Nyílt levélben szólította fel az Európai Bizottság elnökét, Jean-Claude Junckert Hans Eichel, volt német pénzügyminiszter, egyben a G20-ak egykori elnöke, hogy ne folyósítson több uniós pénzt Magyarországnak - számolt be exkluzív
Tehát a kitérő válasszal elismered, hogy a tőkejövedelemből élők arányaiban kisebb mértékben járulnak hozzá a közteher-viseléshez, mint a munkabérből élők?
Az oké, hogy a befizetett adóból kapják a fizetésüket, és az államnak a nettó bérükbe kerülnek, és hogy adófogyasztók, de ne csináljunk úgy, mintha általában valami felesleges munkát végeznének. Nem lehet beállítani ezt úgy, mintha ők nem járulnának hozzá a közteher-viseléshez, mert az csak egy állapot, hogy nem piaci alapon, hanem állami alapon szerveződik a feladat, amit ellátnak, amiről a közalkalmazott nem tehet.
ez nem megbélyegzés volt különben hanem a tényállás megállapítása, plusz az is tényállás, hogy az un. "igazságos" közteher-viselés per definitionem lehetetlen
Mondjuk ami a focistákat illeti, amíg a magyar foci nagyrészt állami csöcsökön él, addig teljesen jogos háborogni a fizetéseiken. Ha piaci alapon működne, akkor én is tennék rá, akkor is, ha a mostani 1000-szeresét keresnék, sőt gratulálnék is hozzá. És igen, tudom, hogy a TV előtt zabálva, piálva, feküdve döngetjük a mellünket az olimpiai érmeseinkre országban ez szentségtörés, de ugyanezt gondolom minden élsportolóra, a sikersportjainkban is.
Az is hozzájárul a fogyasztáson keresztül, aki a szuperbruttója felét inden hónapban már előtte odaadja... + a fogyasztási görbe degresszív. Szóval arányaiban szerintem még mindig jóval kevésbé járul hozzá egy tőke-jövedelemből élő.
Nem tartom helyesnek de rajtuk mennyit is tudnal fogni? 1-2 milliardot? Ezt nem hasznalnam ervkent a tobbkulcsos SZJA mellett ami elvileg millios reteget erint. A kivetelt nem vezettem volna be semmikepp. Amugy meg ok adoznak ha jol tudom a sportcegnek nem kell fizetnie utanuk jarulekor ( ami nagy tetel ettol fuggetlenul ).
Attól függ. Ha nem lenne pl. rendőrség, akkor piaci alapon kellene megszerveződnie, és akkor is meg kellene fizetni. A különbség annyi a jelenlegi társadalomban, hogy a szervezést az állam átveszi és országossá terjeszti. T. képpen minden közszolgáltatás esetében ez igaz, azaz az állam piaci szereplőtől veszi át egy olyan szolgáltatás nyújtását, amire jó esetben szükség van, azaz egyébként is megszerveződne. Azaz lehet, hogy a beszedett adóból van fizetve és az államnak ez a nettó bérébe kerül ténylegesen, de azért ne bélyegezzük meg őket, mert most épp így szerveződött a társadalom.
Azert ez 22 ember. Es mar az hogy vikk szuletet belole mutatja hogy ez kirivo dolog. Ezert nem hiszem hogy 10.000 ilyen allas lenne. Persze biztos vagyok benne hogy nem is ez a 22 az egyetlen.
"A focistaknal a csucs gazsi kb 5-6 misi ( Nikolicsnal elvileg a havi
20.000 eurt nem adta meg a videoton azert tavozott ). Az NB1 ben van kb
300 focista es azok se mind keresnek milla felett. Nb2 ben meg tenyleg
par emberrol lehet szo." Mindegy mennyit keresnek 250 millióig nem fizetnek adót.
a hivatalnokok között (a központi államigazgatásban) fehér holló az 1 millió forint fölötti fizetés, csoportjellegű kivételként szerintem csak a tartós külszolgálaton lévő diplomatákat lehet megemlíteni az ő fizetésük reálértékét azonban lehetetlen belőni, hiszen kb. ugyanannyit kap az is aki Londonban van mint az aki a közismerten "drága" Tiranában:) na jó van némi eltérés, de erről szerintem egy külügyest kéne kifaggatni, az ő bérezésük szerintem teljes mértékben átláthatatlan a külsősöknek
: fagyasszák be a Magyarországnak járó uniós pénzeket!
Ugrás a cikkhez