Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 21:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#460
Én is szavazok a 18k korrekcióra,így tuti meglesz :D
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 21:28
Előzmény: #454  togyozo
#459
"Csupán arról van szó, hogy a nettó megtakarító országok adnak kölcsönt a nettó hitelfelvevőknek."
És nekem nem ad kölcsönt a bank?

"Szóval ennek az arányosdinak nem túl sok értelme van. "
Money multiplier?

"Egyébként meg a világ szintjén a pénzügyi eszközök és kötelezettségek egyensúlyban vannak."
Érdekes lenne, ha a kettős könyvelésben nem lennének egyensúlyban :)
kissherceg 2008. 11. 11. 21:26
Törölt hozzászólás
#458
kissherceg 2008. 11. 11. 21:23
Törölt hozzászólás
#457
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 21:22
Előzmény: #455  bpdc
#456
Borítékolható, hogy innen lefelé megy a tőzsde. Azt nem tudom, hogy holnap, egy hét múlva vagy 2 hónap múlva, de jelentős esés lesz, az biztos.
Na jó, 95%.
bpdc 2008. 11. 11. 21:16
Előzmény: #453  Törölt felhasználó
#455
A helyzet az, hogy ezt ma tanítják. Mondjuk tanítani sem kéne, mert a vizsgálat eredményei magukét beszélnek.
Na persze lehet "érteni" a tőzsdéhez, csakúgy, mint a pókerhez is, ebben igazad van. És lehet nyerni is vele természetesen. De mivel nem lehet megjósolni sem egy szept. 11-et, sem egy természeti katasztrfát, sem azt, hogy bedől az USA hitelezési szisztéma, ezért aztán lehetetlen előre megjósolni az árfolyamokat.
Van, akinek több, van akinek kevesebb infója van. De még a bennfentes infok is beépülnek az árfolyamokba, még azok publikus volta előtt. Ez (is) könnyen nyomon követhető az árfolyamok és a hírek megjelenésének összevetésekor.
És mivel nem sokban különbözik a kockadobástól, ezért mondtam, hogy szerencsejáték. Sajnos ez van, akár tetszik, akár nem. Még akkor is, ha én magam is játszom a parketten...(és természetesen irodalmat is ajánlhatok hozzá, ha érdekel)
togyozo 2008. 11. 11. 21:09
Előzmény: #444  Törölt felhasználó
#454
Drop!

"Igen, egyetértek. Az arany bányászat évi 2%-kal növeli a világ készleteit, tehát ilyen inflációt generálhatna, ha lenne aranyfedezet a pénz mögött."

szerintem nagyon nincs igazad ebben az aranyfedezeti rendszerrel kapcsolatban.
Az 1800-as években pontosan az vezetett a kp létrejöttéhez, hogy az arany mennyisége nem volt képes kielégíteni a gazdaság pénzigényét, ezért létrejöttek a váltók a csekkek végül pedig a kp.
De a Friedman féle k szabály is valami hasonlót mond, csak ott nincs szükség aranyra. De a money targeting rezsimek is azért buktak meg, mert a '80-as években a pénzügyi innovációk miatt a jegybank képtelen volt a gazdaság szempontjából lényeges pénzmennyiségek kontrollálására. A lényeg: mesterséges úton nem tudod szabályozni a pénzmennyiséget.

"mert az általam leírt bankrendszer nem visel el ilyen hitelarányt."
Milyen hitelarányt? Mármint a hitel mihez viszonyított arányát?
Egyébként meg a világ szintjén a pénzügyi eszközök és kötelezettségek egyensúlyban vannak. Csupán arról van szó, hogy a nettó megtakarító országok adnak kölcsönt a nettó hitelfelvevőknek. Szóval ennek az arányosdinak nem túl sok értelme van.

szvsz nem kell itt visszamenni a kőszakócáig, elég ha a pénzügyi közvetítő rendszer szabályozását újragondolják. Főleg amerikában. És a Fed-nek sem ártana elmozdulnia a monetáris politikája terén valami konzervatívabb irányba.
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 21:07
Előzmény: #449  bpdc
#453
A tőzsde nem szerencsejáték. Persze hosszútávon nem lehet semmit sem megjósolni, de nem csak a tőzsdén, hanem az időjárástól kezdve az élet bármely területén sem. Szerencsére, mily unalmas lenne.
A vizsgálat csak azt bizonyíthatja, amit mindenki tud, tudósoknak nem való a tőzsde, mert nem értik.
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 20:01
Előzmény: #451  zepi
#452
önbeteljesítő jóslat
zepi
zepi 2008. 11. 11. 19:39
#451
"A Quaestor elemzői szerint az árfolyammozgást az okozta, hogy a Moody's hitelminősítő intézet Észtország gazdasági kilátásait stabilról negatívra, Lettország hosszú lejáratú devizaadósságának minősítését pedig A2-ről A3-ra rontotta. A forint a régiós devizákkal együtt borult: a délelőtt során ugyanis gyengült a zloty és a cseh korona is. "

"No itt van például ez a Moody's. Az ő előrejelző modellük szinte tökéletesen működik:

Csak bemondják a várható fejleményeket és néhány órán belül az pontosan be is következik....
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 17:43
Előzmény: #449  bpdc
#450
én ennyire nem egyszerüsiteném le de van benne valami amit mondasz,és mint minden a tözsdei kereskedés egy bizonyos fejlödésen megy keresztül

ami tegnap igaz volt az mára már nem biztos.az információ áramlás plusz a befektetett összeg nagysága képes irányt adni
bpdc 2008. 11. 11. 17:36
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#449
Egy fundamentum értékét nem kis mértékben a hit szabja meg, vagyis maga a spekuláció (jó értelemben is) hogy mit lehet vele csinálni, mit érhető el vele. Innentől kezdve elég nehéz elkülöníteni egymástól őket, noha alapjában valóban különbözőek.
Speciel a tőzsdével kapcsolatban volt szerencsém látni olyan hosszútávú árfolyamvizsgálati eredményeket, melynek a konzekvenciája ez volt: az árfolyamokkal kapcsolatban sem a fundamentális, sem a technikai elemzések nem tudnak megbízhatóan jósolni, előrejelezni. Ergo: a tőzsde egy szimpla szerencsejáték, nem több, nem kevesebb. Tudom, hogy ez lesújtó, de kb ez a helyzet.
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 17:13
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#448
igen ez részben igaz egy szűk elit számára
de talán a gondolkodóknak is jut egy kis morzsa,hisz ők is kellenek a trend futtatásához:)
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 17:04
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#447
legútóbbi felérések szerint a tökepiacok közel 70-80 százaléka spekuláció a maradék a fundára jut mely csepegtetve érkezik

ha elfogadom ezt a tézist akkor nem a fundának szentelek nagy figyelmet mert kár lenne az időt vesztegetni rá

példák sokaságát hozhatnám fel rá hogy kb helyes amit gondolok de ezzel csak felesleges vitát gerjesztnék mely nem áll szándékomban

ha jól tudom most is inkább egy bizalmi válság kellös közepén vagyunk mint egy funadmentálisan felülértékelt világrend összeomlásást látjuk
de lehet hogy tévedek
exmnbs1 2008. 11. 11. 17:03
Előzmény: #444  Törölt felhasználó
#446
drop, ha betéteket nem hitelezed, akkor mit csinálsz velük? Köztes megoldás a célravezető
exmnbs1 2008. 11. 11. 17:02
Előzmény: #443  exmnbs1
#445
az mnb funkcióinak felülvizsgálata és csökkentése időről időre visszatérő feladat. Sok funkció került el a bankrendszer kétszintűvé válása után a MÁK-hoz, ÁKK-hoz, PSZÁF-hoz,devizliberalizációval megszüntek mások
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 16:56
Előzmény: #443  exmnbs1
#444
Szerintem itt nem a bonyolultságról van szó, hanem arról, hogy most vissza kellene "szívni" a hietelek nagy részét, mert az általam leírt bankrendszer nem visel el ilyen hitelarányt. Ez pedig hosszú deflációs folyamat lenne.
exmnbs1 2008. 11. 11. 16:48
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#443
Nem vagyok biztos a sok éves lebontásban a magyar bankrendszer kétszintűvé tétele viszonylag hamar lezajlott és az a fele lehetett a bonyolultabb folyamat
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 16:48
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#442
Ha ilyen pénzrendszer működött volna az elmúlt években, hitelekbe a bankok tulajdonosainak tőkéjét helyezték volna ki és nem a betétesek pénzét, akkor biztosan nem lett volna subprime, ARM hitelezés és még sok más.
Ezzel a világot megkímélhettük volna félresikerült befektetésektől, amikhez felhasznált energia még nagyon hiányozni fog az elkövetkező években, amikor beleütközünk az olajválságba és ki kellene találni valami újat. De ez már egy másik téma.
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 16:43
Előzmény: #440  exmnbs1
#441
Igen, egyetértek. Az arany bányászat évi 2%-kal növeli a világ készleteit, tehát ilyen inflációt generálhatna, ha lenne aranyfedezet a pénz mögött.

Persze megint más kérdés, hogyan lehetne visszaállni egy ilyen rendszerre. Nem lenne könnyű, csak szépen lassan lehetne, sok év alatt lebontani a felépített hitelhegyet.

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek