Mit vettél vissza, kilóg a seggünk a gatyából a rengeteg uniós pénz dacára, ország romokban, mlliószámú szegény ember, miről hablatyolsz, eltévesztetted a topikot ez nem a szotyié!
Mit vettél vissza, kilóg a seggünk a gatyából a rengeteg uniós pénz dacára, ország romokban, mlliószámú szegény ember, miről hablatyolsz, eltévesztetted a topikot ez nem a szotyié!
China, azért lett "szerelmes", mert trágyadombon van elég lótetű:) Körülnéztek minden felé kosz, káosz, covid egy szál se.. Ezért utazni 30 000 km-et, hát Chinában is "elmentek otthonról".
És akkor bocs, de az. ún. nemzeti konzutlációkból még nem szűrted le, hogy Viktor is folyamatosan a képedbe hazudik? Ahogy azt sem látod, hogy milyen egyéb gaztettekre képes? Például nyíltam tesz tízmilliárdokat Mészáros zsebébe szimpla Mátrai Erőmű adás-vétellel, vagy tönkretesz egy világhírű bio mintagazdaságot, csak mert annak vezetője be mert neki szólni. Vagy az ÖSSZES országos rádiófrenlkvenciát haverok kezébe játszik, ahol már csak a NER-híreket lehet meghallgatni. Vagy kéyne-kedve szerint átíratja a jogszbaályokat, ha valakit nem tud kinevezni egy pozícióra, mert a káder nem tudja teljesíteni a pozíció betöltéséhez előírt követelményeket. És bocs, de még hosszan tudnám sorolni azokat a TÖRTÉNÉSEKET, amelyek egytől egyig azt igazolják, hogy Orbán Viktor a hatalomért és a pénzért bárkin, bármilyen eszközzel átgázol, tartja félelemben a szavazóit, kelt gyűlöletet valaki ellen, stb. Egyszerűen egy romlott ember. "És nem szabad elfelejteni, hogy az ellenzék informális vezetője Fletó" - nem szabad elfelejteni, hogy finoman kifejezve ez csak a feltételezésed, kicsit durvábban kifejezve a hazugságod, mivel semmivel sem tudod igazolni. Csak azért hajtogatod te is, mert ennek elhitetése a tömegekkel talán a kulcsa annak, hogy Orbán nyerjen jövőre. Inkább neked is pozitívan kellene látni, hogy a dk mellett ott van 5 másik párt, így árgus szemekkel tudják egymás figyelni a hatalomban ,és szinte biztos lehetsz benne, hogy bármelyik korrupcióval próbálkozik, a többi leleplezi.
Ebben sok igazság van, de ugye megengedhető, hogy magamat és másokat is a klasszikus definíciók szerint értékeljek? Én jobboldali liberális vagyok. Mert patrióta a gondolkodásom, és kisebb, szolgáltató államot szeretnék, a piacon pedig a lehető legteljesebb mértékben a teljesítmény határozza meg sikert. A szociális háló nálam arra terjedne ki, aki önhibáján kívül kerül nehéz helyezetbe, viszont nekik nem alamizsnát adnék, hanem az újrakezdéshez, vagy a megélhetéshez elegendő korrekt összeget. A mosatni kormány bizonyos területen a legközelebb ár a kommunizmushoz, mint bármelyik másik párt (pl. szabályozott árak, államosítások, médiakontroll, káderrendszer), más területen viszont neoliberális: európa egyik legkisebb nyereségadója, egyik leglazább munkaerőpiaci szabályozása, elsorvasztott szociális kiadások. Szóval én továbbra is fogom mind a kommunista mind a neoliberális kifejezéseket használni, amikor a fideszt vagy a fidesz adta kormány tevékenységét értékelem. És nemcsak rásütöm, el is tudom magyarázni, hogy miért gondolom így. Az ellenzék pedig teljesen vegyes, egyértelműen hibás általánosa "baloldal"-nak nevezni őket. Az lmp talán tényleg klasszikus baloldali, antiglobalista, erős szovciális juttatásokat akar. A Momentum progresszív liberális talán, de nem úgy ahogy fentebb írtad, hanem valóban új módszereket/ látásmódot szeretne bevezetni sok területen, és nagyon nyitottak. Az ellenzéki pártok közül a dk-t sorolom észjárásban legközelebb a fideszhez. Pártműködést, hatalomgyakorlási technikákat tekintve mindenképpen. Szerintem nekik nincs nagyon ellenükre az erős állami terjeszkedés és a káderrendszer sem, csak az a bajuk, hogy egyelőre nem ők fogják a gyeplőt. A jelenleg látható PM-et és a Jobbikot nem tudom hova tenni.
Szerintem nem szakítottak, csak eltávolodtak tőle, mert a politikai hozadéka a magyar liberalizmusnak inkább negatív. Ez köszönjük Fletónak? Jöhet a következő kávé a kényelmes karosszékben? Ja, mégse, mert aki hazudik, az már gaztettekre is képes az "igazság" képébe csomagolt tetteivel. És nem szabad elfelejteni, hogy az ellenzék informális vezetője Fletó, de a folyékony tudatmódosítók hatása hosszabb távon nem prognosztizálható. Az 1956 utáni népnyomorítók "Apró(n)ként" előbújnak.
"010 után a liberálisok szakítottak a baloldallal. A magyarosországi baloladal a multik és finánc tőke helytartói. A liberálisok ebbe soha nem mentek bele. Az országot Flezó taszította "nyugatisötétségbe". flezónak köszönhetjük, Európa hátsó udvarában a "szemét domb" lettünk:)
Ez nem olyan egyszerű. A liberalizmus nem egy homogén politikai ideológia. Egyébként is politikai dimenzióban lehet egy párt gazdaságilag jobboldali, ugyanakkor politikai és kulturális értelemben baloldali, és fordítva is igaz. A hagyományos felosztás szerint a
baloldal az erős államot, a források és javak nagymértékű újraelosztását
preferálja. A jobboldal ezzel szemben gazdasági értelemben liberális, a piacra
bízza a gazdasági egyensúly kialakulását, az árakat, az állam kevéssé avatkozik
bele a folyamatokba.
Magyarországon azonban a bal- és jobboldal nem ezt
jelenti. Történeti okokból baloldalinak tekintjük például az MSZP-t, mert egy
kommunista párt utódpártja. Holott a gazdaságpolitikája inkább jobboldali és
liberális. A Fidesz és a Jobbik gazdaságpolitikája rengeteg baloldali elemet
tartalmaz, a retorikájuk miatt azonban jobboldaliaknak. A liberálisokról még annyit, hogy a kortár, un. progresszív liberálisok szembefordultak a
szabadságot védelmező klasszikus liberális hagyománnyal, és ezzel beolvadtak a
baloldalba, elfedi a szerteágazó baloldali eszmetörténeti hagyományokat, és a
„progresszív liberális” elméletet és gyakorlatot egyaránt érintő baloldali
kritikákat. A valódi liberalizmus lassanként visszavonult elefántcsonttornyába,
nemzetközi folyóiratcikkekbe és könyvekbe, a közéleti vitákban átadva helyét a
politikai korrektség, a gyűlöletbeszéd, az LMBTQ-jogok, az identitáspolitika
körüli vitáknak.
Soha nem lesz vége ebben a rendszerben mert akkor gyorsan viszontlátjuk az 1929 vagy 2008-as válságot. A jelenlegi pénzügyi rendszert csak alacsony kamatokkal és folyamatos pénzkibocsátással lehet fenntartani és nyilván ez sem mehet a végtelenségig mert a pénzkibocsátással további adósságot is teremtünk. A Világgazdasági Fórum tervei pontosan arról szólnak, hogyan lehetne a rendszert megreformálni (pl. you will own nothing and you will be happy, central bank digital currency etc.), meglátjuk kinek mennyire fog tetszeni az új orwelli világ, feltéve ha mindezek megvalósulnak. Lenne szívás, ha Karácsony nyerne 2022-ben és év végén a FED és au ECB leállna a pénzpumpával és megemelné a kamatokat :)))
Karácsonyt Miniszterelnöknek!