennél valószínűbb, hogy max 60-70% a részvényindex, a többi rövid betétben, vagy rövid kötvényben van. Ez tompította az emelkedést és az esést is...
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:21
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
Izzo: Teljesen nyilvános a bef.alap tájékoztatójában az alapkezelői díj, 2-3% körül mozog idehaza, jóval a külföldi alapoké alatt van.

Nincs itt semmilyen lenyúlás, rossz befektetési döntéseket hoznak. Ennyi.
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:20
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#69
Linkelek, ha Te valóban 150x-eztél akkor Te valóban nagy király vagy, kétszer olyan jó mint Soros, ami előfordul de nem ritka. Az 1997-es 1100%hoz:

Két nagy bullmove volt emlékeim szerint: 5000-8000 (márc-aug) és 6000-8000 (nov-dec).
Tegyük fel, hogy mindkettőt elkaptad. Ehhez nagyjából hétszeres (7) tőkeáttételben kellett lenni, azaz 1000-1200 pont körüli letéttel. mivel emlékszem akkoriban olyan napokra amikor 1000-1500 pontos gap-el NYITOTT a piac, egy ilyen stratégiát hívhatunk sikeresnek, de józannak nem, hiszen egyik délutántól másnap reggelig elbukhattad a pénzed...
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:17
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#68
persze tisztába vagyok hogy más piacra is fektetett be más ázsiai országba.. de azokat az indexeket is figyeltem.. és jol tejjesitettek.. még mindig tartom azt az állitásom hogy átverik az ügyfelet és lenyulják a pénzt..
500 ft os vételi eladási jutalékot kérnek.. na persze.. :) annyival egy bank meg is elégszik ... ne mondja el nekem semmi. ök ugy veszik el a maguknak járot hogy észre se veszed.. alultejjesitön kezelték a lovém..
igen hülyeség volt akkor devizába fektetni olyan árakon.. csak ugye akkor volt a kamatado mizzéria és azért tettem.. hogy ne kelljen adozni de mehetek én a fenébe hogy nem kell adoznom ha rosszul pörgetik a lovém..
eurázsia , china alapok külföldiek azok elkérték a jutalékot 3-5 % ot de jol is pörgetik a lovét cserébe.. de most ázsiába se fektetnék...
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:14
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#67
Csak a BÉTen részvénnyel, néha egy - egy BUX is beficcen, de azok nem szoktak sikerülni. A daytrade-ben 90%-ban bukok, (jó kontraindikátor lennék) gyakran mégis belenyúlok sajnos, nem bírom megállni.
Perspektívát sok mindenben látok, de egy sem üti meg a mértéket.
MOSt-t nem látok, sajnos csak évi 2-3-t veszek észre, pedig sokkal több van. Egy halvány megérzésem van, minden tényező egy adott irányba mutat, óvatosan építgetem a pozíciót. Aztán vagy kasza, vagy -5 -15%.
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:03
#66
Én most nagyon lesegetek egy dollár alapot magamnak, ilyen historikusan rekordgyenge dollárnál. Annó szüleimnek is jó tanács volt a historikusan gyenge forintnál a forint vétel.
Illetve, ha találnék egy erősen túlsúlyozva lengyel piacra fektető alapot.

Nálam favorit alapkezelők: Pioneer, Concore, Aegon...
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 19:01
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Izomman:

K&H gagyi, Rafit nem tom, de egy alapnak az a lényege, hogy lekövesse általa választott benchmarkokat a megfelelő súllyal. K&H-nál valószínű az történt, hogy nem 100%-ban az adott indexbe fektet, így hiába várod tőle, hogy 100%-ban produkálja. Egyrészt hátrányos az emelkedésnél, másrészt előnyös, mert tompítja az esést (ha pl van benne kötvényindex is)
Hogy egy picit kritizáljalak, ha megengeded: azért elég nagy butaság volt historikusan gyenge ft-nál (erős devizánál) devizaalapra játszani (devizát venni). Szóval az általad felsorolt NEGATÍVUMOK nem feltétlen az alapkezelő hibája. Ők követik a benchmarkokat a megfelelő súllyal, te pedig játszol a megfelelő beszállópontra.

Pl. török vagy lengyel piacot az életben nem ér el senki 1 millával költséghatékonyan és diverzifikálva.
Mindig körültekintően kell alapkezelőt választani.
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 18:52
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Linkelek: csak részvénnyel és csak béten kereskedsz? Miben látsz per pillanat MOST-ot? :) vagy egyáltalán perspektívát?
Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 18:18
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
Muszáj erre reagálnom. 97- ben volt ez a mutatós kis hozamom, s valóban, erős - de még kezelhető - tőkeáttéttel. De az akkor mutatkozó lehetőségek közt a tőkeáttét nemhogy őrültség, hanem józan, értelmes, követendő, előrelátó, stb stratégia volt. 98-ban a tőkeáttétnek köszönhetem a -30%-t. De CSAK -30%-t.
Éves 70 - 80%: igen, megvan, kicsit ront rajta a kereskedési kényszer (kb -10% néha -20%). És így van, kb. 150x pénz, így van.
Nem kell beszállni, csak ha helyzet van. Ha rosszul ítélted meg, csinos buktával rögtön kiszállni. Összes pénzt nem egy rvben tartani.
minden6ó 2007. 07. 15. 18:15
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Tavaly 150%ot kerestem(és szerintem sokan), de:
Én megmaradnék a 20%-nál, és büszke lennék magamra hosszútávon.Mert:

Van 2M-ed betolod boldogan mondjuk humiba, vagy pflaxba, vagy akármibe.
De ahogy nő a tőkéd, egyre változnak a lehetőségeid.
20M-ért melyikőtök venne a fenti részvényekből?
Flaxban leáll a forgalom, nulláig nem szórsz ki 20M értékű papírt.
Nő a tőkéd, változtatnod kell a stratégiádon folyamatosan, növelned a tőkéd biztonságát, és ezzel szükségszerűen lemondasz a nagykockázatú, nagyprofitú befektetésekről.
Ezáltal csökken a hozamod, de tudsz aludni, és pénzed is van.

Törölt felhasználó 2007. 07. 15. 17:53
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#61
"Be is b...na az éves 20%"

ezzel jönnek többen, mondván, hogy ha csak éves 20%ot lehetne elérni hosszabb távon az nagyon szomorú lenne. Hát ez van, legyünk szomorúak. Volt itt ez az ember az 1100%os hozamával. Ekkora hozam önmagában elárulja hogy agyament tőkeáttétellel jár, értelmes ember ilyet nem csinál.
Ha a korábbi hozzászólók közülk bárki az elmúlt 10évben éves átlagos 70%ot csinált volna, az 200-szorozó lenne, azaz ha 1 millával kezdte most lenne 200 millája. Mivel valószínűleg nincs ennyijük ezért nem is volt meg a 70%os hozamuk.

Néhány adat: a világ 3. leggazdagabb embere Warren Buffet éves 30-35%os átlagos hozamot ért el hosszú távon, Soros György dettó. Ezek fényében értelmezgessük inkább a valóságot, hiszen 10 éven át éves 100% hozam az 1000-szerező lenne. Ilyen állat nincs (1 millából 1 yard)

Topik gazda

attiati
5 4 1

aktív fórumozók