Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 01. 28. 11:52

Jézus tanítása az új szövetség  

Ezt a topikot azért hoztam létre,hogy akik Jézus tanításában hisznek azok nyugodtan kitudják cserélni gondolataikat,anélkül,hogy a Jézusban nem hívőket,ez megbotránkoztatná.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
offshort
offshort 2025. 07. 03. 22:25
Előzmény: #69  offshort
#70
.
offshort
offshort 2025. 07. 03. 21:51
Előzmény: #68  krida
#69
hát .... 
ez a mese vlhogy semmiben nem különbözik Munchausen báró kalandjaitól 
vagy Háry János meséitől!
krida
krida 2025. 07. 03. 21:33
#68
"Valamikor mi is mindnyájan közéjük tartoztunk, és a régi természetünk kívánságai uralkodtak rajtunk. A saját elgondolásainkat törekedtünk megvalósítani, és igyekeztünk elérni, amit a régi természetünk megkívánt. Így tehát ránk is, mint mindenki másra, Isten JOGOS HARAGJA következett volna." (Efézus 2, 3-4
.
Amíg ide el nem jut az ember, hogy ezt az utolsó mondatot így, őszintén elmondja, addig büszke és gőgös, elveszett állapotban van, és a széles úton jár, ami a veszedelembe vezet. 
offshort
offshort 2025. 07. 03. 20:45
Előzmény: #66  ronaldinyo
#67
érdekes troll vagy , 
mindig válaszolsz, de értelem nélkül!  
na mind1!  :)) 
ugy látszik, erre a szintre lehet számítani a valláskárosultak részéről! 
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 07. 03. 20:37
Előzmény: #63  offshort
#66
megmondták ne imádja a sátánt.
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 07. 03. 20:36
Előzmény: #63  offshort
#65
offshort
offshort 2025. 07. 03. 20:33
Előzmény: #61  ronaldinyo
#63
értelmetlenek a hsz-eid, de ez nem csak most, hanem régóta! :))
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 07. 03. 20:33
#62
az Igazságról pediglen szo sem esett
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 07. 03. 20:31
Előzmény: #59  offshort
#61
igen maga egy jokora nagy trolll
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 07. 03. 20:31
Előzmény: #58  offshort
#60
ha valamit nem ért inkább ne szóljon
offshort
offshort 2025. 07. 03. 20:29
Előzmény: #57  ronaldinyo
#59
jobb trollt nem küldhettek volna a valláskárosultak! :) 
ha lehet mellözd már a konteos videóid! :)
offshort
offshort 2025. 07. 03. 20:23
Előzmény: #57  ronaldinyo
#58
minden mondata ül a szövegnek, de a lényegre nem figyeltél! 
jézus (a feltételezett jézus)  semmit nem irt le!
csak a halála utáni 80-100 évvel készültek jegyzetek, szájhagyományok alapján! 
:))
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 07. 03. 20:16
Előzmény: #55  ronaldinyo
#57
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 07. 03. 20:16
Előzmény: #55  ronaldinyo
#56
aki ezt megérti nagyjábol látja mi történik 
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 07. 03. 20:16
#55
aki ezt megérti nagyjábol látja mi történik 
offshort
offshort 2025. 07. 03. 19:34
#54
"Mottó: 
Az igazi probléma a hittel, hogy a hívőket megfosztva a megfontolástól, egy irányba tereli, hamis bizonyosságot adva nekik egy olyan világban, ahol bizonyosság egyáltalán nincs. 
A nyugati világban valaki akár hívő, akár nem, Jézussal kapcsolatban jóval többet tud, mint bármely mai közszereplőről. A kérdés az, hogy amit tudunk, az megfelel-e a valóságnak? 
Jézusról kortárs részéről hiteles feljegyzés nem készült, aki személyesen ismerte volna. 
Viszont archeológiai leletek, ősrégi szövegek és vallásos tárgyak segítségével elég sokat ismer a tudomány arról az időről, amikor az Újtestamentum születet. 
Ezek szerint sok minden dolog kiderül Jézusról, amit így húsvét táján érdemes összeszedni. 
Rövid hajviselet:  
Ellentétben a művészi képalkotásokban megjelenő Jézussal, abban az időben a zsidók rövid hajat hordtak. Az ősi római szobrokban a zsidó rabszolgákat rövid hajjal jelenítették meg. Valamint Pál Korinthusbeliekhez írt levelében kitér arra, hogy a hosszú hajú férfiak „csúfok”.  
A hatvanas évek hippi divatja idején a konzervatív keresztények hivatkozta Pál apostol 1. Korinthusbeliekhez írt levelére 11-14 alatt: Avagy maga a természet is nem arra tanít-é titeket, hogy ha a férfiú nagy hajat visel, csúfsága az néki? 
Keresztre feszítés?  
Az írástudók évszázadokon át tudták azt, hogy az Újtestamentumban olvasható szó „stauros” (amit Európában „kereszt”-nek fordítottak, rendszerint csak egy felállított oszlop. 
A rómaiaknak nem volt szabványos eljárásuk a keresztre feszítésre. Ezen kívül Josephus írásaiban megtalálható, hogy Jeruzsálem ostrománál a katonák a kivégzés alatt állókat különböző helyzetekben szegelték fel, vagy kötözték fel oszlopokra. Viszont a korai keresztények odaképzeltek egy keresztgerendát is, hogy így az egyiptomi „élet”-re (felteszem „örök életre”) szimbolizáljanak. 
Alacsony voltnem magas:  
A Római Birodalom idején a tipikus zsidó férfi nem érte el a 160 cm magasságot, amiből következtetni lehet Jézus magasságára. Hogy a későbbi korokban Jézust magasnak jelenítették meg, annak oka az asszociáció, ami szerint a „nagy” emberek egyúttal magasak is. Jézus istensége, csodálatos születése, és csoda tételei miatt kiérdemelte a daliás termetet, ezért jelenítették meg 180 cm körülinek. 
Házban születettnem istállóban:  
Jézus születésének körülményei a második évszázadban konkretizálódtak a csodásan mitikus részletekkel. De maga az istálló még később került be a képbe. Eredetileg József és Mária rokonoknál szállt volna meg, és a kitétel: „Nem volt részükre hely a kocsmában (eredetileg „kataluma”)” helyesen fordítva: 
Nem volt részükre hely az emeleten. A későbbi fordítok nem tudtak arról a szokásról, hogy éjszakára az állatokat beterelték a földszintre. Ebből következett, hogy a jelenlévő állatok miatt „istálló” lett a helyszín. 
Nem Jézus volthanem Josua
 A zsidó Josua megváltást jelent, amely név az ősi Közel Kelten igen gyakori volt. 
Josua és Jézus ugyanaz a név, de Názáretire azért használják kizárólagosan a Jézus nevet, hogy ne legyen összekeverhető az Ószövetségi Josuával, aki a zsidókat elvezeti az ígéret földjére. Valójában a kapcsolat a két személy között lenyűgöző. Néhány hittudós szerint a sokkal régebbi Josua történés van felfrissítve az Újszövetségben. 
Az apostolok számának (12) háttere nem történelmi, hanem asztrológiai
Jézus követőinek száma vita tárgyát képezheti. Az akkori emberek szerint a tizenkettő egy szerencsés szám volt. Az apostolok számának eredete egybeeshet a zodiak 12 mezejével, vagy az év tizenkét hónapjával. A zsidó vallást történelmileg megelőzte az asztroteológia vagy csillagimádás, mert ugye a vallások megalkotóinak ötletekre volt szükségük. Ezért volt Mohamednek 12 utóda, Izrael népének 12 nemzet. Hogy lehetett volna Jézusnak 13 tanítványa, esetleg csak 11? 
A jóslatok nem beteljesülnek, hanem utólag kitalálják őket:  
Jézus idejében az Ószövetség szövege széles körben volt ismert. Így az csak természetes, ha valaki meg akarta játszani a messiást, akkor (Máté szerint) Jézus szamár hátán vonult be Jeruzsálembe. (Máté 21:4) és ezzel megvalósult a próféta szava. A jelenések könyvében is olyan eseményekről számolnak be, amik már megtörténtek, nem kellett őket kitalálni.  
Jézusnak tulajdonított mondások egy része nem tőle ered
Jézus idézetek könnyedén kigyűjthetők az Internetről. A legismertebbek, például „Boldogok a lelki szegények…” vagy „Az vesse rá az első követ…” aztán „Ne tégy olyat másnak, amit magadnak nem kívánsz.” Szóval ezen mondások Jézustól származása már a III. században is képezte vita tárgyát. 
A helyzet az, hogy az Újszövetséget jóval Jézus halála után írták. Valós időben (real time) szavait nem lehetett rögzíteni, mert nem voltak meg hozzá az eszközök, 
.....................
hacsak ő maga nem írta volna le, ami nem történt meg.  :)  
.....................
Éppen ezért biztosak lehetünk abban, hogy az időtálló bölcs intelmek legalább egy része nem Jézustól származnak, azok időben vagy előtte, vagy utána hangozhattak el. Példának okáért a házasságtörésért megkövezett nő története legelőször a IV. században jelent meg. 
Az ókori Közel Keleten szokás volt tiszteletben tartott „arany szabályokat” tekintélyes személyek szájába adni a nagyobb hatás kedvéért. 
Jézus  személye, ha egyáltalán létezett, elvész a történelem homályában, nem hagyva hátra nekünk csak ráérzések tömegét és hagyományokat, melyeket ismereteknek fogadunk el. Ez a néhány, felsorakoztatott „tény” többnyire triviális, mert valójában nem számít, hogy Jézus magas volt-e vagy alacsony, hosszú volt-e a haja, vagy rövid. Az viszont nagyon is fontos, hogy az emberek által elfogadott „tények” Jézusról, istenről és az emberiségről nagyon is vérszegények. 
Jézus tanításait összekeverik az örök érvényű moralitással, zsidó elvárásokkal és némi vaskorszakból származó kultúrával. Ebből kellene nekünk megteremteni a kívánatos élet feltételeit a XXI. században." 
offshort
offshort 2025. 07. 02. 17:43
Előzmény: #52  B.A.L.A.N.Z.A.
#53
kridának ajánlott topik (2)
B.A.L.A.N.Z.A.
B.A.L.A.N.Z.A. 2021. 01. 31. 23:51
#52
Mindazt, aki megvall engem az emberek előtt, én is megvallom Atyám előtt, aki a mennyekben van.  azt, aki megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom Atyám előtt, aki a mennyekben van.
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 11:28
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51

18
1Így szólt hozzám az ÚR igéje: 2Hogy mondhattok ilyen közmondást Izráel földjéről: Az apák ettek egrest, és a fiak foga vásott el tőle?! 3Életemre mondom – így szól az én Uram, az ÚR –, hogy nem fogjátok többé ezt a közmondást mondogatni Izráelben! 4Mert minden lélek az enyém: az apák lelke is meg a fiak lelke is az enyém. Annak a léleknek kell meghalnia, aki vétkez
Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 11:28
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#50
"Jézusnak nincs olyan tanítása,hogy aki szegény vagy beteg az azért szegény  vagy beteg mert Isten büntetése van rajta:Sajnos az  újvilágból származó karizmatikus kereszténységen belül létezik egy tévtan amelyet az ószövetségi igék ízlésük szerinti kiragadásával próbálnak bizonygatni,de Jézus az Újszövetségben sehol sem tanitotta,hogy a szegénység vagy a betegség az Isten büntetése lenne,"
Erre is kitér a Biblia:
  • Ezékiel próféta könyve 18. fejezet
  • 19 Ti ezt mondjátok: Miért nem bűnhődik a fiú is az apa bűne miatt? Ez a fiú törvény és igazság szerint él, minden rendelkezésemet megtartja és teljesíti, ezért élni fog. 20 Annak kell meghalnia, aki vétkezett. A fiú nem bűnhődik az apa bűne miatt, az apa sem bűnhődik a fia bűne miatt. Igazságáért csak az igaz kap jutalmat, a bűn pedig csak magát a bűnöst terheli.
    Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 10:08
    #49
    az a gáz hogy sok vélemény van a bibliárol viszont alig értik ,és akik értik és beszélnek rola jobb lenne ha nem beszélnének mert van pár oriási tévedés ami bizony nem kenyeret hanem köbeket is dobál,sajna ez van ,és amugy is már elvettek belöle és hozzáirtak,emiatt már nem hiteles,maximum ki lehet érezni belöle valami nagy dolgot,illetve amit Jézusrol irtak abban is már sok kamu van ,de ki lehet érezni a lényeget ,ez elég arra hogy tovább keresse az ember az IGAZSÁGOT,a teljes Igazságot amit pont Jézus igért meg,és az már itt is van az Ember Fiában,megtestesült IGE.A Grál Üzenet.akinek van füle halja akinek nincs megyek.
    Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 09:26
    Előzmény: #29  Törölt felhasználó
    #48
    Amit itt írsz, azt nagy vonalakban el lehet fogadni. Az Ószövetség azonban a "Törvény és a Próféták". A prófétai könyvekben, sőt magában a Törvény könyveiben ill. a zsoltárokban is számos hely mutat (előre) Jézusra. Talán még kapható ehhez egy jól használható könyvecske is a nagyobb könyvesboltokban... Dér Katalin: Próféciák a Messiásról (Kairosz). 
     
    Az Ószövetség türelmi ideje István diakónus jeruzsálemi megkövezésével véget ért. A Messiás második eljövetelével az Újszövetség türelmi ideje is véget fog érni. 
     
    "És ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, egyetlen ember sem menekülhetne meg; de a választottakért megrövidíttetnek..." (Mt, 24,22)
    Leveletkaptamlife
    Leveletkaptamlife 2021. 01. 30. 22:42
    Előzmény: #46  Törölt felhasználó
    #47
    Ez az állandó törlés nem valami inspiráló. Na mindegy, lássuk. Jézus vagy volt vagy nem, nincs  ezzel kapcsolatban megbízható információm. Az evangéliumot érdekesnek találom. Röviden így tudom összefoglalni.
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 22:10
    #46
    Kedves pitcaim 2 és leveletkaptamlife szeretném ha leírnátok ,hogy mit gondoltok Jézusról ,mit jelent számotokra az Evangélium.
    pitcairn2 2021. 01. 30. 22:04
    Törölt hozzászólás
    #45
    pitcairn2 2021. 01. 30. 22:03
    Törölt hozzászólás
    #44
    pitcairn2 2021. 01. 30. 21:57
    Törölt hozzászólás
    #43
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 21:55
    #42
    Jézusnak nincs olyan tanítása,hogy aki szegény vagy beteg az azért szegény  vagy beteg mert Isten büntetése van rajta:Sajnos az  újvilágból származó karizmatikus kereszténységen belül létezik egy tévtan amelyet az ószövetségi igék ízlésük szerinti kiragadásával próbálnak bizonygatni,de Jézus az Újszövetségben sehol sem tanitotta,hogy a szegénység vagy a betegség az Isten büntetése lenne,és ha megtér valaki akkor anyagi javakban fog dúskálni és minden betegsége elmullik és többet nem lesz beteg.Isten gondoskodik gyermekeiről, segíthet az anyagi gondokon és a betegségekkel kapcsolatban is de nem ezeken van a hangsúly.
    Leveletkaptamlife
    Leveletkaptamlife 2021. 01. 30. 21:51
    Előzmény: #35  algore
    #41
    Szerintem is, de különben viszonylag egyszerű eldönteni. Bemásolom a cenzúrázatlan topicba és ott mindenki maga ítélheti meg.

    Topik gazda

    sotime
    4 2 1

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek