Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 08. 13. 18:30

Klímaváltozás  

A brit kormány lecsap a palagáz-kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokra



A brit kormány bejelentette, hogy ezentúl közvetlenül adja ki az engedélyt palagáz kitermelésére, annak érdekében, hogy megkerülje a gyakran túl lassú és vonakodó helyi hatóságokat.



A kormány ezen kívül lecsap a palagáz-kitermelést akadályozó önkormányzatokra is. Különösképpen azokat az önkormányzatokat szeretnék azonosítani, akik túllépik a kitermelési engedélykérelem elbírálására adott 16 hetes törvényi határidőt. A kormány szintén hozzáférhet majd az engedélyezési dokumentumokhoz azokban az esetekben, amikor a kitermelésre vonatkozó engedélyt elutasították, de a döntést kifogásolta a vállalat, ami engedélyt kért a fúrásokra.



A konzervatív kormányfő, David Cameron kabinetje lelkes támogatója a palagázhoz kapcsolódó fejlesztéseknek, mivel úgy vélik, hogy az olcsó és nagy mennyiségben rendelkezésre álló energiaforrásra alapozva a gazdaság is bővülhet. De az ambícióik ütköznek a palagáz kitermelés környezeti hatásai miatt aggódó önkormányzatokkal, akik eddig felelősek voltak az engedélyek kiadásáért. (Le Figaro)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 04. 09:15
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#140
James Hansen, az Amerikai Űrügynökség (azaz a NASA) korábbi vezető klímatudósa 16 neves szerzőtársával publikált egy nagyon durva tanulmányt a tengerszint emelkedéséről. A dokumentumot még nem bírálták el, de a szerzők arról ismertek, hogy általában igazuk van. Ez azért gond, mert ez a tanulmány elképesztően borúlátó.

A benne lévő kutatási eredmények pedig gyökeresen megváltoztathatják azokat a módszereket, amikkel az emberiség a klímaváltozást kezelni igyekszik, és az erről szóló vitát. Hansenék szerint ugyanis a valósában a sarki jég tízszer gyorsabban olvad, mint ahogy bármelyik eddig elfogadott modell leírta volna. Az olvadás annyira gyors, hogy már a következő 50 évben 3 métert emelkedik a tengerszint.



A tudóscsoport szerint az emberiségnek ideje felkészülni arra, hogy tengerparti városaink nagy része víz alá kerül a közeli jövőben.

Az addigi modelleknél gyorsabb olvadás oka, hogy Hansenék felfedeztek egy tengeráramlatot, ami a déli sarki jég alá melegebb, sós vizet sodor be, ezzel gyorsítva az olvadási folyamatot. A kutatáshoz paleoklíma-információkat, számítógépes modellezést és az utóbbi évek tengerszint-adatait használták.

A tanulmány ugyanakkor nem ad meg pontos idősávokat az előrejelzett tengerszint-emelkedésről, csak annyit ír, hogy minden valószínűség szerint még ebben az évszázadban megtörténik, és a folyamat visszafordíthatatlan.

Más klímakutatók azonban szkeptikusak azt illetően, hogy ilyen rövid idő alatt ennyit emelkedhet a tengerszint. Erre Hansen is szokott utalgatni, bár szerinte itt nem csak tudományos vita van a háttérben. Ő 2013-ban azért jött el a NASA-tól és lett környezetvédő aktivista, mert kormányzati munkája nem engedte, hogy őszintén kutathasson. „Kormányzati alkalmazottként nem vallhatsz a kormány ellen” – mondta.

kép link

pitcairn2 2015. 09. 04. 09:11
Előzmény: #138  apocca
#139
jól látod a helyzetet:)

Temperature past 420,000 years
link

500 million years of temperature of planet Earth
link
apocca
apocca 2015. 09. 03. 21:16
Előzmény: #137  pitcairn2
#138
csak beleolvastam a topik utolsó 20 hsz-be.
mikor megkérdezik tőlem mi a véleményem a globális felmelegedésről és 50-100 év múlva hány fokkal lesz melegebb mondjuk a föld éves átlaghőmérséklete? Kicsit elmosolyodok. Eszembe jut a sláger elvékonyodik fölöttünk az ózon-réteg témáról miért váltottak és lett "gazdaságosabb" és nagyságrenddel nagyobb volumenű projekt a felmelegedés és ehhez kapcsolódó témakörök. És mikor most az elmúlt 30 évben ilyen-olyan meleget mértünk (ami psze "tény") nekem mindig az a kép ugrik be, hogy egy hangya egy számára becsületesen nagy gödör aljáról küzdi fel magát már jó ideje és hű milyen emelkedő trendben van, csak esetleg azt nem tudja, hogy ez a mini kátyú egy szép nagy lejtő kellős közepén helyezkedik el és annak hol van még az alja és utána meg milyen emelkedő van és még az is csak egy kis része a hullámvasútnak. és az már csak apró szösszenet, hogy magát a légkört se tudjuk pontosan leírni és megfogni a végtelen állapotát és ezáltal előrejelezni, hát még hozzá csatolni a szárazföldet, jégtakarót, óceánokat, stb nincs tudásunk ezen rendszerek kölcsönhatásairól azaz jövőbeli reagálásukat se tudjuk előrejelezni végképp. Sajnos az még rövid távon se működik, hogy tegnapelőtt meleg volt, tegnap és ma még melegebb van, akkor holnapra két fokkal tovább melegszünk.
pitcairn2 2015. 09. 03. 20:23
Előzmény: #132  Bekre_Pal
#137
az, paródia:)
pitcairn2 2015. 09. 03. 20:18
Előzmény: #135  pitcairn2
#136
jav.:

efuttattam neked az Alpok holocén klímatörténete KAPCSÁN két - releváns tárgyszavakra - épülő keresést:
pitcairn2 2015. 09. 03. 20:18
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#135
ebből látszik, hogy még sohasem találkoztál valódi szakirodalommal...

lefuttattam neked az Alpok holocén klímatörténete két - releváns tárgyszavakra - épülő keresést:

holocene glacier fluctuations alps
link

holocene treeline fluctuations alps
link

szemezgess bátran, hisz rengeteg tudományos anyag van...

nagyon trendi ma mind a negyedidőszak-kutatás, mind pedig azon belül a holocén-kutatás...
pitcairn2 2015. 09. 03. 20:13
Előzmény: #126  Bekre_Pal
#134
ez jó:)
pitcairn2 2015. 09. 03. 19:59
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#133
fájdalom de a történelmi __tények__ homlokegyenest szembemennek a jeles meteorológus urak __hipotézisével__

az utóbbi bő 50 ezer évben mindössze az 5-9 ezer évvel ezelőtti holocén klímaoptimum idején volt __lényegesen melegebb__ a mainál

és mit ad isten?

akkoriban a Szahara és az Arab-félsziget ZÖLD volt...

"The Neolithic Subpluvial — sometimes called the Holocene ___Wet Phase___ — was an extended period (from about 7500–7000 BCE to about 3500–3000 BCE) of ___wet and rainy___ conditions in the climate history of northern Africa."

Neolithic Subpluvial
link

míg pl. a Kárpát-medence sokkal __szárazabb__ és __melegebb__ volt a mainál...

"Boreális szakasz (9 000-7 500 év): a preboreális szakasz után a felmelegedés fokozódott, és a csapadék csökkent. A nyár a jelenleginél ___lényegesen melegebb volt___. A klíma a mogyorónak különösen kedvezett és Nyugat-Európában háttérbe szorította a fenyőt és a nyírt. A szárazabb területeket __sztyepp__ borította. Az Alpokban az erdőhatár a mainál ___400 m-rel magasabbra___ tolódott fel. A lucfenyő elterjedési területe az Alpokban kiszélesedett. A boreális fázis második szakaszában a ___felmelegedés tovább fokozódott___. A nyírfaerdők helyébe ugyanazon a területen erdeifenyők, azok helyébe mogyorók, majd szil- és tölgyerdők léptek."

Negyedidőszak
link

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 09. 03. 19:53
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
látod baszki, paródia vagy, megint nem válaszolsz csak rögeszmét sugárzol
Törölt felhasználó 2015. 09. 03. 19:02
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#131
Az üvegházhatású gázok folyamatos kibocsátása további felmelegedéshez vezet, ami növeli a valószínűségét a klímarendszer tartós változásainak és súlyos, visszafordíthatatlan folyamatokat idéz elő – áll az ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testületének (IPCC) legújabb, meglehetősen borúlátó jelentésében.
A légkörben felgyülemlő, üvegházhatást okozó gázok okozta éghajlati zavarok miatt „visszafordíthatatlan” pályára állt a Föld, és a folyamat csak romlani fog, hacsak a nemzetközi közösség nem állapodik meg a környezetszennyezés drámai csökkentésében – figyelmeztetettek az IPCC klímakutatói. Az ENSZ-bizottság megállapításai szerint csak a példa nélküli, és sürgős globális erőfeszítés akadályozhatja meg a hőmérséklet azon küszöbértékének átlépését, amely a tudósok szerint az eddigieknél sokkal veszélyesebb zavarokkal is járhat.
A sokkoló jelentés szerint az éghajlatváltozásnak akkor is „évszázados” hatásai lesznek, ha az összes fosszilis tüzelőanyag égéstermékének kibocsátása rövid időn belül abbamarad. A kormányok előtt álló kérdés az, hogy képesek-e olyan üteműre lassítani a felmelegedést, amelyhez az emberek és a természetes ökoszisztéma alkalmazkodni képes. „Hamarosan bezárul a költséghatékony – vagy egyáltalán hatékony – lépés lehetősége” – vélekedett az Associated Press hírügynökségnek a jelentés társszerzője, Michael Oppenheimer, a Princeton Egyetem földtudományi professzora.
rajendra pachauri, az ipcc elnökeRajendra Pachauri, az IPCC elnöke

A végleges dokumentum célja, hogy tudományos hátteret teremtsen a világ vezetői számára, akik a jövő év végén próbálnak majd megvitatni egy nemzetközi „éghajlatváltozási szerződést” Párizsban. Az IPCC ugyan közbe nem léphet, de a jelentés meghatározza a lehetséges forgatókönyveket, és figyelmeztet arra: ha a széndioxid-kibocsátás továbbra is a jelenlegi ütemben folytatódik, dönteni kell a Föld jövőjéről.
A Föld ökológiai rendszereit már amiatt is „visszafordíthatatlan” károk érték, amit eddig elkövettünk, de ha a világ vezetői nem lépnek, egyre komolyabb és súlyosabb károk és hatások fognak fellépni” – hangsúlyozta Gary Yohe, a Wesley Egyetem professzora, aki szintén részt vett a jelentés kidolgozásában.
Az IPCC egymást követő jelentéseiben 1990 óta egyre világosabbá tette az emberi tevékenység és a klímaváltozás között fennálló kapcsolatot. „Az éghajlati rendszerre tett emberi befolyás egyértelmű” – áll a testület politikai döntéshozóknak szánt 40 oldalas összefoglalójában.
link
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 09. 03. 18:53
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
ezt most miért mondod?

párszáz éve se volt amúgy, de hogy jön ez ide? ez miben befolyásolja azt, hogy ha a hatását akarjuk vizsgálni, akkor ki kell zárnunk a tudományosan igazoltan jelen lévő hosszútávú periodicitást, amit a medvedisznóember-hívők tagadnak?

komolyan, mintha fognál egy asztalt, megvizsgálnád a közepének egy általad meghatározott darabját és megállapítanád, hogy sehol nem érintkezik a talajjal, lebeg. jaa, hogy lábai vannak. hát az nem érdekes, mert te csak arra a részre vagy kíváncsi, ahová az emberiség egy egyede lerakta a tányérját vagy csészéjét. és ott nincs láb, nics láb nics láb, minednki hülye aki azt mondja hogy van. hát van ott láb? azt akarjuk mondani? na ugye, tehát hülyeség, hogy lába van az asztalnak.

több példát nem gyártok az érvrendszeredre, szerintem ennyi elég
Törölt felhasználó 2015. 09. 03. 18:33
Előzmény: #128  Bekre_Pal
#129
pár ezer éve még nem volt technikai civilizáció
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 09. 03. 18:28
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#128
hát azon belül is voltak hullámzások, pár ezer éve jobb idő volt mint most

na de 10ezer év, ugye viccelsz? tekerj már le pitcairn linkjeiig, a releváns adatok sokkal nagyobb időtávon vizsgálhatóak

mondom, úgy csinálsz, ahogy a besötétedős példában leírtam

nézd, ha ebben akarsz hinni, legyen neked. még mindig ártalmatlanabb mint pár hülyeség amiben emberek hisznek. de ez egy nagy üzlet, azért mosták meg az agyadat, de nem csak neked.

én pl. ha most a globális sötétedésre alapozva (nézd, még sötétebb lett, tuti, hogy be fog következni) kutatási pénzeket kapnék lámpagyáraktól meg infraszemüveg fejlesztőktől, tuti hogy nevetségessé próbálnék tenni mindenkit, aki arra figyelmeztet, hogy majd jön a reggel
Törölt felhasználó 2015. 09. 03. 18:19
Előzmény: #126  Bekre_Pal
#127
az utolsó jégkorszaknak kb 10e éve vége, azóta folyamatos a gleccserek visszahúzódása, a jégolvadás és az ezzel járó tengerszint lassú emelkedése
pont

ezt ki kétli? én semmi ilyenről nem olvastam
te olvastál?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 09. 03. 18:14
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
ez így nudli nem vita

sehol egy érv, csak nyomatod a kiragadott földtörténeti pillanat mikrotendenciájára alapozott _elgondolást_

kinézek az égre, látom, hogy sötétebb van mint egy órája. sőt, amióta ezt a mondatot leírtam, precíz műszerekkel mérhetően még sötétebb lett ezen a hosszúsági körön. ebből arra következtetek, hogy ha nem csinálunk valamit, örökre be fog sötétedni, itt a globális besötétedés. na ilyenek az érveid. jön az ember, aszongya, te figyelj maci, múltkor is jött a reggel, ez itt a földön így megy, te meg mondod, hogy hülyeség meg főleg nem mondasz semmit. ez milyen vita?
Törölt felhasználó 2015. 09. 03. 17:41
Előzmény: #124  Bekre_Pal
#125
nekem aztán eszem ágában nincs vitatkozni
továbbra is tartom melegszik a a föld klímája az utolsó jégkorszak óta

te nem így gondolod?
egyre hidegebb van?
nőnek a gleccserek?
nő a jégtakaró mindenhol?
csökken a tengerek szintje?

szerintem nem

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 09. 03. 17:34
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
figyu, vitatkozni nem úgy kell ám, hogy ignorálod amit a másik szállít és hajtogatod hogy meleg volt a nyáron, iilyen lesz a globálmeleg meg egyéb eléggé megdönthető állításokat. kezdetnek mondjuk cáfolg pitcairn elmúlt napokban tucatszám szállított kutatási eredményét, grafikonját, érveit. mert még egyikre se sikerült semmit reagálnod, és közben meg olyanokkal jössz, ami mögött nincs ott a tudományos érvelés. ezt minek hívják?
Törölt felhasználó 2015. 09. 03. 16:55
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#123
Európából tényleg Afrika lesz, de ehhez nem kellenek a bevándorlók
2015.09.03. 07:08

Elég csak elolvasni az Országos Meteorológiai Szolgálat elemzését, hogy igazuk legyen azoknak, akik féltik Európát. Ha nem gondolja meg magát az időjárás, akkor itt bizony előbb-utóbb Afrika lesz, a Jobbik retteghet, a leleményesebbek viszont gondolkozhatnak azon, hogy a sertéstenyésztésről átállnak a banántermesztésre.
Az OMSZ szerint az idei nyár ízelítőt adott abból, amire az éghajlati változások miatt a jövőben számíthatunk. És ne felejtsék: ezek tények, nem holmi handabanda!link
pitcairn2 2015. 09. 03. 16:47
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
ami kb. 6000 évvel ezelőtt tetőzött...

Holocene climatic optimum
link

a jelenleginél jóval melegebb holocén klímaoptimum különben sokkal élhetőbb és csapadékosabb volt...

Törölt felhasználó 2015. 09. 03. 16:43
Előzmény: #120  pitcairn2
#121
ahogy mondod a gleccserek is jelzik
))))

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek