Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2008. 11. 11. 16:30
Előzmény: #438  Törölt felhasználó
#440
Ha nem rakod mögé az aranyat, akkor pedig az enyhe inflációs környezethez kéne jutni .

A defláció kontra alacsony infláció közül az utóbbit tartják egészségesebbnek teljesítmény ösztönző hatása miatt

Ideális szabadpiaci rendszerben a statisztikák számossága, jelentősége is csökkenne
kissherceg 2008. 11. 11. 16:27
Törölt hozzászólás
#439
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 16:16
Előzmény: #435  exmnbs1
#438
De valószínűleg a fractional banking rendszert is meg kellene szüntetni. A tartalékkezelés így értelmét veszti.
Készpénzt kibocsájthatnának a bankok (persze nem a fizikai nyomtatásra gondolok). Aranyfedezet sem ártana a pénz mögé.
De a kérdések többségét nem én fogom megválaszolni.

Ennek a bankrendszernek a következménye egy állandósult defláció lenne, ami biztosítaná, hogy nem lenne mindenfajta értelmetlen beruházás, mint amiről az utóbbi 5-10 év szólt. És pénzügyi összeomlások sem nagyon lehetnek.

Vagyis vissza az alapokhoz.

Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 16:13
Előzmény: #433  Törölt felhasználó
#437
"tudomásul kell venni a piacokat nem a funda meg a mit tudom én mi mozgatja hanem a kökemény speki "

nana....egy kőkemény spekit a funda és a belső infók motgatnak
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 16:11
Előzmény: #431  zepi
#436
ok de miért? ( ha van kedved indokolni)
exmnbs1 2008. 11. 11. 15:59
Előzmény: #430  Törölt felhasználó
#435
drop, milyen lenne az egyszintű bankrendszer?

Ha a rszből a kamatrátára árfolyamokra vonatkozó döntéseket hagyjuk el, kapunk egy ERM országbeli jegybankot annak többi funkcióit is szét kéne dobni egyéb szereplőknek.
Pl emisszió (kp kibocsátás)
tartalékkezelés,
pénzintézetek szla vezetése
statisztikák

Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 15:53
Előzmény: #433  Törölt felhasználó
#434
"tudomásul kell venni a piacokat nem a funda meg a mit tudom én mi mozgatja hanem a kökemény speki "

Nem hiszem a main stream média hazugságait a spekulánsok károkozásáról. Biztosan okoztak már kárt, térítettek el rövidebb-hosszabb időre árfolyamokat, de hosszútávon nem jellemző.
A mostani árkilengéseknek pedig éppen a központi bankok elhibázott politikája az oka, össze-vissza változtatják az alapkamatot, növelik a money supplyt, most pedig deflációs hatás van.
Sajnálom, hogy lassan mindenki elhiszi ezt a spekuláns dumát. Hazugság az esetek döntő többségében.
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 15:41
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#433
nem
csak úgy mellékesen ha megfigyeled a nem eléggé likvid piacokon nem a gazdasági folyamatok az rányadók hanem a tökepiaci spekulásciók és a rá adott válaszok

de ez lassan a az eléggé likvid piacra is begyürüzik

tudomásul kell venni a piacokat nem a funda meg a mit tudom én mi mozgatja hanem a kökemény speki

funda legfeljebb csak adalék semmi más

talaán ez most jól leszürhető a bizalmi válságok sorozatán

nem az alapokkal van a baj mert az böven beleférne a korrekcióba és semmi nem történne

ezen úrrá lehetne lenni .probálkoznak is vele,ölik a rengeteg pénzt de ez igy csak feneketlen kút

még a spekik a kockázati töke nem úgy gondolja hogy hasithat a tortából addig az ilyen erölködések feleslegesek a gazdaság megmentöi számára:)

Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 15:34
Előzmény: #427  exmnbs1
#432
azzal, hogy felemelték a monetáris tanács tagjainak a számát - el akarták tolni, kormánypártira a tanács többségét..

mivel a banki szakemberekre a játszadozásban nem számíthattak!
zepi
zepi 2008. 11. 11. 15:33
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#431
nem hiszem, hogy az jobb megoldás lenne, ha egy frissen hivatalba lépő kormány rögtön
saját képére formálhatná a testületet...

Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 15:33
Előzmény: #427  exmnbs1
#430
Ha nem lenne alapkamat, akkor az államnak nem kellene beavatkozni és mesterségesen megszabni a kamatokat. A szabad piac ebben az esetben is megtenné azt, amire hivatott: belőné a kamatszintet.

Persze itt a bankrendszerünk alapjairól van szó.
Az pedig szent és sérthetetlen :)
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 15:31
#429
még hogy nincs köze a gazdasági folyamatokhoz, annak, hogy igazi szakértők lennének egy esetleges kormány tagjai?

"MIVEL A GAZDASÁGBAN, a tudományban sok kiművelt emberfővel rendelkezünk..
elő kellene venni A JÓZAN ÉSZ és a tudás alapján gondolkodókat, politizálókat..

de erre az elit részéről nincs semmiféle hajlandóság! "

ebből honnan következtetsz pártkönyvekre?

ÉN JÓZANOKAT ÉS HOZZÁÉRTŐKET gondolok, akik értik a gazdasági folyamatokat, nem pártkatonákat...
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 15:25
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#428
drop FÉLREOLVASOL?

amiről dlph pizsamájával vitatkoztam az a politka hatása a gazdasági folyamatokra)))

és az bizony nem pozitiv!
exmnbs1 2008. 11. 11. 15:07
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#427
drop, értettem a kérdést, csak azt akartam szemléltetni, hogy nem is olyan nagyon szűk a kör aki meghatározza a kamatokat pl a tagok delegálásával közvetve.

Lehetne talán aukción dönteni kérdésről, az piackonformabb lenne

Kérdés hogy kell-e egyáltalán alapkamat. Régebben volt egy csomó támogatott hitel, amit az alapkamat segítségével definiáltak. Egy ideális szabadpiacon léteznek egyáltalán ilyenek?

exmnbs1 2008. 11. 11. 14:52
Előzmény: #422  exmnbs1
#426
Az első felálló Monetáris Tanácsnak tagja volt Kornai János és Kádár Béla is és talán még egy kültag, akkoriban elnök és 5 alelnök mellett, majd alelnökök száma csökkent 2001-ig SGY alatt. Akkoriban beltagok számát nem haladhatta meg kültagok száma, a politika úgy emelte befolyását, hogy nem engedett új alelnököket kinevezni. Kornai SGY megbízatásának lejártával lemondott tagságáról. Majd fordult a helyzet Járaival mivel 7 tagból 4 belsős tag lett és ekkor a tanács létszámát 13 tagra emelték. Jelenleg a Tanács létszámának csökkentése van ismét folyamatban.
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 14:44
Előzmény: #421  zepi
#425
miért helyes, hogy áthúzódik?
a monetáris kérdés az egyetlen és legfontosabb kérdés
miért jó, ha ennek semmi köze egy "szabad" választáshoz?
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 14:39
Előzmény: #417  exmnbs1
#424
Kicsit félreérthető volt, amit kérdeztem.
Nem a számuk érdekel, hanem az elv.
Elvileg a piacnak kellene meghatároznia mindent. Akkor a rendszer alapja, az alapkamat miért mesterséges döntés eredménye? Jó-e ez így?
Nem túl nagy mesterséges beavatkozás a gazdaságba?
exmnbs1 2008. 11. 11. 14:36
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#423
Valószínüleg elnök, alelnöki megbízatások 6 évével harmonizálták
exmnbs1 2008. 11. 11. 14:34
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#422
link

Eszerint csak Hardy Ilnoa
zepi
zepi 2008. 11. 11. 14:31
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#421
hogy áthúzódjon a megbizatás a kormánycikluson
elméletileg helyes

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek