Topiknyitó: Portfolio 2017. 01. 26. 08:33

Lebuktatták Sorost a hollandok  

Ugrás a cikkhez
Jó nagy bakit követett el a holland piaci felügyelet, véletlenül nyilvánosságra hozták több nagy hedge fund, köztük Soros György cégének is privát short pozícióit, ezek között több holland bank esésére játszó ügylet is van - számol be a hírről a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=59&i=243084
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 13:35
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Te olvastál már tőle valaha okosat?
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 13:34
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#99
lehet, hogy annyi okosat modott már, hogy csak a hülyeség maradt a fejében
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 13:24
Előzmény: #97  exmnbs1
#98
Nem, az a durva, hogy nem.
exmnbs1 2017. 01. 26. 13:23
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
)))))
Szerintem szórakozik))))))
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 13:21
Előzmény: #92  _pampa
#96
"a következő ilyen "okosság" lesz amikor kivezetik a KP-t és csak "bit" lesz helyette a digitális térben!"

Bankkártyáról hallottál-e már? Elég régen feltalálták.
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 13:21
Törölt hozzászólás
#95
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 13:20
Előzmény: #92  _pampa
#94
"ha ebből a szemszögből közelíted meg...akkor fogod megérteni....."

Szerintem te vagy az, aki még mindig nem érted. A kiinduló alapod a hülyeség. A short során senki nem tulajdonít el semmit. Pont. Magold be.
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 13:19
Előzmény: #92  _pampa
#93
"én más tulajdonának az "eltulajdonítását" bűncselekménynek tartom."

De NINCS ELTULAJDONÍTVA SEMMI! A brókercég kölcsönadja az ügyfélnek.
_pampa 2017. 01. 26. 13:18
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
olvasok!

csak szokásodhoz híven nem akarod megérteni a beszélgetés lényegét.

mert abból indult ki, hogy én nem tartom jónak azt, ha valaki más papírjával kereskedik.
én más tulajdonának az "eltulajdonítását" bűncselekménynek tartom.

ennyi. kár ezt feleslegesen túlkomplikálni.

csináltad volna ezt akkor amikor még a párnacihában volt odahaza a RV !

ha ebből a szemszögből közelíted meg...akkor fogod megérteni.....

belógsz hozzám reggel, kilopod a párnám alól a MOL papíromat és eladod a tőzsdén. este pedig nem tudod visszavenni mert valamiért nincsen eladó papír.

én hazamegyek és keresem a párnám alatt és nincsen ott!

hívom a rendőrséget és bejelentem, hogy kiraboltak!


de mivel az "okos" "ügyes" emberek kitalálták, hogy dematerializálni kell a rv-ket és brókercégeknél számlát nyitni....

ügyes, nagyon ügyes!!!!!

a következő ilyen "okosság" lesz amikor kivezetik a KP-t és csak "bit" lesz helyette a digitális térben!
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 13:15
Előzmény: #88  pf2
#91
"Lásd Soros nyilatkozatait a gazdaság növekedési lehetőségeiről miközben short pozikat vett fel."

1. A többnyire hosszútávú várokazásokat célszerű elkülöníteni a sokszr rövid távú speki ügyletektől.
2. Megintcsak van különbség globál és makro elképzelések és egyedi cégsztorik között.
3. Soros nem maga kezeli a teljes lovét. Vannak erre alapkezelői.
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 13:07
Előzmény: #87  _pampa
#90
A brókercégek rendelkeznek saját részvényállománnyal. Itt a mondat vége. Nem csak a short miatt, saját számlásan spekulálnak is gyakran.
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 13:06
Előzmény: #85  _pampa
#89
Az a baj, hogy csak írsz, de nem olvasol. Már leírtam neked.

1. Legyen bent stop.
2. Ha nincs, vagy átugorja és limitig megy a papír, akkor másnap tudod csak visszvenni, ez triviális.
3. Ha több napig limittel megy (és menet közben sem tudtad visszavenni), akkor több nap múlva tudod csak visszavenni.
4. Brókercég ad neked kölcsönpapírt.
5. Pont ezen kockázatok miatt NEM LEHET bármelyik papírt shortolni, pláne nem tőkeáttétellel. A több napos limitet produkálni képes ultraspekipapírt nem lehet.
6. Ha valaki hülye, akkor bukik. Ilyen a tőzsde.
7. Továbbra is érthetetlen, hogy ez hogy jön ide. Azon kívül, hogy sikerült megmutatnod, hogy milyen alapszinten is tájékozatlan vagy.
pf2 2017. 01. 26. 13:06
Előzmény: #80  elemes
#88
A világban sokan figyelnek befektetői mogulok nyilvános megnyilatkozását és rettentően meglepődnének tényleges gazdasági lépeseik összevetéséről.

Lásd Soros nyilatkozatait a gazdaság növekedési lehetőségeiről miközben short pozikat vett fel.

Apokaliktikus kijelentés és mégis longol.

Magyarországon kispapírok kibocsátása ( titokban a bejkegyző jegyzi le )felbeszélése aktív kereskedése időlegesen árfolyamkarbantartás majd eladása a részvényeknek ill átváltható kötvényeknek.
Equilor ráadásul lebukott , mégsem lett semmi. Norbi , B.tel , RFV-ENEFI ( ebbe már OTP is alaposan benne volt)
_pampa 2017. 01. 26. 13:05
Előzmény: #76  Phylaxa
#87
a bróker cégek rendelkeznek akkor SAJÁT részvény állománnyal, hogy fedezetük legyen a short üzletekre?

_pampa 2017. 01. 26. 13:04
Előzmény: #75  Phylaxa
#86
ha van befektetésre MOL papírod egy cégnél elhelyezve. a cég valakinek ki akarja kölcsönözni akkor megkérdez téged?
_pampa 2017. 01. 26. 13:02
Előzmény: #73  Phylaxa
#85
én egy feltételezett extrém helyzetről írtam a példát.

a likviditásról pedig annyit, hogy én élőben a cégnél láttam azt az esetet amikor a srác elütötte az OTP megbízást! :)

Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 13:01
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#84
A topic kiválóan igazolja azt, hogy a mélyszegénység mellett a mélysötéttség legalább ekkora probléma.
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 12:56
Törölt hozzászólás
#83
Adelchi
Adelchi 2017. 01. 26. 12:51
Előzmény: #73  Phylaxa
#82
"Nem fogsz kölcsönkapni papírt, ha nem likvid a piaca. Esetleg, ha az egész értéket letétbe helyezed, akkor"

Van olya brókercég, ahol csak így engednek shortot nyitni.

Ha kénytelen venni, van az a pénz amiért akad eladó papír,ld. Porsche 2008. október shortos kivéreztetés.
elemes
elemes 2017. 01. 26. 12:48
Előzmény: #72  _pampa
#81
Ne személyeskedj, mert kitiltanak.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek