Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 01. 28. 11:52

Jézus tanítása az új szövetség  

Ezt a topikot azért hoztam létre,hogy akik Jézus tanításában hisznek azok nyugodtan kitudják cserélni gondolataikat,anélkül,hogy a Jézusban nem hívőket,ez megbotránkoztatná.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
B.A.L.A.N.Z.A.
B.A.L.A.N.Z.A. 2021. 01. 31. 23:51
#52
Mindazt, aki megvall engem az emberek előtt, én is megvallom Atyám előtt, aki a mennyekben van.  azt, aki megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom Atyám előtt, aki a mennyekben van.
kukker 2021. 01. 31. 11:28
Előzmény: #50  kukker
#51

18
1Így szólt hozzám az ÚR igéje: 2Hogy mondhattok ilyen közmondást Izráel földjéről: Az apák ettek egrest, és a fiak foga vásott el tőle?! 3Életemre mondom – így szól az én Uram, az ÚR –, hogy nem fogjátok többé ezt a közmondást mondogatni Izráelben! 4Mert minden lélek az enyém: az apák lelke is meg a fiak lelke is az enyém. Annak a léleknek kell meghalnia, aki vétkez
kukker 2021. 01. 31. 11:28
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#50
"Jézusnak nincs olyan tanítása,hogy aki szegény vagy beteg az azért szegény  vagy beteg mert Isten büntetése van rajta:Sajnos az  újvilágból származó karizmatikus kereszténységen belül létezik egy tévtan amelyet az ószövetségi igék ízlésük szerinti kiragadásával próbálnak bizonygatni,de Jézus az Újszövetségben sehol sem tanitotta,hogy a szegénység vagy a betegség az Isten büntetése lenne,"
Erre is kitér a Biblia:
  • Ezékiel próféta könyve 18. fejezet
  • 19 Ti ezt mondjátok: Miért nem bűnhődik a fiú is az apa bűne miatt? Ez a fiú törvény és igazság szerint él, minden rendelkezésemet megtartja és teljesíti, ezért élni fog. 20 Annak kell meghalnia, aki vétkezett. A fiú nem bűnhődik az apa bűne miatt, az apa sem bűnhődik a fia bűne miatt. Igazságáért csak az igaz kap jutalmat, a bűn pedig csak magát a bűnöst terheli.
    Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 10:08
    #49
    az a gáz hogy sok vélemény van a bibliárol viszont alig értik ,és akik értik és beszélnek rola jobb lenne ha nem beszélnének mert van pár oriási tévedés ami bizony nem kenyeret hanem köbeket is dobál,sajna ez van ,és amugy is már elvettek belöle és hozzáirtak,emiatt már nem hiteles,maximum ki lehet érezni belöle valami nagy dolgot,illetve amit Jézusrol irtak abban is már sok kamu van ,de ki lehet érezni a lényeget ,ez elég arra hogy tovább keresse az ember az IGAZSÁGOT,a teljes Igazságot amit pont Jézus igért meg,és az már itt is van az Ember Fiában,megtestesült IGE.A Grál Üzenet.akinek van füle halja akinek nincs megyek.
    Törölt felhasználó 2021. 01. 31. 09:26
    Előzmény: #29  kukker
    #48
    Amit itt írsz, azt nagy vonalakban el lehet fogadni. Az Ószövetség azonban a "Törvény és a Próféták". A prófétai könyvekben, sőt magában a Törvény könyveiben ill. a zsoltárokban is számos hely mutat (előre) Jézusra. Talán még kapható ehhez egy jól használható könyvecske is a nagyobb könyvesboltokban... Dér Katalin: Próféciák a Messiásról (Kairosz). 
     
    Az Ószövetség türelmi ideje István diakónus jeruzsálemi megkövezésével véget ért. A Messiás második eljövetelével az Újszövetség türelmi ideje is véget fog érni. 
     
    "És ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, egyetlen ember sem menekülhetne meg; de a választottakért megrövidíttetnek..." (Mt, 24,22)
    Leveletkaptamlife
    Leveletkaptamlife 2021. 01. 30. 22:42
    Előzmény: #46  Törölt felhasználó
    #47
    Ez az állandó törlés nem valami inspiráló. Na mindegy, lássuk. Jézus vagy volt vagy nem, nincs  ezzel kapcsolatban megbízható információm. Az evangéliumot érdekesnek találom. Röviden így tudom összefoglalni.
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 22:10
    #46
    Kedves pitcaim 2 és leveletkaptamlife szeretném ha leírnátok ,hogy mit gondoltok Jézusról ,mit jelent számotokra az Evangélium.
    pitcairn2 2021. 01. 30. 22:04
    Törölt hozzászólás
    #45
    pitcairn2 2021. 01. 30. 22:03
    Törölt hozzászólás
    #44
    pitcairn2 2021. 01. 30. 21:57
    Törölt hozzászólás
    #43
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 21:55
    #42
    Jézusnak nincs olyan tanítása,hogy aki szegény vagy beteg az azért szegény  vagy beteg mert Isten büntetése van rajta:Sajnos az  újvilágból származó karizmatikus kereszténységen belül létezik egy tévtan amelyet az ószövetségi igék ízlésük szerinti kiragadásával próbálnak bizonygatni,de Jézus az Újszövetségben sehol sem tanitotta,hogy a szegénység vagy a betegség az Isten büntetése lenne,és ha megtér valaki akkor anyagi javakban fog dúskálni és minden betegsége elmullik és többet nem lesz beteg.Isten gondoskodik gyermekeiről, segíthet az anyagi gondokon és a betegségekkel kapcsolatban is de nem ezeken van a hangsúly.
    Leveletkaptamlife
    Leveletkaptamlife 2021. 01. 30. 21:51
    Előzmény: #35  algore
    #41
    Szerintem is, de különben viszonylag egyszerű eldönteni. Bemásolom a cenzúrázatlan topicba és ott mindenki maga ítélheti meg.
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 21:43
    #40
    Tanítása utolsó részében Jézus azon a téves nézeten akart változtatni, amely tanítványai fejében élt a gazdaggal kapcsolatban. A tanítványok csodálkozása egyre csak nőtt Jézus szavai hallatán. Egészen addig elfogadták az írástudók és farizeusok értelmezését, miszerint az anyagi jólét és egészség Isten áldásának bizonyítéka, a szegénység és betegség pedig Isten nemtetszését jelzi. Ezért kérdezték meg Jézustól, amikor a születésétől fogva vak emberrel találkoztak, hogy „Mester, ki vétkezett, ez-é vagy ennek szülei, hogy vakon született?" (Jn 9:1–2).
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 21:41
    #39
    A Topik cime: ,"Jézus tanítása az új szövetség "Jézus nem tanította a bőség evangéliumát az egy tévtanitás a karizmatikus keresztényektől,más vallások tanait pedig kéretik abba a topikba irni ahol az a téma.Ide az új szövetséggel kapcsolatos,Jézus tanításaival kapcsolatos Igéket és gondolatokat várnám.
    pitcairn2 2021. 01. 30. 21:26
    Törölt hozzászólás
    #38
    pitcairn2 2021. 01. 30. 21:18
    Törölt hozzászólás
    #37
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 16:59
    Előzmény: #34  Törölt felhasználó
    #36
    Kíváncsi vagyok,ki mit gondol az újszövetség létrejöttéről,miért nem működött a régi szövetség,miért kellett az újszövetség ?
    algore 2021. 01. 30. 13:51
    Előzmény: #17  Törölt felhasználó
    #35
    Szerintem abszolut temabavago volt a hozzaszolasa. De azt is megertem, ha a Biblia-kor eros cenzurat alkalmaz. 
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 13:25
    #34
    Igen ez még egy érdekes kérdés,hogy miért is volt szükség az új szövetségre és miért nem tudott jól működni a régi szövetség.
    Shareholder 2021. 01. 30. 13:21
    Törölt hozzászólás
    #33
    pitcairn2 2021. 01. 30. 13:00
    Törölt hozzászólás
    #32
    kukker 2021. 01. 30. 12:54
    Előzmény: #30  kukker
    #31

    "Elméjükbe vésem és szívükbe írom törvényemet."
    Mindenki, aki hallja a lelkiismeretét, mikor megkísérti a gonosz.
    Vagy amikor megcselekszi azt.
    Vagy csak amikor látja, érzi(!!!!) - ez szerintem a legfontosabb - hogy valami rossz és gonosz dolog van vagy történik.
    Mert ott van a szó: "Elméjükbe vésem és szívükbe írom törvényemet."
    kukker 2021. 01. 30. 12:50
    Előzmény: #29  kukker
    #30
    10 Ez lesz a szövetség, amelyet ama napok után Izrael házával kötök majd – mondja az Úr. Elméjükbe vésem és szívükbe írom törvényemet. Istenük leszek és ők a népem lesznek. 11 Akkor majd senkinek sem kell társát vagy testvérét tanítania: Ismerd meg az Urat! Hiszen mindenki ismerni fog a legkisebbtől a legnagyobbig.
    Elméjükbe vésem és szívükbe írom törvényemet.
    Istenük leszek és ők a népem lesznek.
    kukker 2021. 01. 30. 12:49
    Előzmény: #26  Törölt felhasználó
    #29
    Igen, ez valahol részemről is így van.
    Szövetség.Ezt köti Isten az emberrel.Van az Ó és van az Új.Két szerződés nincs érvényben, csak egy.Persze az új szerződés tartalmazhatja a régi elemeit is, azokat beleírhatják, de magát a régit eltörölte, az nem érvényes. És ez igazából akkor megfigyelhető, hogy a Tórát követi valaki, amikor Jézust kell.
    Amikor az Élő Vizet kell követni.
  • Zsidóknak írt levél 8. fejezet
  • 7 Ha ugyanis az első (szövetség) kifogástalan lett volna, nem volna szükség a másodikra. 8 Így feddte meg őket ugyanis: Íme, jönnek napok – mondja az Úr –, s új szövetségre lépek Izrael házával és Júda házával. 9 Nem olyan szövetségre, mint amilyet atyáitokkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogtam és kivezettem őket Egyiptom földjéről. De mivel nem tartották meg a szövetséget, én sem törődöm velük – mondja az Úr. 10 Ez lesz a szövetség, amelyet ama napok után Izrael házával kötök majd – mondja az Úr. Elméjükbe vésem és szívükbe írom törvényemet. Istenük leszek és ők a népem lesznek. 11 Akkor majd senkinek sem kell társát vagy testvérét tanítania: Ismerd meg az Urat! Hiszen mindenki ismerni fog a legkisebbtől a legnagyobbig. 12 Irgalmas leszek bűneik iránt, és vétkükre többé nem emlékezem. 13 Ha tehát itt új szövetségről beszél, a régit elévültnek tekinti. Ami pedig elévült és idejét múlta, az közel van a megszűnéshez.
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 12:37
    #28
    Más juhaim is vannak nekem, amelyek nem ebből az akolból valók: azokat is vezetnem kell, és hallgatni is fognak a hangomra: és akkor lesz egy nyáj, egy pásztor. 
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 12:29
    Előzmény: #24  Törölt felhasználó
    #27
    Én nem a kereszténységet hanem Jézust hirdetem,a kereszténység egy vallás,Jézus nem keresztény volt a kereszténységet építették Jézusra.Maga a keresztény vallás kialakulásához és működéséhez valóban jó ismeret az ószövetség,de én nem egy vallást akarok támogatni hanem Jézust hirdetni.
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 12:24
    Előzmény: #22  Törölt felhasználó
    #26
    Tudom,hogy mire gondoltál,és miért tetted be azokat az Igéket :)
    De a kérdést meg kellett várnom,hogy miért nem az ó hanem csak az újszövetség.
    Megpróbálom egy egyszerű hasonlattal elmagyarázni,képzeld el,hogy van egy szerződésed valakivel majd ezt egy idő után megújítod,úgy,hogy teljesen új alapokra helyezed azt.Az új szövetségben az ószövetséggel ellentétben nem a törvényeken van az alap,hanem Istennel való személyes kapcsolaton.Jézus nem törölte el a törvényeket sőt adott újat is,de maga az alap teljesen új.Nem lehet jól egy új szerződést értelmezni úgy,hogy a régit is benne hagyjuk,aminek a régiből benne kell lenni az új szerződésben arra Jézus hivatkozik és azok benne is vannak,amikre viszont nem hivatkozik azoknak nem is kell benne lennie.nem azért mert igazak vagy nem igazak,hanem azért mert ez egy új szerződés ami teljesen új alapokon nyugszik,nem a törvények által hanem a hit által,Jézus Krisztusba vetett hit által van az üdvösség.
    Laslie 2021. 01. 30. 12:14
    #25
    Na, de jó ez a topik! 🙏
    A sok stressz után a lelkünkkel is foglalkozunk! 
    Ámen! 
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 12:04
    Előzmény: #22  Törölt felhasználó
    #24
    Sir Isaac Newton, a keresztényhitű, zseniális természettudós egyenesen azt állította, hogy: "Aki nem ismeri Dániel könyvét, az nem ismeri a kereszténységet." (és milyen igaza volt!).
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 11:48
    Előzmény: #15  Törölt felhasználó
    #23
    „Ne legyen tarsolyodban kétféle súlymérték, nagyobb és kisebb. Ne legyen házadban kétféle véka, nagyobb és kisebb. Pontos és hiteles súlymértéked, pontos és hiteles vékád legyen, hogy hosszú ideig élhess azon a földön, amelyet Istened, az Úr ad neked. Mert utálatos az Úr előtt, Istened előtt mindenki, aki ilyet tesz, mindenki, aki hamisan cselekszik.”
    "Miért nézed a szálkát atyádfia szemében, a magad szemében pedig miért nem veszed észre még a gerendát sem? Vagy hogyan mondhatod akkor atyádfiának: Hadd vegyem ki szemedből a szálkát! - mikor a magad szemében ott a gerenda. Képmutató, vedd ki előbb saját szemedből a gerendát, és akkor majd jól fogsz látni ahhoz, hogy kivehesd atyádfia szeméből a szálkát.”
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 11:43
    Előzmény: #18  Törölt felhasználó
    #22
    Itt én arra gondoltam, hogy az Ószövetséget nem lehetséges hentesbárddal leválasztani Krisztus tanításáról... már amennyiben egy szimbiózisban élő szöveget tételezünk... ld. az előzmény hsz-emet.
    Törölt felhasználó 2021. 01. 30. 11:40
    #21
    Maradjunk annyiban,hogy Jézus tanítása benne van a Bibliában,szerintem érthető és világos annyira amennyire egy hívőnek szüksége van,de arra már többször utaltam.hogy Isten által lehet megismerni Jézus tanítását,ezért fontos,hogy amikor a Bibliai Igét olvassuk akkor közben Istenre is figyeljünk,így a megértési szintünkhöz képest megtudjuk érteni az Igéket.De itt is van egy fejlődési folyamat,ezért ugyan az az Ige ahogy fejlődik a hívő,még tisztább értelmet is kaphat idővel,nem mást fogunk érteni,hanem még tisztábban fogjuk érteni,hogy Isten mit üzen számunkra abban az adott Igében.De ha van arra igény,természetesen ki is elemezhetünk egy Igét.

    Topik gazda

    sotime
    4 2 1

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek