Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 30. 07:31

Ide vezetett a tömeges kivándorlás: több magyar lépett le, mint gondoltuk  

Ugrás a cikkhez
Akár 600 ezernél is több magyar élhet jelenleg az Európai Unióban, ez a szám lényegesen magasabb a korábbi becsléseknél - derül ki a Portfolio összesítésébõl. A legtöbben hivatalosan Németországban élnek, de még Dániában is
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 07:31
Előzmény: #1  portfolio
#2
"Ide vezetett a tömeges kivándorlás: több magyar lépett le, mint gondoltuk" A szerző logikusan levezeti: a zöme az EU csatlakozás óta/miatt. A kérdésem csak az: ezzel nem számoltak a csatlakozáskor? Nem volt nyilvánvaló hogy ez fog történni, nemcsak Magyarországon hanem az újonnan csatlakozó minden tagállamban? Nem volt nyilvánvaló hogy az EU csatlakozás egy beetetés, a gazdag országok így jutnak szabad piacokhoz és jól képzett olcsó munka erőhöz? Akkor most mit tetszenek naponta jajveszékelni hogy elmennek ?
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 08:04
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
"Akkor most mit tetszenek naponta jajveszékelni hogy elmennek ?" Igen, pontosan ezt csinálják. Mintha ez függene attól hogy ki kurmányoz... Én éppen hogy kurcsányék alatt menekültem -szó szerint!- külföldre, és jöttem vissza azóta...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 08. 30. 08:56
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
ilyen idősen is milyen élénknek tetszik lenni a néninek a fantáziájának
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 09:00
Előzmény: #4  _Bekre_Pal_
#5
harmatgyenge amit csinálsz, ha már belekezdesz, akkor legalább csinálnád jól Pistike...
elemes
elemes 2017. 08. 30. 09:16
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
a mindenkori kormányok előrelátását mutatja, hogy a csatlakozáskor ezerrel lobbiztak "a munkaerő szabad áramlásáért." megkapták
elemes
elemes 2017. 08. 30. 09:17
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#7
"Én éppen hogy kurcsányék alatt menekültem -szó szerint!- külföldre, és jöttem vissza azóta..." mondd ki bátran, lebuktál mint ügynök és a GRU moszkvába menekített.
pf2 2017. 08. 30. 09:26
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#8
saját statisztikám három gyerek három ország : Németország , Hollandia , Svédország viszont mindegyik visszatér egy hónapra aztán 11 hónap kinnt család tíz fiatalja közül Nyugat - Európában - 4 fő Svájc , Franciaország ( francia középiskolai alapokkal) vűállalkozók, többi 3 perfekt angol Hollandia - USAegy Görögországban vállalkozik
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 09:56
Előzmény: #8  pf2
#9
Elhiszem. Én is 2011-ben mikor IMF +államcsőd veszélyt éreztem, elmentem Németországba dolgozni illetve előkészíteni az ottani terepet a családomnak,amennyiben a helyzet fokozódna. Az más kérdés hogy mivel a helyzet aztán nem fokozódott és a kedélyek is megnyugodtak,én visszajöttem Magyarországra. Én nem csodálkozom hogy fiatalok-és néha idősebbek- elmennek több pénzt keresni. Én inkább azon csodálkozom akik ma ezen csodálkoznak, mikor az EU csatlakozáskor nyilvánvaló volt hogy ez fog történni. Ugyanakkor vannak biztató jelek is:ahogy a devizahitelezés mizériája lassan kezd megszűnni(már "csak" néhány tízezren szenvednek a több millió, tudatosan jégre vitt szerencsétlenek közül) és a bérek emelkedni, sokan kezdenek visszajönni. És még németek, hollandok stb. is telepednek le Magyarországon. Szóval, nem kell pánikolni.
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 10:05
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#10
A kérdés az, mi lett volna / lenne az alternatívája az EU csatlakozásnak?
elemes
elemes 2017. 08. 30. 10:22
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
attól tartok pár év és megtudjuk
elemes
elemes 2017. 08. 30. 10:23
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#12
sokan kezdenek visszajönni :))))) állítólag van egy nemrég felfedezett délamerikai törzs, a kultúrantropológusok megfigyelték, hogy így számolnak: egy, kettő, három, sok.
gambadoro 2017. 08. 30. 10:30
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#13
aki sikeres nyugaton soha nem jön vissza aki megbukott az meg minek jön?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 30. 10:36
#14
Ide vezetett a tömeges kivándorlás: több magyar lépett le, mint gondoltuk. Megint egy példa arra, hogy többnyire fogalmunk sincs a valós helyzetről. Mondjuk, a politikusokat sohasem zavarták különösebben a tények. Kipróbáltak már rajtunk egy csomó intézkedést anélkül, hogy halvány fingjuk lett volna a valóságról.
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 10:41
#15
egyre több helyről jönnek a hírek a visszavándorlásról, értelemszerű hogy itt meg ilyen betámadós cikkek születnek....
szivacs
szivacs 2017. 08. 30. 10:43
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#16
Pontosan. A "szabad áramlások" volt az egyik fő érve, oka és célja az exszoc országok beléptetésének. Mindenki megkapta amit akart, akkor most örülni tessék, ne pánikot kelteni: "Még nagyobb az EU-s integrálódás sikere: több magyar élt a szabad áramlás vívmányával, mint gondoltuk!"
szivacs
szivacs 2017. 08. 30. 10:44
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#17
Semmi.
szivacs
szivacs 2017. 08. 30. 11:03
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
Azt azért ne tévesszük szem elöl, hogy a szerző is azt állítja, hogy mivel nincsenek sem pontos sem egységes statisztikák, ezért ő is csak becsülni tud. A becslésekböl, pláne a becsült adatok változásából levont következtetések pedig legalább annyira tükrözik a becslő prekoncepcióját, mint a tényleges folyamatokat. Kb úgy, mintha mondjuk az apple vagy a kábel árfolyamáról nem lennének valós adatok, csak shortosok meg longosok "becslései" meg pletykák alapján próbálnának kereskedni. :-)
ts3 2017. 08. 30. 11:21
Előzmény: #18  szivacs
#19
Szerintem a NAV-nak biztosan lehetnek pontos statisztikái, hogy hogyan változott az adó fizetők száma.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 30. 11:22
Előzmény: #18  szivacs
#20
Lehet, hogy átsiklottam valami fölött, de én egy fia következtetést sem láttam a cikkben, amit a becsült adatok változásából vont le a szerző.
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 11:29
Előzmény: #18  szivacs
#21
magyarán fogalma sincs miről írogat/becsülget... egyáltalán még azt sem definiálta ki számít "lelépettnek"... csak kellett egy cikk, mert szaporodnak a hírek a visszavándorlókról...
pf2 2017. 08. 30. 11:33
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#22
Mellesleg én is Angliában dolgoztam 4 évig , sőt még amikor nem volt divat Németországban. Hiszek abba a gyerekek visszajönnek és hozzák családjukat is. Viszont mindegyik azt mondja nyugodt élet , korrekt fizetés , nem telepszik a politika mindenre.
oldmeg 2017. 08. 30. 11:35
Törölt hozzászólás
#23
Mikieger85 2017. 08. 30. 11:43
Előzmény: #16  szivacs
#24
Így van, bármennyire fájdalmas is a magyar gazdaságnak, de a mobilitás pozitív dolog. Versenyre szorítja a vállalkozókat - ugyanis nem marad a kezük alatt éhbérért robotoló rabszolga - és az államot is. Ráadásul aki nemzetközi tapasztalatokkal és KAPCSOLATOKKAL hazajön (nyilván vezetői pozícióba, nem a "túrórudiért"), komoly pluszt jelenthet egy megújulásra, fejlődésre hajlandó szervezetnek/cégnek. A külföldön maradó és esetenként magasabb polcra kerülő honfitársak is fontos kapcsolati tőke lehetnek. Most komolyan, valaki haza akarná rángatni a külföldön óriásit alkotó Nobel-díjasokat (ha még élnének)?
Mikieger85 2017. 08. 30. 11:46
Előzmény: #22  pf2
#25
Magyarországon az a gond, hogy ketyeg a nyugdíjbomba - lévén agytröszték kinyírták a MANYUP-ot. Ez sajnos előre kódolja a 20-30-40év múlva érkező (nagyon komoly) problémákat, ahova fiatal gyerekekkel nem biztos, hogy vissza akar térni egy család.
MetalHeart
MetalHeart 2017. 08. 30. 11:50
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#26
ez a fószer egy manipulátor... "lelépett"... hova ? ez nem tudja, hogy "bárhova mehetek" az EU-n belül ? Mi az hogy "ide vezetett" ? A fél ország megőrült, hogy egy "kicsit mozoghasson" végre, mi ebben a probléma? Hangulatkeltésen kívül semmit sem tud... 2013-ban(2013. október 16) a MOL-ról írt egy ordas kamu cikket a norvég alap állítólagos kitárazásáról, hetet-havat összehordott a korrupcióról, amiért még MNB vizsgálat is indult az árfolyam befolyásolás miatt... ennyit az egészről.... :D
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 11:53
Előzmény: #22  pf2
#27
Bátyám kint van Németországban jópár éve, felesége is magyar, gyerekük is született, és nem terveznek hazajönni, szerintem amilyen életszínvonalat ott megszoktak, egyedül egy multis felsővezetői állásajánlat esetén gondolkodnának el, de akkor is megszívnák utána itthon, épp az ottani nyugodt élet miatt. És nem csak a politika nem telepszik mindenre, hanem a társadalmi nyomás sem.
ts3 2017. 08. 30. 12:03
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#28
"egyre több helyről jönnek a hírek a visszavándorlásról, értelemszerű hogy itt meg ilyen betámadós cikkek születnek...." Neked meg valamiért az fontos, hogy a nem létező visszavándorlásról írogassál.
dt7
dt7 2017. 08. 30. 12:19
Előzmény: #25  Mikieger85
#29
És akkor meg az öregező roma plutóniumról még nem is beszéltél.Ide aki visszajön de egyébként nem jön az igencsak butuska.Egyébként nagy gáz ez az önfeladás de az embereket belekényszerítették.
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 12:21
Előzmény: #28  ts3
#30
felhoztam nektek a topikot is... ami szerinted nem létezik, arról még itt is írtak. aztán persze írtak rá röngtön kontra egy cikket, és jegelitek is egyből a régi topikot, és nyomjátok a kontra cikkben tovább belső segítséggel... ez a ti Magyarországotok.. LOL link
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 12:25
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
"A brit hetilap legutóbbi számában megjelent cikk egyéni példák alapján mutatja be a kelet-közép-európai térségből kivándorlók szempontjait, amikor külföldön vállalnak munkát, vagy épp a hazatérésen gondolkoznak.Az Economist felidézi az IMF tanulmányát, miszerint a térség népessége 18 millió fővel csökkent 1992 és 2015 között a kivándorlás következtében, ami a teljes népesség 6%-át jelenti. A trend pedig csak tovább gyorsult, amikor az országok csatlakoztak az Európai Unióhoz.""A lap szerint egyre több jel mutat abba az irányba, hogy a kelet-európai munkavállalók nyugatra vándorlásának vége, vagy legalábbis lassult az ütem.""Itt idézi a Colliers ingatlanpiaci cég júliusi felmérését, miszerint igazi munkaerőpiaci bumeráng van kialakulóban a térségben, miután a szakemberek elkezdtek visszatérni nyugatról. "Nem az idős emberek, hanem a munkavállalók térnek vissza szülőországukba" - fogalmazott Mark Robinson, a Colliers anyagának szerzője. Az adatok szerint 2010 óta a 11 posztkommunista ország közül 9-ben csökkent a nettó migráció mértéke."link"Thriving economies and low costs of living are luring expats home from the West"
Mikieger85 2017. 08. 30. 12:32
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Egyészen egyszerű: aki tudott elment, a nyugati munkaerőpiac telítődött - már nem kapkodnak a tapasztalatlan, nyelvet is akadozva beszélő keleti munkavállaló után. Ráadásul a képzés színvonala pl Mo.-gon egyre lefelé halad. Hogy a no-go zónákkal való riogatásnak van-e hatása bárkire, nem tudom. Olyanra, aki érti is a célország nyelvét aligha: amerikába is mentünk tíz-százezrével anno, amikor a Haarlemben percenként történt egy gyilkosság.
szivacs
szivacs 2017. 08. 30. 12:42
Előzmény: #20  Dehogynincs
#33
"Akár 600 ezernél is több magyar élhet jelenleg az Európai Unióban, ez a szám lényegesen magasabb a korábbi becsléseknél - derül ki.." tehát "kiderült" hogy az egyik becslés "akár" nagyobb is lehet a másiknál...:-) "évek óta senki nem tudja pontosan megmondani, hány magyar él az Európai Unióban, hiszen erre nincs egységes adatbázis." - itt "akár" abba is lehet hagyni a cikket...:-) "az interneten keringő becslésre korrigálva 300 ezerben állapították meg" - komoly forrás...:-) Majd kifejti: "Miért nem lehet pontos számot mondani? A cikkben többször utaltunk arra, hogy sok esetben legfeljebb becslésekre vagy önkényes korrekciókra tudunk hagyatkozni." Ez pedig már a becslésekre alapozott következtetés: "máris több mint 70 ezres növekedésről beszélhetünk három év alatt." Akárcsak ez: "ma is több mint félmillióan élhetnek külföldön legálisan" és még jön a folytatás, gyaníthatóan abban is lesznek a becslésekre alapított "következtetések"...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 08. 30. 18:17
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#34
a bábuskának ezt nem tetszik tudni jól megítélni
gambadoro 2017. 08. 30. 18:24
Előzmény: #32  Mikieger85
#35
gondolom az 1,1 millió szabad német munkahely csak megerősít ebben a hitben link
gambadoro 2017. 08. 30. 18:26
Előzmény: #22  pf2
#36
tehát a gyerek visszajön, miután egzisztenciát teremtett, ott vannak a barátai, a gyerekeiknek meg még inkább a szüleik lassan meghalnak tényleg, tuti visszajönnek szerintem és akkor arról nem beszéltünk, hogy a rosszabb életbe, az másodlagos
Tibi0002 2017. 08. 30. 18:36
#37
Most már nem nagyon számít, hányan lépnek le. Hamarosan az Egyesült Európa szövetségi állama leszünk, így tulajdonképpen házon belül mozgunk.
oldmeg 2017. 08. 30. 19:06
Törölt hozzászólás
#38
signal2
signal2 2017. 08. 30. 19:07
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#39
Belinkelnél pár hírt a visszavándorlókról? Főleg a számosságukról.
signal2
signal2 2017. 08. 30. 19:14
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#40
A cikkben - az eredetiben is - inkább arról olvasni, hogy miért LENNE logikus, ha megfordulna a migráció. De, hogy ez megtörtén volna, arra nincs benne utalás. Mindössze annyi, hogy "A lap szerint egyre több jel mutat abba az irányba, hogy a kelet-európai munkavállalók nyugatra vándorlásának vége, vagy legalábbis lassult az ütem." Nincs konkrét adat.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 08. 30. 19:18
Előzmény: #40  signal2
#41
dehogynem a néni mondta, hogy ő is most a kommunizmus alatt menekült vissza, meg az ismerősei is most áramlanak ha igaza van, nemsokára még szarabb világ lesz itt, nem csak az értelmesebbje megy el, de a hülyébbje közben hazajön, dupla szívás
szivacs
szivacs 2017. 08. 30. 20:02
Előzmény: #37  Tibi0002
#42
Ja, házon belül - a cselédlépcsőházon belül...
gambadoro 2017. 08. 30. 20:04
Előzmény: #37  Tibi0002
#43
magyarország semmilyen egyesült eu-ban nem lesz benne
pitcairn2 2017. 08. 30. 21:03
Előzmény: #43  gambadoro
#44
már benne van, ezért olyan jó nekünk:)
exmnbs1 2017. 08. 30. 21:07
Előzmény: #41  _Bekre_Pal_
#45
)))99
pitcairn2 2017. 08. 30. 21:08
Előzmény: #41  _Bekre_Pal_
#46
ez egy kissé bonyolultabb ennél, pl. szép angolszász expat közösség él már Budapesten, akik kifejezetten jól érzik magukat olyannyira hogy egyre többen már magyarul tanulnak mivel hosszabb távon is itt képzelik el az életüket hungarian teaching budapest link persze nekik meglehetősen prózai okaik vannak, pl. remekül kijönnek itt a nyugdíjukból, a megtakarításaikból vagy a fizetésükből
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 08. 31. 14:08
Előzmény: #46  pitcairn2
#47
meg ők ha valami nem klappol csak hazamennek, ez elég nagy érzelmi szabadságot jelent ahhoz képest, amit az őslakosok élnek meg
elemes
elemes 2017. 08. 31. 14:19
Előzmény: #33  szivacs
#48
vannak azért relatív pontos források is. akik családostól kiköltöztek és megszüntették a hazai címüket, azokról vannak direkt adatok. indirekt adatok vannak azokról, akik kimentek, kint dolgoznak de családjuk itthon maradt -- a külföldről hazai bankszámlákra érkező egyéni átutalásokról. ezeket a számokat viszont az MNB nem szereti publikálni, az aggregált adatokból + szomszéd országok nyilvános adataiból lehet becsülni
BudFox
BudFox 2017. 08. 31. 15:06
Előzmény: #37  Tibi0002
#49
aki akar az kimehet dolgozni.......de kinnt meg kihajtják a belüket a magyaroknak.. az keres jól akinek elismerik a diplomáját.
Törölt felhasználó 2017. 08. 31. 15:10
Előzmény: #49  BudFox
#50
én itthon -tőzsde nélkül számolva- keresek úgy mint nyugaton keresnék hasonló poziban.
signal2
signal2 2017. 08. 31. 15:20
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Igencsak szerencsés vagy. Több ilyen munkahely kellene.
Törölt felhasználó 2017. 08. 31. 15:21
Előzmény: #51  signal2
#52
Meg tudás ide értve a szakmai- és a nyelvtudást is, no meg alkudni is ügyesen kell. Szó se róla Kurcsányék alatt elmenkültem az országból, és sokat tanultam külföldön, amit mára itthon tudok kamatoztatni..
signal2
signal2 2017. 08. 31. 15:24
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
No meg több ilyen tökös munkavállaló. Gratulálok.
gambadoro 2017. 08. 31. 15:46
Előzmény: #49  BudFox
#54
a szakszervezetek ugyanúgy védik a magyart is mint az otthonit hagyjuk már ezt a tanulatlan melóst pedig mindenhol kihasználják
gambadoro 2017. 08. 31. 15:46
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#55
elhiszem h a fidesz agitprop jól fizet
szivacs
szivacs 2017. 09. 01. 10:44
Előzmény: #48  elemes
#56
Ja, azért van néhány "relatív pontos" adat is, akár... Amiről meg nincs, arra ott vannak "az interneten keringő becslések"...:-) Azért poziba lépés előtt te is a nem a becsléseket meg a "relatíve", hanem a tényleg pontos és friss árfolyamadatokat nézed meg, nem?
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 10:49
Előzmény: #55  gambadoro
#57
azt csak a megvezetett amnéziások miatt csinálom önszorgalomból.
BudFox
BudFox 2017. 09. 01. 10:52
Előzmény: #54  gambadoro
#58
friss sztori, most érkezett : Öcsém haverja kinnt van már 10. szezon óta Ausztriában... de minden évben más hotelben, panzióban dolgozik...mert annyira utálja az Osztrákokat hogy nem bír megmaradni egy helyen..mondjuk a srácak is van valami beütése... Naszóval kiderült hogy a mostani, panzió sem oké. A szemét osztrákok a 3 napos kajákat is felzabáltatják a vendégekkel. amúgy Salzburg mellett van ez a csodás hotel valahol... Szóval volt már tömeges rosszullét is a hotelben többször...de az ottani hatóságok sem tudnak semmit tenni, mert az orvos a körzetben le van fizetve, " hogy itt minden tiszta, itt semmilyen fertőzés nem lehetséges...biztos hogy más okozta azt a rosszullétet..stb " :DD szóval ilyen szemét fillérbaszók ezek az OSztrákok..a magyarok lelkét meg kihajtják a végsőkig... Oké hogy ingyen szállást adnak, meg ingyen kaját.... és adnak nekik kb. havi 1500 -1800 Eurót. Osztrák meg az ilyen fizetésért a telefont se emeli fel.
gambadoro 2017. 09. 01. 10:56
Előzmény: #58  BudFox
#59
1800 euró netto az nem rossz fizetés egy olyan munkáért amihez nem kell tudni semmit szinte gondolom nem az igazgató szeretem azért ezt mennyit akar keresni? 500e netto nem elég? végzettség? mit tanult ezért?
pitcairn2 2017. 09. 01. 10:57
Előzmény: #58  BudFox
#60
mégis kint van 10 év óta, azaz a lábával szavazott PS.: az a gond, hogy betanított munkába állt be, ennek nem lesz nagy kifutása kis hazánkban különben valószínűleg még kevesebb pénzért még többet kéne dolgozni ilyen munkakörben
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 10:58
Előzmény: #58  BudFox
#61
hurrá, én meg itthon kapok kézhez havi (nettó!!) 2400EUR-t és akkor meg nem számoltam a bónuszokat.
pitcairn2 2017. 09. 01. 10:59
Előzmény: #58  BudFox
#62
gondolom jó sansszal azért megtanult már igen jól németül, ez már kézzelfogható eredmény és ilyen hosszú kintlét után előbb-utóbb állampolgárságért is folyamodhat, ez se rossz + jó nyugdíjat fog kapni (abban az esetben ha bejelentették) máris találtunk 3 pozitívumot ebben a sztoriban:)
pitcairn2 2017. 09. 01. 11:00
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
számítástechnikai területen dolgozol?:
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:02
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
Hol dolgozol, a Fidesz székházban? :-)
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:03
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#65
hú de kőkemény!! megnéztem Gyurcsányék alatt mennyit vihettem volna haza ugyanilyen kereset és feltételek (gyerekek) mellet. DURVA nagyon! HAVI 900EUR-rral többet vontak el, akkor tehát 1500EUR-t kapnék kézhez... Na csak ennyivel lett jobb itthon a helyzet, és éri meg itthon maradni, dolgozni, családot alapítani!
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:03
Előzmény: #63  pitcairn2
#66
Igen
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:04
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#67
persze.. 3 millió ember ott dolgozik....
Peterbond 2017. 09. 01. 11:29
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#68
Azert ugye vagod hogy az egyik legkivetelesebb esetbe tartozol? Es persze az SZJA csokkentes pont az ilyen magas jovedelmueknek kedvez ezert nem csoda hogy jol jartal vele. De azert ne arra kovetkeztes hogy ez egy konnyen elerheto atlag vagy narmiben is lefedne az orszag akar 1% at is. Meg a magas BPi berekhez kepest is kurva jol keresel. Orulj neki biztos megdolgozol erte de meg BP en is az atlag ber ennek toredeke.
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:34
Előzmény: #68  Peterbond
#69
jópikulát... bármelyik volt egyetemista cimborámmal beszélek, hasonló helyzetről számolnak be.. ja persze ők nyilván szeretnek dolgozni, megvan a tudásuk is, és még családot is alapítottak, és nem az nekik a karrier, hogy egy német gyárban takarítsanak...........................................................
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:36
Előzmény: #68  Peterbond
#70
de a trend jó! link Közzététel: 2017. augusztus 22. 290 300 forint volt a bruttó átlagkereset
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:44
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#71
ja és van olyan cimbora is, aki meg kint él németben régóta, komoly állása van, oké kocsi, motor, nyaralás megvan, de csak albérlet! És nem jut egyről a kettőre... Itthon lehet haladni, én így látom, én legalábbis boldogulok. Aki ezt mínuszolja, az lúzer szerintem és csak azt várja hogy mindent megkapjon csak úgy az élettől.. nem is fogja vinni semmire.. LOL :))
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:47
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#72
Nem nyom 3 millió ember kormánypárti propagandát fórumokon.
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:47
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#73
Nem hinném, hogy te valaha egyetem közelében jártál volna.
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:51
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
hmmmm akkor ne hidd, ha így megnyugszol..
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:52
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#75
ha kell, akkor fog. Nem hagyjuk hogy az lqrók megint lqrhassák akkor amikor már látszik a fény az alagút végén.. addig is lehet hangoskodni, meg a nyilvánvalóval ellentéteset hangosan kiabálni az éterbe.., ha majd kell, akkor akár 3 millióan fognak "kormánypropagandát nyomni"...
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:53
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#76
ja, akkor én is erre, mert hát vádaskodni bárki tud: nem hinném hogy neked pedig akár a 8 általánosod meglenne...
Törölt felhasználó 2017. 09. 01. 11:55
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#77
btw. ha már "farokméregetést" kezdtél: te hány idegen nyelvet is beszélsz felsőfokon? Én nem csak egyet....
pitcairn2 2017. 09. 01. 11:59
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#78
attól tartok, hogy nemsokára a 2008-asnál is keményebb és hosszabb válság fog jönni, azon a ponton pedig újra el fog tűnni a fény azt alagút végéből... különösen mivel igen kemény árat kell majd fizetni az elmúlt évek jegybanki ámokfutásáért...
pitcairn2 2017. 09. 01. 12:00
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#79
akkor szerencséd van, az IT terület most nagyon megy
Peterbond 2017. 09. 01. 12:00
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#80
Ketszer irtam le es ketszer benyelte a forum szoval csak roviden. Az hogy kijelented ez igenis gyakori majd belinkelsz egy budapesti atlagot ( orszag feletti joval ) ami a harmada se a te berednek es igazolva erzed magad? Hat ez inkabb engem igazol. En is jol keresek ( atlag felett pesten is ) megis tudom hogy szerencses helyzetben vagyok a szakmammal es mas nem biztos hogy igy van vele. Valamint sertonek erzem a kijelentesed hogy aki nem tud ilyen jol keresni az nem is akar kemenyen dolgozni. Hat kepzeld nem csak te vagy kemenyen dolgozo ebben az orszagban ( mondjuk alapbol nem szeretem mikor irodistak irjak ezt a kemenyen dolgozos fellengos dumat. Megmutatnam nekik mit csinalt apam nap mint nap es akkor tudnak mi az a MUNKA ). Es vannak akik nem olyan szerencsesek hogy az o szakmajat megfizetik olyan jol mint egy informatikuset mernoket vagy kozgazdaszet. Szoval kis szerenyseg ha kerhetem es fele ekkora arc.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek