Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2008. 11. 13. 22:38
Törölt hozzászólás
#540
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 22:34
Előzmény: #535  Törölt felhasználó
#539
Nézzetek körül a világban. Totál baromságokat gyártunk és fogyasztunk. A gyáraink nagy része olyasmit gyárt, amiről minden további nélkül le tudunk mondani. Az emberek többségének életszínvonala az egész nyugati világban 2000 óta hanyatlik, de a fogyasztását senki sem csökkentette. Most jön el az az idő, amikor az átlagember rájön, hoppá, lehet válság is, lehetek munkanélküli. Úgyhogy takarékoskodnom kell. Az USA-ban már elkezdődött, Európára most terjed át ez a szemlélet. Ami alapjában véve jó, de a gazdaság koporsójába még egy szög.

Szóval nem vagyok optimista továbbra sem. De ezt már megszokhattátok :)
kissherceg 2008. 11. 13. 22:29
Törölt hozzászólás
#538
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 22:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#537
Na jó.:) Január 4.?.:)
kissherceg 2008. 11. 13. 22:23
Törölt hozzászólás
#536
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 22:22
Előzmény: #533  Törölt felhasználó
#535
2009-ben.
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 22:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#534
OTP-ézni önállóan nem szoktam, de most megnéztem.
Igen kb. 3200.:))
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 22:20
Előzmény: #530  Törölt felhasználó
#533
Ez így jó. Kiváló short lehetőségek fognak még adódni :)
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 22:18
Előzmény: #524  togyozo
#532
"Hát lehet, hogy ez lesz az elmúlt 80 év legsúlyosabb válsága, de a nagy válsághoz viszonyítani teljesen hülyeség."
Nem tudom, jós nem vagyok. Remélem, igazad van.

"De a 90-es évek elején svédben is volt egy bankválság, gyakorlatilag az ott alkalmazott módszereket vették át most az eu országok. A lényeg: mivel a svédek helyesen kezelték a kialakult helyzetet volt ugyan 2 szar évük, de egyrészt nem volt nagyon súlyos a recesszió, másrészt utána gyorsan vissza is "nőtték" visszaesést."
A svédek tényleg jól kezelték a bankválságot. Ennek ellenére, nem 2 év és súlyos válság volt:

'Between 1990 and 1993 GDP fell by 5% and unemployment skyrocketed, causing the worst economic crisis in Sweden since the 1930s. In 1992 there was a run on the currency, the central bank briefly jacking up interest to 500% in an unsuccessful effort to defend the currency's fixed exchange rate.[5] Total employment fell by almost 10% during the crisis.'

"Hát korábban a GDP sokkal volatilisebb volt. De annyira, hogy az elmúlt 20 év gazdasági ciklusai alig látszanak a skálán. Pedig ezalatt a több mint 200 év alatt volt néhány monetáris rezsim a rendszerben. És ezzel megint visszaérünk oda, hogy nem véletlen, hogy a jelenlegi struktúrák alakultak ki a gazdaságban."
Túl sokat képzelsz a bankszektorról. A könnyen elérhető energiaforrások miatt következett be a XX. század fejlődése. Így fog állni a történelem könyvekben. A bankszektor ehhez semmi köze. Nem a pénz mozgatja a világot, hanem az energia. Ezért van a népességrobbanás is.
kissherceg 2008. 11. 13. 22:15
Törölt hozzászólás
#531
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 22:06
Előzmény: #529  Törölt felhasználó
#530
Hóhó közben 552 lett, irány az ünnep. Nem szeretnek az amcsik karácsonykor sirdogálni.:)
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 22:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#529
443-nál tartunk, remélem meg lesz az 500-d.:)
Semmi csak a mai nap amcsi viselkedés, csinált egy ki pánikot, lement októberi mélypont alá, kiütötte a long stoppokat, beültette a shortosokat, most meg repűl felfelé. Ez gyanúsan rövidtávú bull kezdet, valszeg megpróbál rövidtávú magsabb csúcsra menni.

És a magyar piac se pánikolt be. Pedig meg lett volna az ok, mindenki esik, a közönséget közben tömik, hogy lenyúlják az OTP-t, veszteségesek a finomitók a lengyeleknél, mi meg szépen felkúsztunk.

Én ilyenfajta technikai jelekkel a BUX-ban nem operálok már. Mozgó átlagok kombinációja, piactól függően váltogatva a hosszt és a tipust (3 standard hosszon belul és 2,5 standard tipussal)
Időnként hallgatok a megérzésre, ezért pár napja megúsztam egy csapdát.

De tudom, hol állok és most már kissebb felmenetel is elég lesz nekem a váltáshoz, amit idegesítő periódus követ, mert csak akkor tudok 0-ra kerülni a rendszeremben, ha sebbességtől függően legalább 2-3 hétig egy irányba megyünk. Az oldalazás=veszteség. Rádásul váltáskor nyereség után növelni szoktam a kitettséget, tehát nő a kockázatom.
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 21:53
Előzmény: #526  Törölt felhasználó
#528
Á, dehogy.
Én már rég túl vagyok a csúcson :)
kissherceg 2008. 11. 13. 21:42
Törölt hozzászólás
#527
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 21:39
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#526
Peak drop.:)

A globalism nincs veszélyben, nyugi (max. besárgul)
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 21:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#525
úgy nézem a + 500 telitalálat lesz.
lefelé, de volt egy kis csapdám is, amit elkerültem, kellett az adrenalinhoz.:)
de ha most megindulunk nem kerülöm el, ugyhogy egy jó darabig veszélyzónában leszek.

Hajrá ATH-k.:)
togyozo 2008. 11. 13. 21:33
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#524
Drop!

Volt ma alkalmam belenézni egy ismerősöm anyagába amit a nagy válságról írt. Hát lehet, hogy ez lesz az elmúlt 80 év legsúlyosabb válsága, de a nagy válsághoz viszonyítani teljesen hülyeség.

amikor az aranyfedezetű rendszer mellett érveltél, nem tudom, tudod-e, hogy a 20-as években aranystandard rendszer volt a világban. És pont ez tett rá utána egy nagy lapáttal a válságra, mert a Fed nem tudott likviditást teremteni a bankok számára, amitől az egész bankrendszer bedőlt.
Már korábban is írtam, hogy a nagy válság alapvetően a gazdpol hibák miatt lett nagy válság. Érdekes mód, amikor roosevelt megfelelő gazdpolt kezdett el folytatni 3 év alatt a reál GDP szintje elérte a válság előttit. De a 90-es évek elején svédben is volt egy bankválság, gyakorlatilag az ott alkalmazott módszereket vették át most az eu országok. A lényeg: mivel a svédek helyesen kezelték a kialakult helyzetet volt ugyan 2 szar évük, de egyrészt nem volt nagyon súlyos a recesszió, másrészt utána gyorsan vissza is "nőtték" visszaesést. Pedig akkor az EU-ban éppen nem volt túl rózsás a helyzet (ekkor volt az ERM válság).
A másik véglet a japán recept, akik nem kezelték megfelelően a helyzetet, és csak döglődnek.
Másik: azt mondtad, hogy alapvetően a gazdpol generálja ezeket a nagy kilengéseket. Láttam az 1700-as évek közepétől USA GDP adatokat. Hát korábban a GDP sokkal volatilisebb volt. De annyira, hogy az elmúlt 20 év gazdasági ciklusai alig látszanak a skálán. Pedig ezalatt a több mint 200 év alatt volt néhány monetáris rezsim a rendszerben. És ezzel megint visszaérünk oda, hogy nem véletlen, hogy a jelenlegi struktúrák alakultak ki a gazdaságban.
Arról pedig, hogy a piac is elő tudná állítani a kamatokat:
alapesetben igen. De a jegybank ebben a szerepben egy asszimetrikus információs helyzetet kezel, mivel neki sokkal több infója van a gazdaságról és a bankrendszerről, mint az egyedi bankoknak. Nem tudom miből gondolod, hogy piac nem teremtett volna ehhez hasonló helyzetet. Ráadásul olyan helyzetben mint a jelenlegi a piaci koordináció láthatjuk, hogy nem is működik. Ilyenkor mégis mi lenne?
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 21:20
Előzmény: #522  Törölt felhasználó
#523
Peak Credit
Peak Oil
Peak Globalism

Ez volt 6-12 hónappal ezelőtt.
Törölt felhasználó 2008. 11. 13. 21:17
#522
Az oroszoknál is baromi nagy gáz van.

A cikk szerint haldoklanak a bankok, zárnak be a gyárak, a cégek+bankok 510mrd rövid távú hitelt halmoztak fel, többet, mint az orosz devizatartalék.
Jövőre 50 dolláros olajjal számolnak és nagy deficittel.
Már előre krízis ellenes csoportokat vetnek be Putyinék, hogy megakadályozzák a destabilizációt.
Azért ezek nem rózsás hírek.

link
kissherceg 2008. 11. 13. 20:06
Törölt hozzászólás
#521

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek