Topiknyitó: Portfolio 2011. 12. 15. 12:20

Itt a devizahiteles csomag: 900 milliárdos teherkönnyítés jön  

Ugrás a cikkhez
30-35%-kal kisebb havi terhet tesz lehetővé a devizahitelesek számára a kormány és a Bankszövetség megállapodása, a rögzített árfolyam feletti rész kétharmadát Matolcsy szerint a bankok, harmadát az állam viseli. A teljes csomag előbbinek 600,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=160032
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:15
Előzmény: #58  ujonc
#60
Azért össze ne hasonlítsd már a kettőt. Az egyiknek nincs kockázata, csak a nagyon kicsi vissza nem fizetési, a másiknak pedig tudott volt az árfolyamkockázata. Legfeljebb annak mértékét mérték fel rosszul mind a devizahitelesek, mind pedig bankok.
bigyula 2011. 12. 15. 20:14
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#59
Valóban. Van "lapos TV" 50000 ft alatt, és 1.5 misi felett is...
ujonc 2011. 12. 15. 20:13
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#58
"de azért valljuk be, az utóbbi 2-3 évig az államkötvény gyakorlatilag kockázatmentesnek volt mondható."
Na így gondolkodtak a devizahitelesek is, amikopr felvették a hitelt! Ők sem gondolták ezt a mértékű forintgyengülést, ami szintén nem rajtuk múlott.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:13
Előzmény: #50  ujonc
#57
Jól van, én itt senkivel nem akarok konfliktust, az "ellenséget" nem egymásban kell keresnünk.
Az anyumék 30 évig éltek eltartási szerződésben, mire kerekedett 2, azaz kettő szobájuk.
És akkor elárulok valamit, ha már az LCD TV-t is szóba hoztad: szerintem én voltam az utolsó ebben az országban, aki most vasárnap vett magának egy laposTV-t.
Pedig évek óta dúl a plazma-LCD háború, most pedig a LED. Nekem hiába bombázták az agyamat reklámmal és újgazdag sznobizmussal, pedig tudtam volna venni már réges rég. De jó volt az öreg TV-m, szerettem. És terepjárót sem tervezek venni, bár úgy látom, ebben az országban már csak azt veszik emberszámba, aki abban mereszti a fenekét.
Szóval igenis: rajtunk is múlik, mikor mit teszünk és mi által hagyjuk befolyásolni magunkat.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:13
Törölt hozzászólás
#56
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:12
Előzmény: #50  ujonc
#55
Gyerekek ezt az LCD-tévés hülyeséget már abba kellene hagyni.Jószerivel nem is lehet másikat kapni.Ma már ez egy standard dolog.Ennyi erővel azt is mondhatnánk hogy nahát mobil telefont vett,vagy hűtőt.
ujonc 2011. 12. 15. 20:10
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#54
Jól emlékszel!
Most sincs másként!
Az albérlet következő lépcsőfoka a saját tulajdon. Amit albérleti díj fizetése mellet nem lehet összespórolni. Ezért döntöttek úgy sokan, hogy ha sajátra fizetik az albérlet díját (törlesztő részlet) 20-25 év múlva elmondhatják van egy saját lakásom.
Eltartási szerződés.
Nagyon ritka, mert az idősek és a fiatalok sem mernek belevágni (mind a két fél kockázata benne van). A bankok is megjelentek a piacon, az idős ember meg maradhat a tulajdonában haláláig.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:08
Előzmény: #51  ujonc
#53
Amikor én gazdasági kérdésekről beszélek (ill. politikai is), akkor sohasem saját magam szempontjából beszélek.

Érteni pedig értem, hogy miről beszélsz, mert hülye nem vagyok.

Ja, és azért annyira én sem vagyok eleresztve, mielőtt azt gondolnád.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:07
Előzmény: #44  ujonc
#52
"az államkötvény is tartalmaz kockázatot"- nyilván minden tartalmaz kockázatot, de azért valljuk be, az utóbbi 2-3 évig az államkötvény gyakorlatilag kockázatmentesnek volt mondható. az hogy most nem az, egyedül a politikusok hibája, akik a hatalomért bárhol a világban szórták az alamizsnát a népnek.(Róma óta semmi sem változott).
"Így bármikor benne lehet a pakliban egy államcsőd"- az már régen rossz, ha szerinted bármikor benne van a pakliban egy államcsőd.remélem ezt kevesen gondolják így, mert akkor kis túlzással januárban már nem hozza a postás a nyugdíjat...
itt az elmúlt tizenvalahány évben mindenki felelőtlen volt, ennek isszuk a levét most. anno a fidesz kormány kezdte a kedvezményes lakáshitelekkel- ennek az eredménye 1-2 éven belül 2-3x-os lakásárak.
szocik jöttek, elkezdtek gondolkodni, drága a lakás, mit tegyünk: hopp óriási ötlet: devizahitel, bravó!ahelyett, hogy szabályozták volna a hitelpiacot, a lovak közé dobták a gyeplőt.
mindemellett ott volt a felelősen gondolkodó hitelfelvevő, aki látva a mélyben leledző CHF majd JPY kamatokat, vett egy olyan lakást, házat, amire semmi szüksége nem volt, a lényeg, hogy nagyobb legyen mint a szomszédé.
Az eredmény: most mindenki fizet, a hülye is, meg az is, aki semmiben sem hibázott, csak itt lakik ezen a kilencvenvalahányezer négyzetméteren.
ujonc 2011. 12. 15. 20:05
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#51
Pénznyelő!
Ne haragudj, de veled ezzel a témával kapcsolatban nem érdemes vitába szállnom.
Egész egyszerűen olyan egzisztenciális helyzetben vagy, hogy nem értheted miről beszélek. Milyen helyzetben van az átlag ember az országban.
ujonc 2011. 12. 15. 20:02
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
Hol laktak?
Mi a forinthiteles panelunkban!
És azt Te is tudod az emberek miért választották a svájci frankot. A csapból is ez folyt! És azért akarunk LCD TV, mert ezt látjuk. És, ha tudjuk, hogy az ember ilyen nem nehéz befolyásolni. Ennek fényében mindenki döntse el, ki milyen mértékben felelős a történtekért!
Megjegyzem nincs frankhitelem, de felfogom ésszel, hogy ezt nem mindenki látja (látta) át. És ezért nem feltétlenűl őket hibáztatom.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:01
#49
Ez utóbbit fele-fele arányban vállalja át az állam és a bankszektor, az 1/3-2/3 arány a teljes csomagra vonatkozik.

Az államnak honnan a f...ból lesz pénze?Mert ugye nem a bankoktól, hiszen a bankadó a felére csökken.Tehát honnan?TŐLÜNK!!!
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 19:59
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#48
Bocsi.. nem fejeztem be...
Én emlékszem még: annak idején természetes volt az al- és társbérlet, az eltartási szerződés, vagy az ingatlanbérlés, netán az, hogy a fiatalok nem menekülten észüket vesztve a szülői házból, hanem együtt élt két generáció addig, amíg nem tudtak saját erőből új otthont teremteni.
Jaaaa, hogy ezek már nem olyan trendik ?
Aláírom. Akkor sem ez a megoldás, ami mostanság folyik.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 19:59
Előzmény: #45  ujonc
#47
Ujonc:

"Ez meg az országunk tragédiája, hogy az emberek így jutnak egyről a kettőre!"

Ez marhasaág.

Mindenkinek megvolt a lehetősége, hogy:
- ne vegyen fel hitelt;
- Ft hitelt vegyen fel;
- devizahitelt vegyen fel.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 19:56
Előzmény: #45  ujonc
#46
Ujonc, figyu ide... amikor még nem voltak devizahitelek, hol laktak az emberek ?
Na csak úgy kérdezem.... mert kevesebb hajléktalan volt, mint most.
A világért sem akarnám visszasírni a cuclizmust, de a CHF-hitel előtt is volt élet a Földön.
ujonc 2011. 12. 15. 19:53
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Ez meg az országunk tragédiája, hogy az emberek így jutnak egyről a kettőre!
Nem véletlenűl spriccelnek külföldre az értelmesebb fiatalok. Azzal az energiával amivel itthon összehoznak egy lakást, kint biztos egzisztenciát teremtenek, nyugdíjas éveikre megtakarítással.
ujonc 2011. 12. 15. 19:50
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Azért, ha a hitelest "felelőtlennek" tartod, nem árt megjegyezni, hogy az államkötvény is tartalmaz kockázatot, csak ezt hajlamosak elfelejteni az emberek!
Így bármikor benne lehet a pakliban egy államcsőd. És ebben az esetben ne másokat próbálj hibáztatni, ha a hiteles "felelőtlen"!
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 19:47
Előzmény: #39  ujonc
#43
Igen, említettem, hogy biztos vannak kivételek.
Bár az én ismeretségi körömben az összes devizahiteles erején felül bevállalta a hitelt. Illetve az adott helyzetben még bírta, és csak a remény éltette őket, hogy ennyi lesz örökkön-örökké és kész. Ugyanakkor minden este imádsággal tértek nyugovóra, hogy ne gyengüljön a forint. Mert tévedés az, hogy nem voltak tisztában az árfolyam-változás kockázatával. Csak bíztak. Nem jött össze.
Szóval ennyit erről.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 19:44
Előzmény: #37  szivacs
#42
ebben a hozzászólásban érzek némi iróniát..
már ne is haragudj, de tudod nem mindenki sikkasztott, lopott pénzből vesz államkötvényt, hanem bármily furcsa is, van aki a leadózott jövedelmén vásárol azért, hogy biztosítsa annak értékállóságát.(ha már egyszer megdolgozott érte)ő is hitelező. tehát bebukhatja, így járt.de a felelőtlen hitelest húzzuk ki a szarból bármi áron..érdekes észjárás, olyan tipikusan magyar:)))
szivacs
szivacs 2011. 12. 15. 19:43
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
5. ne legyen ingatlanod, legyél mobilis, menj a munkalehetőség után - ha mégis van fizess adót rá!

Hm, melyik könyvben is írogattak pont ilyesmiket....?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek