Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 10. 14. 08:25
#92440
Itt a tél jönnek a minuszok.
exmnbs1 2009. 10. 14. 08:14
Előzmény: #92438  exmnbs1
#92439
a sajtó az elsők között ülhetett fel a pilóta mögé, vagy mi ez a nagy hallgatás a drágulásról?????

PSZÁF mikor állítja le a pilótajátákot, amely 7 napja tart????
exmnbs1 2009. 10. 14. 08:12
Előzmény: #92437  prfecó
#92438
ezzel a papírral? Ne zavarjon hogy a pinkshiten 2 éve egy db sem kelt pedig ára vonzó, egyszázad cent!!!!
prfecó 2009. 10. 14. 08:03
Előzmény: #92436  Törölt felhasználó
#92437
Barack Ur !

Ha Amerikában is lehet vele öt nap alatt 100 % -ot keresni , hajlandó vagyok ott is kereskedni :-))

Közgyűlésre meg azért kell járni , mert nyított szemmel és füllel és némi elemzéssel lehet pénzt keresni .
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 22:29
Előzmény: #92430  Törölt felhasználó
#92436
szóval azt mondod, ha átviszik amcsiba, oda nem fogják követni a papírt a tudatlan, félanalfabéta kisspekák?

halleluja!!

ui: ha szerinted az a bennfentes, aki tájékozódik, akkor legyen igazad: bennfentes vagyok.. :D
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 22:26
#92435
Most hirtelen elképzeltem a jelenetet, vicces lesz az egész! :-))))

Jooccakát!:)))
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 22:23
#92434
majd, ha bevezetik egy amcsi tőzsdére, akkor talán lehet kereskedni vele. :-)))))
biztos olyan humet-féle lesz!)

A lényeg:
na mindegy én léptem, több szót nenm érdemel ez az egész mutyitéma. kár vesztegetni rá az időt majd egy szép napon ami úgy érzem nem is lesz ollyan nagyon távol, mint sokan gondolják) de jó is lesz megnézni a tv-ben,amikor mutatják a hírekben,hogy hány szoci politikus,gazdasági fehérgalléros bűnöző,korrupt bankár, stb. ül egy cellában,és senki sem fog képeslapot küldeni nekik:))))))))))
hinta 2009. 10. 13. 22:18
Előzmény: #92432  Törölt felhasználó
#92433
Te vagy az pocokpapa?
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 22:16
#92432
...a lényeg: megint a kisbüfik lettek át...va!! ilyen cégnek állami támogatást sem szabdott volna adni 2-3 éve!! akkor kókler kóka volt a gazdasági miniszter.
a másik napelemgyártó cég, a HelioGrid szintén eltűnt, csődbe ment, lehetett róla olvasni mostanában több helyen.. a HelioGrid is komoly állami támogatást kapott abban az időszakban,mint amikor a genesis.
azért ez nem furcsa kicsit?
nem különlegesen abszurd helyzet,hogy amelyik napelemes cégnek kóka minisztersége idején állami támogatást adtak,azok mind csődbe mennek,vagy végelszámolják őket!!

no ez a story is megérne egy misét.
remélhetőleg egy kormányváltás után az ilyen gyanús ügyleteket kivizsgálják!
(persze jönnek azzal a mesével,hogy a cég nem hívta le az állami támogatásokat,ez most vagy igaz,vagy nem. Ki hinne a miniszternek és ki hinne a cégelnököknek?
-közös mutyi véleményem szerint.:-)) Ebben az országban bármi megeshet sajnos.!
Rendet kell rakni, az országban minde téren nagy zűrzavar van, és ennek nyilvánvannak személyi felelősei is.
exmnbs1 2009. 10. 13. 22:10
Előzmény: #92430  Törölt felhasználó
#92431
link

Ezen mit kereskedsz???
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 22:05
#92430
Most őszintén: Nem tudom ki ez a mr_apricot, nlha úgy ttűnik, mintha bennfentes lenne. Honnan lehetett volna tudni előre, hogy végelszámolják a céget? Legfeljebb sejteni lehetett...
Lehet, hogy 1-2 őrült fanatikus tudta a dolgot,aki a tűz közelében van és eljár közgyűlésekre is, de a többi kisrészvényes nem tudta előre!
Bár lehet, hogy egyesek a jövőbe látnak,de nem lehet minenki jövendőmondó!! :-)))
A bejelelentés egyértelű: végelszámolják a céget, kivezetik a tőzsdéről. Pont!

Nem kell ezen többeet magyarázni, a legelső főtualjdonos által kiadott közleményben is ez szerepel.
No meg persze a Cogenco-részvények szétosztása a
gennesis-részvényesek között.
Amúgy meg a befektetők kb. 90-95 %-a hülye lennen továbbb bízni ebbena kamucégben éés bizonytalan amerikai tőzsdén egy noname cég részvényeivel kereskedni!
van egy pár fanatikus, pár főről lehet szó, egy kézen meg lehet őket számolni,akik bizztos ezentúl is 100 % bíznak a kamu-offshore főtulajnak és örömmel kereskednek majd egy névtelen cég részvényeivel egy előe nem látható amcsi tőzsdei bevezetéés után....
akkinek an egy kis csöpp esze, az nem fog ott kereskedni,mivel ott a költségek,díja is jóval magasabbak,meg bizonytalanság veszi körül...
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 20:12
Törölt hozzászólás
#92429
exmnbs1 2009. 10. 13. 19:49
Előzmény: #92427  Törölt felhasználó
#92428
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 19:29
Előzmény: #92423  Törölt felhasználó
#92427
mr_apricot,

igen, jól látod, "velem ellentétben" :D :D

Én nagyon kicsi esélyt adok magamban arra, hogy egy (pláne több) napelemgyár lenne a céljuk (mégha kezdetben -talán- ez volt is).

Szerintem most inkább a túlélésért és a tisztes távozásért hajtanak.

Aztán, ha mégis lesz gyár, akkor majd hamut szórok a fejemre.
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 19:24
Előzmény: #92421  Törölt felhasználó
#92426
critic,

nem értem, miért rám haragszol????

Itt mindenki a maga szerencséjének kovácsa (pogácsa??). S hidd el, de vissza is nézheted, hogy én elég nagy híve voltam ennek a projektnek. Rengeteg Geni-m volt, többszöröse annak minta "hívők" többségének. Igaz, akkor még én is bíztam benne. Valamelyik, nagyon is kétértelmű, s félrevezető közleményig. S gondolhatod, hogy nem volt egyszerű megszabadulni a rengeteg Geni-től.

Vagyis, nem rám kell haragudni, ha valaki nem szabadult meg időben a papírjaitól. Ez nem egy cserkészcsapat, hogy másokra gondoljak, amikor adok/veszek. Gondolom, Te sem hullatnél értem könnyeket, ha az akkori papírjaim még meglennének.

S miért írtam volna bármit is manipulatív célzattal. Nem gondolom, hogy az ide írtak bármit is számítanak a parketten. Már csak ezért sem írtam soha semmit, amit nem úgy gondoltam.

S persze, hogy büszke vagyok magamra, miért is ne lennék. Ettől még nem minde dologra kell büszkének lennem, ami velem kapcsolatos, ráadásul nem is én tehetek róla. (mármint arról, hogy beesett a papí, aztán meghúzták, most csupán szarba nyúltam. Ahogy egy lottó ötösre sem lehet büszke az ember, úgy erre sem)

S akárhogy is végződik az eddigi (tisztességtelen) folyamat, az az eddigi történéseket nem változtatja meg. Vagyis, a jövőhéten is ezt fogom az eddigiekről gondolni.

S ha közben jobb idők köszöntenek a Geni-re (amiben őszintén szólva nem hiszek), ha pl. kiderül, hogy mégis megépül a három gyár, s nem kiüresítik a céget, annak tán örülni fogok, de attól még ami eddig folyt, az tisztességtelen.

Vagyis akár így, akár úgy, de vége lesz az eddigi korszaknak. Vagy ezért, mert mégegyszer nem tudnak beugratni ennyi embert, s megy minden a levesbe, vagy azért, mert a sztori tartalmat kap.
exmnbs1 2009. 10. 13. 19:21
Előzmény: #92424  exmnbs1
#92425
exmnbs1 2009. 10. 13. 19:14
Előzmény: #92420  exmnbs1
#92424
Napelemgyárakkal tele van Cadiz
De nincs befektetőm, így hogyan leszek rich

First Solar Műveknek nagyon jól megyen
Szeretném a profitját hát rallit rendezek

Cos, I cant dance, I cant talk.
Only thing about me is the way I bike
I cant dance, I cant sing
csak próbálkozok örökké napelemet gyártani

Kipróbáltam mindent rizsáztam sokat
Mégsem lett sem hitel sem garancia

Betoltam a tőkét csődöt kerülni
A hálátlan népség mégis Pszáft emlegeti.

But I cant dance, I cant talk.
The only thing about me is the way that I bike
I cant dance, I cant sing
Cogencos pakettem fogom nekik elsütni)))))))

Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 19:05
Előzmény: #92408  Törölt felhasználó
#92423
bokaly, én sem bánom ha kivizsgálják a céget, de engedd meg hogy kiröhögjem azokat, akik már évek óta csak sírnak rajta, de egy nyomorult email-t nem bírtak összedobni az ügy érdekében:)

rosszul látod, ha azt véled látni, hogy szerintem "minden rendben a Genesis körül". nem kenyerem a fekete-fehér-igen-nem leegyszerűsítés. talán az zavart meg, hogy valóban sok energiát fektetek a "semmi sincs rendben a Genesis körül"-állásponttal való vitába

abban speciel (ha nekem is szabad a nevedben nyilatkoznom: veled ellentétben) biztos vagyok, hogy a végső céljuk nem a magyar kisbefektetők megkopasztása, hanem az, hogy legyen napelemgyáruk. ha lesz, az végül engem fog igazolni - még egy kis türelmet kérek, mielőtt ezügyben bárki ítéletet akarna hozni:)
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 19:02
Előzmény: #92419  exmnbs1
#92422
ex, nagyon elkaptad a ritmust! ))

de csak ovatosan razdd magad, mert meg leversz valamit!
Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 18:59
Előzmény: #92408  Törölt felhasználó
#92421
"Azt látom, hogy Te úgy gondolod, minden rendben a Geni körül, én meg úgy, hogy egy tisztességtelen folyamat végkifejleténél tartunk. Persze, gyarló módon, ettől még nem fogom adakozásra költeni a pénzt, amit hoz, de büszke sem leszek rá."

ereny bajnoka,
akkor azt is latod, hogy a nagyon sokszor megvadolt es kigunyolt "fanatikusok" hogy ereztek magukat az elmult ket evben, mikor rendre azt lattak, hogy a befektetesuk erteke egyre kisebb es egyre nagyobb az eselye a projekt bedolesenek? Mikor egy-egy kozgyules, vagy beigert es nem teljesult hatarido utan csak a bizonytalansag volt a biztos?
Rohoghetnel egyet magadon, mert ha csak az utobbi ket ev torteneseit nezzuk, a "befekteto" tarsaid, vagyis a fanatikusok tudjak a legjobban, hogy nem volt minden rendben a ceg korul. Ugyanis a sajat borukon is ereztek, ereztuk. Vagy hogy ez eszedbe sem jutott???

Ehhez kepest te soha nem irtal ide manipulativ celzattal ))), viszont mondig az igazat irtad es legalabb kereskedtel a papirral )))

"de buszke sem leszek ra"-
Hogy nem leszel buszke a dolgaidra? Eppenhogy onmagadra vagy a legbuszkebb )))

"tisztessegtelen folyamat vegkifejletenel tartunk" Hogy neked lesz-e igazad, ev vegeig eldolhet. En azert remelem, mar a jovo heten ujra kell fogalmaznod ezt a velemenyed.))

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek