Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 07. 11:17
Előzmény: #839  bpdc
#840
link

nem tudom láttátok e a filmet....

Vannak benne lehet csusztatások pár dologgal nem értek egyet de a pénzügyi rendszerről alkotott kép szerintem valos...

A véleményem rola:
nagyon érdekes ez a korszellem....
van pár kérdőjel számomra ami megkérdőjelezhető a filmben
pl tényleg amerika szervezte a két torony összeomlását stb?
de lényegét tekintve egyetértek vele....
A pénzügyi rendszerünkről alkotott kép teljesen igaz méghozzá husbavágoan igaz....
csak vannak jobban élő rabszolgák meg szerencsétlenebbek és egyre több a szerencsétlen.. aki elpusztul...

Az a helyzet hogy engem is a föiskolán azért dicsérnek meg ha kimondom azt a büvös szót hogy profit... minél több profitot kell elérni minél kevesebb költség legyen stb... ez a cél ha 3 emberes munkát 1 is meg tudja csinálni csinálja ! több lesz a profit stb! sajnos semmi emberségre nem nevelnek bennünket ebben a rendszerben mert akkor mi következik?

Ha egy emberséges vezető vagy a versenytársak bedarálnak mert nem tudod olyan versenyképesen adni a terméket stb..ki is rugnak stb... és tönkre teszed a céged stb...
ördögi kör a profit érdekében ...

Sajnos elég romlott egy társadalomban élünk.

Tudjátok mi lesz itt is? IMF Hitelt kaptunk.....

Argentina kettő csak idö kérdése....

Természetesen a filmben (korszellem)
vannak megkérdőjelezhető dolgok
-két torony összedőlését tényleg ök csinálták?
-az uj rendszerben mi lenne az ösztönző erő ? ha ne ma pénzt? stb..
De nagy mértékben egyet értek hogy beteg a társadalmunk amit a pénz ural.

És pár kiegészitő informáciot is találtam a neten hozzá:

Egykét adalék a témához

link

link

link

link
link
link
link
bpdc 2008. 12. 07. 10:37
Előzmény: #838  bpdc
#839
(asszemek és azt hiszemek nélkül kellett volna, csak rohanás van) Szép hétvégét.
bpdc 2008. 12. 07. 10:35
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#838
Ez link és az írás amit te linkeltél be, lényegében ugyanarról szól azt hiszem. Asszem volna értelme elbeszélgetni a jövőnkről néha a mindennapok mellett....
Törölt felhasználó 2008. 12. 07. 00:47
Előzmény: #836  Törölt felhasználó
#837
Pontosabban az állam pénzteremtésével nincsen baj, de ne ez legyen az egyetlen útja a pénzhez jutásnak. A központi bankokat meg kellene szüntetni és helyette a magánbankok hitelezhetnének, de nem a mai formában, a tartalékrátát és pénztöbbszörözést el kellene törölni.

De pár hete leírtam, mit gondolok erről.
Törölt felhasználó 2008. 12. 07. 00:41
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#836
"Követeljük, hogy a pénzt ne magánbankok teremtsék, hanem az állam: természetesen az adók csökkentése mellett. A pénzt alapvetően nem adósságként kell teremteni."

Ez egyenes úton önkényuralmi rendszerhez vezet. Az állam teremti a pénzt vagyis csak azok a vállalkozások juthatnak forráshoz, akik az állam haverjai. Ez járhatatlan út. Ennél a mai rendszer is sokkal jobb.

Törölt felhasználó 2008. 12. 06. 09:02
#835
Sztem ez is igazán ideillik a topicba,vki nagyrabecsült véleményezhetné,nekem kicsit még nem kerek,de rágom magam rajta:

link
exmnbs1 2008. 12. 05. 16:51
Előzmény: #833  exmnbs1
#834
TARP: Troubled Asset Relief Program. This is the Treasury's big $700 billion ($850B including pork) program that has been used to prop up financial institutions.
TAF: Term Auction Facility (or TAFfy). Program by which the Fed auctions funds to financial institutions — allowing them to use their toxic assets for collateral.
TALF: Term Asset-Backed Lending Facility (or "son of Taffy"). Recently announced Fed program designed to help the market for student, auto and other consumer loans.
CPFF: Commercial Paper Funding Facility. Buys commercial paper directly from corporations.
AMLF: Asset-Backed Money Fund Lending Facility. Fed program designed to buy short-term paper (including commercial paper) to prevent money market funds from "breaking the buck."
TSLF: Term Securities Lending Facility. Fed program that lets banks swap bad mortgage and other debt from their books in exchange for Treasuries.
SLF: Special Lending Facilities. Originally designed to loan money to fund JPMorgan's purchase of Bear Stearns in March. Also used to back AIG's balance sheet to avoid total collapse.
PDCF: Primary Dealer Credit Facility. This is the Fed program that allowed broker/dealers and other non-banks to tap the Fed's discount window (back when there were independent broker/dealers).
exmnbs1 2008. 12. 05. 16:50
Előzmény: #832  Törölt felhasználó
#833
Törölt felhasználó 2008. 12. 05. 10:39
#832
"South Africa Scraps Plan to Build Nuclear Power Plant"

link

Na ezek az igazán szar hírek. Atomerőmű építés leállítva, mert a válság miatt nincsen hozzá forrás. Ennek hosszútávú kihatása van a világgazdaságra.

Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 21:38
#831
Sejtem, hova teszik az USA bankok az állami segélyeket.

link

A kamat ugyan 0, de tegnap maga a Bank of America elnöke mondtam, hogy felhalmozzák a pénzt a jövőre.
Nyilván kell a várható leírásokra.
ebből nem lesz kölcsönzés, ha 0 lesz az alapkamat, akkor sem.
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 21:17
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#830
Bocs, lehet, hogy félreérthető volt a reakcióm, nem vettem magamra a kigyúrt maffiózós jelzőt, csak - ha már szóba hoztad - én is beleszőttem a témát a válaszba... :)

Miért, ha látnál már be is löknél valamilyen kategóriába...? :D
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 20:51
Előzmény: #822  Törölt felhasználó
#829
De mi lesz a sok munkanélkülivel? Valószínű, hogy a válság végére minden 2. pénzügyi állás megszűnik.
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 20:35
Előzmény: #819  Törölt felhasználó
#828
Az euró árfolyama szempontjából nincsen. De a külker hiány az államadóssággal is korrelációt mutat, ha huzamosabb ideig fennáll. És ha a külső finanszírozás elapad, akkor bajban lesznek a külker deficites országok. Mint Olaszország pl.
tokos. 2008. 12. 04. 20:15
Előzmény: #825  Törölt felhasználó
#827
Tegyük hozzá, ez legfeljebb Németországban lehet a sorrend.

Amúgy néha ledöbbenek, milyen gagyik is tudnak lenni a német gépek, dehát mindenki úgy teszi boldogtalanná magát, ahogy bírja...

Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 20:01
Előzmény: #821  Törölt felhasználó
#826
Akira!

Nem azt mondtam, hogy a BMW-sek többsége kigyúrt maffiózó, hanem, hogy a kigyúrt maffiózók BMW-sek. Hogy Te hová tartozol azt nem tudom, még nem láttalak.:)
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 19:01
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#825
Bocs, nem pontosan határoztam meg a rengsor paramétereit: az egyes tipusok (3-as, E-Klasse, Golf, Vectra, stb) eladási statisztikáján akadt meg a szemem néhány évvel ezelőtt, ahol az első a 3-as BMW, a második a Mercedes E és a harmadik a Golf volt, de lehet, hogy az E mercedes volt elől... :)

Ez még az ezredforduló után volt egy-két évvel, azóta a VW sokat erősödött, ha jól sejtem...
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 18:55
Előzmény: #816  Törölt felhasználó
#824
Dél Korea?

Hirtelen nagyra hízott, így többet is képes fogyni, mint aki nem fújt akkora lufit... :)

Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 18:53
Előzmény: #813  Törölt felhasználó
#823
"Szerintem a válság durva periódusa akkor kezdődik, amikor elapad a deficites országok finanszírozása, egyre szűkül azoknak a köre, akik hajlandóak finanszírozni a hiányt.
Az USA annyiból van jobb helyzetben, mint a többiek, hogy az állampapírpiaca kiválóan működik és vonzza a befektetőket."

Ezt mondtam én is az egyik veszélynek az olyazoknál, de ez inkább az államháztartási anomáliák kérdése, nem a belső piacé...

Majd az állam kevesebbet költ (ha nem lesz miből ugye...?) pl. szociális kiadásokra vagy saját magára... Legalább ott is tisztul egy kicsit a felhígult, korrupt államapparátus... Nehéz lesz, mert ott is nemzeti sport a focin kívül az adóelkerülés és a korrupció, mint nálunk... :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 18:48
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#822
Vélemyényem szerint nem is egészséges ez a magas (40%-os) arány, a válság után valószínűleg csökkenni fog.

Szvsz nem az a világgazdasági modell a hosszú távon fenntartható, ahol addig koncentrálódnak a vállalatok, iparágak, míga végén csupán néhány nagyvállalatból fog állni a világgazdaság. A jelenleginél differenciáltabb, kevesebb mammut és több KKV irányába mozduló struktúrát tartanék kívánatosnak, lehet, hogy tévedek, de én individualista vagyok, nem bírok birkaként semmilyen sorba beállni, szinte semmit sem szeretek úgy csinálni, ahogy mások korábban... :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 04. 18:41
Előzmény: #818  Törölt felhasználó
#821
kanyisz,

én azt vezetek, és remélem nem kell soha más tipusba (gagyibba) ülnöm, pedig nem vagyok se kopasz, se kigyúrt, bár az igaz, hogy rövid a hajam és sportos alkat is vagyok... :)

Szóval én elégedett vagyok a BMW-vel... :)

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek