szóval az osztalék csak azoknak jó, akik TBSZ-en tartották végig a kötvényeiket-részvényeiket, illetve a céges részvényeseknek.
akik normál számlán vagy NYESZ-en tartották a kötvényeiket, azok az osztalékkal buknának 15%-ot (feltéve, hogy akkor is annyi lesz majd az SZJA)
más vevő nem nagyon volt, csak a cég. és kiszállók mindig is vannak, előbb-utóbb mindenkinek kell a pénz valamire. végtelenségig egy volt hitelező se fog várni.
amióta nincs srv, azóta meg pangás van.
kíváncsi vagyok, hogy Zsiday ráizgul-e :) ő szereti az ilyen spekulatív szituációkat.
osztalékot magánszemély kötvényes adózza (hacsak nem TBSZ-en van a részvénye), míg ha srv jön, akkor 366 Ft-os árig 0 az adó
a lengyel operáció átpakolása mögött is lehet adózási trükk, ha enefi kapná direktben a cash-t, akkor lehet adót kellene fizessenek utána. bár a lengyel adószabályokat nem ismerem. meg cégértékesítés adózása se a szokásos napi rutinom.
leírják nullára és indítják a kártérítési pert.
azaz lesz egy a könyvekben nullára írt befektetés, amiből legrosszabb esetben semmi se realizálódik, jobb esetben 5-10 millió euró (másik román perüket már gyakorlatilag megnyerték, az összegen folyik a vita, azaz szvsz jó alapokkal indulhatnak neki egy ilyen pernek is... ráadásul első fokon már a gyergyói felmondást is szabályosnak mondta ki a bíróság, azaz jók az esélyeik a kártérítési perben is... szvsz)
mi ebben a fura? csőd előtt volt az e-star, amikor a lengyel leány hitelt kapott egy lengyel banktól. úgy 106,8%, hogy a hitel tele van záradékkal, ahogy arra többször is utaltak már (pl. a lengyel leány nem fizethet osztalékot, nem férnek hozzá a lengyel leánynál lévő cash-hez, stb.)
számítgatni mit kell? HA létrejön az ügylet, akkor az 5,5 millió eurón nyilvántartott befektetésért 11,7 millió euró készpénz kerül a céghez. a lengyel hitel ezt már tartalmazza, onnantól az már nem az enefi ügye.
ENEFI - THE BEST