Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 23:11
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#640
A "walk away" pedig a legnagyobb veszély az USA-ban, de erről már írtam párszor. Hagyják veszni az ingatlant és elköltöznek az adósok. És ez már a prime, azaz a jó hitelesekre is vonatkozik.

Ugy eddig kb. 20%-ot estek az ingatlanárak átlagosan és 40% lesz a vége a mostani várakozások szerint. Ekkor 20 millió hitelvelvevőnek lesz nagyobb kölcsöne, mint az ingatlanjának értéke. Az a kérdés, ennek a 20 milliónak hány százaléka fogja otthagyni az ingatlanját.

A helyzeten még ront, hogy az ingatlanáresés nem egyenletesen oszlik el az USA-ban, hanem pl. Kalifornia és Florida már most közelít a 40%-os ingatlanár eséshez. Itt a vége 60%, de egyes területeken akár 80% is lehet.
Ez azért baj, mert ezeken a területeken adták ki az utóbbi 2-3-4 évben messze a legtöbb hitelt, rengeteg ALT-A hitelt is.
Szóval a jövőkép borús.
exmnbs1 2008. 11. 20. 23:04
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#639
drop, ha itt nagy gáz lesz lehet hogy mnb csökkent
kissherceg 2008. 11. 20. 22:32
Törölt hozzászólás
#638
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 22:27
Előzmény: #632  Törölt felhasználó
#637
Az ALT-A hitel egy összefoglaló név. A következő nem subprime hitelek:

- nem vagy kevésbé igazolt jövedelem a hitelfelvevő részéről
- az adósság-kereset arány túl nagy
- az adósság-ingatlan érték arány túl nagy
- nem subprime ügyfelek, de közel ahhoz, közepes rossz hitelfizetési múlttal

Az ALT-A hitelekből több van, mint subprimeból.
Ráadásul egy részük ARM (adjustable rate mortgage), ami azt jelenti, hogy 2-3 évig a hitelt csak szinten kell tartani és utána kell megkezdeni az igazi törlesztést, vagyis a részlet nagyon megugrik.

Úgy tudom, az eddig jobban szereplő bankoknak (Wells Fargo, Bank of AMerica, JPM) nagy kitettsége van ezekből.
tokos. 2008. 11. 20. 22:12
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#636
Kicsit nmásra fókuszálnék a dologban, ha beszorult a Ft, az azt jelenti, hogy stabil volt. Vagyis nem az erős Ft-ra fizettünk ki sok pézt, hanem a stabilra.

Ugyanakkor továbbra sem gondolom, , hogy azokkal a gazdasági mutatókkal, amikkel az ország dicsekedhetett az elmúlt pár évben túlzottan nagyot lehetett volna csökkenteni a kamaton. Biztos volt egy két-hónap amikor lejjebb lehett volna vinni, hogy aztán két hónappal később a dupláját kelljen emelni. Persze én nem vagyok szakember, de talán nem véletlen, hogy azok többsége, akik döntéshozó helyzetben voltak akár a Fidesz, akár a komcsik nyomták be, nem olyan nagyon nagy hévvel csökkentgették a kamatot.

A partvonalon túlról, felelősség nélkül persze könnyű osztani az észt. Mint ahogy most Orbán is a 6%-ával.
exmnbs1 2008. 11. 20. 22:05
Előzmény: #632  Törölt felhasználó
#635
magyarul hagyják a mortgage-ot házastul a francba?
tokos. 2008. 11. 20. 22:02
Előzmény: #632  Törölt felhasználó
#634
"Bocs az angol kifejezésekért, de ezt csak hosszadalmasan lehetne magyarítani."

Kár, mert így meg leszünk egy páran akiknek ez nem sokat mond...
kissherceg 2008. 11. 20. 21:56
Törölt hozzászólás
#633
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 21:48
Előzmény: #631  Törölt felhasználó
#632
A bankoknál most kezd beérni, hogy a subprime csak válság csak előjáték volt az ALT-A ARM és aztán a negativ equity-s prime hitelesek várható "walk away " akciói előtt.

Bocs az angol kifejezésekért, de ezt csak hosszadalmasan lehetne magyarítani.
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 21:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#631
A GE volt az egyik első, akitől a FED megvette a commercial paper-jeit pár hete, amikor indult a FED-nek ez a történelmi vállalat hitelezése.
Nem sok pénzről volt szó, 130 mrd dollárról.
Nem lehet a GE-ről sokat tudni, de ez sokat mondó.

A JP Morganról nem tudok sokat, de megnézem.
A citigroup halódik, de ezt már fél éve is írtam, hogy erre jó esély van. A mérlegén kívül van majdnem 1000 mrd bizonytalan eszköz. Szét fogják szedni.

Alcoa árfolyama is hihetetlen mélységekbe került.

Nem tudom, itt egyre szarabbul néz ki minden. Már október eleje óta írom, hogy szeptember közepe óta mélyrepülésben a világgazdaság. Most kezdi realizálni a tőzsde ezt a példa nélküli eseményt.

Itt az SKF (USA bankszektor short ETF), amit én 190-nél adtam el nagy nyereségben, most 260:

link
kissherceg 2008. 11. 20. 20:48
Törölt hozzászólás
#630
kissherceg 2008. 11. 20. 20:40
Törölt hozzászólás
#629
kissherceg 2008. 11. 20. 20:39
Törölt hozzászólás
#628
Törölt felhasználó 2008. 11. 20. 20:37
Előzmény: #597  Törölt felhasználó
#627
Gyakorlatilag 0 (0,005% a mai minimum) a 3 hónapos treasury bill hozama:

link
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 18:20
#626
Ha a GM csődbe megy, akkor mekkora pánik lesz?
Az amerikai gazdaság emblematikus vállalata. Ráadásul vagy 1000 mrd CDS a csődbiztosítás.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 00:23
#625
Mr Mortgage

"I still don’t think people understand that the Alt-A universe, larger is size than SubPrime, is presently imploding in front of our very eyes. Unlike Subprime loans that were more localized to specific regions of the bubble states or lower priced areas, Alt-A loans cut across all socio-economic boundaries and can be found littering some of the most affluent areas in the nation."

"The coming Alt-A and Jumbo Prime Implosions puts at risk well over $1 trillion in residential mortgage loans, much of it sitting on the balance sheets of some of the nations largest banks such as Wells Fargo, Chase, Bank of America and Citi. "
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 00:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#624
Herceg, felejtsd már ezt az idióta spekizik dumát. A bankokat is a spekuláns shortosok tették tönkre, ugye?
Nem, a spekulánsok arra spekulálnak az esetek többségében, ami várhatóan bekövetkezik. Az egész nyersanyagpiacot a deleveraging irányítja.

kissherceg 2008. 11. 18. 23:55
Törölt hozzászólás
#623
Törölt felhasználó 2008. 11. 18. 23:50
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#622
Ez a sztori az amerikai GDP-ről is szólhatott volna. Ők nem a magas alapkamattal, hanem az ész nélküli és korrupt hitelezéssel kapcsolták ki a szabad piacot, amihez az össze-vissza rángatott alapkamat is kellett.
De a szabad piac most visszavág. Végül mindig ő az erősebb.
Törölt felhasználó 2008. 11. 18. 22:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#621
Herceg :-)

Hasonlorol En is hallottam most. Speciel Spanyolorszagi kupikrol van szo, pontosabban egy kupi utcarol, ahol arrol szolt a tema, hogy a tulajok nagyon panaszkodtak a megcsappant kereslet miatt ! 1.

2.
Romaniaban bezart a coca-cola gyar :-)

Namost. Ha mar a kupik is bezarnak, meg a coca-cola gyar is, itt valami tortent keremszepen ! :-)

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek