Topiknyitó: saru 2007. 05. 02. 16:07

Felbontották Kádár János sírját !  

Meggyalázták Kádár János sírját

2007. május 2. 14:15



Meggyalázták Kádár János síremlékét a fővárosi Fiumei úti temetőben szerdán - közölte a rendőrség az MTI-vel. Kormos Endre, a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese elmondta: ismeretlenek leszedték Kádár János és felesége síremlékének márvány fedlapját, a földet pedig kidobálták. A történteket először a sírkert biztonsági őrsége észlelte. A VIII. kerületi kapitányság rongálás miatt rendelt el nyomozást, a helyszíni szemle jelenleg is tart - tette hozzá. Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója azt látta, hogy a temetőben a munkásmozgalomi panteonjára fekete festékkel gyalázkodó feliratot írtak: "Gyilkos és áruló szent földben nem nyughat". Ez az idézet a Kárpátia együttes "Neveket akarok hallani" című dalából származik.



A 2003-ban alakult magyar zenekar a Wikipedia nevű internetes lexikon szócikke szerint "magyar nemzeti-rock stílusú", "erős nemzeti identitású és revizionista" zenét játszik. A BRFK vizsgálja, hogy van-e köze a feliratnak a sírrongáláshoz.



A Magyar Kommunista Munkáspárt minden parlamenti és parlamenten kívüli párttól azt kéri: függetlenül attól, hogy mit gondolnak Kádár János történelmi szerepéről, ítéljék el a sírrongálást.



A Magyar Kommunista Munkáspárt elnöksége közleményben tudatta: a párt "mélységes aggodalmának és felháborodásának ad hangot Kádár János sírjának meggyalázása miatt", és elítélik mindazokat, akik a sírgyalázást elkövették, vagy elősegítették. A párt azt követeli, hogy a kormány "azonnal és a leghatározottabban ítélje el az eseményt", a nemzetbiztonsági szolgálatok és a rendőrség pedig találja meg a tetteseket.

(MTI)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
saru 2007. 05. 03. 09:50
Előzmény: #98  molgab
#100
A szakértői vizsgálat szerint több csont hiányzik Kádár sírjából
2007. május 3. 07:20

A SOTE Igazságügyi Orvostani Intézetében csütörtökre virradóra megvizsgálták a Kádár János koporsójában lévő maradványokat, és megállapították, hogy több csont hiányzik - tájékoztatta az MTI-t a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) sajtóügyeletese. Kormos Endre elmondta, hogy a koporsót szerda este 19.30 órára hantolták ki, és 20 órakor elszállították a SOTE Igazságügyi Orvostani Intézetébe. Itt egy antropológus és egy igazságügyi orvos szakértő vizsgálta meg a maradványokat. Megállapították, hogy több csont hiányzik. Ismeretlenek szerdán meggyalázták Kádár János és felesége síremlékét a fővárosi Fiumei úti temetőben: a síremlék márvány fedlapját leszedték, a földet pedig kidobálták.

A történteket először a sírkert biztonsági őrsége észlelte.

A tettesek felfeszítették a volt pártvezető fémkoporsóját. Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója azt látta, hogy a temetőben lévő munkásmozgalmi panteonra fekete festékkel gyalázkodó feliratot írtak: "Gyilkos és áruló szent földben nem nyughat".

Kormos Endre csütörtök reggel elmondta, hogy továbbra sem találják a Kádár János feleségének urnáját. A VIII. kerületi Rendőrkapitányság rongálás ügyében folytatja a nyomozást - mondta a sajtóügyeletes.
(MTI)
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:50
Előzmény: #98  molgab
#99
Kire gondoltál? A semmiből hirtelen összeverődött szélsőjobbra?
molgab 2007. 05. 03. 09:47
#98
Nem gondoltam volna hogy ennyi buta ember jár a portfoliora...

szánalmasak vagyok!

nagy baj lehet ha már ide is bértopicolókat küldenek!
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:30
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#97
Páter Gábor az gyurcsány példaképe, azt nem bántják.
prfecó 2007. 05. 03. 09:29
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#96
Média mutatja egyenesen milyen írányt akarnak adni. Észt probléma alapján nálunk is kavarnak egy jó kis botrányt.

Azért van néhány jóval nagyobb magyar UTE, akinek a sírja nincs pl a kiemelt temetőben . De pl. Deák sírja azt hiszem ott van és némileg többet tett Magyarországért.
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:27
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#95
kádár sírja eddig nyugalomban volt!
de most hogy a rendőrpalotára való lövöldözés nem jött be vagyis nem tartott 5 perc többet a médiának igy ki kellett találni valami ujat!

de miért pont kádárt kellett megpiszkálni ,nem értem!
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:27
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#94
Nem értem, miért épp Kádár sírját dúlták fel (persze, dehogy nem értem, a nosztalgia-szavazatok miatt), hiszen annyi sokkal mocskosabb bolsevik van eltemetve, Péter Gábor például.
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:25
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
Mi az hogy MI?
Én nem vagyok gyurcsányhozhű nemzetbiztonságis dezinforátor és konspirátor!
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:23
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
A legnagyobb magyar sirjat gyalaztatok meg gazcdi.
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:20
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#91
a csontok már a dunaparton vannak útalapban:-)
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:17
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
tegnap a tv2 ön a hiradoba csak ez ment megkérdezte a kiküldöt ripottert vagy 1000 szer hogy mit lát az meg 2000 szer elmondta hogy semmit!!!

aztán megint kérdezi na tudni már valamit????
mirre a mikrofont tartó ember ,még nem !
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:15
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#89
Szerintem nem a magyar titkosszolgálat csinálta, mert úgy könnyeben lebukhatnának. A bolgárokkal viszont tradicionálisan jó a kapcsolat.
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:14
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
egyébként meg ,van ennek valami értéke is?

lehet hogy a csontok is ottvannak csak egy kicsit borzolják még a kedélyeket!
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:14
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#87
Konki ne fárassz már ezzel az összeesküvés-elmélet hülyeségeddel.

Én értem , hogy még nem valósult meg a TILOS GONDOLKODNI célkitűzés, de hát mit csináljunk?

Ahhoz az iskolákat be kéne zárni. Vagy előadónak bevinni egyetemekre újra a pártmunkásokat 6 elemivel.

Vagy engem főbe lőni. Szóval van még feladat addig.

De ha már szóba hozod, ki mondta azt a megveszekedett baromságot rajtad kívül, hogy

"Kádár sírját Simóka Kálmánné bontotta fel az operatív III/XIII sz. sírfelbontó osztály munkatársai segítségével"

Miért nem olvasod el mi van odaírva?
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:14
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#86
Majd móri mintára bevarrnak valami ártatlan cigicsempészt életfogytigra....
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:08
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#85
A rendőrök megint csak tocsikolnak, de az igazi tetrteseket nem keresik.
sajátmagukat kellene keresniük?
Ugyan.
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:08
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Na mit mondtam hogy jön Konki? így legyen lottó ötösöm. Dógzik.
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:07
Előzmény: #81  pampa
#83
de a rendörök csak ugy tesznek mintha keresnének valakit!
majd elfognak egy fiút akinek az ég világon semmi köze nincs hozzá aztán ráhúzák!
Törölt felhasználó 2007. 05. 03. 09:06
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#82
a választások olyanok mint a reklámok, álmokat árulnak a sörhab borotvahab a lecsapodo pára glicerin..
lassan mondják,hogy megértsd....
a politika az hatalom és pénz.
A milliárdos joszivüségböl lesz politikus azárt,hogy neked jo legyen?
Az fontos mit mondanak és mit csinálnak, vizsgálj meg egy idöszakot gazdasági alapon, a tényekböl indulj ki a többi az duma.
Az emberek ugy szurkolnak politikusoknak min egy focicsapatnak vagy valami ellenáben.
azéé pinokkio nehogy orbán...vagy fordítva
csak közben elmegy az életük mintt akik hittek a szoci rendszerben majd gazdáik azt sem monták nekik "ráqrtál elment az életed a semmiért bocs"
pampa 2007. 05. 03. 09:00
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#81
madmax

Nem okos,hanem csaló! Hamár a vitát hozod fel,mert az ott elmondottak alapján szavaztam rá és az én szavazatomat kicsalta mert nem azt csinálja amit ott igért.
Erről ennyit.

A másik pedig van az MSZP soraiban is olyan politikus aki nem jár be és utalják neki a fizetését,Orbán be jár nem sűrűn de bejár.
Egy nagy párt elnökének nem csak az a feladata,hogy a Tisztelt Ház padsorait koptassa akkor amikor érdemi munka nem folyik benne.
A Kádár sír felbontása pedig a rendőrségre tartozik ugyanúgy mint a Rendőr palotára leadott lövések ügye. Csak remélhetjük hogy ennek az ekövetőit talán megtalálják.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek