Topiknyitó: tokos. 2006. 09. 22. 08:22

Egy egyszerű kérdés  

Úgy véletlenül felmerült bennem, hogy ti, mint az üzleti életben jártas emberkék mit csinálnátok, ha lenne egy év xxx Mrd-s vállalkozásotok, aminek az élére kineveznétek egy vezérigazgatót, aki vezetné a céget, természetesen teljes jogkörrel és felelősséggel.

Aztán pár év múlva ez a csodálatos ember bejelentené, hogy amit eddig csinált, az semmi, folyamatosan meghamisította a könyvelést, a céget a csőd szélére sodorta, de azt mondaná, hogy most már aztán elkezd dógozni aztán rendbetesz mindent.



Mit tennétek? Hinnétek neki? Megbíznátok benne? Vagy az első nekifutásra ki..sznátok a cégtől, és még fel is jelentenétek?


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2006. 09. 24. 16:19
Törölt hozzászólás
#52
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 16:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#51
Bátorság...
Ahhoz nem kell nagy bátorság ma már - szerintem, hogy a bársonyszékből lenézve, elvegyen egy hatalmon lévő a néptől, annak is a kevésbé tehetős rétegétől.
Sokkal nagyobb tett lenne és bátorságra vallana az, ha a baromi nagy hitelállományt összeadókkal az elengedésről egyezkedne a hatalmon lévő.
Ott érjen el eredményt... és akkor mondhatná, hogy ez bátor tett volt!

Kérdezte valaki, hogy miért vagyunk mi bűnösök ebben?

Egy egyszerű kérdés: milyen ország is vagyunk?
kissherceg 2006. 09. 24. 15:44
Törölt hozzászólás
#50
pampa 2006. 09. 24. 14:36
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
gepida

A megszorító csomagot csak a bérből és fizetésből élők tudják "lenyelni".
És még itt vannak a nyugdíjasok,munkanélküliek, szociális ellátásban részesülők. Az ő helyzetükre mi a megoldás?
És úgy tünik a mn-ek száma egy darabig még emelkedni fog,és ezzel arányosan nő a TB befizetésből kiesők száma is.
Papíron le lehet modelezni,de szvsz. a társadalom teljesen másképp fogja megélni a reformokat.
Az elmult 16 évben kialakult egy rendszer ami nagyon rosszul működik, de működik.
Ez a mostani reform ebbe a működő rendszerbe hajt végre változtatást.
Minden hatástanulmány nélkül kezdik meg az átalakítást,és akik végrehajtják ők az a réteg akik akkor sem szenvedik meg a következményeket,ha csődöt mondanak.
Na így lehet bátornak lenni!
Más bőrét a vásárra vinni.... nagy bátorság!
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 14:05
Előzmény: #47  pampa
#48
Ha "reform" alatt a megszorító csomagot érted, akkor itt már nincs választásunk, ezt le kell nyelni. Ha politiokai-társadalmi változást, akkor az más tészta.

"Nagyon szegény,és a társadalom egy része tönkremegy a reformba.
Nincs tartaléka átvészelni a következő 4 évet."

A kérdés megint: Miért? Hogyan jutottunk ide? Szvsz volt egy sansza az Országnak, hogy felzárkózzon a nyugathoz. Ezt a mostani politikusok eljátszották, és csődközeli állapotba hozták az Országot.
Ha helyesen, jó gazda módjára, vezetik az országot, most ömlene a pénz az EU-ból, mert lenne mivel kipótolni az EU-s támogatásokat. Helyette elmegy mellettünk a vonat, és maradunk a balkáni szinten.
pampa 2006. 09. 24. 13:39
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
gepida!
Én ezzel a példával azt akartam éérzékeltetni,hogy szvsz az ország jelenlegi állapotában nem alkalmas reformra.
Nagyon szegény,és a társadalom egy része tönkremegy a reformba.
Nincs tartaléka átvészelni a következő 4 évet.
Ha pedig az állam átválalja a terheiket ,akkor megint nem csináltunk semmit!
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 13:08
Előzmény: #45  pampa
#46
Lehet ezt a kocsivásárlást nagyon jól, és nagyon rosszul is csinálni.

Egy megfontolt, de pénz nélküli emberke valahogy így csinálná szvsz:

Kiszálomlja mennyi az állandó javítás költsége, mennyit fog sporólni a benzinen, nem idegeskedik, hogy lerobban a kocsi[gyógyszer ktsg :)], jobban nézz ki stb...
Utána megnézzi az ÖSSZES árajánlatot új kocsira, ami neki megfelel. Kiválasztja a legolcsóbbat.
Ha ezek után az jön ki, hogy megéri váltani,akkor megpróbálja eladni JÓ ÁRON(beszámítatni) a régi kocsit, és hitelt vesz fel. Mindenki boldog, mindeki örül.

Az pedig, hogy a mostani állami vezetés hogyan csinálja, azt gondolom mindenki el tudja képzelni: (kis túlzással írom:)

- egyszerre sokat veszek, jó drágán, van mire fogni hova ment el a pénz, jól fog kinézni
- régit eladom havernak bagóért, vagy kidobom
- valós verseny ilyesmi nuku, csak bennfentesek, ár majdnem mindegy
- esetleg kapnánk valami támogatást EU-ból(?) Na azt már NEM (!!), mert akkor már keményen el kell számolni az egész befektetéssel, ami nem ugye nem menne
- utána számolni az egésznek: Minek?, hitelt felveszük, majd a jónép kicsengeti a kamatot

Politikusok boldogok milyen jó srácok is ők, kereskedők extraprofit, még a hitelezők is örülnek eleinte. Az Ország meg csődbe megy.
pampa 2006. 09. 24. 09:40
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Van nekem egy lepusztult autom,ami 100-on 15/L. fogyaszt és még 3-om naponta lerobban javítgatni kell, pénzem meg csak annyi,hogy máról holnapra élek.
És akkor jön az asszony és megmondja a fraankót: Reformálunk!
Bemegyünk egy szalonba és veszünk egy új autót!
Jó ,jó én ezt értem,de kérdem tőle,miből?
Jön az okos válasz: Majd kigazdálkodjuk a gyerekek zsebpénzéből.

Az én véleményem szerint,most valahol itt tartunk.
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 08:50
Előzmény: #43  tokos.
#44
Leegyszerűsítve, így látom, hogy mi folyik itt:

-Beszedik az adókat, ebből fenntartanak valamiféle alapszintű állami működést; éppen csak elfogadható szintű egészségügy, oktatás, rendfenntartás stb...
Már eleve az adóforintok egy jelentős részét vagy szándékosan (korrupció), vagy hozzá nem értés miatt elpazarolják Fenntartva a maguk magas életszínvonalát.

- Felveszik a óriási hiteleket, amiből elkezdenek építkezni. Ez nem lenne olyan baj, de ahogy pl ezeket csinálják (lásd autópályák, MÁV járműtender, Combinok,stb) az már bűncselekmény.
Másfél, kétszeres piaci áron vásárol az állam (bennfentestől, vagy aki a legtöbbet fizeti a döntéshozónak), amikor meg privatizálni kell akkor meg a haveroknak leosztják az állami vagyont féláron. Persze ebből bőven visszacsorog hozzájuk is. Máris tudjuk, hogyan lehet valaki harmincvalahány évesen milliárdos.

Mivel lehet mentegetőzni:
- Ezt a népre költöttük el, jó szándék stb: ez igaz is lenne, csakhogy ebből ők meggazdagodtak, az emberek (az államháztartás) meg eladósodott. Nem ők fogják visszafizetni a felvett hiteleket, hanem a köznép.

- Az ellenzék is ezt csinálta, akkor mi miért vagyunk bűnösök!

- Amúgy is, bocsánatot azt nem kérünk, de bevalljuk hazudtunk (és lassan az is bebizonyosodik, hogy loptunk)! Örüljetek egyáltalán, ha rendbeteszük az ország gazdaságát (amit mi csesztünk el), sőt még meg is köszönhetitek nekünk! Ha nem tetszik akkor úgyis lelépünk, megbűntetni úgy sem tudtok.
tokos. 2006. 09. 24. 08:12
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Hárt itt szó sincs ilyenről, itt a bűnözőt lassan szentté avatják.

Azt, hogy bűnöző, nem azért írtam, mert hazudott, ez inkább cssak morális bűn lenne, sokal inkább azért mert egy nagy kárt okozó hűtlen kezelést simán rá lehetne húzni az elvtársra.
Törölt felhasználó 2006. 09. 23. 19:53
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Nem értem igazán, miről beszéltek. Szerintem annak, aki megszegi a törvényt, a börtönben a helye.
Sőt, ha Gyurcsányt bevarrják szépen ezért jó pár évre, az utána következők biztos felelősségteljessebben járnak el.
Ha ezt simán megússza, akkor a továbbiakban itt bármit meg lehet majd csinálni. Legközelebb ő, vagy éppen a soron következő szépen belelövet a tömegbe??? (Egyébként ezt már most is hangoztatták, hogy megtehetnék.)
Így kéne gondolkodni inkább. És mindegy ki kerül a helyére, ennél csak jobb lehet. Nincs pótolhatatlan ember.
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 15:33
Előzmény: #40  zsosz
#41
Szerintem is ha marad rövid távon hasznosabb, hosszabb távon viszont NEM

Amikor TŰZOLTÁS van akkor kénytelenek vagyunk rövid távon tervezni.

Tehát még 1 évig mardjon, utánna viszont húzzon el.
zsosz
zsosz 2006. 09. 22. 15:26
Előzmény: #39  zborde
#40
1. Váltás=időveszteség,hatványozott válság.
2.MSZP ad új miniszterelnököt=vissza a 16 évhez.
3.Szakértői kormány=politikai függőség,talán emiatt
alacsony hatékonyság.
Nem első látásra jutottam el odáig,hogy egyenlőre maradjon Feri és nem is könnyű ezt lenyelni.
Szedje be most ő a lóvét,de sáros múltját tekintve kiterített lapokkal illene innentől játszani.A legkisebb svindli esetén hazaárulás,vagyonelkobzás 7-ed íziglen,életfogyt.

A legnagyobb tanulság, hogy éretlen a nép, hiszen tudatosan is az "elemiben" tartják.Akkor most hogyan várjuk el, hogy felfogjon komolyabb dolgokat és "bonyolult" szituációkat.

Falcon kimondta a farbát: alkotmányosan jelenleg nincs mód megdönteni.(ez nem gazdasági megközelítés)Az utcán lehet(ne), de ha választani kell,azért a köztörvényes bűnözők mellé nem mennék ki és jelenlétemmel sem bátorítanám őket.
Úgy érzem a zsák befoltozását most mindegy ki csinálja, majd tölti fel újra a kasszát.A reformokra kell figyelni, mert a tánc csak ott kezdődik el.
A nagy elosztó rendszerek átalakítása most már elodázhatatlan,de ez jelentős érdeksérelmekkel jár majd.Ezért nem kezdte ezt el eddig senki, mert tudta,hogy bele lehet bukni.Szvsz Feri is ezen a banánhéjon fog kicsúszni a színről.Nyugdíjat már nem emelhet tovább,a 13. havit is megkérdőjelezném,TB befizetés nélkül csak I fokú ellátás járhat majd, ez megint igen széles "réteget" érint.Ezzel a nagy szavazóbázis leépül és még lehetne sorolni azért a nem túl népszerű, most már kötelező struktúraváltási próbálkozásokat és következményeit.
Tudom nem magyarázat ez sem.Mindenki a maga módján fogja az eseményeket feldolgozni.Részemről úgy érzem a bosszú nem kifizetődő dolog, főleg nem az ország mostani helyzetében.De ezzel nem fogom hagyni visszaélni az "illetékes elvtársakat" és bármilyen jól fogják előadni magukat szavazatra tőlem nem számíthatnak.Max., ha nem lesz alternatíva, mint jelen helyzetben is,tartózkodom.
További jó polémizálást Mindenkinek!
zborde
zborde 2006. 09. 22. 13:45
#39
Bocs Tokos sajnos nincs időm tovább magyarázni. Van egy helyzet, erre kell egy megoldás, mert gazdasági válság lesz.
Erre szerintem nincs más megoldás, mint az hogy Feri a helyén maradjon.

Majd ráérünk moralizálni, ha nincs ekkora gáz.

A következő beírásodat még elolvasom, de utána sajnos nincs több időm.
Azért jót vitatkoztunk.

ui.: A tőzsdei dolgaimat azért írtam, hogy megvilágítsam hogy nem MSZP oldalról nézem a kérdést és nem vagyok egyik fél híve sem.
Sajnos a következtetésed teljesen rossz.
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 13:02
Előzmény: #37  tokos.
#38
vigyázz, mert téged is elküldenek Teréz anyához...
;)
tokos. 2006. 09. 22. 12:59
Előzmény: #34  zborde
#37
Valami homályos morál maszlag miatt legyilkonátok az ország gazdaságát vagy 5 évre.
Mi gyilkolnánk le az ország gazdaságát???
Mi? Én?
Ki gyilkolta le eddig???

Egyébként meg akkor maradjon minden a régiben nincs szükségünk morális maszlagra, fogadjuk el, hogy mindenki hazudik, tapsoljunk a hazugságaiért OV-nek, meg Gyurcsánynak, meg Kunczénak, meg az összes kamugépnek.
Hagyjuk, hogy egyesek tönkretetegyék az országot, és utána hagyjuk, hogy még ők kormányozzanak, mert eszükbe jut, hogy valamit talán tudnának csinálni, amiről ugyan mindenki tudja, hogy összességében csak a legszükségesebb minimum, és az is rossz irányba mutat, de a lényeg, hogy így nem bukok a tőzsdén.
tokos. 2006. 09. 22. 12:52
Előzmény: #35  zborde
#36
Nem csak Feri.
Azért tett ő is érte rendesen.. De ezt el is ismerte, ezen kár vitatkozni.
Persze Megyó nagyobbat alakított, ez igaz.
zborde
zborde 2006. 09. 22. 12:45
#35
Nem Feri tette tönkre az országot és ezt te is tudod.

Most ne nézzük a 2002 előtti dolgokat, csak 2002-től
SAJNOS Medgyesi azt próbálta meg csinálni, amit igért és ez a tragédia oka.

Egyébként ekkor Kupáékra szavaztam, mert ő volt az egyelen, aki reálisan értékelte a gazdasáot és nem akart nagy osztogatni. És nézd meg hol van most a Centrum párt, ennyit arról, hogy milyen igazság kell a NÉPNEK.
zborde
zborde 2006. 09. 22. 12:40
#34
Remélem nem lesz új választás, mert az szintén KO lenne. Gondold végig. Valami homályos morál maszlag miatt legyilkonátok az ország gazdaságát vagy 5 évre. Nincs rá idő!!

Szakértői kormányról elmondtam a véleményem.

Nagy koalicióra nincs esély, habár a helyzet olyan hogy a választások után én is szivesen láttam volna. Most nem, mert lelassítaná a folyamatokat.
Lehet, hogy nem értünk egyet, de nincs alternatíva, nincs idő, vagy most meghozzák a megfelelő lépéseket, vagy KO x évre.
Ezt nem mindenki látja, ez nem is baj, csak ne ők irányítsák az országot.

tokos. 2006. 09. 22. 12:34
#33
Egyébként még egy dolog, a többséggel ellentétben nem az zavar a legjobban, hogy hazudott Gyurcsány.
Sokkal inkább az zavar, hogy gazdaságilag tették a szakadék szélére az országot.
Mindegyik hazudik, az a kisebbik bűn. A nagyobbik, hogy ártottak az országnak, és ami a legnagyobb, hogy tudatosan.
tokos. 2006. 09. 22. 12:30
Előzmény: #31  zborde
#32
Nem nagyon alkottam véleményt az önkormányzati választásokról, mindössze annyit gondolok, hogy egy komoly bukás keményen megdöntheti Gyurcsány uralmát, hasonlóan Medgyessyéhez.
Ez egyébként egyike azon értelmes gondolatoknak, amik nem az én agyamból pattantak ki :-), Tölgyessytől hallottam a minap. Aztán hogy Tölgyessy Fideszes, vagy SzDSz-es, vagy micsoda, azt már nem tudom én sem.
Mondjuk a két ember nagyon különböző, Gyurcsány sokkal erősebb, lehet, hogy simán lekezel egy kisebb elégedetlenséget a szocik között, és az SzDSz-nél is jobban fekszik.
zborde
zborde 2006. 09. 22. 12:24
Előzmény: #29  tokos.
#31
Ok, bocs, valóban nem olvastam át az összes fórumot.

"Sajnos az összes beírásodból a FIDESZ szlogenjeit látom."
Ez így nem helytálló.

"Az önkormányzati választásokkal kapcsolatos véleményedben a FIDESZ szlogenjét látom."
Így remélem helyes!
tokos. 2006. 09. 22. 12:23
Előzmény: #28  zborde
#30
"2.) Igen, nincs más helyette. De "mondd, te kit választanál?" Kiváncsi vagyok rá. "

Ha azt várod, hogy OV-t írom, akkor tévedsz, legutóbb nem a Fideszre szavaztam.
Egyébként valszeg én is bajban lennék, kérdés, kit fogadnának el az emberek, ezt talán egy új választás eldönthetné.
Ekkor viszont újraindulnának a hazudozások, meg jönne a hidegzuhany.
Igazából akárhogy is nézzük morálisan elég nagy válság van, de ha a bűnösöket (és szart most nem érdemes a másik oldalra kenni) és a bűnt büntetés nélkül hagyjuk, akkor tulajdonképpen oda jutunk, hogy ebben az országban mindent szabad megtorlás és felelősségre vonás nélkül. Vagyis minden maradna a régiben.
Talán mégiscsak egy szakértő kormány lenne a legjobb MSZP Fidesz támogatással. Nevezzük nagykoalíciónak a két szocdem párt között :-).
tokos. 2006. 09. 22. 12:13
Előzmény: #17  zborde
#29
"Sajnos az összes beírásodból a FIDESZ szlogenjeit látom."

Na igen, ez meg mulatságos. Szerintem nem nagyon olvashattad a beírásaimat, de mindegy.

Esetleg leírhatnád, hogy mikor kardoskodott a Fidesz az egykulcsos SzJA mellett. Mikor mondták, hogy a többiztosítós egészségügy elkötelezett hívei? Mikor mondták, hogy elfogadható, vagy akár jó dolog is lehet a vizitdíj?

Nem olvastál te semmit tőlem, vagy ha igen, csak az jutott el hozzám, mikor őfelségét szidtam, de talán meg sem értetted, hogy miért.
zborde
zborde 2006. 09. 22. 12:08
Előzmény: #25  tokos.
#28
1.) Látod, hogy vannak elképzelései, de nem látod, hogy rosszak?
2.) Nincs más helyette, vagy nem tudsz? "

1.) Egy szakértői kormány keményebb intézkedéseket csinálna. Az irány jó, de bizonyára lehetne másképp is, ebben igazat adok. (pl. 15% és 25% Áfa kulcsok visszaállítása)
2.) Igen, nincs más helyette. De "mondd, te kit választanál?" Kiváncsi vagyok rá.

1111,
Ez egy gazdasági oldal ...
Az irgalmas szamaritánusok oldala és a teréz anya fun klub máshol van.
Vedd észre, hogy itt nem az én veszteségem a lényeges, hanem hogy gazdasági KO lenne a megszorítások nélkül.
tokos. 2006. 09. 22. 11:54
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Ebben én bizonytalan vagyok. Szerintem nem változnak meg, azok kerülnek oda, akik ilyenek.
Azért kerülnek oda, mert ilyenek.
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 11:53
Előzmény: #23  zborde
#26
Érdekes ez a hatalomra jutás... Ahogy - hatalomba - a bársonyszékbe kerülnek emberek megváltoznak. Vajh, miért?

Egy egyszerű kérdés: csak nem ott, akkor ismerik meg az elvárást velük - mint vezetővel - szemben?

Zborde, egy tanács (engem is intettek anno, sajnos nem fogadtam meg). Ne csak a híreket hallgasd. Nézd a görbék meredekségét is...
tokos. 2006. 09. 22. 11:42
Előzmény: #22  zborde
#25
"Látom hogy vannak elképzelései és nincs más helyette"

Látod, hogy vannak elképzelései, de nem látod, hogy rosszak? Nincs más helyette, vagy nem tudsz?

Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 11:40
Előzmény: #23  zborde
#24
Hát igen, akinél a pénz nagy úr, azt könnyű "zuhanórepülés hírrel" sakkban tartani....
zborde
zborde 2006. 09. 22. 11:27
#23
Tokos,

A botrány kirobbanása óta a portfolióm értéke elég nagyott eset. Igen, elfogult vagyok a pénzem iránt és nagyon immunis a politikai maszlagok iránt.

Arra az ORBÁN VIKTORRA most is szavaznék, aki a rendszerváltás után 8 évig volt, nagy híve tisztelője voltam. Aztán hatalomra jutott és valami megváltozott, vagy ő nem csak a körülmények nem tudom, de valami nem stimmel ...
zborde
zborde 2006. 09. 22. 11:18
#22
A kérdésedre a válasz:
"Beszéljünk őszintén!"
Vegyük a példádat:
Azt hiszem, ha ilyen belső beszélgetés jutna el hozzám, ahol a sajátjaival (alapkezelő felsőbb vezetői) is vállalva a konfrontációt, vállalva azt is hogy esetleg valaki meg fogja fúrni, ki áll az érdekeim mellett. Látom hogy vannak elképzelései és nincs más helyette, akkor azt mondom, hogy csináld, de ez az utolsó esélyed és rajtad fogom tartani a szemem!

Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 11:17
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
Miután az összes külföldi lap édes kis naívaknak tartja a magyarokat, hogy feltételezték, hogy van a politikai életben olyan fogalom, hogy őszinteség, nos ezek után, nem, erre nem gondoltam.

Topik gazda

tokos.
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek