Topiknyitó: Portfolio 2019. 01. 09. 11:19

EU-toplistás Magyarország a benzines autók arányában  

Ugrás a cikkhez
Magyarországon az egyik legmagasabb a benzinüzemű személyautók aránya, míg a dízeleké az egyik legkisebb az Európai Unióban az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat 2016-os adatai szerint. A benzines autók aránya az EU-ban Cipruson
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2019. 01. 10. 09:19
Előzmény: #3  Rumata
#5
Semmi köze nincsen az arroganciához.
A VW -nak még nincsenek meg a teljes tipusválasztékra az új engedélyek.
Ezért tavaly szeptembertől szűkebb a választék.
Értelemszerűen azokra a tipusokra van meg az engedély, amelyekből többet gyártanak és ez a legtöbb esetben dizel.
Amúgy meg nagy öngól ez az egész, mert éppen emiatt csökkentek az autóeladásaik az elmúlt 4 hónapban.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 01. 09. 21:53
Előzmény: #2  deszcsakafi
#4
egész nyugodtan hidd el. az itthoni autók zöme olyan öreg, hogy még a dízel boom előttről származnak.
Rumata
Rumata 2019. 01. 09. 21:37
#3
Ehhez képest a Német autógyártók pont nálunk próbálnak kurrens típusokat kizárólag dízel változatban erőltetni :-(   Elképesztő arrogancia, hogy 70%-os benzines arány mellett például a VW a prémium modelljeit (pl. Touareg, Multivan stb.) nálunk kizárólag csak dízelmotorral kínálja, miközben nyugati országokban benzines változatot is kínál.
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 01. 09. 11:19
Előzmény: #1  portfolio
#2
én eddig azt hittem hogy ebben bizony sokkal rosszabbul állunk, örülök hogy nem! Nem tudom merjek-e hinni egy EU-s hivatalnak...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek