pf:
"...Yellen fordíthat a dollár zuhanásán a jövő héten
2016. február 7. 13:55
Bár hónapok óta mindenki a dollár erősödésére számít, az utóbbi napokban ennek éppen az ellenkezője történt, hiszen egy hét alatt majdnem három százalékot bukott az amerikai deviza az euróval szemben. Ennek oka, hogy a befektetők elkezdték kiárazni az idei kamatemeléseket, már egy szigorítást sem várnak 2016-ra. A hangulat a jövő héten fordulhat, amikor Janet Yellen Fed-elnök kongresszusi meghallgatása következik. A piac elsősorban arra lesz kíváncsi, hogy az utóbbi hetek bizonytalansága hogyan befolyásolhatja a kamatpályát.
Kedden és szerdán lesz esedékes Janet Yellen meghallgatása a Kongresszus pénzügyi bizottsága előtt, az esemény pedig alkalmat kínálhat a jegybank elnökének arra, hogy eloszlasson néhány piaci tévhitet. Az utóbbi hetekben ugyanis részben a feltörekvő országokkal kapcsolatos újabb elbizonytalanodás miatt a befektetők szép lassan elkezdték kiárazni a kamatemeléseket. Az év elején például a márciusi szigorításra még 52 százalék esélyt adtak, ami mostanra 14 százalékra csökkent. Emellett a decemberi első kamatemelés alkalmával még három-négy további szigorítást vártak 2016-ra, most viszont legfeljebb egy 25 bázispontos emelést várnak decemberben. Néhány elemző máris úgy gondolja, hogy a piac kicsit túlszaladt, a valósnál kisebbre árazza a kamatemelés esélyét. Ennek volt köszönhető a dollár zuhanása a héten, az euró-dollár jegyzés 1,12 felett is járt.
Yellen fordíthat a dollár zuhanásán a jövő héten
A Credit Agricole befektetési bankjának (CA-CIB) pénteken megjelent friss elemzése annyira nem pesszimista, mint a többség, a francia bank szerint legkorábban júniusban emelhet kamatot a Fed, emellett arra számítanak, hogy a márciusi ülés után a döntéshozók is csökkentik saját kamatvárakozásaikat. Az elemzők azt a véleményüket még fenntartják, hogy három szigorítás jöhet az év végéig, de ebben egyértelműen lefelé mutató kockázatokat látnak.
Az elemzők szerint az már szinte biztos, hogy márciusban nem lesz kamatemelés, a Fed elnökének meghallgatása inkább arra adhat kérdést, hogy a második negyedév reális lehetőség-e még a szigorítás folytatására, vagy az is teljesen kiárazódik.
A CA-CIB szakemberei szerint a szerdai Yellen-beszéd fő üzenete az lehet, hogy a Fed továbbra is a megjelenő gazdasági adatoktól teszi majd függővé a kamatemeléseket. Erre már utaltak a héten a nyíltpiaci Bizottság tagjai, akik azt emelték ki, hogy a piaci feszültségek nem tántorítják őket el a kamatpálya normalizálásától. A visszafogott kamatvárakozások miatt a szakemberek szerinjt egy a vártnál kevésbé galamb hangvételű Yellen-megszólalás segítheti a dollár erősödését. Azzal együtt, hogy a Fed kamatpolitikája adatérzékeny maradhat, Yellen várhatóan hangsúlyozza majd, hogy a jegybank folyamatosan nyomon követi a piaci fejleményeket, elsősorban azokat az aspektusait, melyek az amerikai gazdasági kilátásokra hatással lehetnek.
A kongresszusi bizottság előtt zajló meghallgatáson a Credit Agricole szerint a következők lehetnek a legfontosabb kérdések Yellen felé:
- Hogyan építi be gazdasági modelljébe a jegybank a csökkenő részvénypiaci értékeltséget?
- Mennyire aggasztja a Nyíltpiaci Bizottságot az, hogy az erős dollár a reálgazdaságra is hatással lehet?
- Mit gondol az alacsony olajárakról a Fed?
- Az utóbbi hetek piaci fejleményei elegendők-e ahhoz, hogy a jegybank alacsonyabb jövőbeli kamatpályáról gondolkodjon?
..."
"...Esther George, a kansasi Fed elnöke szerint az amerikai jegybank későn kezdte el a kamatemeléseket decemberi ülésén. George, aki egyébként a Fed Nyíltpiaci Bizottságának szavazó tagja, úgy véli, hogy az amerikai gazdaság jó erőben van, ami további kamatemeléseket tesz lehetővé.
Saját véleményem szerint a gazdasági növekedés ütemének gyorsulása, a stabil munkahelyteremtés, és a maginfláció mérsékelt emelkedése további kamatemelések irányába mutatnak
- tette hozzá George.
A részvénypiacokon látható csapkodás, illetve az olajár zuhanásának hatásával kapcsolatban tegnap egyébként a Fed alelnöke, Stanley Fischer is elmondta véleményét. Fischer szerint egyelőre nehéz megmondani milyen hatással lehet a gazdaságra illetve a Fed következő lépésére a megnövekedett piaci volatilitás.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve legutóbb múlt héten ülésezett, mely során egyhangúlag az irányadó ráta szinten tartása mellett döntöttek a jegybankárok. A Fed korábban még úgy számolt, hogy a decemberi kamatemelést idén további 4 szigorítás követheti. A piaci volatilitás jelentős növekedése miatt azonban egyre többen arra számítanak, hogy a négynél kevesebb emelés lesz idén. ..."
pf:
"...Stanley Fisher a Fed alelnöke lényegében azt mondta: nem tudja, hogy mi lesz a jegybank következő (kamat)lépése, de rugalmasságot és a piaci-, illetve makrogazdasági változásokra való rugalmas reagálást ígért. Mindez abban a kontextusban hangzott el, hogy a tavaly decemberben végrehajtott első kamatemelés óta a globális gazdasági növekedési, illetve inflációs kilátásokban is akár érdemi változások következhettek be.
Éppen emiatt a piacok már arra spekulálnak, hogy a Fed a korábban gondolt idei 4 darab 25 bázispontos kamatemelés helyett sokkal kevesebb ilyen lépést hajt végre idén, és részben emiatt pénteken meredeken estek az amerikai állampapírhozamok (ezt fűtötte egyébként a negatív japán jegybanki kamat is).
A CME által létrehozott szemléletes Fedwatch alkalmazás ma azt mutatja, hogy
-a piac 78%-os valószínűséggel változatlanul maradó alapkamat sávot (0,25-0,5%) áraz a márciusi Fed kamatdöntésre, és
-71%-os eséllyel ugyanez történik majd az áprilisi Fed-üléskor is
-a júniusi és júliusi Fed-ülések kapcsán még mindig jóval nagyobb eséllyel (65%, ill. 61%) árazza a piac azt, hogy nem lesz kamatemelés, mint azt, hogy igen,
-sőt még a szeptemberi ülés kapcsán is picit nagyobb az esély erre (54%)
-novemberben már csaknem fej-fej melletti a két kimenet esélye,
-decemberben pedig már 50% alatti annak esélye, hogy még mindig szinten marad a ráta.
Ez tehát leegyszerűsítve azt jelenti, hogy a piac jelenleg csak egy 25 bázispontos kamatemelést áraz a Fedtől az egész idei évre, sőt egyes véleményformálók szerint még ez sem fog bekövetkezni, helyette inkább újabb lazítás irányába halad majd a Fed (kamatvágás, eszközvásárlási program újraindítása).
Fisher a kínai strukturális változások és a nyersanyagpiaci átrendeződések által kiváltott globális pénz- és tőkepiaci volatilitásról azt mondta: ezek akár az amerikai növekedési kilátásokat is ronthatják, igaz a múltbeli összefüggések alapján ezen szavai szerint inkább csak átmenetileg voltak megfigyelhetők.
Azt is mondta, hogy a várakozásai szerint az olajár-esés inflációra gyakorolt "lehúzó" hatása enyhülhet, illetve az amerikai munkaerőpiac továbbra is erősödhet, így összességében a Fed továbbra is alkalmazkodó monetáris politikai hozzáállást tanúsít majd.
A hétfő esti kereskedésben érdemi pénz- és tőkepiaci hatásokkal nem jártak Fisher szavai, az euró/dollár 1,09 közelében hullámzott továbbra is, míg a vezető amerikai részvényindexek továbbra is mérsékelt mínuszban ragadtak, a masszív olajár-esés láttán. ..."
Tegnaptól a shortra + a swap. Az éccaka már így is számolták. Az értesítőben kiküldött összeg szerint (+0.03 pip). Minden stimmt. Carry trade :)
Ez a kásahegytől inkább lefelé tolná... ...legalábbis bugaci ész szerint.
...meg ott hintázik a w1 tenkanon is, mingyá beesik alá.
:)
Egykedvűen traverzál a hetes bélcsatorna mentén: link
Ha áprilisig sem tudja befogni az 1.028x-1.030x körüli céltartományt, akkor onnantól nekironthat a piros négyzettel jelölt elvékonyodott féregnyúlványnak felfelé.
"...David (becenevén Danny) Blanchflower, a Dartmouth College szakértője szerint a Fed egy hatalmas hibát követett el a decemberi kamatemeléssel - írja a MarketWatch.
Decemberben az amerikai jegybank nemcsak megemelte az alapkamatot, hanem négy további emelést jelentett be az idei évre. Blanchflower szerint körülbelül 50 százalék esély van arra, hogy a 2009 óta meglépett többi kamatemeléshez hasonlóan a jelenlegit is semlegesíteni kell majd.
Azok a kereskedők, akik származtatott ügyleteken keresztül a kamatemelésre fogadtak, most arra tippelnek, hogy legközelebb a Fed szeptemberben fog kamatot emelni a CME FedWatch adatai szerint.
Blachflower szerint az amerikai jegybank elvesztette a hitelességét: senki nem hisz már a kommunikációjuknak. Szerinte a Fed klasszikus hibája az, hogy alulbecsüli a kínai gazdaság hatását a nemzetközi piacra.
A szakértő a 2008-as válságot a Bank of England monetáris tanácsának tagjaként élte meg, szerinte az akkori helyzet hasonló volt a mostanihoz: a válság idején a brit jegybank azt gondolta, hogy az amerikai lakáspiaci krízis nem lesz rá hatással. Szerinte a Fed nem fogja fel azt sem, hogy a csökkenő olajárak nem pozitív irányú kínálati sokkot, hanem keresleti csökkenést jelentenek.
A Fed a szerdai bejelentéséből minden olyan utalást kivett, ami a kockázatok kiegyensúlyozottságára vonatkozott, miután decemberben még azt nyilatkozta, hogy a gazdasági kockázatok tökéletesen kiegyensúlyozottak.
Blachflower szerint gyakorlatilag a jegybank ezzel beismerte, hogy hiba volt a kamatemelés.
Hozzátette, hogy a gazdasági mutatók szerinte recessziót jósolnak. ..."
A mostani galamb hangvételű közlemény elsősorban azt jelentheti, hogy a Fed egyelőre kivár az utóbbi hetek piaci feszültségei után, nem akar egyértelműen iránymutatást adni, milyen hatással lehetnek a piaci fejlemények a kamatpályára. Egyértelműen ugyanis nem utaltak arra, hogy a decemberben közöltnél lassabb lehet a kamatemelés üteme, ez arra utal, hogy ha elülnek a feszültségek, akkor akár a következő ülésen, március közepén is szóba kerülhet a további szigorítás, vagy legalábbis nem zárják ki annak lehetőségét, hogy így lesz. ...."
Kár, mivel az utóbbi napokban a híres pároscsillag egészen kivételesen szép és ritka "együttállásában" gyönyörködhettünk az éjszakai égboltra pillantva.
Az ilyen jellegű ritka együttállásokat részünkről mi nagyon komáljuk.
A tavaly jan férfürdőm óta (nem SNB) nálam is minden tűrhető.
'15.jan. a negyedik nagy bukóm volt, de szla égés és rátöltés nélkül sikerült konszolidálni a szitut. Az volt a megtisztulás(?) megvilágosodás(?), vagy valami ilyesmi.
Megtaláltam a bukó okokat. A Szent Grál nem lett meg, de iszonyú meló, ideg van a mostani, turbulencia nélküli, sivár hétköznapok eredményeiben. Pontosan a tréd sivársága okozza az örömet. Egyenletes (-en növekvő) a profit.
:)
Így már értem. Nem terveztem idén kérni, de ha van, aki szívesen elküldi a teljes múltévre némi kísérőszöveg/magyarázat kíséretében, megköszönöm (kereskedett instrumentum(ok) és arányuk az éves kereksedésben, pozíciók száma, átlagos időtartamuk). Demo kereskedés nem jó, csak éles számlás.
Hagyjuk ezt a vektor témát. Túlságosan erős a rím, én pedig egymerő félelem (vérnyúl) vok. A háló is teli van figyelőkkel.
Vállalom a beszariságomat.
:)
Forex tréderek ide
Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.