Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 16:20
Előzmény: #779  Törölt felhasználó
#780
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 15:53
#779
A történelmi japán grafikon a mostani amerikai helyzettel:

link

Úgy tűnik az ábrából, az USA-ban 3,5 éve esnek az árak é körülbelül a felénél tartunk. Pedig amíg nem érjük el az alját, addig tőzsdei emelkedésre sem nagyon számíthatunk.
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 14:19
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#778
Szerintem nem. Szvsz a vásárlóknak egyre nagyobb hányada jön rá arra, hogy idővel a drágább az olcsóbb...

Persze vannak akik a más kárán, de a tömegek csupán a saját tapasztalatuk alapján tanulják meg. Nem mindenki, de egyre többen...
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 14:12
Előzmény: #775  Törölt felhasználó
#777
Minőség?. Nem az ára dönt? Tömegekben gondolkodj. Óccsó legyen. És ne törjön háromfelé mire hazaér vele. Ez a logikus nem?
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 14:10
Előzmény: #773  Törölt felhasználó
#776
A felső kategória is visszaesik. Rengeteg milliomos veszti el a vagyonát, "a pénzügyi zseniket" is kirúgják az USA-ban, úgyhogy sok eladó használt ferrari, porsche ill. yacht lesz. Ez a válság nem olyan, mint az előző 2001-2003-as, itt nem nő a Porsche eladása.
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 14:05
Előzmény: #773  Törölt felhasználó
#775
Kösz, a választ.

De szerintem nem ilyen egyszerű a képlet, drop jó helyen kapizsgál azzal, hogy alapvető szükséglet, vagy nem alapvető szükségletet elégít ki. Mindkettőben van alsó, középső és felső kategória.

Szerintem egyrészt az alapvető szükségleteket kielégító iparágakban (pl. a pék) nem lesz olyan számottevő a visszesés, mint a a nem alapvető szükségleteket kielégítőkében, azaz (az én értelmezésem szerint) a felesleges árucikkekre.

Másrészt viszont mind az alapvető, mind pedig a felesleges termékek, szolgáltatások esetén a jobb minőségű termékek felé fog tolódni a piac. De lehet, hogy ez utóbbiban tévedek, és az alapvető termékek szegmensében a gagyi lesz a nyerő... :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 14:02
Előzmény: #773  Törölt felhasználó
#774
Hát persze ez így megint nem igaz. Mert abból a 6 milliárdból már most tömegek éheznek, és napi 1 dollár átlagjövedelemmel bírnak. Nem tudom mennyi ember összesen "a nyugati fejlett civilizáció" népessége. Rájuk értettem elsősorban.

Akira úgy érzem magam , mint ha viszgáztatnál...nem tudom mennyire telik de többre kedvem nincs most. Mire lenne, már nem fog érdekelni. Emiatt ezt most kihagyom.

A zálogházak is longolhatóak. pl.
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 13:56
Előzmény: #771  Törölt felhasználó
#773
Lehet, hogy eltévesztettem a helyet, ahová írtam....most már mind1. Közben olvasgattam miről beszélgettek.

Alsó közép és felső kategória létezik. Drop a középre érti a felsőt. Akira tán a felsőre a felsőt. A probléma az, hogy a felsőkategória, függetlenül attól, hogy az egy parfüm, vagy egy Rolls-Royce, a világgazdaságot nem hatja meg, nem tényező. Semmi. Nulla. Úgy képzeljétek el ezt, mintha cca 7 milliárd emberből 6 milliárd csak arra kezd el költeni, ami feltétlen szükséges.Mire nem költ.? Arra, ami nem alapvető az élet fenntartásához.
Tehát a középkategória kereslete esik vissza alaposan.

Ez meg szerintem.
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 13:54
Előzmény: #771  Törölt felhasználó
#772
Nem érdeklődtem a kívánságaid iránt, a véleményed érdekelt volna. Úgy tűnik drop jobban értette a kérdést, mert ő valóban válaszolt is rá... :)

A pékeknél többet vártam volna, de ha csupán ennyi telik...?
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 13:46
Előzmény: #769  Törölt felhasználó
#771
nincs
és nem ezt mondtam
de felőlem....

kenyeret fognak sütni
a pékeket belongolom

Írásomból úgy tűnik, elmondtam amit gondolok. Az is kitűnik, hogy nem kívánságműsort írtam . Ergo a hátam közepe sem kívánja azt, ami eljő.De sajna nem hatja meg, hogy mit szeretnék.
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 13:37
Előzmény: #769  Törölt felhasználó
#770
Nem hiszem, hogy ez lett volna dlph írásának lényege (amivel egyébként egyetértek), nyilván nem minden fog leállni, de jelentős visszaesés jön. Hol fog megállni, az egyelőre kérdéses.
Mi eshet vissza kevésbé? Fogalmam sincsen, de szerintem az aranybányák árfolyama :)
Komolyabbra fordítva a szót, a gagyit (=olcsót) ill. alapvető cikkeket forgalmazó/gyártó cégek árfolyama teljesíthet a legjobban. Persze a a legjobb ebben az esetben erősen relatív.
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 13:29
Előzmény: #766  Törölt felhasználó
#769
dlph,

Írásodból úgy tűnik, mintha hamarosan minden cég leállna, mindegyik kirugdalná az alkalmazottait, ennek hatására teljesen elfogyna a vásárlóerő, azaz megállna a világgazdaság.

Ez persze nyiván eltúlzott végkifejlet, nem minden cég és nem minden termékére vonatkozóan fog leállni, és nem minden alkalmazott fogja elveszíteni az állását, ergo marad valami "élet" a válság mélyén is.

Szerinted melyek azok a piacok, iparágak, régiók, szegmensek, stb..., amelyeknek jó esélyük van a kisebb visszaesésre, stagnálásra, esetleg növekedésre?

Van ilyen egyáltalán?
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 13:24
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#768
drop,

A minőségi árukra és szolgáltatásokra eddiog sem volt mindenkinek pénze, az a teljes piacnak csupán egy kisebb szeletét jelentette, amely a tehetősebb és igényesebb vásárlók piacát jelentette. Ez egy eleve szűkebb körű piac, de több pénzzel, több tartalékkel is rendelkező piac.

Nem őket fogják kirúgni először a gyárból, ergo tovább meglesz ezen áruk piaca, míg a munkások/alkalmazottak piaca lényegesen gyorasabban fog visszaesni... Kivétel az élelmiszerpiac, mert az bírja majd legtovább...

Szerintem nem felesleges, mert én így gondolom, Te pedig másként, ez mostanra nyilvánvalóvá vált... Mint ahogy az is, hogy nem tudjuk egymást meggyőzni ezügyben... Nem is feltétlenül cél... :)

Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 13:11
Előzmény: #764  Törölt felhasználó
#767
A két nagy az Unicredito és az Intesa, ezeknek vannak lényegében külföldi érdekeltségeik, kitettségük. Nagy még, de csak helyi bank a Banca Popolare, ez van minden városban, csak hozzáíródik e nevéhez a városnév... Ez az olasz "takarékszövetkezet".

A többi helyi magánbank, amelyek közül sokan több száz éve gond nélkül üzemel, kiszolgálja a helyiek igényeit, nem is nagyon merészkednek a régión túlra... Ezeknek aztán nem sok bajuk lehet, bár konkrétan nem ismerem egyiket sem.

Sőt, van itt olyan bank is, amelyet 20 évvel az újvilág felfedezése előtt, 1472-ben alapítottak Sienában... Azóta is épp abban az épületben üzemel a headoffice. Tavaly jártam arra, azért emlékszem... Ezeknek akarnak bankárságot tanítani az amerikaiak? :) Szánalmasak...

Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 13:10
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#766
Kellemes indikátor a hazai kis és középvállalkozások helyzete 2-3-6 hónapja . Kiemelten az exportcégek. Elképesztően nagy a baj. És újabb lökéshullám készül.
Nem is akarom tudni miféle mélységekbe taszítva az indexeket.

A világgazdaság jelenleg negyedgőzzel teljesít. Eluralkodott a félelem, összehúzódás, leépítés, elbocsájtások, keresletvisszaesés , automatikusan kínálatviszseséssel.....

Egy eddig kiválóan prosperáló , értékes, jól szervezett hatékony gyár is padlót fog...ha nincs kinek eladni.

Nem kéne vásárolni fiúk -jányok semmit.
Ez csak két félidő közti 10 perc szünet. A játékosok pihennek, előkerül egy- két vizesflaska, az edzők ordítoznak egy kellemeset....aztán jön a második félidő. A bíró hamarosan a sípjába fúj....

Mindezt azért mondom, mert a többség megggyőződésem, hogy elméletben, kívülről, hírek alapján tudakozódik. Mintha külső szemlélőként élné meg a válságot, és a legnagyopbb problémája a részvények árfolyama lenne....legalábbis így hiszitek most. Sajna nem. És még elmenekülni sincs hová, Mindenhol ugyanaz a trágya fogad benneteket.

A kőkemény valóság ugyanis :
láncreakciószerűen omlik össze a világgazdaság. Most, ebben a pillanatban is. Olyan cégekkel az élen, akik szegmensükben világelsők. Voltak. Már nem azok. A tervek készülnek, az összehúzódások forgatókönyvei már ott lapulnak az üres év végi borítékok mellett, nyereségrészesedés helyett köszönő levelekkel teli minden boríték.

Sosem látott mértékű munkanélküliség fenyeget. Nyilván nem a tőzsdéből éltek. Kössétek fel a gatyát.

Sok szerencsét.
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 12:50
Előzmény: #759  Törölt felhasználó
#765
A minőségi az általában drága. Vagyis ők esnek vissza először és az emberek veszik a gagyit.
De szerintem ez egy felesleges szócséplés vita jellegű.
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 12:48
Előzmény: #761  TrendMan
#764
Milyen olasz bankok vannak?
Az Unicreditet ismerem csak és az elég szarul áll.
Törölt felhasználó 2008. 12. 01. 11:53
Előzmény: #762  bpdc
#763
Én is megértem watsont, wgyet is értek vele abban, hogy kishazánkban mindig is túlzott volt a pesszimizmus, amely egyáltalán nem segít a válságból való kilábalásban.

Ehhez képest érveltem részben azzal, hogy - többek közt - az olaszok sem temetik a maguk gazdaságát olyan jelzőkkel, mint amit itt a portfolión percenként olvashatunk, és ez szvsz hozzájárulhat ahhoz, hogy könnyebben vészeljék át a válságot másoknál.

Abban pedig Veled (bpdc) értek egyet, hogy - ugyan jobb léenne optimistábban látnunk a világot -, a pénzvilág (értsd itt első sorban a pénzvilág derivatíváit, mert szvsz ez az, amire nincs feltétlenül szüksége a gazdaságnak) továbbra sem néz a tükörbe, és továbbra sem nagyon akarja felszámolni azokat a pénzügyi eszközöket, amelyek nagyban hozzájárultak a válság, de azt megelőzően a hitel-, tőzsdei- és fogyasztási lufi óriásira fújásához.

Pedig egyszerű lenne a képlet, csak el kellene dönteni, hogy a pénzvilág van a gazdaságért, vagy a gazdaság van a pénzvilágért? Szerintem az előbbi, de talán nem mondok azzal újdonságot, ha azt állítom, hogy ez ügyben jelenleg a feje tetején áll a világ...

Az állami segítséggel azonban mindaddig nincs bajk, amíg az állam a pénzügyi segítségért a piaci áraknak és a segítség arányának megfelelő tulajdonrészt is kap, mert így az adófizetők pénze - amennyiben az adott bank helyreáll - nem ablakon kidobott pénz, hanem befektetés. A magántulajdonosok persze később visszavásárolhatják a bankjukat, de csak akkor, ha azt piaci áron teszik.

Az állami alamizsna (vissza nem térítendő támogatás) nem megoldás, az államnak ennél nyilván jobb pozícióba kellene hoznia az adófizetőit, ha már az ő pénzüket költik a bankmentésekre...
bpdc 2008. 12. 01. 10:35
Előzmény: #760  watson
#762
Megértem, amit írsz és az elkeseredésed is. De optimizmusra sztem semmi okunk. A piac nem fog most (sem) kitisztulni, mert a pénzcsinálók annyira féltik az aranytojást tojó tyúkjaikat, hogy inkább állami (értsd lakossági, mert adókból befolyt) pénzeken megmentik őket, noha egyértelmű, hogy túl sokan vannak és rosszul működnek, működtek...
TrendMan 2008. 12. 01. 10:01
Előzmény: #759  Törölt felhasználó
#761
Én nem arról beszéltem, hogy az olasz gazdaság nem fog visszaesni, és hujj be jó a helyzet.
Azt mondtam, hogy az olasz bankok a konzervativ működési modelljüknek köszönhetően kevésbé érzékenyek a válságra.
Nincsenek elburjánzott specializált termékeik, amik húznák őket lefelé, mint viharban a hajót az eltört árbóc.
Nincs szükségük pótlólagos forrásra, nem áll fenn a bedőlés veszélye.

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek