Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 23:43
Előzmény: #17138  Törölt felhasználó
#17140
Ha lesz termelés, ez vár genkóra:

link

csak egy kérdés marad: Milyen szintről teszi mindezt???? :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 23:42
#17139
Napi Gazdaság mai cikke:

link

Azt hiszem, nyugodtan alhatunk ilyen jó hírek után! :-)

Hajrá Genesisco! :-)
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 23:39
Előzmény: #17136  Törölt felhasználó
#17138
Üdv. Boston! Én értem miről beszélsz:)) Lehet egy napra jó volt a Phylaxia, de a Genesis egy életre jó lesz:) Ha ez a cég bekerül a Nasdaq-ra, akkor majd pislognak a hitetlen játékosok. Vétel, vétel, vétel...
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 23:38
#17137
Sziasztok!

Csak most sikerült gép közelbe kerülnöm, olvastam a hírt!
Szerintem ez elég jelentős hír, az EXIM Bank-os rész a legfontosabb a mai közleményből!
Persze a spanyol támogatás is pozitív hír, bár kicsivel lehetett volna több is, de sebaj a többit majd hitelből finanszírozzák, plusz gondolom (Rényi Úr is nyilatkozta már a tőzsdefórom honlapján is) további tőkeemelések lesznek, és így teljes lesz a finannszírozás.
Egyelőe minden rendben zajlik, csak így tovább!
Profi a menedzsment!

Sok leendő befektetőnek a mai hír hiányzott egybéként, ez egy olyan mérföldkő, ami további erős vételeket indíthat el!!

A befektetés kockázata pedig minden egyes új, poztív hírnél, mérföldkőnél egyre kisebb!
Igaz a diszkont is csökken, minél jobban haladunk előre az időben.

Akkor lesz még nagy kapkodás a Geni után, amikor A-kategóriás lesz és bekerül a BUX-kosárba!
Szerintem egy éven belül meglesz ez is!

A legkomolyabb, pénzes befektetők pedig mé csak mostkövetkeznek! Főleg a jegyzés lezárása után, BUX-kosárba történő bekerülés tájékán! Ekkor már pá ezer Ft-tal magasabban lesz az árfolyam!.....és jönnek az intézményi befektetők is!!

Szép álmokat!!

BB
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 23:19
Előzmény: #17135  Törölt felhasználó
#17136
montika
"A mai hír egyáltalán nem kedvező, "

oriási tévedésben vagy, várjál 1 honapot, meg fogsz lepődni.........

A bankok versenyeznek az ilyen cégekért, mivel a kockázati tökealapok ingerkuszöbe felett van a rizikó ebben a storyban, éppen ezért számukra ez már rizikómentes befektetés, átvitt értelemben......az Eximbank részére is jó uzlet a Genesis.

korlátlanul meg fognak bármit finanszirozni, turelem...........

ha érhetetlen volt, akkor bocs
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 23:00
Előzmény: #17134  Törölt felhasználó
#17135
jó alkalom kiszállni, Eco copy pár évről korábbról, azt meglássuk, hogy ez más jegyzés volt e
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 22:57
Előzmény: #17133  Törölt felhasználó
#17134
Honda FCX

link
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 22:09
#17133
Én nem azt mondtam,hogy rossz a sztori és senki sem fog beszállni,valóban jó meglátásaitok vannak,de hosszútávon!!!!Holnapra ettől még ne várjatok +20-at!Én személy szerint örülnék neki,ha 2900-ig felkúszna az árfolyam,az már a jegyzésnek is jót tenne!És vegyük azt is figyelembe,hogy mivel régóta totyorgunk 2650-2760 között,ezért 2900-on sokan kiszállhatnak!Szóval inkább én ha nagy vágyaimról beszélhetnék azt szeretném,hogy 2900 forint felett 10-20 forinttal legyen a következő lépcső tartósan és akkor lesz reális értelme is a jegyzésnek!Akkor már azt mondanám,hogy hülye az aki nem vesz hosszabbtávra,de jelenleg benne lehet még egy nagyobb realizáció,azt azért ne felejtsük el!!!
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 21:52
Előzmény: #17131  Törölt felhasználó
#17132
lehet lesz ilyen is... rövidesen :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 21:51
Előzmény: #17129  Krumenaker
#17131
Krumenaker
a hitelhez önerö kell.. azt gondolom tudod...
de egy bonusz hir nem ártana mondjuk pl ul hogy 4000 ft körül van a reális értéke már a geninek és akkor a jegyzési probléma is egycsapásra megoldodna ! :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 21:48
Előzmény: #17126  Törölt felhasználó
#17130
Eddig 3 kormány van a projekt mögött, az amerikai Exim Bankot nem lesz nehéz meggyőzni, illetve vagy érdekelté tenni ebben az eladható sztoriban. Kár keresni benne a buktatókat, mert nincs benne. Amerikai tőke pont az ilyen kiskapukat keresi, hogy lehessen mosogatni a pénzeket, teljesen jó helyre fog befolyni... Kicsit nézzétek meg, hogy milyen cég a Genesis fund... Annyi pénzt tesznek mögé, amennyit akarnak... :) Képzeljétek ez piszkos spanyol kormány csak 5,64 milliot tett mögé:)) Tudjátok hány ország van, ahová pont ilyen cégeket várnak? Elmondom nektek, hogy sok... Azon sem csodálkoznék, ha az amerikai kormány is beszállna a buliba... Ott pörögnek aztán az igazi mosógépek:))
Krumenaker 2007. 07. 17. 21:40
Előzmény: #17127  Törölt felhasználó
#17129
Épp a konkurencia miatt nem fognak szarozni, hanem felveszik a hitelt, és elkezdenek építkezni.

Nincs arra idő várni, hogy a Phylaxiából és Humetből átjöjjenek a spexek a milliárdjaikkal :)))))
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 21:40
Előzmény: #17126  Törölt felhasználó
#17128
Az azért bíztató, hogy már a gyár felépítése előtt szerződéseket kötnek a beszállítókkal és különféle kapcsolatokat építenek ki, valamint amire lehetőség nyílik (most a hitelfelvétel), azonnal elindítják. A későbbi jegyzésektől is sok függ, hogy milyen áron lesznek. Nem mindegy, hogy pl 5000-en vagy 7000-en. De addig még sok hír fog kijönni.
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 21:34
#17127
Srácok nekem is van genim,szóval nincs okom ellene beszélni,de gondolkozzunk épp ésszel!Valóban meg tudják valósítani ennyi pénzből is a tervet,de kb 10 millával többre számítottunk!Állami támogatások nélkül pedig nem megy,ezt saját erőből nem lehet összehozni!Nem 1000 forintról beszélünk,hanem 100 millió euróról!!!!
A spekik pedig javarészt a philaxiában vannak és szerintem ott holnap is folytatódni fog az emelkedés!Szóval örüljünk neki ha holnap lesz pár %-os emelkedés és ne Szálljunk le a földre és egyenlőre ne ábrándozzunk +20%-ról!Majd szeptemberben talán megindul!Azt továbbra is tartom,hogy hosszútávon jó bussines lesz,mert feltörekvő iparág,de van konkurenciája is a világban azért azt se felejtsük el!
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 21:29
#17126
Az equilor szerint a diszkontált chas flow által meghatározott részvényár 8750. A bizonytalanságok miatt 60%-os diszkontal jön ki a 3500-as ár. -jun.21- Az azóta nyilvánosságra került hírek ezt a 60%-os diszkontot csökkentik, ez árfolyamnövekedést fog eredményezni.
Krumenaker 2007. 07. 17. 21:26
Előzmény: #17124  Krumenaker
#17125
Az egész Genesis-sztori akörül forog, hogy mennyire reális ez a terv, komolyan gondolták-e Rényiék, hogy keresztül lehet vinni, nem beugratás az egész?

Az, hogy honnan mennyi összeg jön a projektre, sokadlagos a SZÁNDÉKHOZ képest. Rényiék szándékáról lépésről-lépésre kiderül, hogy komoly, nem vennének fel ugyanis várhatóan horribilis hiteleket, ha nem gondolnák, hogy termőre fog fordulni az elgondolásuk, lesz gyár (lesznek gyárak), és lesz miből törleszteni.

Nekünk, mint spexeknek, olyan gazdasági és egyben pszichológia adóvevőt kell magunkban kifejleszteni, amely "leveszi", hogy egy sztori mikor fordul komolyra :))
Krumenaker 2007. 07. 17. 21:14
Előzmény: #17123  Törölt felhasználó
#17124
Montika,

- közöltek velünk egy számot (5.64 millió euro), ezt most szopogathatjuk, de fogalmunk sincs, hogy kapcsolódik-e az összeghez egyéb támogatás, pl. adómentesség;

- mindenképp lesznek további kibocsátások, ezt nem a mostani spanyol támogatás mértékének függvénye, lesz kibocsátás, nem is egy, hanem legalább kettő, a soronkovetkező fél éven belül és várhatóan jóval magasabb árfolyamon (5000-6000 forint körül - sacc);

- a mai hírben a leglényegesebb elem, hogy a bankhitelek folyamatban vannak, az állami támogatás mértékénél súlyosabb tényező, hogy milyen kondíciókkal sikerül hozzájuk jutni, mennyihez és mikorra;

- ne gondoljuk, hogy a hitel feltétlenül prés, ami fojtogatja az embert-céget, komoly tőkeerős (készpénzgazdag) cégek is görgetnek folyamatosan hiteleket, mert ha jók a kapcsolataid, olcsó juthatsz hozzá, és lehet, hogy sokal jobban jársz hitel felvételével, mindha beengedsz valakit magad mellé a cégbe.
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 20:47
Előzmény: #17122  Törölt felhasználó
#17123
Üdv Mindenkinek!

A mai hír egyáltalán nem kedvező, mivel a kevesebb megítélt támogatás miatt további kibocsátás szükséges és/vagy nagyobb arányú bankkölcsön. Mindkét esetben a jelenlegi részvényesi érték csökken, a cég által 2800 Ft-os érték egyre inkább kétségbe vonható.

Az árfolyam ettől függetlenül emelkedhet, tehát nem azt állítom, hogy esés lesz, hanem szvsz messze nem ér 2800 Ft-ot a papír.

Korábban a cég az alábbi finanszírozással tervezett:

A gyárankénti 100 millió eurós beruházás finanszírozását a cég 3 forrásból szeretné megvalósítani:

• 13-36 milliós kibocsátás
• 30-35 milliós támogatás
• 40 milliós bankhitel, ami a cég szerint nem feszíti túl a tőkeszerkezetet.

De nézzük meg külön-külön.

A spanyol projekt 140 millió euró.
Támogatás: 20 millió, 36 millió a jegyzésből, 40 milla bank.
Összesen: 96 millia. A többi 44 millió legfeljebb kibocsátásokból.

A hazai projekt 100 millió euró.
Támogatás: 8 millió euró, ha a spanyol elindul, akkor a jelenlegi kibocsátás pénze oda vándorol, tehát a magyar projekthez kell 92!!!! millió euró. A 92 millióból legyen mondjuk 40 milla bankhitel, így még kell kb. 52 millió euró kibocsátás.

Ezek alapján szükséges a jelenlegi 3,2 millió darab részvény eladása, valamint további 100 millió euró körüli kibocsátás. Vagyis, ha minden flottul megy, akkor kell még 25 milliárd forint értékű részvény kibocsátása, ami kb. 9 millió darab a jelenlegi árszinten.

És ebben nincs benne a 3. projekt további finanszírozási igénye, ahol szintén szükséges lesz minimum 30-35 millió euró összegű részvénykibocsátás.
Törölt felhasználó 2007. 07. 17. 19:52
Előzmény: #17119  Törölt felhasználó
#17122
Nem hiszem, hogy jegyzés végéig nagyon 2800 felett maradna sokáig, ezt már többen is mondták, hogy miért.
Jó lenne tudni a támogatással kapcsolatban, hogy az kp-s támogatás és ezen fellül van-e még adóvisszaigénylés. Magyarnál az adókedvezmény a jelentős (37,5% ha jól tudom, ennek egy részét 2Mrd-t előre kap kp-ben a cég az építéskor - legalábbis én így értettem).
sly36
sly36 2007. 07. 17. 18:10
Előzmény: #17120  Törölt felhasználó
#17121
Ne csak jót, a véleményedet.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek