Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 23. 20:07

Francia elnökválasztás: Jönnek az eredmények!  

Ugrás a cikkhez
Franciaország tengerentúli területein szombaton, az anyaországban pedig ma megkezdõdött az elnökválasztás elsõ fordulója. Az elnökválasztás elsõ fordulójának tétje, hogy melyik két jelölt kerül a második fordulóba. Erre négy
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2017. 04. 26. 08:10
Előzmény: #155  Phylaxa
#160
a csinált :-)
gambadoro 2017. 04. 26. 00:22
Előzmény: #158  Phylaxa
#159
kamugép vagy de mókás
Phylaxa 2017. 04. 25. 23:24
Előzmény: #157  gambadoro
#158
Szerintem rugaszkodj neki mégegyszer, hátha megérted a dolgot! :)
gambadoro 2017. 04. 25. 23:15
Előzmény: #156  Phylaxa
#157
hát persze a migrók ócsóbban dolgoznak és a hős francia nacionalisták bőszen alkalmazzák őket természetesen ne zavarjon a pár millió francia színese sem ebben a fantasztikus eszmefuttatásban
Phylaxa 2017. 04. 25. 23:03
Előzmény: #154  szivacs
#156
Mélanchon szerintem tisztában van azzal, hogy a migránsáradatnak köszönhetően sokan veszítik el a megélhetésüket azért, mert az újonnan érkezettek egyszerűen kevesebb fizetésért is megcsinálják a munkákat. Ez már több helyen téma, csak a média nem beszél róla. Ezt látja Le Pen is és ezért tartja már most esélyesnek magát. Ha kivesszük az ideológiákat és az átlagember szemével nézzük a dolgokat, akkor a megélhetés és biztonság az első és utána jön minden. Akár megnyeri Le Pen, akár nem, a választásokat már ez fogja irányítani.
Phylaxa 2017. 04. 25. 22:36
Előzmény: #154  szivacs
#155
Melyik közvéleményt? :)
szivacs
szivacs 2017. 04. 25. 22:23
#154
"Mindenkit megdöbbentett a francia kommunista elnökjelölt döntése Origo2017.04.24. 17:06 19,6%-ot ért el a kommunista jelölt Franciaországban, az elnökválasztás első fordulójában. Nem jutott be a döntő, második fordulóba, de ilyen jó eredményt radikális baloldali jelölt utoljára a hatvanas években ért el Franciaországban. Mélanchon mégsem volt jókedvű, sőt beszélni is alig akart, azt hajtogatta, hogy várjuk meg a hivatalos végeredményt. Ami a közvéleményt megdöbbente: Mélanchon nem hajlandó szavazóit felszólítani, hogy ne a radikális jobboldali jelöltre szavazzanak.Ezt még a konzervatív Le Figaro is furcsállta. Mélanchon ezzel hosszú évek politizálását árulta el, hiszen mindig arról beszélt, hogy a radikális baloldalnak a fő feladata a radikális jobboldal elleni küzdelem, mindent el kell követni, hogy Marine Le Pen és a Nemzeti Front ne kerüljön hatalomra. Most viszont arról beszélt, hogy Macron sem jobb Marine Le Pennél." link
SREd 2017. 04. 25. 19:10
Előzmény: #151  salve
#153
Ha én pásztor lennék, nem örülnék annak sem, ha a rám bízott csordát a rókák tizedelnék ravaszul és kétszínűen, és annak sem, hogy ezt farkasok teszik nagyon őszintén és egyenesen a maguk részéről. Itt igazából az őszinteségnek és az egyenességnek nincs is semmilyen pozitív hangzása.
gambadoro 2017. 04. 25. 18:19
Előzmény: #151  salve
#152
pontosan, hogyan robbantotta ki az 56-os felkelést az USA köszönöm történelmi válaszod
salve 2017. 04. 25. 17:57
Előzmény: #150  _Bekre_Pal_
#151
a 3. pontod teljesen irreális azaz történelmietlen. hiszen egy lelkes harcoló tömegnek te mondhatnád ilyen helyzetben ugyanezt, senki nem hinne neked, hogy "itt csak kútba akarnak ám benneteket ugrasztani".. ha egy spontán forradalomról beszélünk - és 1956 az volt - akkor az ilyesmi fel sem merülhet, épp ezért tudtak a történelem során olyan forradalmak is győzni, amiknek előzetesen és reálisan senki semmi esélyt nem adott volna a győzelemre (mert úlerővel álltak szemben, árulástól tartottak stb.)! 4. nem értünk egyet, felelőtlenség volt mert a Szer egy amerikai rádió volt és a szavaknak súlya van, amiért azóta sem vállalták a felelősséget. a szuezi sztorinak pedig Mo. nem volt mellékszereplője mert köze nem volt hozzá - csak arról van szó hogy a maygarok balszerencséjére a az 56-os forradalom és a szuezi ügy időben egybeestek. a nyghatalmi politikával kapcs-ban általánosságban persze igaz, hogy ez mindig így megy, 1-1 kisebb országra nincsenek tekintettel ezért fogom a fejem amikor itt egyesek úgymond "felértékelik az Usa-t a "gonosz Putyinhoz képest pl. miközben a különbség csupán annyi: az usa oylan mint egy róka, ravasz és ad a látszatra, arra hogy "ő bizony húde demokratkus ám", az oroszok meg kb. oylanok mint a medve vagy a farkas, picit nyersebben és őszintébben cselekszenek, de legalább közben nem feltétlenül akarják bebizonyítani a feketéről, hogy "de, az bizony fehér"!
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 25. 16:14
Előzmény: #137  salve
#150
szerintem nem nézed a történelem minden aspektusát 1. az usa mindig is igyekezett destabilizálni a szovjet blokkot, lásd az ukrán majdan téri eseményekkel kapcsolatos szerepüket, ezen nincs mit csodálkozni 2. ebből nem következik, hogy egy levert forradalom után segélyezhetnék a megszállt ellenséges övezetet 3. attól hogy az usa azt mondja, magyarország ugorjon a kútba, nem kell azt tenni, nem kell a nyakukba varrni hogy voltak áldozatok, nyugodtan ülhetett volna az ország tovább a seggén és akkor nincs erőszak 4. az, hogy destabilizáltak nem felelőtlenség, hanem a nagyhatalmi politika szerves része volt, el kellene fogadni, hogy magyarország egy nagyobb sztori mellékszereplője, statisztája volt csupán
gambadoro 2017. 04. 25. 16:12
Előzmény: #147  salve
#149
jaja mondjuk hülyeséget írtál viszont az tény, hogy kádár népe miután elhúzott kért állampolgárságot azt hazudja, hogy oda ne menjetek mert minden szr ennek az ok az, hogy a magyar kádár népe IRIGY míg egy román segíti a másik románt, ezek átmennek a másik oldalra ilyen a magyar kádár népe
gambadoro 2017. 04. 25. 16:10
Előzmény: #144  Phylaxa
#148
mit vállaljak borzalino? később viszont rájöttem, hogy e magadfajtáknak ez kell ettől kezdve támogatom a határokat IS" ezt írtam és így is van magadfajta kádár népe
salve 2017. 04. 25. 16:05
Előzmény: #142  gambadoro
#147
pedig kádár népe már réges régen nyugaton (is) van, épp most szsvazták meg Macron-t az első forduló győzteseként, miután sikeres volt a média általi beetetésük. lásd #110
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 25. 16:04
Előzmény: #145  salve
#146
Nem értetted meg, mit írtam? Ez önmagáért beszél.
salve 2017. 04. 25. 16:00
Előzmény: #140  _Sigorszky
#145
talán az állításaimat kellett volna megpróbálni megcáfolni, nem? - a személyeskedés helyett.. de cáfolatra nem tellett tőled , ez önmagáért beszél! csak személyeskedésre tellett, ami szintén önmagáért beszél!
Phylaxa 2017. 04. 25. 15:57
Előzmény: #142  gambadoro
#144
"leírtam itt egy éve, hogy a nyugat türelme véges, és a bekeményítés a magyarokat is érinteni fogja, mert a külföldit kriminalizálják nem az arabot, hanem mindenkit azt is leírtam, hogy nem hülyék, megvárják, amíg széles társadalmi igény lesz a kirekesztésre és akkor széles körben meglépik azt is leírtam, hogy az a magyaroknak nagyon rossz lesz, ezért kár tapsikolni, később viszont rájöttem, hogy e magadfajtáknak ez kell ettől kezdve támogatom a határokat IS"Ezt írtad. Nincs mit magyarázni. Világos.Vállald a véleményed!
salve 2017. 04. 25. 15:56
Előzmény: #138  gambadoro
#143
hogy jött ide az Usa? úgy, hogy te azt vizionáltad, hogy "orbán az oroszoknak nyal" én erre azt mondtam, ha ez így lenne igaz (mint ahogyan nem igaz valójában), akkor a másik odlal, az ellenzék pedig "sorosnak = usa demokrata párt (amely bajnai kampányát is pénzelte 2013-14-ben!!), a ceu-nak, és az eu-nak nyal, de ez téged nem zavar (hiszen elég 1értelmű h. közéjük tartozol..) és hozzátettem a saját véleményem, hogy szerintem egyik nagyhtalaom az kutya, a másik meg eb! és példának hoztam még fel 1956-ot, amikor a híres imádott nyugatod csak hitegette a mygarokat, de valójában le sem szarta! de te azt megbocsátod, az neked nem fáj. az sem fáj, hogy ugyanez a nyugat még saját oszlops tagországait is csúfosan kizsákmányolja, lásd pl. Merkel mamit = német és francia bankokat, amit a görögökkel megcsináltak (visszafizethetetlen adósságfüggésbe taszították, és tartják azóta is = gyarmati sorban a görögöket! de ez neked mind mind nagyon "fasza és demokratikus", és csak azért mert a hőn imádott EU-d és nyugatod teszi, az imádott, lebutult skandinávjaid hathatós támogatásával! ha az Usa lerohanta alaptalan hazugságok alapján és polgárháborúba taszította Irakot, az szerinted biztos tök rendben van, és "csak" az ISIS, meg "csak" kb. 3-500 ezer ártatlan iraki halálába került.. de Putyin viszont nagyon nagyon csúnya és gonosz, de csak azért, mert most Orbán talákozgat vele.. amíg Gyurcsány bratyizgatott vele a múltban, addig persze biztodsan "jófiúnak" tartottad Putyint... no ezek vagytok ti, ez a szintetek!...
gambadoro 2017. 04. 25. 15:46
Előzmény: #141  Phylaxa
#142
ó nem azóta támogatom, hogy itt megértettem: kádár népe nem való nyugatra egyébként az EU nemfog szétesni, a határ itt lesz :)))))))))))
Phylaxa 2017. 04. 25. 15:42
Előzmény: #136  gambadoro
#141
" leírtam itt egy éve, hogy a nyugat türelme véges, és a bekeményítés a magyarokat is érinteni fogja, mert a külföldit kriminalizálják nem az arabot, hanem mindenkit azt is leírtam, hogy nem hülyék, megvárják, amíg széles társadalmi igény lesz a kirekesztésre és akkor széles körben meglépik azt is leírtam, hogy az a magyaroknak nagyon rossz lesz, ezért kár tapsikolni, később viszont rájöttem, hogy e magadfajtáknak ez kell ettől kezdve támogatom a határokat IS" Tehát támogatod a belső határokat és a kirekesztést, de csak onnantól kezdve, hogy meglépik. És akkor te tulajdonképpen az Unio szétverését támogatod, de csak onnantól kezdve, ha kiderül, hogy a fejlett országok népei nem hülyék és elkezdenek kirekeszteni? Addig viszont hadd jöjjenek a muszlimok amennyien csak tudnak? Addig viszont hozzánk is tolják őket a kvótával és amit menet közben még kitalálnak? Én pont ezt szeretném, ha sikerülne megelőzni, amiről te itt írtál.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek