Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 18. 17:16
Előzmény: #599  exmnbs1
#600
Paulsont és Bernanket egyre többen támadják a kongresszusi meghallgatáson. Most zajlik.

link
exmnbs1 2008. 11. 18. 16:54
Előzmény: #597  Törölt felhasználó
#599
"A 700 milliárd dolláros pénzügyi mentőcsomag fennmaradó részéből előreláthatólag nem új programokat finanszíroznak, hanem tartalékot képeznek belőle - nyilatkozta Henry Paulson amerikai pénzügyminiszter a Wall Street Journalnak. A pénzügyminiszter szerint a pénzpiacok folyamatok elindultak a stabilizálódás útján, ezért csak akkor költené el a fennmaradó összeget, ha a pénzpiaci feltételek újból romlani kezdenének"

Aki előbb vallotta be a veszteséget az jól járt?
Equal footing már semmit sem jelent manapság? Valóban elindult a stabilizáció vagy esetleg béna kacsa korszak jele a programok felfüggesztése?
Törölt felhasználó 2008. 11. 18. 13:45
Előzmény: #597  Törölt felhasználó
#598
Drop elhagytam a mailcímed
küldd el ide : dlph@freemail.hu
kösz
Törölt felhasználó 2008. 11. 18. 01:06
#597
Ennek ismét pánik szaga van. A hozam ma leesett 0.09%-ra, volt napközben 0.05% is.
Szeptemberben volt egy napig 0.01, most ismét megy le. A világháború óta biztosan nem volt ilyen mélységekben.

link
Törölt felhasználó 2008. 11. 18. 00:57
#596
"UAL Corp.'s (UAUA, Fortune 500) United Airlines is cutting domestic capacity by up to 15.5% for the fourth quarter, while Continental Airlines (CAL, Fortune 500) is cutting domestic capacity by 9% for the quarter. AMR Corp.'s American Airlines plans to decrease domestic capacity by 12.5% in the fourth quarter. Delta Air Lines (DAL, Fortune 500) is decreasing domestic capacity by 16% for the Thanksgiving travel period."

Ezek sem kis számok.
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 13:44
Előzmény: #592  Törölt felhasználó
#595
Peak IQ.
zepi
zepi 2008. 11. 17. 11:22
#594
11:08-as hír
exmnbs1 2008. 11. 17. 11:16
Előzmény: #592  Törölt felhasználó
#593
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 10:38
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#592
A Peak listát ezennel bővítem:

Peak Credit
Peak Oil
Peak Globalism
Peak Profit

Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 09:56
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#591
"Te Drop te is olyan vagy aki csak shortot lát? "
Tulajdonképpen tőled tanultam a trendirányú kereskedést. A trend pedig esés.
Mivel engem a TA hidegen hagy, ezért altrendeket (ha ennek ugyan van bármi értelme is) nem keresek. Az pedig elég nagy valószínűséggel állítható, hogy még messze az alja az esésnek. Elég csak megnézni, recesszióban mennyit "szokott" esni a tőzsde és átgondolni, hogy most már a konszenzus is az, hogy ez a legnagyobb válság '29 óta.

Persze ez nem azt jelenti, hogy 10x-es áttéttel kell shortolni :)
Most egy 3x-os ok, ebben benne van egy 25-30%-os emelkedés likvidálás nélkül.
Viszont ha annyit emelkedne, akkor onnan aztán shortos kánaán lenne :)
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 02:38
Előzmény: #588  Törölt felhasználó
#590
Te Drop te is olyan vagy aki csak shortot lát?
Ugyanis most készítek egy elég összetett rendszert, ami egymásra rakott skatulyákból áll. Ja...

És nagyon igyekszem betenni téged is valahová, gondoltam lehetnénk skatulyatársak, mert aztán én az orromig se látok, csak a shortot.

Érdekes az élet, és hoz meglepő fordulatokat. Kicsit szélesebb látókör? Az kéne nekem asszem....első körben veszek 30 kiló zöld festéket, kül és beltérit egyaránt. Mocskos mód összefestem a falat és mindent de úgy...

Kérdésem egyszerű : segítene ez a tisztánlátásban?

Valami nagyon készül, a fiúk tudnak valamit, a postás egy csengetés után közölte velem, hogy most kell részvényt venni. De hirtelen.
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 01:30
Előzmény: #585  togyozo
#589
Togyozo egyhelyben keringünk. A magas kamat ugyan miért segítene bárkinek is? Bármit? Miért? És ki mondta, hogy az bármikor is jó? Én ugyan nem.
Törölt felhasználó 2008. 11. 16. 23:13
Előzmény: #587  Törölt felhasználó
#588
Annyit megállapíthatunk, hogy a nagyon várt G20-aknak semmit sem sikerült letenni az asztalra.
Törölt felhasználó 2008. 11. 16. 23:11
Előzmény: #586  Törölt felhasználó
#587
Kb. 1 év alatt az IMF segélynek a seggére verünk, ez valószínűnek tűnik.
Törölt felhasználó 2008. 11. 16. 23:10
Előzmény: #585  togyozo
#586
"És a helyedben a forint (tartós és jelentős mértékű) gyengülésére sem tennék nagy összegeket"

Én viszont arra lennék kiváncsi, hogyha ez a válság elhúzódik még 2 évig és jelentős gazdasági visszaesés lesz (mint ahogy pl. Roubini jósolja), akkor hogyan fogjuk elkerülni a valutaválságot, amikor az IMF segélyt elköltjük.

Szerintem nem sok esélyünk van.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy nálunk nagyobb országok előttünk vagy velünk párhuzamosan állnak fejre és valami alapvetően új nemzetközi szabályozást kell bevezetni. változást
togyozo 2008. 11. 16. 15:35
Előzmény: #583  Törölt felhasználó
#585
DLPH!

"Ismét összevonsz dolgokat, melyek nem függnek össze."

A hsz-em amire ezt írtad, arra a nagyon egyszerű dologra próbált meg rávilágítani, hogy nemcsak olyankor kell a külfölddel példálózni, amikor éppen olyan dolgot tesznek, ami a mi világnézetünk szerint segít a gazdaságnak. Azt sem ártana megnézni, hogy az elmúlt években ők mit csináltak ahhoz, hogy ilyen helyzetben vannak.

"nem a forint árfolyama a lényeg, hanem a kamatok"

szerinted ez a két dolog nem függ össze?

"A tőzsde=pszihológia"

Hát azért a tőzsdét vagy akármelyik deviza árfolyamot hosszú távon nem a pszichológiai mozgatja. Rövid távon minden bizonnyal ez részben igaz, amikor a Dow napon belül 6-7%-ot jojózik. De Soros meg Buffet sem ezekből a kiszámíthatatlan "pszichológiai" mozgásokból szedte meg magát. Szerinted a térség devizái a pszichológia miatt erősödtek az elmúlt 6 évben elég sokat?

"De ezeknek megint mi köze ahhoz, amiről írtam? Semmi. "

Csak annyi, hogy ha valóban olyan egyszerű ez a dolog, akkor vajon miért nem érted, mert a forint erősödésre nem számítottál az év elején, mintahogy a dollár jelentős erősödésére sem a fonttal szemben (és mielőtt összeesküvés elméletet gyártanál: valaki itt a fórumon írt erről).
És a helyedben a forint (tartós és jelentős mértékű) gyengülésére sem tennék nagy összegeket
exley 2008. 11. 16. 00:03
#584
Őn ellátásra, a pártok rendezkedtek be az elmúlt 20 évben. Az államadósságot 22 milliárd dolláról 110 milliárd dollára emelték. Gigantikus méretű munkát végeztek. Közben lett 3 millió létminimumon tengődő. A lényeg azonban az, hogy a széles palettán aprótiól a channyig mindenki gyüjtött. A baloldali érzelmű világ bank, miután derék honfitársaink kifosztották, azonnal feltőkésítette 600 millió dollárral, hogy lehessen tovább "zabrálni". Szetm a világbank csak azért szórja ide a "morzsákat", hogy jót szórakozzon a postossok falánkságát látva, stressz oldás.
Törölt felhasználó 2008. 11. 15. 23:00
Előzmény: #582  togyozo
#583
Togyozo ne viccelj már...hol volt ebben bármi személyeskedő? Ha elfogy az érv, olyankor jön ez elő nálad? Ismét összevonsz dolgokat, melyek nem függnek össze. A globális pénzpiac összefüggéseinek ismerete és hogy ki mennyire gazdag, a tőzsdén nem függ össze.Egy közgazdász nem szedte meg még magát. A lélektanhoz jól értő viszont annál inkább. A tőzsde=pszihológia, de annak amire utaltam előző hsz-emben, semmi köze a tőzsdéhez.

A forinttal mi van? Mire célzol? Mindig mondtam, begyengül mint állat. Most is mondom. Ez még csak most kezdődött. Nem nagyon értem mire célzol....gbp usd-ről meg nem szoktam beszélni nyilvános fórumon vagy blogon. Ez nem talált.

De ezeknek megint mi köze ahhoz, amiről írtam? Semmi.
togyozo 2008. 11. 15. 22:52
Előzmény: #581  Törölt felhasználó
#582
Szerintem ezt a vitát zárjuk rövidre, a topik nem személyeskedés végett jött létre.

"Szerintem ez a világ legszimplább dolga (globálsi pénzügyek), "

ha annyira nagyon egyszerű akkor miért nem emlegetnek együtt Sorossal vagy Buffet-tel, mert akkor már neked is régen annyira gazdagnak kellene lenned mint nekik? A forint meg dollár/font árfolyam alakulásával kapcsolatos korábbi álláspontod megvitatására most szintén nem térnék ki.
Törölt felhasználó 2008. 11. 15. 22:34
Előzmény: #580  togyozo
#581
Így van. Ettől nem tudok veled vitatkozni erről.
Illetve 2 ok miatt. Azt gondolod, ez ugyanaz mint a matek. Elmész, megtanulod egy egyetemen, és jön valaki aki nem ezt tanulta , és nekiáll hülyeségeket beszélni.
Így vagy te a közgazdaságtannal.

A másik pedig, neked ezt megtanították, te ezt elhiszed, a logikát meg kidobtad a kukába. Így aztán szetrinted sok dolog összefügg, szerintem meg nem.

Szerintem ez a világ legszimplább dolga (globálsi pénzügyek), amit a világon a legjobban agyonbonyolítottak, és össze-vissza beszélnek tücsköt-bogarat. Pedig meglehetősen egyszerű. De ha álösszefüggések garmadával kell számolnom, elég nehéz ügy vitába szállnom.

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek