Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 25. 12:17

Elképesztõ probléma a munkaerõhiány, már villanyszerelõt is nehéz találni!  

Ugrás a cikkhez
Nemzetközi autóipari trendekrõl és a hazai autógyártás elõtt álló kihívásokról beszélgettek a magyarországi autóipari beszállítók vezetõi a Portfolio és a Magyar Gépjármûipari Egyesület (MAGE) közös konferenciáján. A
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2017. 05. 25. 15:33
Előzmény: #15  ts3
#16
Meg kell szüntetni az alkalmazást, mint jövedelmi elszámolást és mindenki vállalkozóként dolgozhat. Na? :)
ts3 2017. 05. 25. 14:15
Előzmény: #4  Phylaxa
#15
"Lehetséges életet tervezni, családot alapítani a villanyszerelői fizetésekre? Ugyanaz a válasz, mint a többi szakmára. Nem értem, hogy 30 év után is csak a sírásnál tartanak a munkaadók. Tessék olyan ellentételezést biztosítani az elvégzett munkáért, hogy az első kérdésre a válasz a következő legyen: IGEN. Ennyi." Tessék olyan adórendszert csinálni, ahol nem csak az kezd bele egy vállalkozásba, aki tisztában van adócsalás fortélyaival.
BudFox
BudFox 2017. 05. 25. 14:11
Előzmény: #12  _Bekre_Pal_
#14
Viszont..ha valakik befucssolnak lehet olcsón venni megkímélt használt gépeket :-)) Ausztria - Magyarország...tele vannak jó- viszonylag olcsó gépekkel... És igen..itt dolgozni kell...állandóan itt lenni. Ilyen majmok..akik magára hagyják az üzletet, mondván hogy megy az magától is..nagyon hamar be szoktak zárni :-) elmennek nyaralni két hétre..az üzlet meg ott van..közbe szétlopják :-)) sok ilyen van.. ( Onnan lehet tudni hogy egy majom csinálja az üzletet hogy csak alkalmazottak vannak benne mindig, főnök sehol...esetleg van egy üzletvezető..Oké...de ha kezd leülni a forgalom, vagy nem megy annyira az üzlet, nagyon hamar végük ezeknek..) Van most itt a városban egy nagyon szép kávézó , csili-vili...de sosincs benne senki..rejtély hogy miből élnek :-) meg ismerek olyat akinek kamionos vállalkozása van és egy luxus éttermet nyitott :-) Ő maga sosincs benne. csak ebédelni jár oda...most még megy, meg jönnek a túristák -ez a szerencséje...de látta a tévében a Gas Monkey -t akik nyitottak egy bárt Amerikában az autóműhely mellé :D énnekem ha fuvarozó cégem lenne, akkor alkatrész üzletet nyitottam volna, vagy kamion szervízt, esetleg kamion mosót...vagy kamion parkolót :D
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 25. 13:46
Előzmény: #9  Phylaxa
#13
aki valakinek bedolgozik, az is alsóhangon megkapja minimum a napi tizesét, ami élből duplája egy élelmiszerbolti csicska (nem lidl, az fizet) vagy egy gyári szalagmelós pénzének
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 25. 13:44
Előzmény: #11  BudFox
#12
igen, ebben a szakmában dolgozni kell keményen, aki ezt nem veszi figyelembe, azt komoly meglepetés érheti
BudFox
BudFox 2017. 05. 25. 13:31
Előzmény: #7  _Bekre_Pal_
#11
Az a baj hogy sokan belefogak a vendéglátásba de szakértelmük, se fingjuk nincsen hozzá... CSak látja a majom hogy milyen szépek egyes vendéglátó helyek..van egy kis pénze a majomnak..aztán rögtön Ő is nyit egy kávézót, fagyizót... aztán 1-2 évre rá - vakarva a fejét - rájön, hogy húha..ehhez érteni is kéne..nem csak úgy belefogni :D Aztán sorra zárnak be a gyngék , kihullanak a sorból :D Én összeszámoltam. 31 év alatt már 37 konkurencia zárt be itt a környéken,vagy közelben.
Phylaxa 2017. 05. 25. 13:11
Előzmény: #8  kukutyinbenko
#10
Ezt nem értik sokan. Az emberek, akik fizetésekből élnek, ők tartanak fenn mindent. Ha nekik nem éri meg, akkor az ellopott zsetonok se érnek semmit. Ennyi a titka.
Phylaxa 2017. 05. 25. 13:06
Előzmény: #6  _Bekre_Pal_
#9
Ha önálló vállalkozó. De ha dolgozik valakinek akkor már nem ő szakít. Ezért írtam fizetést. :)
kukutyinbenko 2017. 05. 25. 12:52
Előzmény: #4  Phylaxa
#8
Ezért is kell támogatni a nemzeti tőkést. Az más kérdés, hogy Lőrinc barátnak van olyan cége amiből kivett 800.000.000 Ft osztalékot pár éve, miközben az ott dolgozó alkalmazottai összesen nem kerestek annyit abban az évben. Sebaj, nem ezért szeretjük.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 25. 12:35
Előzmény: #5  BudFox
#7
remélem, nem lesz okom panaszra, ezekben a hónapokban rendesen elköltöm minden tartalékunkat, remélem, megtérül. kicsit elgondolkodtat, hogy csak tegnap két egymástól független vendéglátóhely átvételére kaptam ajánlatot (egy pesti csokizó és egy helyi presszó) mert a jelenlegi tulajoknál haldoklik a bolt, persze szentül bízom benne, hogy nekünk jobban bejön a számításunk az éppen kialakítás alatt álló új üzlettel és tevékenységbővítéssel. mindenesetre megnyugtató, hogy a 80 éves szüleim ki tudnak segíteni cash-sel banki hitel helyett, meg ha tönkremegyünk se hagynak minket éhenhalni. 100 szónak is 1 a vége, nagyon remélem, rajtunk nem fog múlni
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 25. 12:28
Előzmény: #4  Phylaxa
#6
a napokban fizettem előleget a villanyszerelőnek, csináltatok pár szakipart ugyanis ezekben a hetekben. nos, annyit kérnek, amennyit nem szégyellnek, jelentem, jobban lehet manapság villanyszerelői fizetésekre családot alapítani, mint megannyi másra. a villanyszerelő 2017-ben magyarországon nagyobbat szakít, mint a társadalom többsége.
BudFox
BudFox 2017. 05. 25. 12:25
Előzmény: #3  _Bekre_Pal_
#5
hozzám múltkor 1 hónapig ért ide a villanyszerelő :-)) ha most szakmát kéne válaaztani szerintem villanyszerelő lennék :-)) van két maszek itt a faluban..Ők a leggazdagabb két vállalkozó :-)) iparosoknak most tényleg itt a kánaán, de szó szerint. ( mondjuk mi vendéglátósok és cukrászok sem panaszkodhatunk, igaz Pali ? :-)
Phylaxa 2017. 05. 25. 12:24
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Lehetséges életet tervezni, családot alapítani a villanyszerelői fizetésekre? Ugyanaz a válasz, mint a többi szakmára. Nem értem, hogy 30 év után is csak a sírásnál tartanak a munkaadók. Tessék olyan ellentételezést biztosítani az elvégzett munkáért, hogy az első kérdésre a válasz a következő legyen: IGEN. Ennyi.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 25. 12:22
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
kell egy gyere haza villanyszerelő program pár csillibilliárdért, esetleg aki marad, annak elengedni a fázisceruza árát
Törölt felhasználó 2017. 05. 25. 12:17
Előzmény: #1  portfolio
#2
jah! épp a németeknél szenvednek hogy lesz ebből népesség itthon?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek