Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
fokozatosság elve Hogy a népszerűtlen intézkedéseket az állampolgárok elfogadják, elegendő, hogy azokat napról napra, évről évre, fokozatosan vezessék be. Ily módon az 1980-as, és 1990-es években a föld majdnem egészét érintő új, társadalmi-gazdasági irányvonal (neoliberalizmus) került bevezetésre.Röviden: az állami szerepek minimalizálása, a privatizáció, a bizonytalanság, az instabilitás, a tömeges munkanélküliség, a bérek, amelyek már nem szolgálnak tisztességes életet. Ha mindezeket egyszerre vezették volna be, az biztosan forradalomhoz vezetett volna. . Aki ezt így leírja, meg a többit is, az részemről mindegy milyen származású. Nem a titulusa érdelet amúgy. Ha végig olvasod, bizony Te is írhattad volna. Más szavakkal de ugyanezen véleményed olvasom :) . Azért tartom jó összefoglalónak, mert tulajdonképp leír mindent, amit nálunk ma a politikusok tesznek. Itt keresendő a fidesz választási eredménye, a társadalmi többség reakciójának okai. . Annyira jó irásnak tartom, hogy kimásoltam magamnak :)
Zárójelben jegyzem meg, sasold meg az ő származását is. :) A filozófia, szociológia, politológia, antropológia, szóval az "ia" végű "áltudományok" művelőinek legismertebbjei szinte mind kivétel nélkül hasonló származással rendelkeznek. Ugyanis ezekben a tudományágakban nem mérhető objektíven a teljesítmény, vagyis a kapcsolati háló játszik domináns szerepet... Abból lesz nagy név, akiből a belső hálózat azt csinál. A valódi tudományokban kisebb a származás szerepe...
Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen