Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 17. 11:18

ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI  

"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2021. 10. 01. 23:09
Előzmény: #4595  Shareholder
#4600
"Én úgy vagyok ezzel a választással, mint a tőzsdei kereskedéssel, csak akkor cselekszem ha látok egy jó lehetőséget, ha meg nincs jó beszálló, a kezemre ülök és nem nyitok pozíciót."
.
Csak éppen közben nem adsz el egy részvényt ami meg csak zuhan. A hozzáállás teljesen jó lenne ha közbe nem történne semmi és 5 év múlva i ugyanaz lenne mint most. De a várással is veszítesz mert esik a papírod amit nem cserélsz le valamire mert nem hoz évi 10%-ot csak 4-et. Biztos hogy jobb várni egy plusz 10-es papírra ami lehet sose jön el és ülni évekig a minuszos papírban? Ez az elvi stratégia lehet nemes de a valóságba egyre inkább azt látom hogy nem kifizetődő. Mondjuk 2018-ban sikerült volna karácsonynak az MSZP vel leváltani Orbánt lehet nem lett volna olyan jó kormány mint amit elvártál volna tőle de az elmúlt 4 év Fidesz teljesítményétől valószinűleg jobb lett volna. Mostmár amiket megléptek lassan úgy érzem lényegtelen ha a tökéletes jelöltet is választanánk meg 2022-ben a Fidesz már annyi mindenhova bebástyázta magát hogy semmit se fog tudni tenni és kikészítik 2026-ra ha nem előbb.
gazmber 2021. 10. 01. 21:21
Előzmény: #4564  gazmber
#4599
szotyim úgy tűnik 5 nap pihenőt kapott---sorry
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2021-10-06 06:44-ig (5 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés
HPeter76
HPeter76 2021. 10. 01. 21:21
Előzmény: #4597  HPeter76
#4598
Ilyen dolgoktól félnek mint a Tűztől.. (a másik 2-fél)  >félnek,mert nem jó jönnének ki belőle..
HPeter76
HPeter76 2021. 10. 01. 21:18
Előzmény: #4596  Törölt felhasználó
#4597
Különösen feltünt MZP-be Független közvéleménykutatást KÉR  3-jukra.. Na ez a dolgok veleje..
 Persze ezt úgy vettem ki a szavából a másik két személynek még nem kérte ki a hozzájárulását! 
 -Másik kettő hol akar,kérne mán ilyet! (Reflektorozni magát) Ő mondta (MZP) a Pártok szolgálói végzik a Közvéleménykutatást!! (EZ NEM MEHET ÍGY TOVÁBB)
 (szerintem lefogják Őt taposni) szebben is írhatam volna eln.
Ő (MZP) Olyan polítikus aki nem szereti mismákolást.-Ő már most szeretné magát KONTRASZTBAN látni!!
 Független Közvéleménykutatás alapján... Vagyis 3-an összedobjuk rá a pénzt,úgy adunk megbízást erre!!
 -azt mondom erre ez már demokratikus..(D.Klárika ül a babérjain eddig!!)
    
 Nem is lépek visza,meg nem ismerek el semmilyen Független Közvéleménykutatást,ennek együttes hatását
 Persze,mert az már személyre lenne szabva.
Törölt felhasználó 2021. 10. 01. 18:51
Előzmény: #4595  Shareholder
#4596
A tét Dobrev legyőzése, mert vele a fidesz esélyei nőnek. MZP mindig azt nézi,hogy mi a jó Magyarországnak és nem azt,hogy neki mi a jó.
Ő is egy jó tőzsdés, aki felesleges kockázatokba nem megy bele, viszont ha lát esélyt, akkor a végsőkig küzd.
Nem nehéz kiismerni őt,ha megismeri az ember, mert a döntései logikusak és tiszták.
Az ő miniszterelnökségéhez viszont még nem biztos megvan a megfelelő támogatás.
Azt azért hozzáteszem, hogy Dobreven és a DKn kivül Márki Zaynak van a legelszántabb, cselekvőbb hívei, tehát idővel az ő népszerűsége ,támogatottsága az egeket fogja verni és biztos vagyok benne,hogy lesz még miniszterelnök most ,vagy később és ő távlatokban is képes tervezni. 
MZP Orbánnal összemérhető kvalitású politikus, csak a jó oldalon.
Shareholder 2021. 10. 01. 18:21
Előzmény: #4593  Peterbond
#4595
Én úgy vagyok ezzel a választással, mint a tőzsdei kereskedéssel, csak akkor cselekszem ha látok egy jó lehetőséget, ha meg nincs jó beszálló, a kezemre ülök és nem nyitok pozíciót. Tehát csak akkor megyek szavazni ha van számomra elfogadható jelölt. Nem a politika határozza meg a sorsomat, így nem feszülök rá annyira, hogy éppen melyik párt van kormányzati pozícióban. Most Márki-Zay nekem remek választásnak tűnik, így szavazok rá amíg versenyben van a miniszterelnöki székért. Ha ő nem indulna, hidegen hagyna az egész. Most olvastam, hogy összefognak KG-vel és egyikük miniszterelnök-helyettes lenne. Ha MZP lépne vissza, onnantól nem érdekel a választás, hiába lenne helyettes, mert ez csak pozíció osztogatás és jópofizás de az természetesen nem várható el, hogy az egyik fél feltétel nélkül lépjen vissza. A döntés ugyan érthető de sajnos ez az alku az első szög a szakértői kormány koporsójában mert az első pozíciót máris pártpolitikai alapon osztaná ki MZP. Jelenleg miatta szavazok csak, más, számomra elfogadható jelölt jelenleg nincs.
cintanyer 2021. 10. 01. 18:10
Előzmény: #4592  cintanyer
#4594
Erről jut eszembe:
Ha már csak az 1 kulcsos szja az akadály, ott van az a fránya kivételekkel tűzdelt és felső plafonnal ellátott "szocho". Már a nevében is benne van a "szociális hozzájárulás". Alsó limittel máris 2 kulcsos lesz.
Peterbond 2021. 10. 01. 17:47
Előzmény: #4591  Shareholder
#4593
"Én is a fanyalgók közé tartozom és pontosan azért mert ha már váltani akarunk, akkor ne rablókat cseréljünk tolvajokra, hanem olyan képviselők kerüljenek be az országgyűlésbe, akik akarnak is tenni a rájuk bízott közösségért."
.
Igen ezzel igy vagyok en is. A Fideszesek meg nem. Nekik jo Orban a maga rengeteg hibajaval es meg csak javitani se akarnak rajta. Igy nekik van miniszterelnokuk mi meg tovabbra is keressuk a tokeletes jeloltet. Csak erre akartam ravilagitani. Talan jobb ma egy vereb mint holnap ( vgy sohase ) egy tuzok. Tudom nem erre talaltak ki a hasonlatot de ertheto.
cintanyer 2021. 10. 01. 17:47
#4592
"Az együttműködés mikéntjéről tárgyalt Márki-Zay Péter és Karácsony Gergely ellenzéki miniszterelnök-jelöltek az előválasztás első fordulója után, amit Dobrev Klára nyert meg. A megbeszélés után Márki-Zay Péter elmondta, hogy ő és a főpolgármester közösen indulnak az ellenzéki miniszterelnök-jelölti verseny második fordulójában. Karácsony és Márki-Zay, miniszterelnök-jelöltként  és miniszterelnök-helyettes jelöltként fognak együtt menni a második fordulóba. Arról, hogy pontosan ki melyik szerepkört választja, még nem állapodott meg a két politikus. Márki-Zay szerint azért volt szükség a megállapodásra, mert félő hogyha Dobrev Klára nyeri meg a második fordulót, és lesz Orbán Viktor kihívója 2022-ben, akkor kevesebb esélye lesz győzni az ellenzéknek a következő országgyűlési választásokon."
.
Érdekesen alakul a helyzet. Ez belefér az előválasztásba, mert akkor ideális? 
Shareholder 2021. 10. 01. 17:33
Előzmény: #4584  Peterbond
#4591
Karácsony motivációit teljesen megértem de főpolgármesterként neki még lenne dolga és úgy látom, az a pozíció inkább való neki. A miniszterelnöki szerephez jól láthatóan nem passzol a karaktere egy ilyen politikai környezetben, mint a magyar, ám köztársasági elnöknek sokkal inkább el tudnám képzelni. De persze ezt csak én gondolom így, végig kellene csinálnia egy ciklust, hogy megbizonyosdjunk az alkalmasságáról. Az biztos, hogy én sem szívesen adnám fel a pozícióimat ha ennyi energiát belefektettem volna egy kampányba, de ha főpolgármesteri pozícióban lennék, tudnék rugalmasságot mutatni. Én is a fanyalgók közé tartozom és pontosan azért mert ha már váltani akarunk, akkor ne rablókat cseréljünk tolvajokra, hanem olyan képviselők kerüljenek be az országgyűlésbe, akik akarnak is tenni a rájuk bízott közösségért.
Bradanek 2021. 10. 01. 17:27
Törölt hozzászólás
#4590
Bradanek 2021. 10. 01. 17:13
Törölt hozzászólás
#4589
Bradanek 2021. 10. 01. 16:45
Törölt hozzászólás
#4588
Shareholder 2021. 10. 01. 16:34
Előzmény: #4579  zhagar
#4587
Értem ezeket kicsit másképp látom. Azt egyébként én sem gondolom, hogy van realáitása Dobrev és Gyurcsány közeljövőbeni visszalépésének viszont ez lenne az első lépés a Fidesz leváltása felé. A kommunikáció összeomlásával csupán arra utaltam, hogy onnantól nem lehet eladni a "Gyurcsány irányít a háttérből" szöveget, hasonlóképpen a Soros plakátoknak sem lenne értelme. Kommunikálni bármit lehet de a hatékonyság a lényeg. A Gyurcsány lemezt el lehet adni mert GyF valóban egy hitelét vesztett megosztó személyiség az őszödi beszéd és a 2006-os események miatt, ezért sokan nem is szavaznak az ellenzékre, sokan vagyunk így ezzel. Márki-Zay gyerekpofozását, migrációt, adóemeléseket és mindazokat, amiket leírtál, maximum a hardcore fidesz tábor fogja megvenni, a többséget ez nagyon nem fogja érdekelni mert az alap probléma Gyurcsány személye. Éppen ezért írtam, hogy ha Dobrevet és Gyurcsányt kivesszük, MZP pedig bemutatná a szakértői kormányát, onnantól kezdve a Fidesz kommunikálhatna bármit. Ezt a mindmeghalunk ha az ellenfél kerül hatalomra kommunikációt mindig mindenki mindenhol elsüti a politikai térben, nem nagyon szokott bejönni, Trumpnál sem jöttek be ezek 2016-ban pedig rá aztán ömlött a szar rendesen. Az pedig nagyon sokat számít, ki az első ember. Ha Orbán most lelépne, a Fidesz nem biztos, hogy túlélné pártszakadás nélkül. De nézzük meg Németországot, Merkel kiszállt és azonnal történelmi vereséget szenvedett a CDU.
Törölt felhasználó 2021. 10. 01. 16:21
Előzmény: #4580  Shareholder
#4586
Sztem MZP tudatosan lett karakteresebb az utóbbi időben. Egyrészt a miniszterelnöki versenyben rájött, hogy erőt kell mutatnia a többiekkel szemben, másrészt kormányzóképesnek kell mutatkoznia, harmadrészt akiket meg akar szólítani, azoknak ez a fajta határozottság imponál, mert ő alapvetően mégiscsak jobboldali,keresztény politikus, mégha ki is lóg abból a sablonból , amit a magyarok gondolnak egy lyen beállítottságű embertől. 
A Dobrev/Gyurcsány kritikái is egyértelműen azt a célt szolgálják, hogy a konzervatívak és sztem sokan mások szerint  is vállalhatatlan Gyurcsány korszaktól egyértelműen távolságot tudjon tartani. 
Ezért mondja egyszerre,hogy nagyra tartja Dobrevet és a kemény bírálatát is hangoztatja. Ez a kissé ellentmondásos és átlátszó retorika is tudatos. Persze a DKsok tajtékzanak tőle :)  Sztem itt MZP felismerte,hogy a magyar politikai életben szükség van egy kis szenyózásra is,hogy ne nézzék lúzernek. 
Törölt felhasználó 2021. 10. 01. 16:04
Előzmény: #4581  zhagar
#4585
"Mzp egy kétarcú politikus, csak ezt kevesen tudják róla (pl. azt hogy már 3-4 évvel ezelőtt amikor politikusi pályája megindult is lámpavasra húzással fenyegette csak úgy privátban a városában a helyi városi tv munkatársait, amikor azok megvárták itt-ott , és kényes kérdéseket teszegettek fel neki, többek közt szembesítve már akkor is a nem kis hazugságaival - ilyeneket ha érdekel, tudok neked gyűjteni és nem is keveset)!"
engem érdekelne. hol kaphatom meg?:)
Peterbond 2021. 10. 01. 15:40
Előzmény: #4580  Shareholder
#4584
" Amúgy KG maga mondta korábban, hogy nem nagyon van kedve indulni :)"
.
Ez így igaz csak azóta meg már beletölt nem keveset az ügybe időben erőfeszítésben és nem mellesleg arculatban is. Abból nehezen tudd majd visszajönni hogy " én legyőzöm Orbánt " majd visszalépne MZP javára. Pedig összességében ez volna a legjobb megoldás. Karácsony marad a főváros vezetésénél és legyen egy pártoktól viszonylag független Miniszterelnök aki valószínűleg jobban tudná elvezetni a közös tábort mint az aki kötődne valamelyik párthoz szorosabban. Bár annak is megvan a veszélye hogy a pártok a fejére nőnének mert a parlamentben viszont nekik vannak képviselőik nem a Mindenki Magyarországa mozgalomnak.
.
Amúgy birom hogy itt egyes jelöltek esetén tudunk apróságokon fanyalogni és keresni a tökéletes jelöltet miközben azért közben az ország élén egy ettől ezerszer rosszabb verzió van. Én is szerettem volna külön Momentum, Jobbik, Lmp listát pl dehát a Fidesz egyből látta hogy ez mennyire nem volna jó neki és direkt 1 kalap alá kényszerített mindenkit. Innentől fogva meg a bizonytalanok inkább leszavaznak arra akit a legerősebbnek gondolnak nehogy elvesszen a szavazatuk. részszint ezért gondolom hogy a Jobbik és a Momentum is m.elnökjelölt választásban ezért szerepelt rosszul miközben egyéni választókerületekben látszik hogy azért van rengeteg szavazójuk.
cintanyer 2021. 10. 01. 15:02
Előzmény: #4541  Shareholder
#4583
Tudom sokan ekéznek a pf fórumon, de ez a forgatókönyv vezet a Fidesz legyőzéséhez mert a remekbe szabott választási törvényük fordítva tud elsülni. 
Az egyértelmű, hogy élesben MZP tudja a legtöbb szavazatot besöpörni az ellenzéki oldalra. A 2/3 -os felhatalmazással a TÁKOLMÁNYUKAT "vérmentesen" ki lehet gyomlálni vagy a kukába dobni. 
Miután a demokrácia pillérei újra felépülnek (fékek, ellensúlyok..), egy új 2fordulós választással meg lehet erősíteni a hatalmat. MZP van annyira hiteles, hogy ezt meg is teszi, és nem él vissza az átruházott hatalommal. (Emlékeztek, hogy volt egy bajuszos ember aki ugyanígy képzelte el a sokszínű ellenzék összefogását.)
.
Mint momentumos szavazó csak mosolygok "FeGyőr" ekézésén. Hát jelentem a momentumos szavazók nem a sátortáborban lettek meggyőzve, így látva elnöki esélyeket MZP-re szavaztak. 
zhagar 2021. 10. 01. 14:33
Előzmény: #4575  Peterbond
#4582

egészen elképesztő és fokozhatatlan az a végtelennek látszó naivitás ami a klaviatúrádat vezeti, már bocs!
itt ugye már azt vezeted le, hogy "a fidesze lenne a felelős azért, hogy gyurcsány és pártja újra megerősödött"
de akkor megsúgom: az mszp-ből miután gyurcsány apátok kivitte a sleppjét és ,megcsinálta a Dk-t, akkor az mszp-sek többsége várakozó álláspontra helyezkedett. és miután egyre másra látták hogy gyurcsány ügyessége miatt a Dk népszerűsége egyre csak nő az övék meg csökkent, akkor, figyelem, Önként elkezdtek "megtérni", pontosabban segget váltani a jó elvtársak azaz kilépgeteni az mszp ből és átlépegetni a Dk-ba, ok?! példákat is akarsz: tengerniy van, Arató gergelytől, Gy Németh en át Élő Norbertig meg a 2 polgármesterig a dagadék Kiis Lászlóig és a 18. kerületi rorrszrcú polgármesteretekig, még sok sok tucatnyi figura!!
szóval nem kelett itt a fidesznek az ég világon semmit mesterkednie semmiféle kommunikációval, mert gyurcsány és gépezete leiskolázta egykori elvtársait és gyorsan leolvasztotta, át és bevonzotta magához az egykori elvtársait, jót röhögve a markába..
zhagar 2021. 10. 01. 14:23
Előzmény: #4578  Shareholder
#4581

nehéz ezzel vitatkozni amit írtál
Czeglédy az kezdettől fogva tök arrogáns volt már akkor is, amikor még a kínos bírósági tárgyalásokra kellett járnie, és a hír tv-sek megpróbálták meginterjúvolgatni..
Mzp egy kétarcú politikus, csak ezt kevesen tudják róla (pl. azt hogy már 3-4 évvel ezelőtt amikor politikusi pályája megindult is lámpavasra húzással fenyegette csak úgy privátban a városában a helyi városi tv munkatársait, amikor azok megvárták itt-ott , és kényes kérdéseket teszegettek fel neki, többek közt szembesítve már akkor is a nem kis hazugságaival - ilyeneket ha érdekel, tudok neked gyűjteni és nem is keveset)!
Gréczy egykor szebb napokat látott, jó 10 éve még amikor újságírócska volt, akkor egész normális volt - akkortól szállt el az agya, amikortól a gyurcsánypárt nyalonca , majd szóvivője mejd politikusa lett, bizony!
Tóth pedig egy alvilági figura, rá utalt és a fenyegetéseire Krácsony akkor, amikor a kiszivárgott hangfelvételen (kb. 2 éve volt ez vagy 2,5) azt mondta, hogy "Zuglóba én nem mehetek már vissza, mert ott engem elásnának"!!!............
Shareholder 2021. 10. 01. 14:19
Előzmény: #4577  gazmber
#4580
Igen, MZP-vel kezd elszállni az a bizonyos ló. Ez nekem sem tetszik viszont abban igaza van, hogy új szavazókkal csak az ő jelöltsége esetén lehet számolni. Az ellenzék szavazótábora bármilyen összetételű listára hajlandó leszavazni, MZP a bizonytalanok egy részét is tudná mozgósítani és a fidesztől is vehet el szavazatokat, amire sem DK, sem KG nem lenne képes. Meg fognak tudni állapodni. Amúgy KG maga mondta korábban, hogy nem nagyon van kedve indulni :)
zhagar 2021. 10. 01. 14:16
Előzmény: #4578  Shareholder
#4579

"ha Dk és gyurcsány visszalépne, összeomlana a fidesz kommunikációja"
bocs, de ebben tévedsz, több okból: egyrészt a felesége nem hiszem hogy vissazlépne, másrészt a jelnlegi összefogás = az egykori mszp-szdsz, plusz az ezek gyerekeiből szervezett momentum (a jobbik és az lmp itt nem érdekes). tehát hiába vevvnk ki gyurcsányt és pártját a rendszerből, a szellemisége és és a fő irányvonala sérülésmentesen menne tovább, érted?
nézzük meg csak pl. Karácsonyt: hát bizonyított tény, hogy ő a nagyon súlyos 2006-os évben már gyurcsány fizetett tanácsadója volt, érted? kell ennél jobb bizonyíték az állításaimra? ugye nem? de nézzük programszintem a dolgot: hiába vennénk ki a Dk-t, mert a többi pártocska tök ugyanazt képviseli: migárció támogatása, gyerekvldelmi törv. visszavonása, adő és járulékemelés (az átlagymagyar szja-ját megmelnék a társasági adóemelést pedig konkrétan épp maga Karácsony ígérte már be..és agy tovább, a programjaik 90% ban legalább tök azonosak), - remélem ennyi elég neked hogy belásd, szó sincs arról hogy össze kéne omlania a fideszkommunikciónak akkor, ha gyrcsányt és pártját kivennénk az ellenzékből!
Shareholder 2021. 10. 01. 13:57
#4578
Néhány dk-s jelölt olyan gőggel és pökhendi stílusban kommunikál a győzelme után, hogy az embernek olyan érzése támad, mintha a Fidesz szerzett volna újabb kétharmadot. Czeglédy is milyen arrogáns lett hirtelen, hogy nem vezetőszáron rángatják és megnyerte a körzetét. Remélem Gréczyt nem akarják vissza mert a Spirit-en olyan szöveget eresztett el, mintha Hitler támadt volna fel. Tóth Csaba ezekhez képest egy kiművelt úriember. Ezekre akarják leváltani Orbánt? MZP is kezd egy kicsit elszállni, ami nem tetszik.
gazmber 2021. 10. 01. 13:52
Előzmény: #4574  Shareholder
#4577

...igen a KG mondhatná, hogy csak 2. lett így neki inkább fontosabb Bpest... és sztem se lenne jó ott egy új választással bajlódni, még a végén elviszi o1izé...☺
MZP túlzott nyomulása ebbe az irányba (azaz KG visszaléptetése) viszont ...nem túl szimpatikus...ezt mintha túltolná a médiában(is)...(?)
üljenek le, beszéljék meg, hozzanak 'stratégia' döntést, aztán jöhet a média --- nemtom erre képesek-e? ha nem az probléma...szvsz
 
Peterbond 2021. 10. 01. 13:50
Előzmény: #4575  Peterbond
#4576
De meg az onkori valasztason is a 3 part egyen eros volt. Jobbik Momentum DK kb fej fej mellett. Az az erzesem a Fidesz nagyon is az erdekei szerint tereli meg a vele szembenallokat is.
Peterbond 2021. 10. 01. 13:46
Előzmény: #4574  Shareholder
#4575
"DK a legerősebb ellenzéki párt, amely a legfegyelmezettebb szavazótáborral rendelkezik az ellenzéki oldalon."
.
Tegyuk hozza ez kurvara nem volt igy. Meg 2018 ban is alig leptek at a kuszobot ( 6.3% meg LMP pl 5.6% volt)
.
De a kitarto es tartos Fidesz propaganda ami vegig oket lattatta eselyesnek es ezzel terelte felejuk a szavazokat akik elegedetlenek Orbannal. Nem veletlen hogy Dobrev es a DK videken tarol es nem a nagyobb varosokban.
Shareholder 2021. 10. 01. 13:08
Előzmény: #4572  gazmber
#4574
Lehet benne valami de úgy gondolom, hogy ez volt a papírforma. A DK a legerősebb ellenzéki párt, amely a legfegyelmezettebb szavazótáborral rendelkezik az ellenzéki oldalon. Karácsony Gergely Budapesten és néhány vidéki nagyvárosban népszerű inkább, az őt támogató pártok valószínűleg még a parlamentbe sem jutnának be. MZP az ideológiai skálán jobboldali jelölt, erős párt mötte sincs. A 2. körben fordulat várható ha KG vagy MZP visszalép. Szerintem Karácsony visszalép és marad főpolgi, Márki-Zay és Dobrev meccs lesz a 2. fordulóban. Ebben az esetben MZP győzelmét várom. Karácsony - Dobrev párharc esetén utóbbi lesz a befutó.
badsector1
badsector1 2021. 10. 01. 11:30
Előzmény: #4572  gazmber
#4573
ha o1g belepiszkált a dk mellett, akkor a második fordulóban még inkább bele kell piszkálnia, ha lesz visszalépés.
gazmber 2021. 10. 01. 10:38
Előzmény: #4571  Shareholder
#4572

és vajon mennyire örülnek a fülkések?
a sok milliárdért kinyomtatott plakát és sajtótermék, és az unalomig sulykolt "stop gyurcsány..." stb. médiakampány nem megy veszendőbe...
elég fura, hogy pont vidéken 'tarolt' (volna?) a DK, ahol jellemzően a fülkések uralkodnak mindenek felett... pl.ott a kiskun-kipcsak vidéken, ha vki-ről kiderül, hogy nem fülkés, azt lehet kiviszik a hóra és 'összerugdossák'..(?)
így aztán én o1g kezét sejtem ebben a nagy vidéki DK 'tarolásban' !☺ szvsz
Shareholder 2021. 10. 01. 08:20
#4571
A dk szavazói most nagyon örülnek és ekézik MZP-t és Karácsonyt, az unalomig ismételt 'a dk a legerősebb ellenzéki párt és Dobrev az egyetlen alkalmas jelölt, csak vele lehet leváltani Orbánt' lózungokat puffogtatják meglehetősen agresszív stílusban. Majd ne felejtsük el megköszönni nekik az újabb Fidesz kétharmadot 2022-ben. Lassan lehet előkészíteni az 'elcsalták a választásokat' című lemezt is mert ide fog vezetni a dk szavazók logikája. Dobrev győzelmének mámomoros pillanataiban meg kijelentette, hogy 'nem visszalépésekről szól a választás'. Igen, ezt tapasztaltuk az offshore ügyeiről elhíresült Ráczné esetében is, aki pofátlanul belehazudott a választóinak az arcába, Dobrev meg kiállt mellette. Feljelentették már a Válasz Online-t? Mert ha nem teszik, még egy strigulát be lehet húzni a hazugság rovatba a neve mellé és Dobrevnek is.
Bradanek 2021. 10. 01. 06:27
Törölt hozzászólás
#4570
Bradanek 2021. 10. 01. 06:21
Törölt hozzászólás
#4569
HPeter76
HPeter76 2021. 10. 01. 00:16
Előzmény: #4567  HPeter76
#4568
-majd külön lesz magába a miniszterelnök választás, na az se úgy lett(először,régebben azt mondták)
-meglett ez keverve rendesen!!
HPeter76
HPeter76 2021. 10. 01. 00:11
#4567
-magyarok ezt nem tudják leküzdeni, csak én&én meg utánna is Én..
HPeter76
HPeter76 2021. 10. 01. 00:06
Előzmény: #4565  Törölt felhasználó
#4566
Olv. visszafele úgy csinálnak mi tehetünk arról Ők nem találják nevezzem Ellenzéknek  Összefogás pártok versengésében a KÖZÖSNEVEZŐT! Elegánsabban is megoldhatnák 3 NEVEZETTET feltüntetik, neked ki a legjobb a 3-ból, meg van JELÖLT,megtalátuk ::))azt az 1-gyet, ítt egymás között, mindég is aluról építkezik a polítika!! MIKOR EZ MEG VAN A MÁSIK 2-T JELÖLTNEK ILLIK FIGYELEMBE VENNI!! (besorolni alá)
Ez a lenne a demokratikus
 -hát ez pedig közel se erről szól!! 
Egyértelmű ez lenne az igazi felmérés!!! a felmérés is polítikai elfogultságot tükröz!!
 -jó éjt.
Törölt felhasználó 2021. 09. 30. 21:50
Előzmény: #4564  gazmber
#4565
Jó éjszakát .
gazmber 2021. 09. 30. 21:44
Előzmény: #4562  Törölt felhasználó
#4564

további provokációidnak gyürkőzz neki jobban... ehhez a forrás muníciók még mindig:
#4553 , #4558,  #4560  ☺
Törölt felhasználó 2021. 09. 30. 21:43
Előzmény: #4561  Shareholder
#4563
Mondjuk ezt elcseszték,kaptak volna ingyen reklámot,én megnéztem volna öket a miniszterelnök jelöltek vitájában :)Később pedig mindent felrúghattak volna amit aláírtak,mondván,hogy mi alapból mindent aláírunk amit elénk tesznek :)
Törölt felhasználó 2021. 09. 30. 21:34
Előzmény: #4560  gazmber
#4562
Aki ismeri az eredeti írásodat ahol bíráltad a parlamenti választások egy fordulóját,és ezért Orbánt hibáztattad,egyértelmű,hogy  te hazudtál,mivel az ellenzéki képviselő jelöltek akik indulni fognak jövőre azok egy fordulós választáson vehettek részt,pont úgy mint az általad bírált parlamenti rendszerben,nem volt két forduló,amit betettél cikket az is kiemeli,hogy a két forduló kizárólag a miniszterelnök jelöltekre vonatkozik az ellenzéki képviselő jelöltekre pedig nem.
.
"
Az előválasztást lebonyolító pártok szakemberei szerint azért történhet a csúszás, mert az eredetileg jövő hétfőn rajtoló második körre késhet a szavazólapok nyomtatása – olvasható a Népszava cikkében.  A második fordulóban a legtöbb voksot szerzett három miniszterelnök-jelöltre lehet majd szavazni.
Shareholder 2021. 09. 30. 21:26
#4561
Kétfarkú Kutya Párt: 'Nem tudtunk indulni az előválasztáson mert alá kellett írni azt a hülyeséget, hogy nem lehetnek offshore érdekeltségei a jelölteknek. Nálunk ez alap. Mi nem indítunk olyan jelölteket, akinek nincsenek offshore érdekeltségei, tehát kénytelenek voltunk kimaradni az előválasztásból.'
Ez mekkora :-D

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek