Topiknyitó: Portfolio 2011. 12. 15. 12:20

Itt a devizahiteles csomag: 900 milliárdos teherkönnyítés jön  

Ugrás a cikkhez
30-35%-kal kisebb havi terhet tesz lehetővé a devizahitelesek számára a kormány és a Bankszövetség megállapodása, a rögzített árfolyam feletti rész kétharmadát Matolcsy szerint a bankok, harmadát az állam viseli. A teljes csomag előbbinek 600,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=160032
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 18. 19:05
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#177
És ezeknél még vannak hülyébbek.

Ezeket saját fülemmel hallottam:

"Folynak a tárgyalások a sejkkel, h Dubai-ban a lakosság lyoness utalványban kapja az életjáradékát..."

"Az AIG soha nem dől be..."

Ahogy a fenti példák is mutatják, az államnak is megvan a felelőssége abban, h idáig fajultak a dolgok. Ha a szabályozás teret enged a kizsákmányolásnak, akkor az emberek gátlástalanná és a tudatlanabbak áldozatokká válnak.
Ezért nem szabad innen kivonulnia az államnak. Ahogy nem vonul ki a rend fenntartásából sem, mert akkor már holnap felfalnának minket Kolompárék.
Törölt felhasználó 2011. 12. 18. 18:42
Előzmény: #174  minden6ó
#176
De ezt most miből gondolod?
Én két elméletet hallottam:
1) kvázi 180-s árfolyamon való, "ingyenhitel" - Gyuri szerint.
2) 180 alatt fizeted a kamatokat, 180 felett nincsen kamat (ill. 1/3-ad részben van, amit az állam fizet) és nincsen további +/- árfolyamkockázat - bankok szerint.
(Annyi kitétellel, hogy x év után esetleg nincs árfolyamgát.)
No, persze az sem kizárt, amit te mondasz. Meg semmi más sem. :DDDD
Törölt felhasználó 2011. 12. 18. 18:36
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#175
"Erre az ügyintéző: az teljesen kizárt, mivel 190-nél bedől a magyar állam, és akkor már nem lesz gond a hitellel... MKB bank."

Ez olyan, mint a rémrendes családban:
- Holnap itt a világvége, szexeljünk.
- Dehogy is, nem érek rá. Megyek fosztogatni.
minden6ó 2011. 12. 18. 11:58
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#174
Nein, nein, nein:)

Pont az a baj, hogy az 5 évig gyűlő tőkét, hozzácsapják a hiteledhez, és azt is kamatosítják, jó kis 11-12%os THM-el...
Továbbgondolva, most a gyüjtőszámla kamatát 2/3 / 1/3 részben válllja a Bankrendszer és a kormány. Tehát az állam fog fizetni(jóváír) a banknak a gyüjtőszámla hitel után 1/3 rész kamatot( kb:2%). Tehát a bank elesik 5 év alatt a fennmaradó évi 4% kamatbevételtől.
Letelik az 5 év, és mondjuk marad még 10 év a hiteledből. Ez gyakorlatilag egy halasztott törlesztésű hitel, amibe a bank a későbbiekben nyugodtan beépítheti az elmaradt kamatbevételét...
Hát ezért örül neki a piac, mert így valódi veszteség nem éri a bankot.
Ha ez így megvalósul, ismét nem fognak tolongani az ügyfelek az árfolyamrögzítésért...
Törölt felhasználó 2011. 12. 18. 11:22
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#173
És jobban tükrözi döntéseink következményeit.
Bár én továbbra is a kamatemelések felülvizsgálásával kezdtem volna, utána meg nézzük meg, h mit lehetne még.

Az olcsó hitelnek ára van ezt végre be kéne látnia már az adósnak is. Az állam elkúrta a szabályozást, a bank meg félretájékoztatott. Utóbbihoz hallottam egy közeli ismerőstől egy érdekeset. Kérdezték, h mi lesz, ha 200 fölé megy az árfolyam. Erre az ügyintéző: az teljesen kizárt, mivel 190-nél bedől a magyar állam, és akkor már nem lesz gond a hitellel... MKB bank.
Törölt felhasználó 2011. 12. 18. 10:13
Előzmény: #162  minden6ó
#172
Viszont bizonyos értelemben nagyobb segítség, mint az egy összegben lévő végtörlesztés.
Mert noha nem 180-on fizetsz, viszont, ha eltörlik a rajta lévő kamatokat, akkor a 180 feletti rész - a divatos szóhasználattal élve - ingyen hitel lesz, melyet nem megterhelően és kivitelezhetetlenül egy összegben kell kifizetni.
Nem véletlenül, hogy egyes más országok ehhez hasonlót alkalmaztak azonnal. Így lesznek az "elsőkből" utolsók. ;)
(Amúgy rettentő furcsa, hogy korábban a hasonló javaslatokkal az állam nem foglalkozott, a bankok elutasították, most meg pont ők szarták meg a spanyol viaszt.)
Törölt felhasználó 2011. 12. 18. 09:19
Törölt hozzászólás
#171
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 18. 00:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#170
igazad lehet! akkor volt: márkó póló
ma: márkás póló
a vízöntő korszakában meg: narkós paulo :)

a sok lökött, akik csak segédanyaggal képesek elviselni a valóságot (pedig a valóság viccesebb sokszor, mint a fikció), azok teszik majd narkós bolygóvá a fődet... nem megoldják majd a problémákat, hanem elmenekülnek előle...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 18. 00:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#169
banyeg, te kóborvillám vagy :)
5k hogy jött ki? akkor voltál 7k, és megjegyezted? :)
nekem mondjuk a 4k szimpatikusabb :) de ez az 5k év elég durva...
bácsfai diánás cukor hogy van? írt valami újat az aranykorról? :) vagy csak a fű koráról írt, amikor mindenki annyit fog szívni, mint ő? :)

link

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 18. 00:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#168
nem gondoltad végig, hogy a homo sapiens, de már a homo habilis is úgy kezdte, hogy erőszakos vadbarom volt? aztán fokozatosan kezdtük korlátok közé szorítani ezt, és ma ott tartunk, hogy jó esetben börtön jár a komolyabb erőszakért (persze a kormányok ebben sem szeretik a konkurenciát, mint ahogy a lopásban sem :) és ők nyugodtan művelik tovább, de ez így még mindig jobb, mintha mindenkinek szabad lenne, nemde?)

olyan vagy ezekkel az évszámokkal, mint koborvillam volt :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 17. 22:49
Előzmény: #165  jumbo2
#167
konkrétan mit nem értesz?

amúgy ez durva:

"A bankok a kedvezményes végtörlesztési árfolyam alkalmazásából eredő veszteségének 30%-át leírhatják."

lesz itt még "kreatív könyvelés" meg trükközés az alkalmazott árfolyamokkal :)

nyilván ezért mentek bele ilyen könnyen újabb 600 mrd buktába, no meg a nyomás miatt

mondjuk 6500-nak a 25%-ra sehogy sem jön ki a 900 mrd :)
jumbo2 2011. 12. 17. 21:35
Előzmény: #165  jumbo2
#166
Még valami. A 90 napon túli adósok általában menthetetlenek. Nem rájuk kellene fókuszálni.
jumbo2 2011. 12. 17. 21:35
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#165
Csak most olvastam ezt az egészet, de nem sokat értek az egészből. Mondjuk nem sok időt fordítottam a megértésre.
Ha én nem értem, akkor az átlagember mit fog ebből felfogni?

Egy biztos. A devizahitelesek tömegének megoldás nincsen.
Törölt felhasználó 2011. 12. 17. 20:46
Előzmény: #163  niobeta
#164
Ahogyan az sem tiszta, hogy a 180 feletti teljes részről beszélünk, vagy az árfolyamrögzítéses konstrukció gyűjtőszámlájának kamatáról (mert volt olyan cikk, ami ezt írta).

Teljesen zavaros még az egész.
niobeta
niobeta 2011. 12. 17. 20:20
Előzmény: #162  minden6ó
#163
nekem az sem tiszta, hogy az összes devizahiteles igényelheti majd, vagy csak az aki a rögzített árfolyam alatt vette fel
minden6ó 2011. 12. 17. 08:37
Előzmény: #19  S52Raptor
#162
A problémát továbbra is az alábbiakban, és annak is az utolsó mondatában látom.
Ez így nem segítség, hiszen továbbra is egy + hitelt kap az adós a nyakába, mivel nincsen lehetőség a gyüjtőszámlán felhalmozódott tartozást egy összegben a moratóium lejáratát követően visszafizetni...

"A rögzített árfolyam és az ezt meghaladó tényleges törlesztési árfolyamok közötti különbségre a hitelező speciális célú, a felelős hitelezés szabályai alá nem eső forint jelzáloghitelt nyújt, vagyis úgynevezett gyűjtőszámlát nyit, aminek a fedezete ugyanaz a lakóingatlan, mint a devizahitel esetében. A gyűjtőszámlahitel végső lejárata nem lehet korábbi, mint a devizakölcsöné."

Erről szívesebben olvasnék érdekes hozzászólásokat...
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 20:44
Törölt hozzászólás
#161
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 20:43
Törölt hozzászólás
#160
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 20:40
Törölt hozzászólás
#159
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 20:39
Törölt hozzászólás
#158
bigyula 2011. 12. 16. 20:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#157
Te valamit félteértettél: nem zsidóztam! Nem hiszek s "cionista összeesküvésben".
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 20:33
Törölt hozzászólás
#156
bigyula 2011. 12. 16. 20:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#155
Értem. Tehát, a feudalizmus közepe-vége már valójában kapitalizmus volt. Ezt add be Hoffmannak, és máris átírják a tankönyveket!

Esetleg megemlíthetnéd azt is, hogy mivel a zsidók évezredek óta foglalkoznak hitelezéssek (banküzemeltetéssel), így minden azóta létezett társadalom valójában kapitalizmus volt, ami most megbukott az egész világon...
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 19:57
Törölt hozzászólás
#154
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 19:54
Törölt hozzászólás
#153
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 19:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#152
"ott tartunk ahol kb. 5000 éve elkezdődött eme vilgákorszaka az embernek"

Miben is tartunk ott, mint 5000 éve. Fejtsd ki bővebben, ha lehet.
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 19:53
Törölt hozzászólás
#151
bigyula 2011. 12. 16. 19:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#150
Ez nekem új. Nem tanultam arról, hogy a kapitalizmus az 1200-as években alakult ki. Esetleg javasolhatnád, hogy írják újra a tankönyveket...
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 19:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#149
Milyen "jelenlegi modell"? Mert 800 éve 1200 volt ugyebár. Akkor azért nem pont az volt, mint most.
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 19:47
Törölt hozzászólás
#148
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 19:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#147
Eddig azért alapjaiban nem írtál baromságokat. De ez nagyon az.

"az elmúlt 800 év gazdasági, társadalom szervezési struktúrái csődöt mondtak"

Az elmúlt 800 év során elég sok gazdasági, társadalmi struktúra volt. És nyilván a fejlődés már csak olyan, hogy jellegéből adódóan előbb-utóbb minden megszűnik / átalakul, mert lesz helyette egy jobb.
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 18:40
Törölt hozzászólás
#146
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 11:28
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#145
Másrészt profitorientáltság, befektetés mértékét tekintve egyáltalán nem mindegy, hogy tőzsdézel, kereskedsz, szociális intézményt üzemeltetsz, gyárat üzemeltetsz, vagy farmot.

Ha így gondolkozna mindenki, akkor mindenki elmenne tőzsdézni, te meg a nagy tőzsdés éhenpusztulnál, mert nem termelné a szád elé senki a marhát, ami nem hoz akkora hasznot.

Ugyanazt tudom neked is mondani, mint aki kevesebb munkát akart éjszakai munka nélkül.
Te is azért tudsz tőzsdézni, mert vannak olyan munkák, amiket elvégeznek helyetted és ne adj ég alig vagy nem is hoznak profitot!
Ezt azért jó lenne átgondolni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 11:23
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#144
Igen, tökéletesen egyetértek (a komcsi rendszerrel), annyi kitétellel, hogy olyan nincs, hogy hirtelen boldogulj magadtól olyan stagingből, melyben ez eddig teljesen gátolva volt.
Ez olyan, mintha kiraknának a Szahara közepén, oszt azt mondanák, hogy boldogulj és versenyezz azokkal akik jeepekkel, lőfegyverekkel jönnek ellened. Pedig az egész rendszerváltás erről szólt. (A nagyátlagnak.)

A jóságos állambácsi kifejezést meg meg kellene gondolni, mert nem olyan jóságos. (A nem másodrendű polgárokkal jóságos, de a többivel nem nagyon.)
Az állambácsi hatalmas adókat szed be, amit szociális és fejlesztési alapon kellene szétosztani. Ahol ennyi adót szednek be (vagy még ennyit se), ott jóságosabb az állambácsi. Ahol meg nem jóságos, ott meg leginkább nincs újreelosztás oly, mértékben és nincs is adó oly mértékben.
Ezt az oldalt is nézni kellene.

Egyébként meg, ha az állambácsi tudott arra ösztönözni, hogy állatokat vágjanak le, almásokat írtsanak ki, akkor az ellenkezőjére is tudna... speciel. A jóságos állambácsi - egyébként - a multikat is tudta támogatni... még az ilyen Tecsó-féle szeméthalmokat is (nem csak termelő cégeket - melyek ált. ki is vonulnak, ha vége a támogatásnak az ösztönzésnek és mennek tovább pl. Romániába, ahol ösztönzik őket).

Nem mellesleg "nem komcsi" államokban is vannak ösztönző programok. Különösen a környezettudatosságra, farmokra, családi vállalkozásokra, valódi bio termékekre. Ilyenekhez nálunk - mutin kívül - csak az jut hozzá, aki a tűz közelében van.

Szóval éppoly szemüvegen át nézed a dolgokat, mint ő, csak más színű a szemüveged. (Ez most sem politikai elhivatottság színe - félreértések elkerülése végett.)
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 11:15
Előzmény: #142  ujonc
#143
Ne sarkítsd ki, amit írtam. Te "boldogulás"-ról beszéltél szó szerint. Abban nem az államnak, hanem neked kell magadnak hoznod a döntéseket és ösztönöznöd magad. Az államnak a szabályozási keretet és a magánszektor által egyáltalán nem, vagy nem hatékonyan előállítható javakat kell adnia, ill. a piaci anomáliákat kezelnie.

Te számon kérted az államon, miért nem ösztönöz a tanyára. Én meg visszakérdeztem, hogy miért, a többire ösztönöz? Nem, arra se ösztönöz. Ott élsz és úgy "boldogulsz", ahogy akarsz.
ujonc 2011. 12. 16. 09:41
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#142
"KIi ösztönöz arra, hogy városban élj"

A rendszer haszonélvezői.

"Basszus, fogd már fel, hogy MAGADNAK BOLDOGULSZ! Nincs jóságos állambácsi, aki segít, terelget, meg megondja, mit kéne, meg megoldja a problémáidat."

Értem. Tehát, ha nem fizetek adót jól teszem, mert azt magamra és a családomra tudom fordítani. Mivel az államtól szerinted ne várjak semmit.
Bát ennek fényében nem tudom értelmezni az állam frank hitelesek megsegítését célzó intézkedéseit! Mire fel, miért segítenek neki, ha az államnak nem feladata? Miért készítenek Széll Kálmán tervet? Miért hangoztatják azt, hogy a kis és középvállakozásokat kívánják segíteni? Miért modták azt, hogy 1millió új munkahelyet teremtenek? A te gondolatmeneted szerint ez nem az ő dolguk. Kaparja ki mindenki magányak a gesztenyét, aztán, ha valakinek bejön ők csak lefelezik a tejszínt! Tényleg csupán ennyi lenne az állam feladata, így 2011. környékén?
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 09:23
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
De megértettem. Láttam, mit írtál, tudok magyarul és nem vagyok hülye. Ha mást akartál kifejezni, mint amit leírtál, az nem az én hibám. Ahogyan az sem, hogy tele van a szöveged belső ellentmondásokkal.
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 04:02
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
Nem igazán értetted meg a lényeget...
Törölt felhasználó 2011. 12. 16. 00:12
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#139
"Ha bevezetik falun a parkolási díjat akkor még mindig be tudok állni az udvarba.A városban ilyen alapvető jogaid nincsenek hogy megállj parkolni a lakhelyed előtt!Ha falun laksz akkor természetesen rád se vonatkoznak a fenti dolgok"

Érdekes. Lent azt írtad, a városba kényszerítenek és vidéken nem hagynak boldogulni. Most meg az ellenkezőjét bizonygatod. Mindenhol szar, igaz? Szerintem meg saját maga teszi tönkre a saját életét, aki ilyen negatív.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 23:55
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#138
Van garázsom.

Ja és nem a "városban" lakom, sose laktam ott, nem is laknék. Világéletemben zöldövezetben laktam.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 23:40
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#137
Mindenért fizetni kell!Ha jól tudom akkor
a levegő az állam tulajdona.Nem az állampolgároké,az államé!
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 23:34
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#136
Mondok neked valamit,vegyél egy tanyát bontsd el a régi épületet és kérj rá építési engedélyt.Na akkor majd megtudod hogy ki nem enged boldogulni.
evazeller 2011. 12. 15. 23:33
Törölt hozzászólás
#135
szivacs
szivacs 2011. 12. 15. 23:33
Előzmény: #131  ujonc
#134
Grat, nagyon olvasmányos és tartalmas lett a téma, még ha nem is mindenki tudta felvenni a fonalat.

Valahogy egyre többen érzik meg a világban, hogy nincsenek rendjén a dolgaik és ki kellene szédülniük a természetellenesből a szerves fejlődés felé.

Kevés ember szemében láttam olyan csillogást, mint azokéban, akiknek sikerült legalább az életük egy részében meg is tapasztalni ezt a fajta életmódot!
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 23:31
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#133
Szerintem meg az a beteges ha ezt te nem látod?Én még ingyen parkolok a házam előtt,és te?
Ha bevezetik falun a parkolási díjat akkor még mindig be tudok állni az udvarba.A városban ilyen alapvető jogaid nincsenek hogy megállj parkolni a lakhelyed előtt!Ha falun laksz akkor természetesen rád se vonatkoznak a fenti dolgok.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 23:25
Előzmény: #130  ujonc
#132
Jaj, miket írsz. Ember, nőjj már fel!

"Ki ösztönöz arra, ki ad segítséget, hogy tanyán boldogulj?"

KIi ösztönöz arra, hogy városban élj, hogy házban, hogy lakásban, hogy egyáltalán bárhol boldogulj?

Basszus, fogd már fel, hogy MAGADNAK BOLDOGULSZ! Nincs jóságos állambácsi, aki segít, terelget, meg megondja, mit kéne, meg megoldja a problémáidat.

Hihetetlen, hogy itt tartunk 2011-ben, egy gazdasági / tőzsdei fórumon, ahol elvileg rég nem kéne, hogy ilyen mentalitás legyen.

Na, hát pont az a baja Magyarországnak, hogy ez van még mindig a fejeben. Hogy a fenti kérdést teszik fel emberek széttárt kezekkel. TE MAGAD KELL ÖSZTÖNÖZD MAGAD, basszus.

Ez a baj, hogy itt tartunk. Pont ez minden bajok forrása. Ezt se most mondom először, évek óta írom. Azt is leírtam, hogy ez a legnagyobb kára (minden anyagi kárnál több) a komcsi rendszernek. A fejekben okozott kár. Ezt már vagy 10-15 éve is tudom, hogy ezt több generáció. És még most is úgy néz ki, hogy min. 1-2, mire eltűnik. Ha eltűnik valaha...
ujonc 2011. 12. 15. 22:34
Előzmény: #130  ujonc
#131
Amikor vidéken bezárnak egy iskolát, lehet , hogy a környék egyetlen iskoláját zárják be. Amikor a városban bezárnak három iskolát, lehet, hogy még marad öt.
Amikor a városi polgármesterek lakásokat vásárolnak a "kezelhetetlen" családoknak vidéken a város "élhetőbb" lesz. A vidék viszont megsínyli.
És akkor itt nem mondott senki semmit!
ujonc 2011. 12. 15. 22:31
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#130
Ki ösztönöz arra, ki ad segítséget, hogy tanyán boldogulj? (és ki ösztönzi a multikat betelepülni az országba?)
Ki mondja, hogy élj tanyán?
ujonc 2011. 12. 15. 22:29
Előzmény: #127  ujonc
#129
A tanyákat kiegészítve: kell egy minimum földterület, ami eltartja a családot. Na ezt adták el a tanyáktól függetlenül a privatizáció idején.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 22:28
Előzmény: #127  ujonc
#128
"A hatalom felől élhetsz vidéken is, a lényeg, hogy ne boldogulj egyedül. Nézd meg a sok elhagyott tanyát."

Ki tiltja meg, hogy egyedül boldogulj? Ki mondja, hogy ne élj tanyán?
ujonc 2011. 12. 15. 22:25
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Nem azt mondtam, hogy hülye vagy!
A hatalom felől élhetsz vidéken is, a lényeg, hogy ne boldogulj egyedül. Nézd meg a sok elhagyott tanyát. Nem csak azért elhagyottak, met a mostani fiatalokat nem érdekli ez a fajta élet, meg lusták. Persze ilyen is van tudom. Azonban, ha megnézed a környezetüket szépen szántott nagy táblák veszik körül (vagy nem, de a földhivatalban kiderül, hogy nem az ingatlanhoz tartozik, más a tulajdonosa).
Mire menne a sok pökhendi alak, ha az emberek le sem tojnák őket, mert mindenki otthon szépen megtermelné amire szüksége van? Miből emelnének maguknak illetményt? Mert becsületes ember ezeket látva, kiröhögné őket, ha megszorításokról kezdenének beszélni!
Hova is lenne a világ?
Aztán még a végén szégyenszemre el kéne menniük dolgozni az uraknak!
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 22:16
Előzmény: #124  ujonc
#126
"Jót mond, csak nem biztos, hogy a Te gondolkodásodnak (értékrendennek) megfelelőt, értelmezhetőt."

Mégegyszer: nem vagyok hülye. Értem,a mit mond. Baromság. És nem azért, mert mást mond, amit én. Zoli (most randomsee) is mást mond, de abban sok igazság van.

Az, hogy a hatalom bekényszerít a városba, meg ilyenek. Már ne is haragudj, de az rettentő butaság.
enigma 2011. 12. 15. 22:11
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
Te mondod, hogy ez már nagyon beteges, meg hogy barlangban élek?

Hát nem még mindig nem tűnik fel, hogy a mai világ mostanában csak arról szól, hogy hozzák a hülyébbnél hülyébb, idióta szabályozókat, amiket jól fizetett állami alkalmazottak ellenőriznek? Ja, azt sem igazán, mert hivatalban ügyet intézni lehetetlen, vagy csak pár nap szabi után lehet.

De ne gondoljuk komolyan. Nem ismerek Rád.
ujonc 2011. 12. 15. 22:07
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Értsd úgy, egy függőségi viszonyban élsz. Ha nem lógsz ki a sorból boldogulsz, ha nem követed a játékszabályokat lemaradsz. És itt jön a képbe, hogy mi kell egy modern családnak. Mitől leszel sikeres ember. Jót mond, csak nem biztos, hogy a Te gondolkodásodnak (értékrendennek) megfelelőt, értelmezhetőt.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:58
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#123
Mettor, ez már nagyon beteges.

"hogy beköltözzön a városba.Mert ott aztán totális a kontroll."

"Ha szabadulni akarsz a hatalomtól akkor az résen van,és nem engedi"

Szerintem ez már durva, ha komolyan gondolod...
ujonc 2011. 12. 15. 21:57
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#122
És annyi felesleget meg elő tudsz állítani, hogy elcseréld vagy azt a pénzt bevond az életedbe, ami feltétlenül szükséges. pl. hogy ne magad csináld a ruhádat.
Nagy pácban lenne a kormány, ha működne a tanyavilág! Százezrek élnének viszonylagos jólétben anélkül, hogy az állam belenyúlhatna a zsebükbe. Na jó ilyenek most is vannak, csak azok nem becsületes munkából élnek!
ujonc 2011. 12. 15. 21:53
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
Persze ez világos valahol szabályt kell szegned!
De aki nem akar szabadulni az is megteszi.
A fúrt kutaknak szerintem, csak a töredéke engedélyes. A villany nem kötelező, (de megoldható). Ha a természet része vagy úgy is alkonyatkor fekszel. Vagy csinálsz gyertyát. Hűtőnek meg ott a verem.
És az ingatlan tulajdon által (mint vagyonelem) tényleg meg tudnak fogni. De ez még messzebb lesz! Amikor már kevesek kiváltsága lesz az ingatlan tulajdon és a köz is felháborítónak fogja tartani, hogy magánembernek még ilyen jellegű tulajdona van.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:41
Előzmény: #118  ujonc
#120
Ha szabadulni akarsz a hatalomtól akkor az résen van,és nem engedi.Saját kontrolálatlan áram ellátás?Vidéki ház?
Na azt már nem!
Kutat fúrnál?Hogy is ne!
Saját magad öntöznél
Vízórát a kútra! De van ennél brutálisabb is.Családi házad van?
Akkora ingatlan adót a nyakába hogy beköltözzön a városba.Mert ott aztán totális a kontroll.
enigma 2011. 12. 15. 21:35
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#119
Biztos rosszul fogalmaztam, hogy a lényeg nem ment át, vagy csak nem értetted.
Nem a fejlődés ellen szóltam. De hogy arra, úgy tervezni dolgokat, hogy ahogy lehet, újat kelljen venned, az szerinted normális? Úgy, hogy az emiatt keletkezett hulladék is gondot okoz, és fogy az előállításhoz szükséges nyersanyag?
A sok éves ittlétem alatt, az általam Tőled olvasott hozzászólások után most már tényleg kezdem azt hinni, hogy csak kötekedni jársz ide.
ujonc 2011. 12. 15. 21:23
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
Ezt egy hagyományos parasztgazdaságban is meg lehet(-ett) valósítani, vallási alapok nélkül. Gondolom ezért is volt szükség az ellehetetlenitésükhöz.
ujonc 2011. 12. 15. 21:20
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#117
Na éppen ezért kérdeztem, hogy ezeket az embereket ki tanította a pénzzel bánni és kinek a hibája ha nem tudnak?
Biztosan sokan biztosították volna magukat frank vételi opcióval, ha tisztában vannak a lehetőségekkel. De ha ők nem is, a bankok miért nem tették meg? Nem gondoltak arra, hogy egy esetleges ilyen mértékű frank erősödéssel hányan nem tudják majd fizetni a hiteleiket? Pedig ők tanulták is! Akkor mit róhatunk fel az egyszerinek?
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:17
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#116
"amisok" nem amerikaiak!Az amisok vagy ámisok (németül Amische; angolul Amish...
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#115
Nem mondom, hogy ez jó, de:
1. Még mindig jobb, mint bármilyen korábbi kor a történelemben (tudod, lehetnél rabszolga, jobbágy, stb.).
2. A fogyasztói társadalom tette lehetővé, hogy most neten okoskodj. Tudod, ez gyorsította fel a fejlődést, növekedést, stb. Ha annyira aggódsz a Földért, stb., akkor élj is úgy. Ha te egy erdőben élnél, zöld energiával, újrahasznosítható hulladékkal, stb. stb., akkor azt mondom, hogy tisztellek. Ez így renntentő álszent.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:16
Előzmény: #107  ujonc
#114
az enyémben már nincs:) inkább az USA szabályokat választottam, ezeknek nem fizetek egy fill..ööö centet sem:))))
ujonc 2011. 12. 15. 21:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#113
Szerintem már eldöntötték!
Viszont nem fog kelleni ennyi ember a bolygóra. Majd megoldják ezt is.
Apropó lehet tippeli a következő világjárvány merről fenyeget majd. Egy ismeretlen majomfajta, egy szúnyog, módosult influenza vírus, pestis?
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:14
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#112
Na' legalább jól szórakozol.Ez is valami a mai világban.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:13
Előzmény: #104  ujonc
#111
úgy látom nem érted..mivel magamon kívül senkire sem számíthatok, ezért nekem kell fedeznem a pozícióimat, vagyis én "számítok" minden lehetséges eshetőségre..ha pl veszek RIMM-et, akkor lefedezem opcióval..CHF shortnál is ezt tenném, ha devizáznék, de én nem merek, az nekem túl kockázatos, nem úgy, mint pénzügyileg totál képzetlen honfitársaimnak:))))-csak most nem csak ők szívnak a hülyeségük miatt, hanem közvetve én is....így jártam, a jövőben ez nem fog előfordulni, erről már gondoskodtam:)))
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:12
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#110
Hát szerintem ennél te szélesebb látókörű vagy mint hogy elhidd, hogy mi saját magunk
döntünk a saját sorsunkról.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:10
Törölt hozzászólás
#109
ujonc 2011. 12. 15. 21:08
Előzmény: #105  bigyula
#108
Jó!
Ha látom megmondom neki!
ujonc 2011. 12. 15. 21:07
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#107
Meg van egy olyan is az adóbevallásodban, hogy veszteség szembeállítása a nyereséggel, ha pozicióról beszélsz és nem államkötvényről!
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:05
Törölt hozzászólás
#106
bigyula 2011. 12. 15. 21:04
Előzmény: #98  ujonc
#105
"A fogyasztói társadalom már a múlté!
Viktor megmondta, hogy a munkaalapú fogja fölváltani."

Akkor esetleg példát mutathatna, és elmehetne dolgozni! Mivel, még életében nem dolgozott, így kezdhetné mondjuk a ranglétra alján inasként. Vagy, kapálhatna paprikát!
ujonc 2011. 12. 15. 21:03
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#104
Szerintem ők sem számítottak rá! :-)
ujonc 2011. 12. 15. 21:03
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
Szerintem ők sem számítottak rá! :-)
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:02
Törölt hozzászólás
#102
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 21:00
Előzmény: #58  ujonc
#101
ok, csak tudod amikor én felveszek egy pozíciót, akkor nem számítok, nem is számíthatok arra, hogy bukta esetén bárki kihúz a szarból..úgyhogy ne hasonlíts már össze a...devizahitelesekkel:)))
ujonc 2011. 12. 15. 20:59
Előzmény: #98  ujonc
#100
most; mindennek
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:59
Törölt hozzászólás
#99
ujonc 2011. 12. 15. 20:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#98
A fogyasztói társadalom már a múlté!
Viktor megmondta, hogy a munkaalapú fogja fölváltani.
Mi most a kettő között vagyunk, és amíg nem lesz munka maradunk is.
Viszont Viktor mos háborúzik és nem ér rá csip csup ügyekkel bajlódi. Így mindenkit kérek ne is zavarja, majd eljön mindenek az ideje!
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#97
Ez a mellékhatása volt így van.

De hogy most a netről okoskodhatsz, azt ennek köszönheted.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:55
Törölt hozzászólás
#96
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:52
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#95
Mettor, ez jó nagy butaság amúgy (az önellentmondáson kívül):

"Gondolom az amerikaiakra,görögökre,spanyolokra olaszokra gondoltál.Az igazi adósságot ők halmozzák,főleg az elsőre gondolok.Ezért szívunk mi."

Mi saját magunk miatt szívunk.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#94
"a tudományok és a technológia robbanásszerű fejlődése az elmúlt 130 évben tette lehetővé az emberiség kb. 30% számára a kényelmes életet az elmúlt 60 évben"

Ez így igaz. De a tudományok és technológia fejlődéséhez pénz is kellett. A felpörgő gazdaságok teremtették ezt elő. Egy egymást erősítő folyamat ez.
ujonc 2011. 12. 15. 20:51
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#93
Ja!
Kicsi a hadseregünk. Nem tudjuk terrorizálni a fél világot! Őő..
Bocsánat! Felszabadítani és elvinni nekik a demokráciát.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:51
Törölt hozzászólás
#92
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:50
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#91
Hát elég vicces ez a két hozzászólásod egymás után:

"Ma, 20:47
Őszintén szólva az amisok életmódja sokkal vonzóbb"

"Ma, 20:45
Gondolom az amerikaiakra,görögökre,spanyolokra olaszokra gondoltál.Az igazi adósságot ők halmozzák,főleg az elsőre gondolok.Ezért szívunk mi."
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:49
Törölt hozzászólás
#90
ujonc 2011. 12. 15. 20:49
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#89
Akkor lehet, hogy nem kellett volna ekkorát "ugrani"!
Ne mi rendelkezzünk az unokáink majdan megkeresett fizetésével!
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:49
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
Mettor ! Ezzel nem egészen értek egyet.
Talán egy kicsit magunkba kellene nézni, nem mindig másokra (görögök, olaszuk, spanyolok stb.) mutogatni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:48
Előzmény: #83  enigma
#87
"És mi szükség volt erre? Hogy pár cégvezető, bankár a rövidke életét bearanyozza?"

Gondolom, barlangban laksz, lóval közlekedsz, petróleum lámpánál olvasol és... upsz. Netezel. Egy tőzsdei fórumon (tehát tőzsdézel is). Akkor miről beszélsz?

Vedd már észre ember, hogy a Földön jelenleg él 6 milliárd ember. Te teljesen bizonyosan a felső 1 milliárdba, de valószínűleg a felső 500 millióba és az is lehet, hogy 200 millióba tartozol.

Lehet örökké rinyálni, csak kurva unalmas és butaság.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:47
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86
Őszintén szólva az amisok életmódja sokkal vonzóbb.De ez idehaza szinte megvalósíthatatlan.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:45
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#85
Gondolom az amerikaiakra,görögökre,spanyolokra olaszokra gondoltál.Az igazi adósságot ők halmozzák,főleg az elsőre gondolok.Ezért szívunk mi.
Törölt felhasználó 2011. 12. 15. 20:44
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#84
"Hát ez nézőpont kérdése.Ebben a fejlődésben én nem lennék annyira biztos"

Nézd, szerintem a netről tőzsdézve ezt azért kéne látni...
enigma 2011. 12. 15. 20:44
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#83
És mi szükség volt erre? Hogy pár cégvezető, bankár a rövidke életét bearanyozza? A saját utódai se tudnak majd létezni ezen a teljesen kifosztott Földön.
Úgy tervezni készülékeket, hogy épp a garanciális időt kibírja, majd ha elromlott, tonnaszám megy Afrikába, ahol kinyerik belőle a még használható alapanyagokat, jókora környezetszennyezéssel, és sok ember mérgezése árán?

Nem vagyok zöld, de ez nagyon idegesít. 25-30 éves készülékek még működnek. Amit ma megveszel, az talán 2-3-at bír ki. És javítani nem lehet.
ujonc 2011. 12. 15. 20:38
Előzmény: #81  ujonc
#82
Ja, bocsi!
Ez hülyeség! Ők vegyenek nyugodtan, ha nem, tehetik meg akkor is. A cehhet úgy sem ők állják.
ujonc 2011. 12. 15. 20:37
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#81
Milyen egyszerűen is hangzik!
Aztán még a sok okos politikus sem tudja betartani a sok diplomályával, szakértőivel fölvértezve!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek