Topiknyitó: tokos. 2006. 09. 22. 08:22

Egy egyszerű kérdés  

Úgy véletlenül felmerült bennem, hogy ti, mint az üzleti életben jártas emberkék mit csinálnátok, ha lenne egy év xxx Mrd-s vállalkozásotok, aminek az élére kineveznétek egy vezérigazgatót, aki vezetné a céget, természetesen teljes jogkörrel és felelősséggel.

Aztán pár év múlva ez a csodálatos ember bejelentené, hogy amit eddig csinált, az semmi, folyamatosan meghamisította a könyvelést, a céget a csőd szélére sodorta, de azt mondaná, hogy most már aztán elkezd dógozni aztán rendbetesz mindent.



Mit tennétek? Hinnétek neki? Megbíznátok benne? Vagy az első nekifutásra ki..sznátok a cégtől, és még fel is jelentenétek?


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 11:17
Előzmény: #13  zborde
#20
zborde,

A bizalmi alap szűnt meg velük szemben (legalábbis nálam, és gondolom a legtöbb embernél is)
Nem arról van szó, hogy végigvigyék-e a megszorításokat (muszáj). A kérdés az, hogy ezen beismerések után, mindenféle személyi következmény nélkül, ŐK folytassák-e?
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 11:13
Előzmény: #17  zborde
#19
"Csak az MSZP buktathatja meg...".
Vagy Brüsszel. Azzal, hogy visszadobja a programot....
Erre még senki nem gondolt...
tokos. 2006. 09. 22. 11:08
Előzmény: #17  zborde
#18
Hát igen, még szerencse, hogy te teljesen elfogulatlan vagy.
zborde
zborde 2006. 09. 22. 11:07
#17
Sajnos az összes beírásodból a FIDESZ szlogenjeit látom. Valószínűleg teljesen értelmetlen vállalkozás a részemről a meggyőzésed, de

az önkormányzati választásoknak semmi, de semmi és mégegyszer: SEMMI hatása nem lesz Gyurcsány poziciójára. Csak az MSZP buktathatja meg, de nem fogják. Nincs, mai magyar politikai elitben olyan ember akit az üzleti élet (külföldi és belföldi) annyira elfogadna kormányfőnek, mint Gyurcsányt.
Észre kell venni, hogy (sajnos) a jobb oldalon egy minden tekintetben hitelét vesztett Orbán Viktor küzd (szerintem szánalmasan).
tokos. 2006. 09. 22. 11:06
Előzmény: #13  zborde
#16
Még egy dolog, az Evát meg sem kellett volna alkotni, legalábbis nem azokkal a kondíciókkal, amikkel megcsinálták.
Annak sem ártana 30 év szigorított, aki bevezette azon a módon, ahogy bevezették.
tokos. 2006. 09. 22. 11:04
Előzmény: #13  zborde
#15
Nekem most éppen nincs egy db részvényem sem.
Az asszonynak van némi befektetése, de európai részvényekben.
Engem ez a dolog nem különösebben rémít meg.
Egyébként meg nem érveltem semmi mellett, mindössze arra vonatkozott a kérdés, ha a te saját pénzedet csöngetné el ez a koma, akkor is megbocsátó lennél-e vele.
Mondjuk lenne valami befektetésed egy részvényalapban, amit ő kezelgetne, másfél évig mondaná, hogy megy, mint állat, aztán utána közölné, hogy hoppá, mégse, buktunk egy nagyot, eddig csak az eredmények hamisításával voltam elfoglalva.
Szóval tudod, nem mikor a közösről, van szó, nem mikor a másikéról, hanem mikor a tiédről.
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 11:00
Előzmény: #9  tokos.
#14
Hogy most még ő a legerősebb, lehet...
Ki az ő tanácsadója?
zborde
zborde 2006. 09. 22. 10:56
Előzmény: #9  tokos.
#13
Tokos,

Szerintem nagyon naív vagy és mindenki, aki azt mondja, hogy le kell váltani a mai politikai elitet, meg kell tisztítani, mert csak jobb jöhet.
Ha más kerülne oda az is ilyenné válna.
Aki szarral dolgozik az szaros lesz, ilyen egyszerű.
Aki politikával foglalkozik az hazug lesz ez is ilyen egyszerű.
Hozhatnék példákat minden oldalról Csurkától Türmerig, nem kifeljtve Ferit és Viktort sem, de felesleges.
Tokos, ha a mellett érvelsz, hogy Gyurcsány mondjon le és látsz némi esélyt rá, hogy sikerül leváltani, akkor gyorsan add el a részvényeidet, mert kurva nagy zakó várható.

Szakértői kormány=hülyeség
Ilyen nincs!!!!! A politikai államtitkárig politikusokból áll az ország vezetése és ez így is fog maradni!
Miért?? Mert ha (szigorúan)szakmai kormány lenne, akkor nem ilyen megszorító csomagot kapnál, hanem sokkal erősebbet. Azaz ugrik a 13 havi nyugdíj, ugrik az Eva Áfa vissza 25%-ra, keményebb tandíj stb.
Az MSZP már ezt a Gyurcsány csomagot sem akarta ezért volt a beszéd is.

Megj.: Mielőtt megkapnám, hogy MSZP-s vagyok, el kell mondanom, hogy korábban a Fideszre szavaztam és elég sok jobboldali értéket vallok magaménak. Viszont elég sok pénzem van a tőzsdén és ezért nem igazán érdekelnek a Pártos maszlagok. Hanem az érdekel, hogy hogyan maradhat értékálló a befektetésem és ezt most Gyurcsányban látom.

tokos. 2006. 09. 22. 10:50
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Persze de arra lesz némi ráhatása a választásoknak is valószínűleg.
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 10:43
Előzmény: #9  tokos.
#11
Nem az önkormányzati választás dönt majd a sorsáról, hanem az "MSZMP KB" (gy)ülése!!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 10:35
Előzmény: #9  tokos.
#10
Egy szakértői kormány mögé odaállhatna mindkét oldal, támogatottság meglenne.
A "balhét" el tudnák vitettni velük is.
Ez csak hiú ábránd lenne részemről?
tokos. 2006. 09. 22. 10:27
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Azt írtam, hogy mindenki helyettesíthető, és ez igaz is.
Eben az esetben azonben a helyettesíthetőséget nem szakmailag kell nézni, ez nem az a feladat. Olyan ember kell, akinek megvan a megfelelő támogatottsága a Parlamentben.
Hogy Gyurcsánynak megvan-e az egy jó kérdés, és az önkormányzati választásoknak ilyen szempontból nagy jelentőségük van, bukhat, mint Megyó az EU-s választásoknál, vagy maradhat.
A szocik között azért azt hiszem, ő az, aki a legerősebb, még...
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 10:15
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
pontosan erről van szó, ez a se vele, se nélküle az igazi tragédia most

én is ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el a cikket
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 09:56
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#7
"Teljes megtisztulás kellene..." - ez lenne a legfontosabb - Szerintem!

Egy egyszerű, egy szavas kérdés. Hogyan?
És a válaszadásnál megáll mindkét oldal...
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 09:55
Előzmény: #1  tokos.
#6
Sziasztok! találtam egy jó véleményt:
link
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 09:52
Előzmény: #4  tokos.
#5
"...mi tudjuk, hogy szinte minden szava hazugság." Előre bocsátom, nem védem Gyurcsányt - nem szorul a védelmemre, vannak mögötte olyanok, akik ezt megteszik.
Hidd el a legtöbb embernek fogalma sincs mi történik! És miért?
Így hát honnan tudja azt, hogy mi a hazugság és mi az igazság?
Azt mindenki - mindkét oldal - elhiszi, amit a neki szimpatikus "vezér" mond, vagy éppen olvas/hall a médiában. Arról nem tud és hallani sem akar, mást ne mondjak, mit tartalmaz a Szentírás!
Egy sor dolgot nem tudtunk és talán ma sem tudjuk elképzelni..., ezért aztán azt mondjuk hazugság!
tokos. 2006. 09. 22. 09:10
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Mindenki helyettesíthető.

Egy ilyen poszton, mint Gyurcsányé ez főképp igaz.

Persze ő azt mondja, hogy nem, talán ő maga el is hiszi, de mi tudjuk, hogy szinte minden szava hazugság.
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 08:45
Előzmény: #1  tokos.
#3
Sajnos abban igaza volt GY.F-nek, hogy az egész magyar politikai elit egy erkölcsi fertőben él. Teljes megtisztulás kellene, mind a két oldal részéről szigorú felelősségrevonással. (nagyon pesszimista vagyok e tekintetben)
Alternatíva talán az a szakértői kormány lehetne, amit Ovi-ék felhoztak. Bár nem tudom mely morális emberek vállalnák más "piszkának" a nem sok népszerűséggel járó eltakarítását.
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 08:31
Előzmény: #1  tokos.
#2
a kérdés sajnos nem ilyen egyszerű.
be tudod tölteni az állást kisebb lumppal is?
mert ha nem mérlegelned kell, hogy mi a nagyobb rossz.
És bár az embernek a szőr feláll a hátán, hogy ilyen ember, kormány áll Mo. élén, a másik jelenleg, szomorúan be kell látni, hogy nincs alernatívája...

Topik gazda

tokos.
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek