"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Jogerős bírósági döntésekre nyilván tudsz hivatkozni akkor. Végzés illetve határozatszámokra lehet reflektálni, hangzatos index és telexcímekre annyira nem. De tegyük fel fenti ügyek tényleg piszkos gaz korrupciós ügyek. Ami nem jó. De nyilván ugyanígy felsorolok Gyurcsány érából epikus lopásokat. Szóval, aki hatalomhoz kerül, az lop. Akkor mégis mi alapján döntsek az urnánál? Hát gazdasági teljesítmény és egyéni érdek + milyen értékeket tartok fontosnak. Az első egy objektív mutató: Elkúrták vs jólét (az hogy lehetne jobb az számomra se kétséges). Hát itt utóbbit választom. Második: hogyan járok én magam a várható 4 évben: adók, gyerekvállalás, megtakarítások. Itt ugye nem lehet normálisan dönteni, mert nem hajlandók sehova leírni, hogy mennyi lesz az SZJA mennyi lesz az ÁFA, mit törölnek el és mit hagynak meg, esetleg mit adnak. Mert ugye ha akkora nagy propaganda 2009-es adórendszerrel számolni ugye, akkor miért nem állnak oda TV kamera elé és mondják: "gyerekek SZJA kulcs ilyen és ilyen összeghatárig ennyi lesz, ennyi felett meg annyi. Családi adókedvezmény így és így fog alakulni, családi pótlék 2-szerese lesz. ÁFA ennyi lesz." vagyonadó, ingatlanadó, haláladó lesz-e vagy nem lesz? Ezek egzakt dolgok, amit a Fidesznél tudok, náluk meg nem. És azért nem, mert ŐK a nagy demokraták nem akarnak tényadatokkal kampányolni. Szóval itt is jobboldal nyert. Egyéni értékek pedig számomra egyértelműek. Az anya nő az apa férfi. A buzi és transzpropagandának oviban semmi keresnivalója. Ahogy Tarlós fogalmazott: nálam a természettudományok írják felül a társadalmi tudományokat és nem fordítva. Idegen kultúrkörnek tolerálása csak akkor elfogadható, ha ők is elfogadják az európai értékeket. Ha nem, menjenek haza és nem is kell ide jönni.
Ez a Gájer László interjúból van. Ez egy olyan pap véleméyne, aki nagyon sokat foglalkozott a vallás és a társadalom viszonyával. Úgy tűnik, nagyon egyedül vagy azzal a VÉLEMÉNYEDDEL, hogy keresztény nem lehet liberális.
Törölt felhasználó2021. 07. 15. 13:13
#1597
Nem azt mondtam,hogy egy keresztény nem lehet politikus,hanem azt,hogy nem vagy nehezen összeegyeztethető a kettő,kivétel ha Istennek az az akarata.
Mi köze van ennek ahhoz,hogy valaki keresztényként politizál-e vagy sem ?Franz Jägerstätter hívőként nem tett esküt arra ami ellentétes volt a hitével,semmi ellen nem emelte fel a szavát,egyszerűen,nemet mondot,amikor igent akartak tőle hallani,ez tipikus passzív ellenállás ahol nincs jelen az aktívitás, úgy mint egy politikusnál.
"Nemrég jártam Salzburgban, és ott nagy kultusza van Franz Jägerstätternek, aki keresztény lelkiismereti okokra hivatkozva megtagadta a katonai szolgálatot a Harmadik Birodalomban, amiért kivégezték. Évtizedekkel később, mivel kifejezetten Isten szavára, a lelkiismeretre hivatkozott, boldoggá avatták. Az övé például olyan súlyos helyzet volt, amelyben fel kellett emelnie a szavát. Vagyis szerintem igen, állást kell foglalni erkölcsi kérdésekben. Egy keresztény ember emellett lehet jobboldali, baloldali, liberális, konzervatív vagy szocialista, ez mind kompatibilis a kereszténységgel, mert az egyház az ellentétek egybeesése. Nem lehet rajta fogást találni, minden politikai rendszerhez tud idomulni, mert ilyen a szerkezete. Demokratikus és hierarchikus is, minden korban megtalálja a helyét."
A keresztény földi egyházat emberek működtetik, a keresztény szellemi egyházat pedig,Isten.Én a kereszténység alatt az,Isten által működtetett szellemi egyházat értem és nem pedig a "Vatikánt".Az,hogy a magukat kereszténynek valló emberek között mennyi valódi keresztény van,azt csak Isten tudhatja,mivel a szellemi egyházat,Ő,müködteti.
Tehát még egyszer: Isten követése kiválóan megfér az alábbiakkal: jog előtti egyenlőség, szabad verseny, szabad vallásgyakorlás, minden ember egyenlő. Nem látok olyan pontot, ahol összeférhetetlenség lenne. Egyszerűen nem értem, miről írsz. https://jezsuitakiado.hu/cikkek/az-erkolcstelensegtol-kell-felni-nem-a-liberalizmustol-gajer-laszlo-az-egyhaz-es-a-tarsadalom-kapcsolatarol/ "Viszont ha valaki végigolvassa II. János Pál pápa társadalmi témájú enciklikáit, akkor azt látja, hogy a nagy liberális törekvések részben bekerültek az egyház tanításába. Ilyen például az állam és az egyház egészséges szétválasztása, a vallásszabadság, az emberi személy méltósága, a tulajdonhoz, a munkához, a gyülekezéshez való jog, a kutatási, közlési és a sajtószabadság. Ezek mind nagy XIX. századi liberális alapeszmék voltak, az egyház pedig magáévá tette őket. A klasszikus liberalizmus törekvései tehát nem idegenek az egyháztól, sőt sokszor azt mondjuk, hogy evangéliumiak, mivel a Biblia is kiemeli az emberi személy értékét."
Tény,hogy két urat nem szolgálhatsz mert vagy az egyikhez vagy a másikhoz leszel hű,a politika nem való egy hívő kereszténynek,de ettől még lehet hívő keresztény is politikus ha az Isten akarata és oda vezeti arra a pályára.ettől függetlenül, úgy látom,hogy a nevükben keresztény pártokban levő emberek jelentős részének semmi köze nincs a valódi kereszténységhez és ezt az egész"világra"értem nem csak kis hazánkra.
Jézus kkövetésében hol ütközik bele azokba a liberális dolgokba amikről beszéltünk? Ha nem ütközik bele akkor miért is ne lehetne valaki liberális és keresztény? Vagy akkor nincs Fideszes keresztény csak keresztény? Nem lehet valaki Fideszes és keresztény is? ( felőlem beilleszthetsz bármi pártot ) . Vagy nem lehet valaki konzervatív keresztény. Nem lehet valaki semmi más csak keresztény mert minden más "tűz és Víz" kioltja egymást mert emberi tákolmány és hamis és kerülendő.
Bocs de te kijelentetttél valamit és kész. Nincs okos keresztény. Pont ilyen szintű kijelentésed volt. Semmi érvelés hogy miért vagy hogy hogyan jutottál erre a következtetésre. Csak kijelentetted hogy így van. És írod "hogy érted-e vagy sem a válaszom, az már nem rajtam múlik ." már bocs de ez nevetséges érvelés.
A kereszténység alapja,Isten követése,nincs más alap.Minden valódi keresztény ezt fogja mondani.Kérdezd meg liberális ismerőseidet,hogy számukra mi az alap,biztos vagyok benne,hogy nem ezt fogják mondani.
A kereszténység nem csak egy vallás,hanem sokkal több annál.Az emberek egy pályán játszanak.Ezen a pályán lehet választani a kereszténység és a liberalizmus között.
A kereszténység nem egyenlő a keresztény egyházzal ,a kereszténység,tisztán Jézus követését jelenti,minden más,ami jelen van a kereszténység címszó alatt az emberi tákolmány,és pont annyira hamis és kerülendő mint a liberalizmus.Nem a keresztény emberek,hanem magukat kereszténynek hazudó emberek követtek el szélsőséges cselekedeteket,inkvizició,stb.
A kereszténység egy vallás. A liberalizmus egy társadalmi berendezkedés. Nem egy pályán játszanak, így nem tudnak egymás tyúkszemére lépni. Kiválóan megférnek egymás mellett.
A kereszténység alapjai adottak,nincs szüksége a liberalizmusból csemegézni és kiszűrni, hogy mivel ért abból egyet és mivel nem.Akit a kereszténység érdekli az a kereszténység alapjait kell,hogy megismerje és nem a liberalizmusét kell elfogadnia.Attól,hogy a liberalizmus átvett elveket a kereszténységből még nem lesz keresztényi,mert nem mindet vette át és rakott bele olyan elveket amik nem részei a kereszténységnek.A fél igazság pedig nem igazság hanem hazugság.
ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........